Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-24, 22:27   #151
niewazne.
Zadomowienie
 
Avatar niewazne.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 234
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

ciało zostaje w ziemi, to dusza idzie do nieba, piekła lub czyśćca. jeżeli komuś by to uratowało życie to oczywiście, ale słyszałam, że są tacy lekarze, którzy nie przedłużają, niektórym ludziom życia, dla organów...
czy to prawda, nie wiem.
__________________
"Bo na twych stopach chodzi szczęście moje!" Leopold Staff
niewazne. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 22:28   #152
olenqua
Raczkowanie
 
Avatar olenqua
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 211
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

Jestem zdecydowana to zrobić. Dawno temu myślałam o podpisaniu takiego oświadczenia woli, a teraz mam możliwości Myślę, że po ewentualnej śmierci mózgu moje organy bardziej przydadzą się potrzebującym - nie chcę leżeć jak roślinka, wolę dać komuś życie.
__________________
Zawsze trzymaj za rękę dziecko, którym kiedyś byłeś - Miguel de Cervantes

Porzucam Mel B!
Tiffany Rothe Workouts - start: 19.08.2013
olenqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 01:12   #153
dziewczyna z ambicjami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna z ambicjami
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 428
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

Ja też już dawno o tym myslałam,ale zawsze jakoś wychodziło,że nie poszukałam tych oświadczeń. Teraz mam zapisane i jutro biore się do wypisania i wydrukowania...
Dla mnie wspaniała rzecz...!
dziewczyna z ambicjami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 09:46   #154
ChatonRoux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 363
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

ja nosze w portfelu takie oswiadczenie. Kiedys kolezanka mi to przyniosla - ale szczerze mówiac nie wiem skad sie takie karteczki bierze..

jesli moge pomóc - to czemu nie
ChatonRoux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 11:50   #155
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

Z tego co piszecie to nawet jeśli moje serce wciaż będzie biło ale móżg umrze to mogą mnie odłączyc i pobrac organy... Hm... sądzę że to dobrze. Bo z momentem kiedy bije serce ale mózg już nie pracuje byłabym roslinką... Poco mi takie życie skoro na to miejsce dzięki moim organom ktoś może życ dalej NORMALNIE. Dla rodziny to ciezka decyzja ale ja bym wolała skrócic te męki i tego bezwładnego ciała i tej rodziny która musi na to patrzec dlatego jestem w 100% pewna że w przypadku mojego tragicznego wypadku chcę oddac komuś organy.
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 11:54   #156
*Ancia*
Rozeznanie
 
Avatar *Ancia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 625
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

Ja od wczoraj nosze Oswiadczenie Woli w portfelu Jestem w 100% zdecydowana, jednak moja mama byla bardzo temu przeciwna. Nie mam pojecia dlaczego, nie potrafie tego zrozumiec
__________________
confusion girl



*Ancia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 13:22   #157
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

Cytat:
Napisane przez *Ancia* Pokaż wiadomość
Ja od wczoraj nosze Oswiadczenie Woli w portfelu Jestem w 100% zdecydowana, jednak moja mama byla bardzo temu przeciwna. Nie mam pojecia dlaczego, nie potrafie tego zrozumiec

A rozmawiałaś z nią?? Jestem bardzo ciekawa argumentów jakich użyła by Twoja Mama, bo dla mnie to jest oczywiste, że w sytuacji śmierci mózgu moje organy mogły by uratować życie innym ludziom. Mój mąż i rodzice o tym wiedzą, oświadczenie woli mam zamiar wydrukować jak tylko naprawię drukarkę
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-25, 13:36   #158
ChatonRoux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 363
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

Cytat:
Napisane przez -agniesia- Pokaż wiadomość
A rozmawiałaś z nią?? Jestem bardzo ciekawa argumentów jakich użyła by Twoja Mama, bo dla mnie to jest oczywiste, że w sytuacji śmierci mózgu moje organy mogły by uratować życie innym ludziom. Mój mąż i rodzice o tym wiedzą, oświadczenie woli mam zamiar wydrukować jak tylko naprawię drukarkę
tez sie zastanawialam czemu ludzie sa przeciwni.. czesto jest to jakos pokretnie argumentowane wiarą ale do mnie to jakos nie przemawia.. co ma wiara do tego, ze mozna komus uratowac zycie..?
ChatonRoux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 13:44   #159
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

Cytat:
Napisane przez ChatonRoux Pokaż wiadomość
tez sie zastanawialam czemu ludzie sa przeciwni.. czesto jest to jakos pokretnie argumentowane wiarą ale do mnie to jakos nie przemawia.. co ma wiara do tego, ze mozna komus uratowac zycie..?
Jak to, co ma wiara z tym wspólnego?? Przecież KK jest całkowicie za.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 14:56   #160
ChatonRoux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 363
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

Cytat:
Napisane przez -agniesia- Pokaż wiadomość
Jak to, co ma wiara z tym wspólnego?? Przecież KK jest całkowicie za.
nie wiem wlasnie.. ale cos takiego slyszalam..
ChatonRoux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 15:26   #161
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

Cytat:
Napisane przez Bridget Pokaż wiadomość
wątek był trzeba połączyć (Rambolindo )
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...iadczenie+woli

oświadczenie mam już od 2 lat. któraś wizażanka (sarenka, jelonek?- mam zaćmienie) miała w swoim podpisie link do strony www.przeszczep.pl
A dziękuję bardzo za linka, już łączę .
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-25, 15:57   #162
Koffee
Raczkowanie
 
Avatar Koffee
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 385
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

O ile wiem, KK nie jest całkowicie za, poza tym, nie każdy jest katolikiem.
__________________
Kjært barn har mange navn.
Koffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 16:02   #163
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

Cytat:
Napisane przez Koffee Pokaż wiadomość
O ile wiem, KK nie jest całkowicie za, poza tym, nie każdy jest katolikiem.
Co znaczy niecałkowicie??
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 16:26   #164
Koffee
Raczkowanie
 
Avatar Koffee
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 385
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

A nie, przepraszam, pomyliłam. Pośmiertne to nie wiem, za zycia chyba tylko organy parzyste.
__________________
Kjært barn har mange navn.
Koffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 16:30   #165
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

Cytat:
Napisane przez Koffee Pokaż wiadomość
A nie, przepraszam, pomyliłam. Pośmiertne to nie wiem, za zycia chyba tylko organy parzyste.
Za życia parzyste? To wątroby już nie można?( o innych nieparzystych nie myślę, bo innych z wiadomych przyczyn się nie przeszczepia za życia..) Mnie się wydaje, że jednak jest całkowicie za
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 16:36   #166
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

Cytat:
Napisane przez -agniesia- Pokaż wiadomość
Za życia parzyste? To wątroby już nie można?( o innych nieparzystych nie myślę, bo innych z wiadomych przyczyn się nie przeszczepia za życia..) Mnie się wydaje, że jednak jest całkowicie za
wątrobę można tylko fragment,bo ona się regeneruje,kiedy jest zdrowa
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 21:34   #167
ushia
Zadomowienie
 
Avatar ushia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 802
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

Cytat:
Napisane przez EwelinQsia Pokaż wiadomość
No niby tak jest, ale przeciez watpie zeby rodzina była przeciwna skoro "dawca" tego żądał... To nie lata 50'
Cytat:
Napisane przez kochana-plotkara Pokaż wiadomość
tzn. że nawet jeśli mam takie oświadczenie woli, może być nic nie warte po mojej śmierci jeśli moja rodzina się nie zgodzi na oddanie moich narządów?
Ewelinka - zdziwiłabyś sie jak wielu przeszczepow nie wykonano, bo rodzina sie nie zgodzila - dla wiekszosci ludzi, w szoku i rozpaczy po stracie kogos bliskiego, mysl o "okaleczeniu" ciala jest koszmarna! bo to nie jest "ciało", tylko ich maz/corka/brat/.../
a zanim sie otrzasnal i na spokojnie pomysla, ze to juz nic nie zmieni, jest za pozno

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
Z tego co piszecie to nawet jeśli moje serce wciaż będzie biło ale móżg umrze to mogą mnie odłączyc i pobrac organy...
tu masz opis "procedury", ze strony poswieconej przeszczepom:
Cytat:
Narządy można pobrać od osoby zmarłej, kiedy już zostały wyczerpane wszystkie możliwości leczenia, przywrócenia jej do życia, i u której stwierdzono komisyjnie śmierć mózgową, czyli śmierć prawdziwą. Ustanie krążenia krwi w mózgu powoduje jego nieodwracalne uszkodzenie, a co za tym idzie - wstrzymanie koordynacji pracy pozostałych narządów. I chociaż za pomocą specjalnej aparatury można jeszcze przez pewien czas utrzymać czynność serca czy oddychania, pacjent ten faktycznie już nie żyje. W takich sytuacjach najpierw komisja lekarska złożona z trzech osób - w tym co najmniej jednego specjalisty z anestezjologii i intensywnej terapii oraz przynajmniej jednego neurologa lub neurochirurga - po przeprowadzeniu serii specjalistycznych badań orzeka śmierć mózgową i rozpatruje możliwość pobrania niektórych narządów. Lekarze informują rodzinę o śmierci i upewniają się, jaka była wola zmarłego co do dysponowania jego organami po śmierci.
ushia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 21:54   #168
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: "Oświadczenie woli"- czyli nasze organy po śmierci dla tych potrzebujących...

Cytat:
Napisane przez ushia Pokaż wiadomość
Ewelinka - zdziwiłabyś sie jak wielu przeszczepow nie wykonano, bo rodzina sie nie zgodzila - dla wiekszosci ludzi, w szoku i rozpaczy po stracie kogos bliskiego, mysl o "okaleczeniu" ciala jest koszmarna! bo to nie jest "ciało", tylko ich maz/corka/brat/.../
a zanim sie otrzasnal i na spokojnie pomysla, ze to juz nic nie zmieni, jest za pozno



tu masz opis "procedury", ze strony poswieconej przeszczepom:
wiesz, tu nie chodzi o okaleczenie zmarłej osoby.te osoby dzieki aparaturze "żyją".
bije ich serce podtrzymywane przez aparaturę i choć nie ma szans na wyleczenie chorego to rodzina ma zawsze nadzieję,że tak się stanie.
dla nas ludzi śmierć kojarzy się z brakiem tetna i zanikiem bicia serca.a dla lekarza człowiek umiera ,kiedy mózg umiera.
NADZIEJA UMIERA OSTATNIA.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 22:07   #169
ushia
Zadomowienie
 
Avatar ushia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 802
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

A nie do konca sie zgodze, bo zgode na odłączenie dają a na pobranie organów juz nie.
ciezka sprawa
ushia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-26, 14:01   #170
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Cytat:
Napisane przez ushia Pokaż wiadomość
A nie do konca sie zgodze, bo zgode na odłączenie dają a na pobranie organów juz nie.
ciezka sprawa
z tego co się orientuję to w polskich realiach lekarz prowadzący decyduje o odłączeniu aparatury podtrzymujące zycie,kiedy uzna śmierć mózgową.a o pobraniu narzadów musi wyrazic zgodę rodzina.jak wkleiłaś cytat można przeczytac,ze tylko jakiś czas można trzymac przy życiu organizm do przeszepu,a potem oragny się już nie nadają.dlatego tak ciężko namówić rodzinę do oddania narządów,bo myślą,że może jest jeszcze nadzieja,a potem jest już za poźno.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 13:39   #171
Ibizza
Raczkowanie
 
Avatar Ibizza
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 196
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

A ja bym chętnie oddała organy z zastrzeżeniem żeby przypadkiem nie dostał ich jakiś fiut, który zdycha na własne życzenie bo np zapieprzał 200km/h na motorze i sie rozdarł na pół, jechał nachlany samochodem i jest sprawcą wypadku oraz śmierci 5 osób, czy coś w tym stylu. Taki to niech sobie zdycha, ale takich zastrzeżeń to chyba nie można zrobić, ktoś się orientuje?
Ibizza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 14:27   #172
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Zgoda na pobranie narządów

Już od dłuższego czasu prześladuje mnie myśl o podpisaniu zgody na pobranie narządów. Zdaję sobie sprawę jak wielu ludzi oczekuje w kolejce na nową wątrobę czy serce. Nie umarłabym w końcu na darmo, bo poprzez moją śmierć uratowałabym komuś życie..
Czy któraś z was ma odpisany taki papierek? Czy może jesteście całkowicie przeciwne takim działaniom?
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 16:15   #173
Anna Antonina
Wtajemniczenie
 
Avatar Anna Antonina
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 161
Dot.: Zgoda na pobranie narządów

Z tego co mi wiadomo nic nie musisz podpisywac. Musiałabys, gdybyś chciała się sprzeciwic pobraniu od Ciebie narządów po śmierci. Każdy zdrowy zmarły jest potencjalnym dawcą, jeśli nie wyrazi sprzeciwu.
Anna Antonina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 16:58   #174
malenka9085
Rozeznanie
 
Avatar malenka9085
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 669
Dot.: Zgoda na pobranie narządów

Raz znalazłam na internecie, podpisujesz zgodę, wysyłasz do nich i jakiś tam papierek nosisz w portfelu. Zaraz poszukam .

http://www.przeszczep.pl/?a=temat&id=120
__________________
Razem
malenka9085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 20:29   #175
Bulinka.
Raczkowanie
 
Avatar Bulinka.
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: druga strona monitora :)
Wiadomości: 239
Dot.: Zgoda na pobranie narządów

Ja taki druczek już od 3 lat noszę w portfelu. Druczek ten otrzymałam od nich pocztą, a przysłali ich około 10
__________________
Bulinka. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 21:33   #176
black_prinsess
Zakorzenienie
 
Avatar black_prinsess
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mordor
Wiadomości: 3 340
Dot.: Zgoda na pobranie narządów

też poważnie zastanawiam se nad posiadaniem takiej karteczki,
jednak kiedy chodzę oddawać krew to pielęgniarka się na mnie zawsze krzywo patrzy, bo wg niej jestem za drobna, mała i wogóle....
przy narządach chyba takiego problemu nie będę miała, co?
__________________
http://blacqueem.blogspot.com/ -



Don't ever give up your Dreams!
black_prinsess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 23:06   #177
malenka9085
Rozeznanie
 
Avatar malenka9085
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 669
Dot.: Zgoda na pobranie narządów

Cytat:
Napisane przez black_prinsess Pokaż wiadomość
też poważnie zastanawiam se nad posiadaniem takiej karteczki,
jednak kiedy chodzę oddawać krew to pielęgniarka się na mnie zawsze krzywo patrzy, bo wg niej jestem za drobna, mała i wogóle....
przy narządach chyba takiego problemu nie będę miała, co?
To nie jest istotne. Przecież to decydują lekarze specjaliści.
A pielęgniarka pewnie marudzi, bo nie może znaleźć żyły.
__________________
Razem
malenka9085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 23:09   #178
Martitta371121
Raczkowanie
 
Avatar Martitta371121
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 97
GG do Martitta371121 Send a message via Skype™ to Martitta371121
Dot.: Zgoda na pobranie narządów

ja też bym chciała, ale jak moja mama o tym słyszy to się wkurza i zmienia temat... "za młoda" jestem... jak będę pełnoletnia to będę oddawać krew i podpiszę tą karteczkę.
__________________
Zdanie jednostki nie świadczy o zdaniu ogółu, ale na odwrót owszem.
Martitta371121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 07:53   #179
Clevleen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 702
Dot.: Zgoda na pobranie narządów

Ja na razie jestem za młoda, żeby sama sobie taki papierek zdobyć, ale pierwsze co zrobię po skończeniu 18 roku życia to zaopatrzę sie w taką zgodę... Przecież po śmierci narządy nie będą mi potrzebna, to, że bym je miała mojego życia by nie zwróciło... A tak to mogę uratować nawet kilku osobom życie... po swojej śmierci...
Clevleen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 07:54   #180
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Zgoda na pobranie narządów

a ja jestem za. po śmierci moja narządy mi się już nie przydadzą, a innym mogą uratować życie.
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-20 09:15:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.