Co to jest decoupage? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-18, 19:04   #31
drekaga
Raczkowanie
 
Avatar drekaga
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 154
GG do drekaga
Dot.: Co to jest decoupage?

Maggie - można samemu wydrukować motyw domową drukarką ale najlepiej na papierze śniadaniowym, bo jest cieńszy niż zwykły papier do drukarek. Tylko potem trzeba uważać przy lakierowaniu, żeby się tusz nie rozmazał.
Serwetki używane do decoupagu (albo może lepiej powiedzieć do techniki serwetkowej? ) to takie zwykłe serwetki składane na cztery, jakich używa się przy posiłku - spójrz np. tutaj - http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=115347&page=8
Nikt Ci nie wyśmieje, forum jest po to, żeby pytać
drekaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 21:59   #32
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Co to jest decoupage?

polecam jeszcze poczytac wątki przypięte na górze forum. Np. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=159048
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 10:53   #33
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Co to jest decoupage?

Wieeeelkie dzięki
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 12:48   #34
cocaine girl
Przyczajenie
 
Avatar cocaine girl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Co to jest decoupage?

a propos produkcji kolczyków motyw się przykleja na tekturkę modelarską z tego co wiem. ale jakiego lakieru użyć? poleci mi ktoś jakąś firmę? (i najlepiej w rozsądnej cenie xd)

Edytowane przez cocaine girl
Czas edycji: 2008-05-02 o 11:09
cocaine girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 11:32   #35
ewcia13ewcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5
Dot.: Co to jest decoupage?

Cytat:
Napisane przez Izka15 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanko: Jak nazywa sie ten klej?
I okolo ilu bedzie kosztowal? Czy jest drogi?

Jeżeli ten klej potrzebny ci do przyklejenia tych serwetek na pracę, to moim zdaniem najlepszy jest VICOL. Nie jest drogi, kosztuje ok. 3 zł.
ewcia13ewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 19:17   #36
MeryLu17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 80
Dot.: Co to jest decoupage?

Zaraziłyście mnie tym decoupagem Farby akrylowe już kupiłam, drewniane koła-kolczyki do zdobienia decoupagem dzisiaj zamówie na all i rozumiem, że teraz jeszcze jest mi potrzebny klej (Vicol lub klej do decoupagu) i lakier. Największy problem mam jednak z lakierem. Jaki kupić??? Pomożecie?
MeryLu17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 21:20   #37
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: Co to jest decoupage?

Odradzam wikol.Zostawia białe smugi.Warto zainwestować w specjalny klej do decou bo jest on również pierwszym zabezpieczeniem pracy.Potem lakier bezbarwny akrylowy.ja używam Śnieżki.Polecam,choćby ze względu na konsystencję i cenę.Do dostania w kazdym budowlanym.Nie ma wyboru w połysku.Jest lekko błyszczący.Inne mają wybór:błysk,mat,półmat,sa tynowy. Zależy jaki efekt chcesz uzyskać.I pamiętaj serwetkę zawsze nakładamy na jasne tło,nawet jeśli końcowo ma być czarne,więc musisz mieć biała lub inną jasna farbę.ja używam pastelową orchideę Duluxa.
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 10:44   #38
MeryLu17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 80
Dot.: Co to jest decoupage?

Wielkie dzięki jambolaja Troche mi to wszystko już rozjaśniłaś, ale jeszcze kilka wątpliwości mam... A więc:
1. Jeśli chcę zrobić kolczyki to muszę ich całą powierzchnie najpierw pomalować wybranym kolorem farby? Bo napisałaś coś, że trzeba mieć jasne tło, a ja do końca nie rozumiem o co chodzi
2. Jak już pomaluję to muszę posmarować tą powierzchnię na którą chcę np. nalepić serwetkę pomalować klejem i jak nakleję to jeszcze raz przejechać po serwetce tak?
3. Jak klej już wyschnie to muszę to polakierować i teraz... Czy muszę malować ten kolczyk z przodu i z tyłu tym lakierem czy tylko tam gdzie mam naklejoną serwetkę? Jak pomaluje jedną warstwę to muszę poczekać aż wyschnie itd. do skutku żeby nie było różnicy między serwetką a kolczykiem tak?

Z góry dzięki za odpowiedź Mam nadzieję, że jakoś to zrozumiale ujęłam
MeryLu17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 10:59   #39
ulpu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 310
Dot.: Co to jest decoupage?

Z kolorem farby chodzi o to, że jeśli nakleisz wzór z serwetki, która jest bardzo cienka, to ciemny kolor będzie prześwitywać przez wzór i nie uzyskać zadowalającego efektu. Jeśli będziesz chciała zrobić przedmiot w ciemnym kolorze z naklejoną serwetką, to pod serwetką musisz zrobić bardzo jasne tło. Możesz to zrobić, obrysowując wzór z serwetki i wypełniać ten obrys jasną farbą (reszta przedmiotu pozostaje ciemna) lub pomalować cały przedmiot na jasny kolor, nakleić wzór i dopiero później miejsca poza wzorem zamalować ostrożnie ciemnym kolorem (ta opcja jest łatwiejsza do zrobienia).

Przedmiot lakieruje się cały i to wielokrotnie. Lakier nie tylko zabezpiecza pracę, ale też powoduje, że serwetka wtapia się w tło, staje się niewyczuwalna i praca wygląda nie jak "naklejanka", ale jak malowany obrazek. Pomiędzy kolejnymi lakierowaniami trzeba odczekać zalecany czas, aby lakier dobrze wyschnął.
__________________

ulpu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 11:23   #40
MeryLu17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 80
Dot.: Co to jest decoupage?

Wielkie wielki dzięki No to teraz pozostaje mi tylko rozpocząć decoupagowanie A słyszałyście o używaniu białka kurzego zamiast kleju? Co o tym sądzicie?
MeryLu17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 11:43   #41
ulpu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 310
Dot.: Co to jest decoupage?

Można używać białka kurzego zamiast kleju do decoupage, taki sposób był bardzo rozpowszechniony kilka(naście) lat temu, kiedy produkty do decoupage były w Polsce słabo dostępne. Trzeba było sobie jakoś radzić.
Teraz klej do decoupage można kupić w cenie kilku złotych i myślę, że ten wydatek bardziej się opłaci niż używanie białka.
__________________

ulpu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 13:40   #42
MeryLu17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 80
Dot.: Co to jest decoupage?

Dzięki za pomoc. Jak jakieś dzieła mi wyjdą to wstawię na Wizaż
MeryLu17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 18:11   #43
Claudia16
Przyczajenie
 
Avatar Claudia16
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 7
GG do Claudia16
Dot.: Co to jest decoupage?

Bardzo pomocny wątek. O tyle spraw związanych decoupagem miałam Was zapytać, ale w trakcie czytania uzyskałam odpowiedź na wszystko To teraz tylko czekam na ferie, żeby mieć czas i zabieram się do tworzenia^^
Claudia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 20:04   #44
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: Co to jest decoupage?

Claudia16 No to czekamy na Twój wątek
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 10:42   #45
Ewolin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 74
Dot.: Co to jest decoupage?

Hej, odświeżam wątek dziewczyny, chciałabym ozdobić za pomocą decoupage meble. Czy wcześniej muszę je oczyścić papierem ściernym? Są drewniane no i oczywiście lakierowane. Nie jakoś szczególnie, są to normalne, zwykłe, nowe meble. Na drzwiczkach każdej szafki są jakby wydzielone prostokąty i w nich chciałabym zrobić jakiś wzór, bo teraz wyglądają strasznie nudno. I moje drugie pytanie: czy jest coś takiego jak przezroczysta farba akrylowa? Chodzi mi o to co zrobić, jeśli chciałabym zostawić tło takie jakie jest?
Ewolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.