Kosmetyki naturalne - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-25, 20:55   #391
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Pamiętaj żeby nim porządnie wstrząsnąć przed uzyciem. Jeszcze raz sprawdzilam ostatnio sklad tego podkladu sante, który porównywalysmy z Argile, ale uważam, że jest bardzo zapychajacy, na pewno go nie kupię.


Życze szybkiego powrotu do zxdrowia.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-02-25 o 20:56
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 09:21   #392
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

z naturalnych podkładów nie ma chyba takich dobrze kryjących
one wszystkie są delikatne i raczej do ładnych cer bez przebarwień i popękanych naczynek.
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 13:05   #393
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
z naturalnych podkładów nie ma chyba takich dobrze kryjących
one wszystkie są delikatne i raczej do ładnych cer bez przebarwień i popękanych naczynek.

Myślę, że każdy móglby znaleźć coś dla siebie, niestety, w sklepach internetowych jest bardzo maly wybór podkladów. Wyliczylam doslownie 5 producentów, Logona, Lavera, Sante, Argile, Benecos, AnneMarie Borlind. I to wszystko. Jeszcze Lush ma jakieś ponoć fajne podklady i zaleca je nakladać wedle uznania, np z kremem lub solo, ale są trudno dostępne. Być może nie szukalam dokladnie, ale nic więcej nie widzę w internecie. Te podklady są ciężkie i mogą zapychać. Zawierają też substancje, które mogą wzmagać trądzik. Tylko w zasadzie ten Argile mi się spodobal skladowo, no i opinie o nim sklaniają do zakupu. Ale też cięzko stwierdzić czyje to opinie (na stronie sklepu). W polsce cieżko o dobry podklad naturalny.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 16:09   #394
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 16:17   #395
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta


A używasz mineralków? Mnie sie wydaje, że z tym nakldaniem to są same ceregiele. Jak ktoś nie ma czasu to nie dla niego. Ja mam male dziecko i nie mogę spędzac w lazience Bóg wie ile, a zanim dojdę do wprawy z nakladaniem i doborem mineralów, to będę już stara i żadne mineraly nie pomogą
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 16:53   #396
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Myślę, że każdy móglby znaleźć coś dla siebie, niestety, w sklepach internetowych jest bardzo maly wybór podkladów. Wyliczylam doslownie 5 producentów, Logona, Lavera, Sante, Argile, Benecos, AnneMarie Borlind. I to wszystko. W polsce cieżko o dobry podklad naturalny.
W tym brytyjskim sklepie znalazłam jeszcze troch innych marek http://www.naturisimo.com/products_b...ation&makeup=1
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 17:10   #397
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
W tym brytyjskim sklepie znalazłam jeszcze troch innych marek http://www.naturisimo.com/products_b...ation&makeup=1


Dziękuję, problem w tym, że to zagraniczny sklep i przesylka jak i oplata za przelew pieniędzy może mnie drogo kosztować, nie ukrywam, że zależy mi na rozsądnych cenach. Ale poszukam tych firm na Allegro, moze ktos będzie mial.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-27, 17:55   #398
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziękuję, problem w tym, że to zagraniczny sklep i przesylka jak i oplata za przelew pieniędzy może mnie drogo kosztować, nie ukrywam, że zależy mi na rozsądnych cenach. Ale poszukam tych firm na Allegro, moze ktos będzie mial.
poszukaj w sklepie feelunique.com wysyłka jest za darmo, a ceny normalne
ale tak na prawde to polecam minerały, jestem w tym totalnie początkująca ale bardzo sobie chwale, i nakładanie tego to szybka piłka jeżeli nie zależy ci na celebrowaniu całego procesu
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 18:54   #399
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 20:47   #400
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziękuję dziewczyny!!! Ja wlasnie mam próbki różnych odcieni EDM, zarówno podkladów jak i pudrów, które zmieszalam dla uzyskania odcienia i baze. Wlaśnie mam je na twarzy, bo znalazlam gdzieś stary pędzel plaski, może to nie jest oryginal flat top, ale tak wygląda. Muszę przyznać, że z nakladaniem poszlo mi lepiej niż wcześniej gdy nakladalam je gąbeczką. Zrobilam sobie trochę maskę, ale ogolnie jestem dość zadowolona, niestety podklad slabo wygladza, mam wrazenie ze wydobyl to czego bez makijażu w ogole nie widac, jakies grudki podskórne. Ladnie kryje przebarwienia i matuje już trzecia godzinę. Ale zdziwilam się, bo jednak wyszedl mi jasny odcień, a mam bardzo jasną cerę, a podklad jest dużo jaśniejszy. Mam też zastrzeżenia do wygladu okolic oczu, być moze to kwestia wprawy ale podkreślil wszystkie linie i zmarszczki. Przekonalam się do nakladania takim pędzlem, nie jest źle, nawet szybko mi to poszlo i równomiernie ,ale z efektu nie jestem do konca zadowolona. Czy podklady innych firm się różnią jakoś znacznie? Czy raczej efekt jest podobny?

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-02-27 o 20:54
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 07:55   #401
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

Korah mineralki trzeba albo lubic albo nie ja np tez nie wygladam w nich ok - testowalam wiele roznych, wlasnie podkreslaja wszystko to czego tak naprawde nie ma
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-28, 08:59   #402
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-02-28 o 09:02
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 09:17   #403
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny!!! Ja wlasnie mam próbki różnych odcieni EDM, zarówno podkladów jak i pudrów, które zmieszalam dla uzyskania odcienia i baze. Wlaśnie mam je na twarzy, bo znalazlam gdzieś stary pędzel plaski, może to nie jest oryginal flat top, ale tak wygląda. Muszę przyznać, że z nakladaniem poszlo mi lepiej niż wcześniej gdy nakladalam je gąbeczką. Zrobilam sobie trochę maskę, ale ogolnie jestem dość zadowolona, niestety podklad slabo wygladza, mam wrazenie ze wydobyl to czego bez makijażu w ogole nie widac, jakies grudki podskórne. Ladnie kryje przebarwienia i matuje już trzecia godzinę. Ale zdziwilam się, bo jednak wyszedl mi jasny odcień, a mam bardzo jasną cerę, a podklad jest dużo jaśniejszy. Mam też zastrzeżenia do wygladu okolic oczu, być moze to kwestia wprawy ale podkreślil wszystkie linie i zmarszczki. Przekonalam się do nakladania takim pędzlem, nie jest źle, nawet szybko mi to poszlo i równomiernie ,ale z efektu nie jestem do konca zadowolona. Czy podklady innych firm się różnią jakoś znacznie? Czy raczej efekt jest podobny?
Dotychczas używałam jedynie Lumiere, i u mnie jest dokładnie odwrotnie, nie wychodzi maska, bo też oszczędnie nakładam; krycie jest z tego samego względu umiarkowane; ale za to ładnie wygładza, ujednolica kolor cery, dobrze matuje, ale jest zima wiec...; z bliska widze ze nie zakrywa wszystkich niedoskonałości, ale z daleka lekki fotoszop
wielkim plusem minerałow jest to że możesz pod nie nałożyć ulubiony krem, serum, filtr w dowolnej ilości i nie martwić sie o kolejną warstwe "klajstru" w postaci płynnego podkładu
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 09:12   #404
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Mam jeszcze problem taki, że te pudry EDM bardzo podraznily mi oczy. Lzawily bardzo i potem byly zaczerwienione, chociaż na mokro też próbowalam nakladac mineraly, żeby nie pylily. czy mialyście z tym problem? Myślę teraz o zamówieniu próbek meow, bo przekonalyście mnie, żeby próbować, ale jeśli one tez mnie podrażnia, to bedzie raczej koniec mojej przygody z mineralami.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 21:38   #405
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Możesz jeszcze spróbować zrobić sobie swój własny płynny podkład, tutaj coś na ten temat --> http://www.kolorowka.com/podklady-plynne-fluidy,94.html
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 08:53   #406
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cześć Dziewczyny. Moja kara minęła i jestem już z Wami, ale mi Was brakowało przez ten tydzień! Masę rzeczy chciałam napisać, a nie mogłam. Postaram się to teraz nadrobić.

1. Korah, a mineralny z Joppy próbowałaś?

2. Dziewczyny czy mogę do mojej mieszanej i kapryśnej cery używać mydła siarkowego? Dostałam w prezencie no i nie wiem.
a) Czy ono w ogóle nadaje się do użytku czy jest to produkt, który nie powinien istnieć w ogóle?
b) Nie chciałabym myć codziennie tylko raz w tygodniu przed maseczką i peelingiem.

3. Co sądzicie o tej odżywce? Planuję jej zakup, ale sama nie wiem...
http://www.matique.pl/pl/bentley-org...losow_521.html

4. A jaką pastę do zębów? Co wy używacie?

5. Te komentarze na tej stronie matique.pl są myślę prawdziwe, ponieważ znalazłam na wizażu wątek poświęcony temu sklepowi i dziewczyny tam pisały, że wystawiły recenzje na ich stronie, więc raczej nie piszą tych komentarzy sami. Pomyślałam, że warto byście to wiedziały, bo pewnie tak samo jak i ja zastanawiacie się czy te komentarze na stronach są od kupujących czy od właściciela sklepu.

No i z grubsza to chyba tyle. ^^
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 11:08   #407
rybka_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 52
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja zastanawiam się nad pastą do zebów bez fluoru z Lavery, widziałam ze całkiem dobrze sprzedaje się na allegro, także chyba dobra
W swojej ofercie ma ją też sklep Kosmetyki Natury.
rybka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 11:45   #408
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny. Moja kara minęła i jestem już z Wami, ale mi Was brakowało przez ten tydzień! Masę rzeczy chciałam napisać, a nie mogłam. Postaram się to teraz nadrobić.

1. Korah, a mineralny z Joppy próbowałaś?

2. Dziewczyny czy mogę do mojej mieszanej i kapryśnej cery używać mydła siarkowego? Dostałam w prezencie no i nie wiem.
a) Czy ono w ogóle nadaje się do użytku czy jest to produkt, który nie powinien istnieć w ogóle?
b) Nie chciałabym myć codziennie tylko raz w tygodniu przed maseczką i peelingiem.

3. Co sądzicie o tej odżywce? Planuję jej zakup, ale sama nie wiem...
http://www.matique.pl/pl/bentley-org...losow_521.html

4. A jaką pastę do zębów? Co wy używacie?

5. Te komentarze na tej stronie matique.pl są myślę prawdziwe, ponieważ znalazłam na wizażu wątek poświęcony temu sklepowi i dziewczyny tam pisały, że wystawiły recenzje na ich stronie, więc raczej nie piszą tych komentarzy sami. Pomyślałam, że warto byście to wiedziały, bo pewnie tak samo jak i ja zastanawiacie się czy te komentarze na stronach są od kupujących czy od właściciela sklepu.

No i z grubsza to chyba tyle. ^^
a za co ta kara była jeśli mozna wiedziec?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 11:47   #409
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
a za co ta kara była jeśli mozna wiedziec?
Skasowałam świadomie własne posty. Wprawdzie nie jakoś dużo, coś koło 10, no ale to jest niszczenie archiwum forum!
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 12:02   #410
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Wiamy, witamy z powrotem, Sekretny Wachlarzu
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 12:17   #411
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wiamy, witamy z powrotem, Sekretny Wachlarzu
A dzień dobry, dzień dobry.
Znalazłam Korah jeszcze coś takiego -> http://www.provence-argile.pl/gamamakijaz.html Nie pamiętam już czy ty również to znalazłaś czy nie, dlatego podaję.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-03 o 15:19
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 15:19   #412
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dopisane:
Widziałyście tą reklamę Alterry tutaj na wizażu? Szok!
https://wizaz.pl/Pielegnacja/ABC-pielegnacji/Piekno-tkwi-w-naturze
Tylko ja się pytam gdzie ten krem pod oczy, na dzień, na noc i w ogóle.

Aj, aj, niechcący zamiast dać edytuj to dałam odpowiedz.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-03 o 15:22
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 15:52   #413
natiria
Raczkowanie
 
Avatar natiria
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne

hej,

dziewczyny, mam pytanie, czy sklepy wysyłają próbki fluidów, czy kupujecie na oko (a nuż odcień będzie pasował), bo jednak kolor beżowy nie równy kolorowi beżowemu. Ja jestem na etapie wymiany kosmetyków pielęgnujących i chciałabym wymienić także kolorowe.
Acha i piszecie o tych minerałach na buzię zamiast podkładu, może jest tu na forum gdzieś wątek, ktory szerzej to opisuje? Nie wiedziałam, że tak można.
pozdrawiam

Korah, podczytuję Twoje posty i masz wiedzę! respekt!
__________________

natiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 16:34   #414
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Możesz jeszcze spróbować zrobić sobie swój własny płynny podkład, tutaj coś na ten temat --> http://www.kolorowka.com/podklady-plynne-fluidy,94.html

to w zasadzie nie jest zly pomysl. Pomyślę, jednak jeszcze trzeba znaleźć dojście, zeby kupić pigmenty. bo taki podklad mineralny nie będzie odpowiedni do zmieszania z żelem. Rozmawialam kiedys na wątku mineralowym z dziewczynami o takiej metodzie, ale odradzily mi, twierdząc, że zmieszanie podkladów edm spowoduje nierównomierną maskę w efekcie. Dzięki za link.

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny. Moja kara minęła i jestem już z Wami, ale mi Was brakowało przez ten tydzień! Masę rzeczy chciałam napisać, a nie mogłam. Postaram się to teraz nadrobić.

1. Korah, a mineralny z Joppy próbowałaś?

2. Dziewczyny czy mogę do mojej mieszanej i kapryśnej cery używać mydła siarkowego? Dostałam w prezencie no i nie wiem.
a) Czy ono w ogóle nadaje się do użytku czy jest to produkt, który nie powinien istnieć w ogóle?
b) Nie chciałabym myć codziennie tylko raz w tygodniu przed maseczką i peelingiem.

3. Co sądzicie o tej odżywce? Planuję jej zakup, ale sama nie wiem...
http://www.matique.pl/pl/bentley-org...losow_521.html

4. A jaką pastę do zębów? Co wy używacie?

5. Te komentarze na tej stronie matique.pl są myślę prawdziwe, ponieważ znalazłam na wizażu wątek poświęcony temu sklepowi i dziewczyny tam pisały, że wystawiły recenzje na ich stronie, więc raczej nie piszą tych komentarzy sami. Pomyślałam, że warto byście to wiedziały, bo pewnie tak samo jak i ja zastanawiacie się czy te komentarze na stronach są od kupujących czy od właściciela sklepu.

No i z grubsza to chyba tyle. ^^

Ta odzywka do wlosów wyglada nieźle. Powinna się nadać do dlugich wlosów. Warto wypróbowac, zwlaszcza, ze to nie majatek.

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A dzień dobry, dzień dobry.
Znalazłam Korah jeszcze coś takiego -> http://www.provence-argile.pl/gamamakijaz.html Nie pamiętam już czy ty również to znalazłaś czy nie, dlatego podaję.

Tak, to ten sam podkladzik. ckin2u mówi, ze za lekki jej sie wydaje. Ponoć bardziej wygląda jak serum niz jak podklad.

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dopisane:
Widziałyście tą reklamę Alterry tutaj na wizażu? Szok!
https://wizaz.pl/Pielegnacja/ABC-pielegnacji/Piekno-tkwi-w-naturze
Tylko ja się pytam gdzie ten krem pod oczy, na dzień, na noc i w ogóle.

Aj, aj, niechcący zamiast dać edytuj to dałam odpowiedz.
Widzialam, ale wizaż reklamuje calego rossa, nie tylko alterre, ostatnio też byly jakieś konkursy na wizażu z kosmetykami z rossamnna do wygrania.

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez natiria Pokaż wiadomość
hej,

dziewczyny, mam pytanie, czy sklepy wysyłają próbki fluidów, czy kupujecie na oko (a nuż odcień będzie pasował), bo jednak kolor beżowy nie równy kolorowi beżowemu. Ja jestem na etapie wymiany kosmetyków pielęgnujących i chciałabym wymienić także kolorowe.
Acha i piszecie o tych minerałach na buzię zamiast podkładu, może jest tu na forum gdzieś wątek, ktory szerzej to opisuje? Nie wiedziałam, że tak można.
pozdrawiam

Korah, podczytuję Twoje posty i masz wiedzę! respekt!

Z mineralami o tyle jest fajnie, że można kupić próbki odcieni bez problemu. Z innymi kosmetykami jest gorzej, bo sklepy najczęsciej wysylaja gratisowe próbki te które im akurat pasują, bez oferty ich sprzedaży.
Tu podaję link do wątków mineralowych: https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=113 . Większosć firm mineralowych ma osobne wątki ,które tam znajdziesz. Wpisz też w wyszukiwarkę KWC "mineralne" i wyświetla Ci się produkty wraz z recenzjami.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 16:37   #415
mariquita89
Raczkowanie
 
Avatar mariquita89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 143
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez natiria Pokaż wiadomość
hej,

dziewczyny, mam pytanie, czy sklepy wysyłają próbki fluidów, czy kupujecie na oko (a nuż odcień będzie pasował), bo jednak kolor beżowy nie równy kolorowi beżowemu. Ja jestem na etapie wymiany kosmetyków pielęgnujących i chciałabym wymienić także kolorowe.
Acha i piszecie o tych minerałach na buzię zamiast podkładu, może jest tu na forum gdzieś wątek, ktory szerzej to opisuje? Nie wiedziałam, że tak można.
pozdrawiam

Korah, podczytuję Twoje posty i masz wiedzę! respekt!
TU jest cały dział o minerałach Skarbnica wiedzy, naprawdę Plus wspólne zakupy TU (tylko ostrzegam, że wchodzisz na własną odpowiedzialność, bo to wciąga ) Ja używam minerałów już prawie dwa lata i nie zamienię na nic innego

Edit: Korah wyprzedziłaś mnie
__________________
Whatever we find
It is all about to last for a while

Edytowane przez mariquita89
Czas edycji: 2011-03-03 o 16:39
mariquita89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 18:36   #416
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
to w zasadzie nie jest zly pomysl. Pomyślę, jednak jeszcze trzeba znaleźć dojście, zeby kupić pigmenty. bo taki podklad mineralny nie będzie odpowiedni do zmieszania z żelem. Rozmawialam kiedys na wątku mineralowym z dziewczynami o takiej metodzie, ale odradzily mi, twierdząc, że zmieszanie podkladów edm spowoduje nierównomierną maskę w efekcie. Dzięki za link.
Pigmenty na tej stronie możesz kupić, ale po co? Wydaje mi sie że z pigmentów i innych składników stworzysz podkład mineralny i to zmieszasz z żelem (musi być żel, i jaki dokładnie żel?) Czy źle zrozumiałam, do mieszanie musisz mieć tylko pigmenty bez tlenków Ti, Zn, krzemianow i ew. min. ilastych?

Możesz podac linka do tego wątku gdzie o tym pisałyście, bo nie jestem w stanie znaleść?

Tutaj http://duafterdark.blogspot.com/2010...-uzytkowa.html ciekawy pomysł na upichcenie kremowego korektora z sypkiego korektora min. i dodatków z ZSK
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-03-03 o 18:41
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 19:47   #417
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Pigmenty na tej stronie możesz kupić, ale po co? Wydaje mi sie że z pigmentów i innych składników stworzysz podkład mineralny i to zmieszasz z żelem (musi być żel, i jaki dokładnie żel?) Czy źle zrozumiałam, do mieszanie musisz mieć tylko pigmenty bez tlenków Ti, Zn, krzemianow i ew. min. ilastych?

Możesz podac linka do tego wątku gdzie o tym pisałyście, bo nie jestem w stanie znaleść?

Tutaj http://duafterdark.blogspot.com/2010...-uzytkowa.html ciekawy pomysł na upichcenie kremowego korektora z sypkiego korektora min. i dodatków z ZSK

Z tego, co pisze w linku, który wcześniej podalaś, to zrobienie takiego podkladu na kremie czy żelu wymaga użycia większego stężenia pigmentów, niż są w gotowych podkladach sypkich mineralnych. Oczywiście tlenki tez, ale musi być więcej pigmentu i w zasadzie zgadzam się z tą teorią.
Oto link: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post21052864

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Cytat:
Napisane przez mariquita89 Pokaż wiadomość
TU jest cały dział o minerałach Skarbnica wiedzy, naprawdę Plus wspólne zakupy TU (tylko ostrzegam, że wchodzisz na własną odpowiedzialność, bo to wciąga ) Ja używam minerałów już prawie dwa lata i nie zamienię na nic innego

Edit: Korah wyprzedziłaś mnie

mariquita, podalysmy te same linki
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 20:11   #418
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z tego, co pisze w linku, który wcześniej podalaś, to zrobienie takiego podkladu na kremie czy żelu wymaga użycia większego stężenia pigmentów, niż są w gotowych podkladach sypkich mineralnych. Oczywiście tlenki tez, ale musi być więcej pigmentu i w zasadzie zgadzam się z tą teorią.
Oto link: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post21052864[COLOR="Silver"]
No racja, wyjdzie coś w stylu "tinted moisturizer"...wygląda na to że nie doczytałam drugiej połowy tekstu z linka, który sama podałam coś mnie musiało oderwać
...ale jakby tak zmieszać 1:1? pare dni temu próbowałam mieszac, tak prowizorycznie na zaglębieniu dłoni, ale użyłam zbyt lekkiego, letniego kremu wiec było to zbyt wysuszające, no i dużo zostało na ręce, ale za to nie miałam problemu ze zmieszaniem
Bede próbować z jakims tłuścioszkiem
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:05   #419
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ta odzywka do wlosów wyglada nieźle. Powinna się nadać do dlugich wlosów. Warto wypróbowac, zwlaszcza, ze to nie majatek.

Tak, to ten sam podkladzik. ckin2u mówi, ze za lekki jej sie wydaje. Ponoć bardziej wygląda jak serum niz jak podklad.

Widzialam, ale wizaż reklamuje calego rossa, nie tylko alterre, ostatnio też byly jakieś konkursy na wizażu z kosmetykami z rossamnna do wygrania.
To super. Ja od odżywki wymagam 3 rzeczy
a) Ma powodować, że łatwiej się rozczesuje włosy.
b) Jak sama nazwa wskazuje ma odżywiać.
c) Ma nie obciążać.
No i właśnie również zauważyłam, że jak za 250 ml to majątek nie kosztuje. Tym bardziej, że zwykle można trafić na 150-200 ml i to za taką samą lub większą cenę. W takim razie zakupię ją i w najbliższym czasie dam znać jak się sprawuje. ^^


Uuu, a co z Joppą? Może coś z Joppy ci podpasuje.


Mi nie tyle chodzi o reklamę, co raczej gdzie te rzeczy są. Bo ja ich w Rossmannie nie widziałam.


Oprócz tego mam jeszcze kilka pytań. ^^
Chciałabym kupić ten olejek z drzewa herbacianego, co Korah polecałaś. Czy ja się tym nie otruję, nie oślepnę i w ogóle? Bo ja to taka niezdara i boję się, że zrobię sobie krzywdę. Czy przemywając twarz nie mogę mieć ran (często rozdrapuje pryszcze i mam rany) i czy nakładasz po prostu na wacik trochę tego olejku czy jakoś inaczej?
A co z olejkiem rycynowym? Nie oślepnę również? Bo ja naprawdę niezdara.
I ostatnie pytanie czy zarówno olejek z drzewa herbacianego jak i rycynowy obojętnie z jakiej firmy czy to ma jakieś znaczenie?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:42   #420
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To super. Ja od odżywki wymagam 3 rzeczy
a) Ma powodować, że łatwiej się rozczesuje włosy.
b) Jak sama nazwa wskazuje ma odżywiać.
c) Ma nie obciążać.
No i właśnie również zauważyłam, że jak za 250 ml to majątek nie kosztuje. Tym bardziej, że zwykle można trafić na 150-200 ml i to za taką samą lub większą cenę. W takim razie zakupię ją i w najbliższym czasie dam znać jak się sprawuje. ^^


Uuu, a co z Joppą? Może coś z Joppy ci podpasuje.


Mi nie tyle chodzi o reklamę, co raczej gdzie te rzeczy są. Bo ja ich w Rossmannie nie widziałam.


Oprócz tego mam jeszcze kilka pytań. ^^
Chciałabym kupić ten olejek z drzewa herbacianego, co Korah polecałaś. Czy ja się tym nie otruję, nie oślepnę i w ogóle? Bo ja to taka niezdara i boję się, że zrobię sobie krzywdę. Czy przemywając twarz nie mogę mieć ran (często rozdrapuje pryszcze i mam rany) i czy nakładasz po prostu na wacik trochę tego olejku czy jakoś inaczej?
A co z olejkiem rycynowym? Nie oślepnę również? Bo ja naprawdę niezdara.
I ostatnie pytanie czy zarówno olejek z drzewa herbacianego jak i rycynowy obojętnie z jakiej firmy czy to ma jakieś znaczenie?

Może zapytaj w Rossie powinna już byc u Ciebie ta alterra. W mojej dziurze jest to już chyba wszędzie musi być.

Od olejku z drzewa herbacianego nie oślepniesz, jak nie bedziesz do oka wkrapiać. Kup pierwszy lepszy, nie droższy niż 10 zl i sprawdź sklad, ma byc olejek 100%, pewnie bedzie lacińska nazwa melaleuca alternifolia oil, albo tea tree oil. tego olejku nie polecam nakladać wacikiem, chyba ze na patyczku ( takim do uszu). Mozna zdjać z buteleczki dozownik podwazając np pilniczkiem do paznokci i maczać patyczek, ja tak robie. Na wacik zwykly nie warto, bo się bardzo dużo olejku marnuje tym sposobem, a jest go tylko 10 ml, wiec sama rozumiesz. On jest wlaśnie na krostki i strupki, jakieś rany, rewelacyjnie goi i zapobiega bliznom. dobry na stare blizny i przebarwienia też. Można nakladac punktowo jak i na calą twraz omijając powieki i usta. Ja nakladam raz na 3 miesiace przez tydzień na noc. Będzie szczypać, ale warto. Jedynie olejki z drzewa herbacianego i eukaliptusowy można nakladać na skórę bezpośrednio. Inne olejki eteryczne, w tym rycynowy należy mieszac z kosmetykami, albo rozcienczac wodą lub tonikiem. Rycynowy jest tez dobry do paznokci i do wlosów.

co do joppy, to mialam próbkę kiedyś pudru. byl dobry, z podkladami nie wiem, jak stoja. Ogólnie firma droższa. Teraz nastawiam sie na mineraly meow, ale jeszcze musze wykonczyć próbki edm.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-03 o 21:47
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:49.