Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-31, 18:24   #181
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: wszystko o..OCZACH

od 3 miesiecy wklepuje co noc Diroseal polecony mi przez Wizazanki

skora stala sie gladsza i wyglada duzo lepiej

wazny jest kierunek wklepywania kremu pod oczy, wiele kobiet o tym zapomina.

u góry: od wewnetrznego kacika do zewnetrznego, w tym kierunku robimy kołeczka, nie odwrotnie
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 18:32   #182
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: wszystko o..OCZACH

Cytat:
Napisane przez kashiao Pokaż wiadomość
a ja mam właśnie taki, wydaje mi się, nietypowy problem ze skórą pod oczami - pomijając sińce, robi mi się tam coś, co wygląda jak gęsia skórka, tylko że trwała z dnia na dzień te nierówności się coraz bardziej uwidaczniają, a ja nie mam pojęcia co z tym zrobić dziewczyny, błagam, pomóżcie...
Mnie sie wydaje ze to sa zlogi tluszczowe(czyli gleboko pod skora zatkane pory).Ja tez takie mam i nigdy nie moge sie do konca ich pozbyc.Mozliwe jest ze uzywasz zbyt nawilzajacych kremow(ja tak mam).Do tej pory uzywalam mleczka avene na cala twarz pod oczy tez i wlasnie ta gesia skorka tam byla(wczoraj nalozylam krem z alkoholem w skladzie bardziej dla cery mieszanej i widze roznice w wygladzie skory-kaszka jest mniejsza)

Na jakis czas pomagaly mi tez regularne peelingi i maseczka zwezajaca pory-wazne jest by nie klasc zbyt duzo nawilzajacych kremow na te okolice podoczne-moze jakis zel?

Aha czytalam tez ze kaszka jest tez z powodu wysokiego cholesterolu(u mnie tez by sie zgadzalo bo ostanio nie zabardzo zwracam uwage na to co jem)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 22:21   #183
Calibra
Raczkowanie
 
Avatar Calibra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z pokoju...
Wiadomości: 42
Dot.: wszystko o..OCZACH

Temat dla mnie bo ostatnio odkryłam,że się starzeje tzn skóra pod moimi oczami się starzeje! Miałam nadzieje,że to mnie ominie ale niestety, więc proszę o Wasze pomysły na zmarchy.
__________________


....................nutka ..................
Calibra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 22:30   #184
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: wszystko o..OCZACH

Co do oczu...Kupilam sobie krem nawilzajacy do skory mieszanej firmy Avene. Przeszczesliwa, ze mam takie cudo nalozylam na twarz i drugi dzien walcze z potwornym uczuleniem na oczach Slepne, piasek pod oczami...brrr! jeszcze nie przerabialam czegos takiego.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 22:34   #185
aischa48
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 14
Unhappy zmarszczki u 20 latki

witajcie mam powazny problem gdyz w wieku 20 lat mam zmarszczki pod oczami jak kobieta 40 letnia znacie jakis dobry krem ktory by mi pomogl i moglabym uzywac jestem bezsilna juz nie usmoecham sie gdyz wstyd mi przez nie bylabym wdzieczna za pomoc
aischa48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 22:52   #186
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: zmarszczki u 20 latki

może źle pielęgnujesz cerę pod oczami? np za mocno ją naciągasz podczas zmywania makijażu? albo jak sie malujesz?widziałaś jakie doda ma zmarszczki? albo weronika rosati? młoda cera nie zawsze oznacza wolna od zmarszczek..krem pod oczy jakiś dobry..ale to ci doradzą bardziej obeznane wizażanki..ja też mam zmarszczki pod oczami...taka siateczka..a mam 22 lata..

ps-nie stosuj kremów dla cery starszej od twojej np dla 30 latek, bo ci sie cera przyzwyczai no i potem ci kremy nie będa chciały pomagać..zawsz emi tak mówiono i tak tez czytałam w gazetach nie raz..
__________________
~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Edytowane przez malutka 166
Czas edycji: 2008-01-31 o 22:54 Powód: dopisek
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 23:05   #187
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: zmarszczki u 20 latki

ja mam 21 i mam fioła na punkcie zmarszczek pod oczami... Wydaje mi się że już się tworzą... i do tego paskudne wory i cienie masakra wklepuje kremy ale to jakos mało daje, skóra jest dobrze nawilżona i tyle. Sprawdz jeszcze czy nie masz wady wzroku, ciągłe mrużenie oczu żeby widzieć wyraźniej też powoduje zmarszczki. No i mrużenie przez słonce. Ja sobie obiecałam że przyszłego lata będę chodzic w okularach przeciwsłonecznych
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-31, 23:25   #188
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: zmarszczki u 20 latki

Cytat:
Napisane przez malutka 166 Pokaż wiadomość
ps-nie stosuj kremów dla cery starszej od twojej np dla 30 latek, bo ci sie cera przyzwyczai no i potem ci kremy nie będa chciały pomagać..zawsz emi tak mówiono i tak tez czytałam w gazetach nie raz..
Nie wierzyłabym we wszystko co piszą w gazetach
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 23:41   #189
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: wszystko o..OCZACH

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Co do oczu...Kupilam sobie krem nawilzajacy do skory mieszanej firmy Avene. Przeszczesliwa, ze mam takie cudo nalozylam na twarz i drugi dzien walcze z potwornym uczuleniem na oczach Slepne, piasek pod oczami...brrr! jeszcze nie przerabialam czegos takiego.
Ale się jednak zdaża. Nawet przy wydawałoby się sprawdzonych markach, jak Avene. Mam nadzieję, że zaprzestałaś smarowania?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 23:52   #190
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: zmarszczki u 20 latki

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Nie wierzyłabym we wszystko co piszą w gazetach
Wlasnie - co za mit!!!
Moja rada:
Kup sobie dobry krem pod oczy i dodatkowo zrób sobie kurację płatkami kolagenowymi. Na początku możesz je stosować codziennie, a potem tak jak zaleca producent, co jakiś czas. I życzę powodzenia - naprawdę wielu osobom poleciłam płatki kolagenowe i są zadowolone, ja zresztą też.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 23:58   #191
jokas
Raczkowanie
 
Avatar jokas
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 42
Dot.: zmarszczki u 20 latki

mam dopiero 21 lat cera na policzkach i czole sklonna do przetłuszczeń na nosku mam normalna ale pod oczami mam bardzoooooooo suchą cereeee i te okropne ZMARSZCZKI
nie przesadzam mam siostre która ma juz 31 lat i nie ma takich zmarszczek jak ja ahhhhhh

Nie moge trafić na dobry krem a co gorsza zawsze jak zachodze do jakiejs drogeri czy apteki panie polecają mi kremy dla osob po 30????? tylko że te kremy z reguły są bardzo hmm jak to opisać "ciężkie tłuste" i za bardzo nie chcą mi się wchlaniać... Jeszcze jedna rzecz jak nakładam krem pod oczy to piecze mnie skóra i taki wlasnie mam PROBLEM...

czytalam wypowiedzi na temat tych platków kolagenowych jakoś za bardzo dobrych opinii nie maja?? chyba ze nie patrzylam tych co trzeba
__________________
KOCHAĆ kogoś- znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne
jokas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-01, 00:04   #192
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: zmarszczki u 20 latki

Cytat:
Napisane przez jokas Pokaż wiadomość
mam dopiero 21 lat cera na policzkach i czole sklonna do przetłuszczeń na nosku mam normalna ale pod oczami mam bardzoooooooo suchą cereeee i te okropne ZMARSZCZKI
nie przesadzam mam siostre która ma juz 31 lat i nie ma takich zmarszczek jak ja ahhhhhh

Nie moge trafić na dobry krem a co gorsza zawsze jak zachodze do jakiejs drogeri czy apteki panie polecają mi kremy dla osob po 30????? tylko że te kremy z reguły są bardzo hmm jak to opisać "ciężkie tłuste" i za bardzo nie chcą mi się wchlaniać... Jeszcze jedna rzecz jak nakładam krem pod oczy to piecze mnie skóra i taki wlasnie mam PROBLEM...

czytalam wypowiedzi na temat tych platków kolagenowych jakoś za bardzo dobrych opinii nie maja?? chyba ze nie patrzylam tych co trzeba
Ja polecam płatki Daxa bo Sorayi mnie zawiodły.

Nie wiem jak to wy robicie, ale przy problemie z oczami nie myjcie oczu żelami do mycia, co się często diewczynom zdarza. Jakiś delikatny preparat do demakijażu, dobra technika i już bedzie lepiej...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 00:10   #193
jokas
Raczkowanie
 
Avatar jokas
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 42
Dot.: zmarszczki u 20 latki

nie myje żelami do twarzy oczu zazwyczaj pisze na opakowaniu zeby unikać okolic oczu co do demakiajzu kupuje specjalnie odzielny plyn do demakijazu oczu żeby nie podrażnić.. a najwiekszy problem to wchlanianie kremu a sucha skóra pod oczami jak byla tak i jest wiec nie wiem co robie zle
__________________
KOCHAĆ kogoś- znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne
jokas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 00:11   #194
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: wszystko o..OCZACH

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Ale się jednak zdaża. Nawet przy wydawałoby się sprawdzonych markach, jak Avene. Mam nadzieję, że zaprzestałaś smarowania?
Oczywiscie..Kijem nie tykam
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 01:17   #195
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: zmarszczki u 20 latki

Cytat:
Napisane przez malutka 166 Pokaż wiadomość
ps-nie stosuj kremów dla cery starszej od twojej np dla 30 latek, bo ci sie cera przyzwyczai no i potem ci kremy nie będa chciały pomagać..zawsz emi tak mówiono i tak tez czytałam w gazetach nie raz..
to mit, ja polecam przeczytanie artykułu napisanego przez biotechnologa



Czy można "rozleniwić" skórę pod wpływem używania kosmetyków?

http://www.wizaz.pl/basia_rozleniwianie_kosmetykami.php

i jeszcze ciekawe
Zakres wiekowy a dobór kosmetyków
http://www.wizaz.pl/basia_kosmetyki_a_wiek.php
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 18:54   #196
aischa48
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 14
Dot.: zmarszczki u 20 latki

dziekuje pomoglyscie mi gdyz kupilam sobie krem ale dopiero pisze ze mozna stosowac po 25 roku zycia i sie balam ze zamiast pomoc mi zaszkodzi
aischa48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 20:16   #197
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: wszystko o..OCZACH

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Co do oczu...Kupilam sobie krem nawilzajacy do skory mieszanej firmy Avene. Przeszczesliwa, ze mam takie cudo nalozylam na twarz i drugi dzien walcze z potwornym uczuleniem na oczach Slepne, piasek pod oczami...brrr! jeszcze nie przerabialam czegos takiego.
ohhh-no tak Avene-niestety ale nie jest ta firma w 100% dla wrazliwcow(przekonalam sie i ja uzywajac wody thermalnej).

Ktory to dokladnie krem?
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 23:09   #198
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: wszystko o..OCZACH

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Co do oczu...Kupilam sobie krem nawilzajacy do skory mieszanej firmy Avene. Przeszczesliwa, ze mam takie cudo nalozylam na twarz i drugi dzien walcze z potwornym uczuleniem na oczach Slepne, piasek pod oczami...brrr! jeszcze nie przerabialam czegos takiego.
o kurcze, ale szok, ja tez bym sie tego po Avene nie spodziewala
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 23:30   #199
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: wszystko o..OCZACH

Hmmm...tylko, ze ja takim znowu wrazliwcem nie jestem. Jako posiadaczka mieszanej cery jestem wrazliwa na zapychanie. I to by bylo na tyle. Stosowalam z powodzeniem kwasy - zero podraznien, skora wniebowzieta. Takze byla to niemila i droga niespodzianka

To dokladnie ten krem:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html

Aha - na szczescie oczy sa juz prawie sprawne. Ale bylam bliska spakowania sie w nocy i jechania z tym na pogotowie, balam sie ze slepne, a z oczu doslownie "lalo sie".
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-02, 11:46   #200
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: wszystko o..OCZACH

To ja polecam żel Oeparol OMG, tani i baaardzo wydajny i świetnie działa na skórę wokół oczu. Ma dobre recenzje na KWC, sama powinnam jedną dopisać.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 13:51   #201
Calibra
Raczkowanie
 
Avatar Calibra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z pokoju...
Wiadomości: 42
Dot.: zmarszczki u 20 latki

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
to mit, ja polecam przeczytanie artykułu napisanego przez biotechnologa



Czy można "rozleniwić" skórę pod wpływem używania kosmetyków?

http://www.wizaz.pl/basia_rozleniwianie_kosmetykami.php

i jeszcze ciekawe
Zakres wiekowy a dobór kosmetykówhttp://www.wizaz.pl/basia_kosmetyki_a_wiek.php

Dziękuję Ci bardzo-odkryłam kolejne ciekawostki na wizażu
Poprostu strasznie dużo tu tego i troszkę się gubie
__________________


....................nutka ..................
Calibra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 14:27   #202
daruuu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 13
Dot.: zmarszczki u 20 latki

Cytat:
Napisane przez malutka 166 Pokaż wiadomość
ps-nie stosuj kremów dla cery starszej od twojej np dla 30 latek, bo ci sie cera przyzwyczai no i potem ci kremy nie będa chciały pomagać..zawsz emi tak mówiono i tak tez czytałam w gazetach nie raz..
Proszę nie wierzyć do końca gazetom... Chociaż osobiście uważam, iż należy ostrożnie podchodzić do preparatów przeznaczonych do cery dojrzałej zawierających fitoestrogeny. Są one w stanie przenikać, wywołując nieznaczny efekt estrogenny. W Twoim wieku nie jest to wskazane. Ponadto niektóre preparaty do cery dojrzałej mogą posiadać nieodpowiednią konsystencję, wpływając na dyskomfort stosowania. Ryzykiem stosowania niedobranych wiekowo preparatów może być pojawianie się wykwitów. Czasami zdaża się, iż takie preparaty, zawierając znaczą ilość substancji aktywnych mogą działać drażniąco.

aischa48 przy znajomości tak małej ilości szczegółów oraz braku wizualnej diagnostyki problemu ciężko ocenić na odległość, jaka metoda była by dla Ciebie najskuteczniejsza.

Same preparaty kosmetyczne mogą nie wystarczyć. Musisz zwrócić uwagę na inne elementy. Jeśli zmarszczki występują tylko pod oczami to na pewno uda się zmniejszyć problem stosując w chociażby okulary przeciwsłoneczne (zwróć uwagę jednak na jakość filtrów UV w nich zastosowanych), oraz preparaty z filtrami.
Jeśli jesteś dalej aktywna w tym wątku to proszę napisz jakie masz z reguły ciśnienie krwi. Przy niskim ciśnieniu skóra również nie będzie prawidłowo nawilżona - w szczególności pod oczami.

Napisz więcej szczegółów postaram się znaleźć optymalne rozwiązanie.
daruuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 20:56   #203
Calibra
Raczkowanie
 
Avatar Calibra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z pokoju...
Wiadomości: 42
Dot.: wszystko o..OCZACH

A gdzie można kupić ten żel-w aptece czy drogerii bo szczerze mówiąc nie widziałm go nigdzie
__________________


....................nutka ..................
Calibra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 21:46   #204
aischa48
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 14
Dot.: zmarszczki u 20 latki

owszem mam niskie cisnienie krwi oraz chora tarczyce niewiem czy ma to jakis zwiazek z moimi paskudnymi zmarszczkami..nosze takze okulary gdyz mam wade wzroku ale w lato nosze okulary przeciwsloneczne, gdyz moja wada wzroku nie jest az taka duza...mam kilka zmarszczek na czole nie sa one duze praktycznie nie zauwazalne ale pod oczami sa duze a gdy sie smieje sa barrrrdzo duze juz nawet mi brat na to zwrocil uwage..niestety.jestem bezsilna i boje sie co bedzie dalej gdyz z taty strony wszystkie kobiety tzn moje ciotki i kuzynki maja duze zmarszczki a ja chcialabym tego uniknac gdyz jest to dla mnie bardzo zenujace...dziekuje za pomoc.p.s zdjecie moglabym wyslac meilem.
aischa48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 21:54   #205
shekade
Raczkowanie
 
Avatar shekade
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 219
Dot.: wszystko o..OCZACH

Ja go tez nigdzie nie moglam znalezc...tzn jak juz cos to bedzie w sklepach zielarskich. W jednym nawet byl ale regenerujacy a ja chcialam nawilzajacy. W innej aptece pani miala z tej serii pomadke tonik mleczko ale mowila ze zelow pod oczy nie sprowadza bo nikt nie kupuje i traca waznosc ale moze mi zamowic i zamowila Mam go juz jakos pol roku i polecam za kazdym razem jak go uzywam ten zel sam w sobie jest zimny i fajne daje uczucie
shekade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 22:16   #206
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: zmarszczki u 20 latki

Cytat:
Napisane przez aischa48 Pokaż wiadomość
owszem mam niskie cisnienie krwi oraz chora tarczyce niewiem czy ma to jakis zwiazek z moimi paskudnymi zmarszczkami..nosze takze okulary gdyz mam wade wzroku ale w lato nosze okulary przeciwsloneczne, gdyz moja wada wzroku nie jest az taka duza...mam kilka zmarszczek na czole nie sa one duze praktycznie nie zauwazalne ale pod oczami sa duze a gdy sie smieje sa barrrrdzo duze juz nawet mi brat na to zwrocil uwage..niestety.jestem bezsilna i boje sie co bedzie dalej gdyz z taty strony wszystkie kobiety tzn moje ciotki i kuzynki maja duze zmarszczki a ja chcialabym tego uniknac gdyz jest to dla mnie bardzo zenujace...dziekuje za pomoc.p.s zdjecie moglabym wyslac meilem.
Jeśli to niedoczynnośc to jedną z cech jest plackowato sucha skóra, co zmarszczkom sprzyja...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 23:12   #207
daruuu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 13
Dot.: zmarszczki u 20 latki

Cytat:
Napisane przez aischa48 Pokaż wiadomość
owszem mam niskie cisnienie krwi oraz chora tarczyce niewiem czy ma to jakis zwiazek z moimi paskudnymi zmarszczkami..nosze takze okulary gdyz mam wade wzroku ale w lato nosze okulary przeciwsloneczne, gdyz moja wada wzroku nie jest az taka duza...mam kilka zmarszczek na czole nie sa one duze praktycznie nie zauwazalne ale pod oczami sa duze a gdy sie smieje sa barrrrdzo duze juz nawet mi brat na to zwrocil uwage..niestety.jestem bezsilna i boje sie co bedzie dalej gdyz z taty strony wszystkie kobiety tzn moje ciotki i kuzynki maja duze zmarszczki a ja chcialabym tego uniknac gdyz jest to dla mnie bardzo zenujace...dziekuje za pomoc.p.s zdjecie moglabym wyslac meilem.
Witam ponownie,

niestety bardzo prawdopodobne, że ma to związek powstaniem u Ciebie tego problemu. Niestety nie napisałaś jakiego rodzaju jest choroba tarczycy. Przy niedoczynności, jak napisał(a) już ukrycior, występuje często suchość skóry przy zmniejszonym metabolizmie komórkowym. Spowolnione są również procesy wytwarzania podstawowych składników skóry (kolagenu, elastyny, substancji międzykomórkowej).

W takim przypadku powinnaś starać się unormować tą dolegliwość. Ale nie martw się choroby tarczycy są bardzo popularne i nie muszą być uciążliwe, jeśli prawidłowo są kontrolowane.

Odnośnie okularów to nie powinny one wpływać znacząco na powstawanie zmarszczek. Zwróć jednak uwagę, aby oprawki nie naciskały za mocno na skórę (zostaną uciśnięte naczynia krwionośne - może doprowadzić to do utrudnionego odpływu żylnego powodując gorsze odżywienie tkanki oraz nagromadzenie płynu przesiękowego wywołującego "worki" pod oczami)

Niskie ciśnienie bardzo sprzyja występowaniu suchej skóry oraz powstawaniu zmarszczek. W szczególności dotyczy to okolicy oczu gdzie naczynka krwionośne są cienkie i dystrybucja substancji odżywczych w te okolice jest utrudniona.

Odnośnie rodzinnych powiązań, to oczywiście geny też mają znaczenie, jednakże nie oznaczają dla Ciebie wyroku
Może warto też zastanowić się, czy to aby na pewno geny wywołują gorszy stan skóry u członków Twojej rodziny... być może są to nawyki żywieniowe, nieodpowiednia dieta, środowisko w jakim żyjecie, brak ruchu itp

Proponuję dla Ciebie kilka rozwiązań:

- skontrolować i leczyć tarczycę
- podnieść ciśnienie krwi, aby zapewnić lepsze odżywienie tkanek
- jeśli nie ćwiczysz to zwróć na to uwagę (w szczególności przy niskim ciśnieniu - spróbuj przez chociaż 2 tygodnie codziennie - zobaczysz efekty - nie zapomnij o odpowiedniej ilości płynów)
- wykonywać masaż wokół oczu (myślę, że znajdziesz w internecie schemat)
- stosuj filtry i nawilżaj skórę (jeśli możesz to podaj jaki preparat kupiłaś)

Ciężko niestety dobrać odpowiednią metodę na odległość. Może znajdziesz jakiegoś kosmetologia niedaleko Ciebie, który będzie w stanie Ci bezpośrednio doradzić.

Jednakże jeśli możesz to wyślij zdjęcie na adres:

redakcja (małpa) kosmetologia.com.pl

nie zastąpi to bezpośredniego kontaktu ale postaramy się pomóc

ps.
Możesz również napisać na forum Serwisu Kosmetologicznego w "Pytaniach do kosmetologa" Odpowiada tam wielu kosmetologów.

Pozdrawiam
daruuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 12:55   #208
kashiao
Zadomowienie
 
Avatar kashiao
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 239
Send a message via Skype™ to kashiao
Dot.: wszystko o..OCZACH

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Mnie sie wydaje ze to sa zlogi tluszczowe(czyli gleboko pod skora zatkane pory).Ja tez takie mam i nigdy nie moge sie do konca ich pozbyc.Mozliwe jest ze uzywasz zbyt nawilzajacych kremow(ja tak mam).Do tej pory uzywalam mleczka avene na cala twarz pod oczy tez i wlasnie ta gesia skorka tam byla(wczoraj nalozylam krem z alkoholem w skladzie bardziej dla cery mieszanej i widze roznice w wygladzie skory-kaszka jest mniejsza)

Na jakis czas pomagaly mi tez regularne peelingi i maseczka zwezajaca pory-wazne jest by nie klasc zbyt duzo nawilzajacych kremow na te okolice podoczne-moze jakis zel?

Aha czytalam tez ze kaszka jest tez z powodu wysokiego cholesterolu(u mnie tez by sie zgadzalo bo ostanio nie zabardzo zwracam uwage na to co jem)
Hmm... używam od dłuższego czasu Cernoru XO, a tą gęsię skórkę zauważyłam dopieor ostatnio, chociaż mogła tam być od dłuższego czasu. Myślisz że powinnam go zmienić na jakiś żel?
kashiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 19:05   #209
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: wszystko o..OCZACH

Cytat:
Napisane przez kashiao Pokaż wiadomość
Hmm... używam od dłuższego czasu Cernoru XO, a tą gęsię skórkę zauważyłam dopieor ostatnio, chociaż mogła tam być od dłuższego czasu. Myślisz że powinnam go zmienić na jakiś żel?
A moglabys podac sklad tego cernoru XO?
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 20:15   #210
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: wszystko o..OCZACH

Ja polecam pod oczy krem firmy Lepo z serii Zielona oliwka. Jest super, nie zawiera alkoholu, za to ma masło shea, wit. E, oliwę z oliwek, ekstrakt z oliwy z oliwek, zieloną herbatę i jeszcze jakieś tam cudeńka. Większość wysoko w składzie, tylko wit. E w srodku. Ale ogólenie polecam całą serię oliwkową Lepo. Kremik kosztuje ok. 30 zł. a tubka ma aż 20 ml.. Łatwo się wchłania, a jak ktoś ma wrażliwe oczy, to też moze go stosować gdyż nie ma po nim podrażnień. Zamierzam dodać go do KWC, ale nie mam pojęcia jak to się robi. Może ktos mi pomoże?
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-09 23:58:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:54.