Na której ręce obraczka u kobiety? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-15, 22:55   #1
Yomanda
Raczkowanie
 
Avatar Yomanda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: BDG
Wiadomości: 122
GG do Yomanda

Na której ręce obraczka u kobiety?


Witam, mam do Was pytanie. Zareczylismy sie z moim ukochanym, zakupujac zlote obraczki Chcialabym wiedziec na ktorej rece powinnam nosic te obraczke (poki co nosze na lewej rece serdecznym palcu, a moj luby na prawej rece i takze serdecznym palcu). W Internecie widze duzo sprzecznych informacji, jak to jest naprawde? Czemu nikt nie jest do konca z nikim zgodny?
Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi
__________________

'You Can Never Be Too Rich Or Too Thin'
Yomanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 11:23   #2
kama98
Zadomowienie
 
Avatar kama98
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 356
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

Kupiliscie obrączki na zaręczyny? Moim skromnym zdaniem obrączki to symbol małżeństwa...
No ale do rzeczy... obraczke nosi sie na prawej ręce, na czwartym palcu licząc od kciuka (kurcze nie wiem jaką nazwe ma ten palec).

Pozdrawiam i gratuluje zaręczyn
__________________
kama98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 14:48   #3
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

Cytat:
Napisane przez kama98 Pokaż wiadomość
Kupiliscie obrączki na zaręczyny? Moim skromnym zdaniem obrączki to symbol małżeństwa...
No ale do rzeczy... obraczke nosi sie na prawej ręce, na czwartym palcu licząc od kciuka (kurcze nie wiem jaką nazwe ma ten palec).

Pozdrawiam i gratuluje zaręczyn

serdeczny?

P.S Jesli mowa o pierścionkach grających role zareczynowych był juz taki obszerny wątek.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 16:31   #4
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

a dla mie to nie ma zadnego znaczenia ,wazne ze jest obraczka
jak kupowalismy obraczki to miezylam na prawa reke na palec serdeczny i podczas ceremoni to na ten palec te obraczki sie zaklada ,a jak wyszkismy z kosciola to przelozylam na srodkowy palec lewej reki i tu ja nosze caly czas bo tylko z tego palca mi nie spada[ bo mi chyba palce ciut zeszczuplaly ]
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 16:53   #5
millenia
Raczkowanie
 
Avatar millenia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Winne Wzgórza
Wiadomości: 170
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

W naszej kulturze przyjęło sie noszenie obrączki na prawej dłoni (palec serdeczny).
millenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 15:37   #6
Rzymianka
Wtajemniczenie
 
Avatar Rzymianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 651
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

Kochane dziewczyny Obrączkę nosi się na serdecznym palcu prawej ręki.Ksiądz mówi nawet " podajcie sobie prawe dłonie ".Oczywiście każdy nosi jak mu wygodnie i bardzo dobrze.Jest jeszcze ładna historyjka odnośnie tego, że niektórzy noszą na lewym palcu serdecznym.Otóż podono przez ten palec przechodzi żyła która idzie wprost do serca.
Rzymianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 14:03   #7
Beatka_D
Przyczajenie
 
Avatar Beatka_D
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z Miechowa
Wiadomości: 4
GG do Beatka_D
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

witam wszystkich!!
wiadomo ze obrączkę ślubną zakłada się na prawą rękę, jedynie wdowy noszą obrączki na lewej ręce.
Pozdrawiam wszystkich izyczę miłego dnia
Beatka_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-29, 01:04   #8
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

obraczka na prawej a pierscionek zareczynowy na lewej, czy tez na prawej? jak to w koncu jest
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 08:35   #9
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

ja noszę pierścionek zaręczynowy na prawym palcu serdecznym. Jeśli zaś chodzi o obrączkę, to też się ją nosi na tym palcu. Wobec czego są dwie drogi: albo pierścionek i obrączka po ślubie są na jednym palcu (prawy serdeczny), albo też pierścionek powędruje na lewy serdeczny i wtedy tylko obrączka jest na prawym serdecznym proste
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 19:08   #10
szkubana
Rozeznanie
 
Avatar szkubana
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 766
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

pierścionek zaręczynowy-lewa ręka
obrączka-prawa ręka
palec w obu przypadkach-serdeczny
__________________
Wracam na Wizaż
szkubana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 21:55   #11
iryda
Raczkowanie
 
Avatar iryda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
GG do iryda
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

u nas jest zwyczaj że obrączke nosi sie na prawej dłoni (na lewej - wdowa) - na zachodzie jest na odwrót
co do pierścionka zareczynowego - w zasadzie dowolnie (na lewej bo od serca, na prawej - bo tam gdzie obrączka, znak, ze "jestem zajeta")
ja na początku nosiłam na prawej, potem przełożyłam na lewą i tak jakoś na razie zostało, bo mi wygodniej
ale to nie sa reguły - tylko zwyczaj, po prostu trzeba nosic jak komu jest wygodnie

p.s. - pierwszy raz sie spotykam zeby na zareczyny kupować obrączki - to jest znak małżeństwa, przeciez to na ślubie zakłada sie sobie obrączki (dotyczy to tez cywilnego, nie tylko kościelnego) wiec to troche dziwne, ze teraz caly czas nosicie te obraczki, a pozniej zdejmiecie je na chwile, zeby na slubie sobie założyc ... ?
iryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 07:47   #12
Beatka_D
Przyczajenie
 
Avatar Beatka_D
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z Miechowa
Wiadomości: 4
GG do Beatka_D
Red face Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

obraczki to chyba sie zakłada po ślubie przynajmniej mi sie tak wydaje. Ale kazdy robi jak lubi. Obrączke nosi na prawej rece
pozdrawiam
Beatka_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 00:44   #13
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

Kiedy kupowalimy obrączki, wybraliśmy rozmiar tak, by pasowały na serdeczny palec prawej dłoni. Jednak tuż po ślubie mój mężczyzna przełożył swoją na lewą dłoń - tam po pierwsze lepiej leżała, a po drugie, było mu się łatwiej przyzwyczaić. Zrobiłam to samo, tyle że ja musiałam ją wcześniej zmniejszyć o bagatela 3 rozmiary . Naszą zmianę motywowała też przeprowadzka za granicę...

To prawda, że:
- na lewej dłoni jest wygodniej, gdyż mniej rzeczy robisz lewą ręką
- dzięki temu obrączka wolniej się niszczy
- jest od strony sreca

Ale to na której ręce ją nosisz jest całkowicie obojętne. Jak dla mnie ważne jest tylko, by była na palcu serdecznym. Na innych ja interpretuję ją jako pierścionek.
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 01:02   #14
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

Cytat:
Napisane przez Mia22 Pokaż wiadomość
obraczka na prawej a pierscionek zareczynowy na lewej, czy tez na prawej? jak to w koncu jest
Zbadałam sprawę, bo po zaręczynach (noszę pierścionek na prawej) mnóstwo osób pytało, czy nie powinnam na lewej. I wygląda to tak: Zareęczynowy pierścionek w Polsce nosi się na prawej dłoni, po ślubie wędruje on na lewą a jego miejsce zajmuje obrączka.
W wielu krajach zarówno pierścionek zaręczynowy jak i obrączkę nosi się na lewej dłoni.
W naszym - na prawej.
A koniec końców - moim zdaniem to bez znaczenia, choć mnie taki układ odpowiada.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 10:45   #15
Engelchen
Raczkowanie
 
Avatar Engelchen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 489
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

mieszkam w niemczech i widzialam juz na kazdej rece obraczki,
niektorzy nosza na prawej a inni na lewej
mi osobiscie bardziej podoba sie lewa i lepiej mi pasuje, poza tym "od serca"
niektorzy mowia ze to zla wrozba nosic obraczke na lewej dloni ale na zachodzie tak nosza i masowych owdowien tu nie ma wiec chyba to tylko zabobony
Engelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 19:03   #16
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

Mój pierścionek zaręczynowy został zakupiony tak, by pasował na prawą rękę. Kiedy przyszedł czas zaobrączkowywania się, okazało się, że nie mogę przełożyć pierścionka na lewą rękę - gdyż z tamtego palca mi spada, a zmniejszenie go okazało się niemożliwe, ze względu na specyficzne mocowanie bocznych brylancików... które po zmniejszeniu mogły powypadać...

W Ameryce większość kobiet nosi zarówno zaręczynowy jak i obrączkę na jednym palcu. Specjalnie do tego robione są też komplety pierścionek zaręczynowy-obrączka, jak w załączonym zdjęciu.

Strasznie podobają mi się takie komplety, i chyba kiedyś wymienię moją obrączkę na coś podobnego.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12.jpg.jpg (11,5 KB, 143 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg M126w.JPG (19,8 KB, 112 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg M398w.JPG (20,1 KB, 94 załadowań)
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 20:12   #17
gosiaczek_ns
Raczkowanie
 
Avatar gosiaczek_ns
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 39
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

Cześć dziewczyny! Zawsze słyszałam,że na serdecznym palcu prawej ręki nie powinno się nosić żadnego pierścionka, gdyż grozi to staropanieństwem i jest on przeznaczony wyłącznie na obrączkę ślubną. Szczególnie zabobonna to ja nie jestem, ale lepiej chuchać na zimne Tak też moją obrączkę zaręczynową nosiłam na lewym serdecznym palcu... ale zgubiłam Teraz z moim kochaniem przeszukujemy wszystkie sklepy jubilerskie, żeby dobrać identyczną, ale o dziwo (zaręczyliśmy się rok temu), już takich nie wyrabiają... Pozostaje nam kupić nowe inne... albo zamienić na złote

Mam nadzieję,że zgubienie obrączki nie wróży nic złego. Jak myślicie?
__________________

gosiaczek_ns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 21:15   #18
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

Wróży - wydatki na nową obrączkę .
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 22:15   #19
magdulec
Zadomowienie
 
Avatar magdulec
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: lubelski
Wiadomości: 1 301
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Mój pierścionek zaręczynowy został zakupiony tak, by pasował na prawą rękę. Kiedy przyszedł czas zaobrączkowywania się, okazało się, że nie mogę przełożyć pierścionka na lewą rękę - gdyż z tamtego palca mi spada, a zmniejszenie go okazało się niemożliwe, ze względu na specyficzne mocowanie bocznych brylancików... które po zmniejszeniu mogły powypadać...

W Ameryce większość kobiet nosi zarówno zaręczynowy jak i obrączkę na jednym palcu. Specjalnie do tego robione są też komplety pierścionek zaręczynowy-obrączka, jak w załączonym zdjęciu.

Strasznie podobają mi się takie komplety, i chyba kiedyś wymienię moją obrączkę na coś podobnego.
Ładne te komplety, ale chyba nie powinnaś zamieniać z obrączką, gdyż to obraczki zostały poświęcone i są symbolem małżenstwa i miłośći i nie powinno się ich zdejmowac a tym bardziej zamieniac, najwyżej odrazu zamiast obrączek, jak ksiądz pozwoli i jak chcesz.przynajmniej ja bym tak zrobiła, ale dla mnie obrączki bedą najważniejsze bo założone pod przysięgą.
magdulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-21, 09:02   #20
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

Cytat:
Napisane przez Beatka_D Pokaż wiadomość
witam wszystkich!!
wiadomo ze obrączkę ślubną zakłada się na prawą rękę, jedynie wdowy noszą obrączki na lewej ręce.
Pozdrawiam wszystkich izyczę miłego dnia

no właśnie, moja koleżanka wywnioskowała kiedyś że koleś jest wdowcem, bo nosi obrączkę na lewej ręce.
NIe wiem czy to ma takie znaczenie, mnie bardziej zależy na wygodzie i np. pierścionek zaręczynowy noszę na róznych palcach bo mi się nudzi na jednym i mi niewygodnie.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 14:47   #21
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

hmm a to troszkę dziwne, tzn ja nie noszę jeszcze ani pierścionka zaręczynowego ani tym bardziej obrączki, ale od 8 lat praktycznie nieprzerwanie i ciagle na tych samych palcach (środkowe) noszę 2 pierścionki i nigdy nie było niewygodnie, czy coś to kwestia przyzwyczajenia.


Faktem jest, że u nas w Polsce :

- pierścionek zaręczynowy, a potem obraczkę nosić się powinno na serdecznym palcu prawej ręki; - tą ręką się witasz, więc informujesz rozmówcę/rozmówczynię, że z flirtu nici, boś mężatka/żonaty

- po ślubie pierścionek pozostawić z obraczką albo przełożyć na lewą rękę serdeczny palec;

- owdowiejąc - nosić na serdecznym lewej ręki


Zawsze serdeczny palec

Natomiast w dużej części innych krajów jest kompletnie na odwrót i tylko paluszek pozostaje wciąż serdeczny.

I trochę niesmacznym jest dla mnie, jak żonaty facet przekłada obrączkę na lewą łapę, a już tym bardziej, jak wkłada na zupełnie inny palec niż serdeczny. Tam obrączki to ja spotykam u kawalerów, jako ozdobę, a nie symbol więzów małżeńskich... To troszkę tak, jakby nie chcieli się przyznać, że są żonaci i kojarzy mi się to z chowaniem obrączki do kieszeni
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 15:08   #22
deska123
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 2 112
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

A ja noszę zwykły pierścionek na prawej dłoni na czwartym palcu, jakoś mi tak najwygodniej, a zawsze też się zastanawiałam czy ten palec nie jest przeznaczony na obrączkę
__________________
dieta!
56...54...53...52...51...50

21.08.09 - zdane prawko.
deska123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 09:07   #23
mary lu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

Pierscionek zareczynowy nosze na serdecznym palcu lewej dłoni potem ustapi on miejsca obroczce i zawedruje na serdeczny palec prawej reki
mary lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 10:29   #24
KALWI23
Zadomowienie
 
Avatar KALWI23
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 100
GG do KALWI23
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

obrączkę i pierścionek zaręczynowy na prawej dłoni, palec serdeczny, natomiast ze względów praktycznych po ślubie pierścionek często przenoszony jest na serdeczny palec lewej ręki
__________________
28TC
Maleństwo TP 10.08.2015
KALWI23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 22:02   #25
aanitkaa
Zadomowienie
 
Avatar aanitkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 488
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

i ja noszę obraczke na serdecznym palcu prawej ręki a zaręczynowy przenioslam na srodkowy lewej bo na lewej rece tylko na ten mi pasuje a niemoge sie zmotywowac by go (znow) ciut poszezyc
aanitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 19:43   #26
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

Pierścionek zaręczynowy noszę na palcu serdecznym prawej ręki i nie wyobrażam sobie inaczej. Trochę śmieszne jest dla mnie stwierdzenie, że powinno się nosić na lewej ręce bo "od serca"...No ale co w związku z tym, że po lewej stronie jest serce?Ten pierścionek będzie miał taką samą wartość na prawej dłoni i nikt nikogo nie będzie przez to mniej kochał, mimo że serce nie jest po prawej stronie
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 01:06   #27
kajasiak
Raczkowanie
 
Avatar kajasiak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 129
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

Pierścionka nie noszę (troszkę spada, a o przeróbce nie mam mowy),a obrączki mamy mierzone na lewą dłoń, serdeczny palec-tak od serca
kajasiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 21:48   #28
agus231
Przyczajenie
 
Avatar agus231
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 7
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

A ja noszę pierścionek zaręczynowy na środkowym palcu prawej ręki, a obrączka później będzie obok na palcu serdecznym. Słyszałam że tak się powinno nosic...
__________________
... by liczył się każdy dzień

Edytowane przez agus231
Czas edycji: 2008-01-28 o 14:49
agus231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 07:56   #29
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

Cytat:
Napisane przez Yomanda Pokaż wiadomość
Witam, mam do Was pytanie. Zareczylismy sie z moim ukochanym, zakupujac zlote obraczki Chcialabym wiedziec na ktorej rece powinnam nosic te obraczke (poki co nosze na lewej rece serdecznym palcu, a moj luby na prawej rece i takze serdecznym palcu). W Internecie widze duzo sprzecznych informacji, jak to jest naprawde? Czemu nikt nie jest do konca z nikim zgodny?
Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi
Słyszałam o takim zwyczaju...Obrączki na zaręczyny. I podobno nosi się je do ślubu na lewej ręce..Tak mówi moja rodzina. A po ślubie przekłada się na prawą.
Ale tak naprawdę czy będziesz ją nosić na lewej czy prawej to Wasza indywidualna sprawa i tego jak się umówicie
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 17:17   #30
Chaltarrina
Raczkowanie
 
Avatar Chaltarrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 48
GG do Chaltarrina
Dot.: Na której ręce obraczka u kobiety?

Ja noszę pierścionek zaręczynowy na środkowym lewej ręki, bo mi po prostu wygodnie. Obrączkę też zamierzam nosić na serdecznym lub środkowym i też na lewej.
Może to stąd, że jestem leworęczna i całą "dłoniową" biżuterię zawsze nosze na lewej...? Na prawej mnie niesamowicie uwiera wszystko.
A TŻ obrączkę zaręczynową nosi również na lewej ręce, i też na środkowym, ale nie wim, czy u mężczyzn ma to jakieś znaczenie
__________________

Chaltarrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:06.