Siwe włosy, odsiwiacze- wątek zbiorczy - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-09, 09:13   #331
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: siwe włosy w w wieku 24 lat?czy to możliwe?

Ja mam całą głowę siwą, farbuję tylko u fryzjera, zwykłe farby nie mają szans. Teraz zaczęłam dodatkowo trochę je rozjaśniać - bo wtedy mniej tych siwaczów widać.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 13:28   #332
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

coz takie zycie
ja mam nawet z przodu na razie pojedyncze pasmo siwych wlosow, pierwsze zauwazone siwe wlosy jakos w polowie podstawowki czyli ok 10r. z
tez nie chce niszczyc wloskow ale coz siwa tez nie chce byc
jesli macie problemy z pokryciem normalna farba siwych wlosow polecam sie wybrac do profesjonalnego slepu fryzjerskiego i tam poprosic o pomoc i wybrac dobra farbke profesjonalna+odpowiedni utleniacz i poprosic o dokladna instrukcje slowna.

Henna naturalna pokrywa siwe wlosy ale zeby kolor byl dosc intensywny po zmyciu, nalezy ja klasc na b cieplo i trzymac cala noc ( czyli farbujemy gdy mamy nastepny dzien wolny)
Tzn rozrabiamy proszek goraca woda, kladziemy na wlosy, zawijamy glowe w foliowke na to kladziemy czapke co by mialy cieplej i idziemu spac na duzym starym reczniku na podusi, rano zmywamy.
Tak robilam to mojej mamie pamietam ze na wlosy do ramion rozrabialam 3 torebki henny ale ona ma strasznie grube i strasznie duzo wlosow
Jest watek o farbowaniu henna i tam pewnie znajdziecie wiele przydatnych wskazowek niektore dziewczyny np po nalozeniu podgrzewaja glowe syszarka

Olinkas dzieki za info o odsiwiaczu , przynajmniej wiem ze tego na pewno nie kupie jak mnie kiedys najdzie ochota na sprawdzenie tych specyfikow
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 15:31   #333
tttuska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 43
pokrycie siwych włosów

jakie szampony, szamponetki do ? myć polecacie, żeby naprawdę pokryły moje siwe odrosty?
jestem szatynką, kolory mogą byc brąz, lub ciemny brąz
nie chcę farbować trwałą farbą


kupiłam kiedyś szamponetkę Joanna do 4 myć, ale siwych odrostów nie pokryły
tttuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 11:44   #334
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: pokrycie siwych włosów

Cytat:
Napisane przez tttuska Pokaż wiadomość
jakie szampony, szamponetki do ? myć polecacie, żeby naprawdę pokryły moje siwe odrosty?
jestem szatynką, kolory mogą byc brąz, lub ciemny brąz
nie chcę farbować trwałą farbą


kupiłam kiedyś szamponetkę Joanna do 4 myć, ale siwych odrostów nie pokryły
Myślę, ze szamponetki nie pokryją siwych włosów a jeśli już to do pierwszego mycia. Jednak przy siwych trzeba używać farb trwałych. U mnie dobrze sprawdziły się farby Schwarzkopf'a: Brillance i Natural&Easy.
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 15:04   #335
tttuska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 43
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

farbą trwałą nie chcę!
a Loreal Casting pokrywa siwe wlosy?
tttuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 16:55   #336
Olinkas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

ja uzywam GARNIER HERBASHINE bez amoniaku. Jest to krem koloryzujacy o trwalosci 6 do 8 tygodni. Co dziwne na opakowaniu jest napisane, ze nalezy trzymac na wlosach tylko 10 minut i pokrywa do 50% siwych wlosow. Ja trzymam ok. 20 minut i moje siwe wlosy sa wszystkie pokryte
Wczesniej uzywalam Casting Crème Gloss tez bez amonialu, ale kolor bardzo szybko mi sie zmywal, a po Garnier nie.
Olinkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 18:55   #337
tttuska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 43
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Olinkas Pokaż wiadomość
Wczesniej uzywalam Casting Crème Gloss tez bez amonialu, ale kolor bardzo szybko mi sie zmywal, a po Garnier nie.


jak szybko zmywał? 3 tygodnie?

(myję co 2 dni włosy)
tttuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-17, 22:45   #338
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Używam naturalnej Chny z Mazideł - jest to jedyny produkt jaki pokrył w 100% moje siwe włosy, inne farby niestety sobie z tym nie radziły, po tygodniu farbowania farbą trwałą koloru już nie było na siwych włosach szczególnie w okolicy twarzy.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 16:30   #339
Olinkas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Co do Loreal Casting Creme Gloss ja mylam wlosy zazwyczaj co 4 dni, czasami 3 i po ok. 1,5 miesiaca moje pofarbowane wlosy wygladaly prawie jak siwe odrosty. Nie powiem Ci jak wygladaly po 3 tygodniach, bo nie pamietam. Ale mysle, ze tu duzo zalezy od wlosa wiec moze pofarbuj raz i sama sie przekonaj jak to u Ciebie wyglada.
Olinkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 21:57   #340
Dojota
Rozeznanie
 
Avatar Dojota
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 877
20 lat i siwe włosy:((

Dzisiaj sie zalamalam,bylam dzisiaj u fryzjera i powiedzial ze mam juz troche siwych wlosow na czubku glowy.Ale ja przeciez mam dopiero 20 lat! Zeby bylo malo moje wlosy sa bardzo cienkie,delikatne i wypadajace.Scianac je musze nie dluzej niz do ramion bo inczej wygladaja bardzo nieatrakcyjnie. NIe farbuje wlosow ,bo zawsze twierdzilam ze ze mam za delikatne wlosy do tego i zaczne to robic dopiero jak bede musiec.Ale nigdy nie sadzilam,ze to nastapi w wieku 20 lat. Powyrywalam sobie te siwe wlosy...bylo ich 3 (tyle znalazlam).
I CO TU ROBIC
Dojota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 15:11   #341
Sternchen_7
Zadomowienie
 
Avatar Sternchen_7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 816
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Dojota, nie przejmuj się 3 siwymi włosami ... ja mam 23 lata i coraz więcej siwych włosów...właśnie takich na czubku głowy, sterczących i przez nie jestem coraz bardziej załamana. Z tygodnia na tydzień robi się ich coraz więcej. Aż głupio to wygląda, bo wyglądam młodo, nawet na 16 lat, a tu na głowie siwulce Kupiłam sobie szamponetkę, ale wiem, że to bez sensu...dlatego za jakiś tydzień wybiorę się do fryzjera, może on coś wymyśli...jakieś pasemka, rozjaśnienie włosów...sama nie wiem co można zrobić w takiej sytuacji. Nie mam pomysłu jak ma wyglądać od teraz moja fryzura i kolor...Zawsze miałam naturalne, brązowe, uwielbiam mój kolor, a tu muszę się niedługo z nim pożegnać ;(... A farbować co tydzień na zbliżony kolor mi się nie chce, już wolę co 3 miesiące odświeżać balejaż, czy co mi tam fryzjer zrobi....
Sternchen_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-29, 22:49   #342
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Ja niestety nie wytrzymuje 3 miesięcy z balejażem - siwe są tak widoczne mimo blond refleksów, że musiałabym latac do fryzjera co 1,5 miesiąca i wydawać po ok 70-80 zł a na to mnie nie stać. Wolę farbować w domu sama odrosty co 2-3 tygodnie.
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 13:42   #343
nathalik86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Ja mam 24 lata i też mam siwe włosy. Chyba z połowę moich włosów jest siwa, albo niewiele mniej. Ciężko to stwierdzić, bo od 5 lat farbuje je na czarno. I teraz chciałabym zmienić kolor, bo co 3 , góra 4tygodnie muszę zamalowywać odrosty, a przy farbowaniu na czarno to strasznie widać. Chciałabym mieć blond włosy, bo wydaje mi się , że na blond włosach mniej widać siwe odrosty. A może wy wiecie w jakim kolorze byłoby najlepiej ukryć siwe odrosty? Dodam, że naturalnie mam średni brąz, oczywiście z dużą ilością bielutkich włosów. może jakieś pasemka, balejaż? Albo zrobić się na jasny brąz? Marzę o blondzie, jasnym....... tylko nie wiem czy odrosty też będą tak widoczne jak na czarnych włosach?
nathalik86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 12:14   #344
magda*M
Rozeznanie
 
Avatar magda*M
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 838
GG do magda*M
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

Witam.
Mam 31 lat, naturalny kolor włosów brunetka i spoooro siwych włosów. Tzn. najgorzej jest po bokach, nad uszami- jakieś 80% siwych. Od dwóch lat odkąd ściągnęłam kolor ciemno brązowy farbuję się wszelakimi blondami (przy odroście mniej rzucają się w oczy), tylko jest jedno ALE...
Przetestowałam juz chyba wszystkie farby drogeryjne (oprócz palette)- jeśli chodzi o jasne i bardzo jasne blondy, i żadna nie pokrywa w ogóle siwych włosów . Tzn. dokąd farbowałam ciemnym blondem było ok. tylko po czterech farbowaniach ciemnym blondem miałam znowu brązowe włosy.
Próbowała któraś z was wymieszanie drogeryjnych frab ( nie mówię o profesjonalnych) tak jak czytałam gdzieś na początku wątku: kupić dwie tubki z jednego poziomu, jedną naluralny i drugą np. beżowy.
Ja by chętnie taki sposób wypróbowała, tylko baaardzo proszę o napisanie krok po kroku jak to ma wyglądać. Bo tam coś było, że jedną mieszankę kładzie się na siwe a inną na resztę włosów, i jaki utleniacz dodać (chociaż jak sa z jednego poziomu farby to chyba utleniacz powinien być taki sam?)
Baardzo proszę napiszcie jak to ma wyglądać.
magda*M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 20:22   #345
nathalik86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: siwe włosy, odsiwiacze- Wątek zbiorczy

To farby blond nie pokrywają siwych włosów??!! Nawet mi nie mów. Ja mam dużo pojedynczych siwych włosów na odrostach. Jak bym miała niby farbować dwiema farbami? Jeden włos jedną farbą, drugi włos inną...? Masakra
nathalik86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 14:12   #346
cooky
Raczkowanie
 
Avatar cooky
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 67
siwe wlosy farbowac czy rozjasnic

Mam dylemat i nie wiem co z fantem zrobic. Mam ciemne wlosy prawie czarne i coraz wiecej siwych wlosow, 1/4 - 1/5 odrostow jest juz siwa. prosze o porade czy lepszym rozwiazaniem ukrywania siwych wlosow jest ich farbowanie na ciemny braz znowu czy moze lepiej rozjasnic do blonud?
cooky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 14:28   #347
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: siwe wlosy farbowac czy rozjasnic

proponuję balejaż
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 12:22   #348
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
20 lat i... siwe włosy

Cześć dziewczyny!

W tym roku skończę 21 lat. Od ok. roku wracam do swojego naturalnego koloru włosów, jakim jest ciemny popielaty brąz. Niestety, na swoim naturalnej czuprynie zauważyłam siwe włosy. Dużo siwych włosów. Są cienkie, pojedyncze i prawie zupełnie białe. Na razie nie rzuca się to bardzo w oczy, wygląda raczej jak odblaski światła, jednak martwi mnie to, czy jest to normalne? Czy przedwczesne siwienie może być oznaką złej kondycji włosów/organizmu?

Dodam, że moja mama zaczęła siwieć w wieku ok. 30 lat, tatuś tak samo. Jedna babcia jest siwiuteńka jak gołąbek, a druga ma siwych włosów tyle, co ja.

Proszę o rady!

Edytowane przez b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Czas edycji: 2011-01-29 o 12:23
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 12:42   #349
90samotna
Raczkowanie
 
Avatar 90samotna
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraina marzeń <3
Wiadomości: 320
Dot.: 20 lat i... siwe włosy

widocznie tez zaczniesz szybko siwiec tak jak twoi rodzice .
i chyba nie ma na to rady , jedyne co pozostaje ci farbowac włosy
90samotna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 13:08   #350
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: 20 lat i... siwe włosy

możliwe, że to jest jakoś uwarunkowane genetycznie... chyba pozostaje Ci farbowanie..

pamiętam jak oglądałam wywiad z Hubertem Urbańskim, on był taki siwiuteńki jak teraz już w wieku właśnie 20 lat...
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 20:21   #351
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: 20 lat i... siwe włosy

ja mam22 lata prawie a pierwsze siwe włosy zauwazylam gdy mialam 18-19 lat;/ porazka, na poczatku je nawet chcialam markerem zamalowywac(było to pojedyncze pasemko przy grzywce) pozniej tuszem poznije przycinałam nozyczkami, pozniej wyrywałam peseta teraz przywyklam juz do farbowania czestszego, ale zastanawiam sie czy nie mozna gdzies kupic małych farb zeby tylko maly fr zafarbowac(mam ciemny braz wlosy wiec nei bedzie z tym problemu)
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 17:51   #352
cukierpuder90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 39
Siwe włosy? :(

Cześć dziewczyny,

jeśli istnieje podobny wątek (w co wątpię), to sorry za założenie nowego, ale nie mogłam znaleźć.

Otóż, mam 20 lat i... pojedyńcze siwe włosy to jakaś katastrofa! Nie mam pojęcia, co z nimi zrobić. Domyślam się, że raczej nic nie wymyślę, bo cóż można? ale zastanawiałam się, czy któraś z Was spotkała się z takim czymś? Siwizna w tak młodym wieku?

U mnie są to pojedyńcze włosy, ale jest ich dość dużo, a boję się, że za chwilę będzie jeszcze więcej, a w wieku 25 lat będę już całkiem siwa Myślę, że to wszystko efekt stresu. Praktycznie codziennie czymś się denerwuje, nawet podświadomie. Moje życie jest nadzwyczaj burzliwe i wydaje mi się, że właśnie widzę tego efekty. Może to głupie, ale nie znam się i tak mi przyszło tylko do głowy, czy może moje włosy mogły też stracić kolor w wyniku codziennego prostowania włosów..? Są strasznie zniszczone, przesuszone. Dodatkowo przetłuszczają się i dzień w dzień muszę myć głowę. Dziewczyny, co zrobić z taką siwizną? Już nawet jestem gotowa iść do fryzjera je zafarbować, bo przez długi czas się wstydziłam, ale z drugiej strony nie chcę ich jeszcze męczyć farbą... Strasznie się wstydzę, nawet jak stoję w kolejce w sklepie, to robię wszystko, żeby ktoś, kto stoi za mną ich nie zauważył... Poradźcie, proszę

Ps. Szamponetka odpada. Jest za słaba i nawet nie wszystkie siwe włosy się farbują

Edytowane przez cukierpuder90
Czas edycji: 2011-06-09 o 17:55
cukierpuder90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 07:32   #353
WeWlasnejOsobie
Zakorzenienie
 
Avatar WeWlasnejOsobie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 834
GG do WeWlasnejOsobie
Dot.: Siwe włosy? :(

owszem, można spotkać się z siwieniem w tak młodym wieku.
moze być ono spowodowane różnymi czynnikami jak np : STRES, dieta-silne niedobory witamin,choroba zakaźna , (wiek - ale to Ciebie nie dotyczy :P)

wiadome nie ma co niszczyć włosów szamponetką bo siwizny nie chwyci
nie ma wyjscią musisz udać się do dobrego fryzjera na zafarbowanie lub wykonanie odopowiedniej terapii gdyż siwienie jest procesem odwracalnym, jeśli zlikwidujesz czynniki szkodliwe odrastające włosy będą zawierać barwnik
__________________
wymianka styczeń
WeWlasnejOsobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 17:58   #354
cukierpuder90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 39
Dot.: Siwe włosy? :(

"wykonanie odopowiedniej terapii gdyż siwienie jest procesem odwracalnym, jeśli zlikwidujesz czynniki szkodliwe odrastające włosy będą zawierać barwnik"

Co to znaczy odpowiednia terapia?? I jak zlikwidowac czynniki szkodliwe? Czasami nie da sie nie denerwowac, bo przypuszczam ze u mnie nerwy i stres to glowna przyczyna...

Edytowane przez cukierpuder90
Czas edycji: 2011-06-10 o 18:00
cukierpuder90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 19:17   #355
WeWlasnejOsobie
Zakorzenienie
 
Avatar WeWlasnejOsobie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 834
GG do WeWlasnejOsobie
Dot.: Siwe włosy? :(

odpowiednią terapię uzyskasz tylko i wyłącznie u dobrego fryzjera
więc udaj się jak najszybciej na konsultacje

no tak, więc to może byc jedna z przyczyn
__________________
wymianka styczeń
WeWlasnejOsobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 11:59   #356
iwi kiwi
Raczkowanie
 
Avatar iwi kiwi
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój świat z moimi kredkami
Wiadomości: 62
Dot.: Siwe włosy? :(

Cytat:
Napisane przez cukierpuder90 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

jeśli istnieje podobny wątek (w co wątpię), to sorry za założenie nowego, ale nie mogłam znaleźć.

Otóż, mam 20 lat i... pojedyńcze siwe włosy to jakaś katastrofa! Nie mam pojęcia, co z nimi zrobić. Domyślam się, że raczej nic nie wymyślę, bo cóż można? ale zastanawiałam się, czy któraś z Was spotkała się z takim czymś? Siwizna w tak młodym wieku?

U mnie są to pojedyńcze włosy, ale jest ich dość dużo, a boję się, że za chwilę będzie jeszcze więcej, a w wieku 25 lat będę już całkiem siwa Myślę, że to wszystko efekt stresu. Praktycznie codziennie czymś się denerwuje, nawet podświadomie. Moje życie jest nadzwyczaj burzliwe i wydaje mi się, że właśnie widzę tego efekty. Może to głupie, ale nie znam się i tak mi przyszło tylko do głowy, czy może moje włosy mogły też stracić kolor w wyniku codziennego prostowania włosów..? Są strasznie zniszczone, przesuszone. Dodatkowo przetłuszczają się i dzień w dzień muszę myć głowę. Dziewczyny, co zrobić z taką siwizną? Już nawet jestem gotowa iść do fryzjera je zafarbować, bo przez długi czas się wstydziłam, ale z drugiej strony nie chcę ich jeszcze męczyć farbą... Strasznie się wstydzę, nawet jak stoję w kolejce w sklepie, to robię wszystko, żeby ktoś, kto stoi za mną ich nie zauważył... Poradźcie, proszę

Ps. Szamponetka odpada. Jest za słaba i nawet nie wszystkie siwe włosy się farbują
Hej, mam podobny problem - mam 22 lata i dużo siwulców zaczęło się jakoś w gimnazjum, jeden drugi, dziesiąty i dobiłam do momentu, w którym obcy ludzie w autobusie zaczepiają mnie ze zdziwieniem: "Taka młoda i już siwieje? Pewnie jest Pani znerwicowana..."
nie ukrywam, przeżyłam z tego powodu mały horror, retuszowałam zdjęcia, ciągle spinałam włosy, żeby tylko nie było widać .... pech chce, że mam ciemne brązowe włosy i bardzo to widać. Pytałam się fryzjerek i kosmetyczek, wszystkie mówią, żeby farbować. Ale mi szkoda włosów, bo nie dość, że jestem po trwałej i włosy są przesuszone to zalezy mi na aktualnym kolorze włosów... a wiadomo, że jak się zacznie farbować to już się nigdy do tego 100% starego nie wróci.
Moim tymczasowym rozwiązaniem jest więc wyrywanie - mój tż ma dyżur raz w tygodniu gdy musi mojej czuprynie poświęcić z godzinkę i popracować pęsetą...
wiem, że to rozwiązanie tymczasowe ale na chwilę obecną jedyne chyba....
iwi kiwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 19:09   #357
nathalik86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Siwe włosy? :(

Weź przestań wyrywać te włosy. To jakieś nienormalne. Jeśli masz już tak dużo siwych włosów, że ludzie zwracają Ci uwagę, to musisz nieźle się napracować, żeby je wyrywać i to co tydzień. Nie wiem czemu boisz się farby? Farba nie zniszczy Ci w widoczny sposób włosów, mam wrażenie, że Ty bardziej je niszczysz wyrywając siwe. Poza tym masz ciemne włosy, więc jeśli zaczniesz farbować włosy na kolor zbliżony do Twojego naturalnego, naprawdę nic im się nie stanie ( gorzej jakbyś chciała rozjaśniać). Pomyśl, mieć swoje naturalne włosy i wstydzić się siwych, wyrywać je co tydzień, co jest zapewne bolesne i mało skuteczne, bo nie wyrwiesz wszystkich czy ufarbować włosy na taki kolor, że znajomi nie zauważą różnicy, mieć ich więcej(bo już nie musisz wyrywać) i domalowywać odrosty raz w miesiącu? Kochana, Ty już nie masz naturalnych ciemnych włosów ty już masz siwe, więc przestań się bawić w wyrywanie, bo jak na razie farbowanie to jedyny sposób, żeby zamaskować "naturalną platynę" i mieć ładne zadbane włosy. Na szczęście są różne odżywki i maseczki, także możesz odbudować włosy nawet po takim ciężkim zabiegu jak trwała.

Jeszcze takie pytanie, nie było Ci szkoda włosów, żeby zrobić sobie trwałą, która strasznie, ale to straaaasznie niszczy włosy a jest Ci szkoda ufarbować włosy? Zregeneruj jak najszybciej włosy i idź do fryzjera niech Ci dobierze kolor farby podobny do Twoich, a potem już w domu mama czy ktoś może Ci co miesiąc farbować odrosty ( ja robię to sama).Teraz są modne naturalne układające się włosy, więc nie wiem po co Ci trwała. Pokochasz swoje włosy na nowo, zobaczysz.
nathalik86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 10:23   #358
iwi kiwi
Raczkowanie
 
Avatar iwi kiwi
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój świat z moimi kredkami
Wiadomości: 62
Dot.: Siwe włosy? :(

Cytat:
Napisane przez nathalik86 Pokaż wiadomość
Weź przestań wyrywać te włosy. To jakieś nienormalne. Jeśli masz już tak dużo siwych włosów, że ludzie zwracają Ci uwagę, to musisz nieźle się napracować, żeby je wyrywać i to co tydzień. Nie wiem czemu boisz się farby? Farba nie zniszczy Ci w widoczny sposób włosów, mam wrażenie, że Ty bardziej je niszczysz wyrywając siwe. Poza tym masz ciemne włosy, więc jeśli zaczniesz farbować włosy na kolor zbliżony do Twojego naturalnego, naprawdę nic im się nie stanie ( gorzej jakbyś chciała rozjaśniać). Pomyśl, mieć swoje naturalne włosy i wstydzić się siwych, wyrywać je co tydzień, co jest zapewne bolesne i mało skuteczne, bo nie wyrwiesz wszystkich czy ufarbować włosy na taki kolor, że znajomi nie zauważą różnicy, mieć ich więcej(bo już nie musisz wyrywać) i domalowywać odrosty raz w miesiącu? Kochana, Ty już nie masz naturalnych ciemnych włosów ty już masz siwe, więc przestań się bawić w wyrywanie, bo jak na razie farbowanie to jedyny sposób, żeby zamaskować "naturalną platynę" i mieć ładne zadbane włosy. Na szczęście są różne odżywki i maseczki, także możesz odbudować włosy nawet po takim ciężkim zabiegu jak trwała.

Jeszcze takie pytanie, nie było Ci szkoda włosów, żeby zrobić sobie trwałą, która strasznie, ale to straaaasznie niszczy włosy a jest Ci szkoda ufarbować włosy? Zregeneruj jak najszybciej włosy i idź do fryzjera niech Ci dobierze kolor farby podobny do Twoich, a potem już w domu mama czy ktoś może Ci co miesiąc farbować odrosty ( ja robię to sama).Teraz są modne naturalne układające się włosy, więc nie wiem po co Ci trwała. Pokochasz swoje włosy na nowo, zobaczysz.
odnośnie zniszczonych włosów - jak robiłam tą trwała to nie zwracałam uwagi na zniszczone włosy teraz juz niestety mi przeszkadzają i po prostu nie chciałabym pogłębiać tego procesu. Farba niszcze wlosy moze nie od razu, ale po paru latach widac efekty... no i zawsze lepiej pozniej niz wczesniej...
__________________
Don't tell me the sky is the limit when there are footprints on the moon.
iwi kiwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 01:09   #359
siwanowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Siwe!?!

Wskazówki?!?! Proszę!
miałam platynowe włosy i pokusiłam się o farbowanie w domu, chcąc zejść już z tego koloru.
użyłam farby syoss mixing colors, mix platyny i perły.
intencją były włosy nieco ciemniejsze, jednak jestem siwa.
pojutrze wyjeżdżam na studia i muszę coś ze sobą zrobić jutro, a fryzjer jest niemożliwy.
mam pytanie. czy mogę już dzień później nałożyć kolejną farbę, a jeśli tak to jaki kolor okaże się pogromcą siwego?
chciałabym mieć jasny brąz lub ciemny blond, ale teraz priorytetem jest pozbycie się tej strasznej siwizny, więc każda pomoc będzie zbawienna.
pozdrawiam i proszę o jakieś rady!
Justyna
siwanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 01:16   #360
1988Marlena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 835
Dot.: Siwe!?!

ja bym nałożyła ciemny blond. Według mnie: tak - możesz farbować już następnego dnia, tylko trzeba się liczyć z możliwymi zniszczeniami więc bez dobrej odżywki się nie obejdzie
__________________

1988Marlena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-28 16:38:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:31.