Stresowiczki, czy pocicie się nadmiernie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stres w wielkim mieście

Notka

Stres w wielkim mieście
Zapraszamy Was do dyskusji i zadawania pytań na tematycznym forum "Stres w wielkim mieście". Od 22 lutego (poniedziałek) do 21 marca na forum co tydzień będzie odpowiadał na Wasze pytania specjalista z zakresu dietetyki, fitnesu, psychologii, stylizacji i dermatologii.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-03-21, 08:56   #1
Little brown
Raczkowanie
 
Avatar Little brown
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 393
Unhappy

Stresowiczki, czy pocicie się nadmiernie?


Witam wszystkie forumowiczki!

Moim problemem jest nadmierne pocenie się, hmmm w sumie to nadmierne stresowanie się i co z tego wynika nadmierne pocenie się pod pachami. Od wielu, wielu lat mam mokre plamy, nie mogę kupować bluzek, które mi sie podobają, zawsze wybieram je tak, by nie było widac plam co jest mega trudne. Co gorsza, wcale nie muszę się bardzo stresowac by zacząć się pocić. Nawet czynności, które pozornie nie są dla innych stresujac, a co dziwniejsze wydaje mi się, że dla mnie tez nie 'odkręcają kurek'. Czy Wy- stresowiczki też tak macie? Jak sobie dajecie z tym radę? Czy można w ogóle wygrac sie z nadmiernym poceniem które wywyłuje stres a nie np wysiłek fizyczny czy też wysoka temperatura? Czy są na forum osoby, które mimo tego że sa nerwowe, często się stresuja to jednak plam pod pachami nie mają?
Dodam tylko, że Antidral na mnie nie działa. Uzywała tez Driclor, ale róznie bywało. Działał 2 miesiace, przez wakacje, a jak zaczał się kolejny rok akademicki to niestety jego działanie się skończyło

Pozdrawiam! i dziękuję za każdy post
Little brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 13:39   #2
renaa3
Zadomowienie
 
Avatar renaa3
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 407
Dot.: Stresowiczki, czy pocicie się nadmiernie?

ja również należę do osób bardzo stresujących się, i również miałam problem z nadmiernym poceniem się, lecz mi pomógł Antidral, tak, że teraz problem dla mnie, na całe szczęście, już nie istnieje.
Hmm.. Słyszałam kiedyś o tabletkach szałwiowych, podobno ograniczają wydzielanie potu, może akurat by podziałały?
renaa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 14:10   #3
Dora1906
Raczkowanie
 
Avatar Dora1906
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 239
Dot.: Stresowiczki, czy pocicie się nadmiernie?

Na nadmierne pocenie dobry jest antyperspirant z SVR w kremie. Można nim smarować też dłonie od wewnątrz. Rewelacyjny.
Dora1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 14:35   #4
Karolina2211
Raczkowanie
 
Avatar Karolina2211
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kujawy
Wiadomości: 489
GG do Karolina2211
Dot.: Stresowiczki, czy pocicie się nadmiernie?

No niestety to mój odwieczny problem.Pocenie się w moim przypadku następuje zawsze w każdej stresującej sytuacji, za każdym razem, gdy się denerwuję i zawstydzę. Czasem to przychodzi nieoczekiwanie, gdy myślę że wszystko jest ok, pod pachami mam wielkie mokre plamy
Nawet taka zwyczajna sytuacja w pacy jak przyjazd szefostwa, rozmowa z szefem czy dyskusja z klientami sprawia że się pocę co sprawia mi wielki dyskomfort. A najgorsze z tego wszystkiego jest to że poci mi się też buzia, a zwłaszcza okolice T - nos, czoło.Tragedia, jednym słowem. Ale już się do tego przyzwyczaiłam. Używam Etiaxil zwłaszcza latem, staram się dobierać luźne bawełniane rzeczy, ubieram się lekko, zwiewnie, juz przyzwyczaiłam się do tego że nie wszystko mogę nosić. W sztucznych materiałach zauważyłam że pocę się bardziej. Zwykłe antyperspiranty kompletnie na mnie nie działają. Staram się bardzo często brać prysznic, no i dermatolog do której chodzę poleciła mi używanie antyperspirantu na noc wtedy w dzień nie pocę się aż tak mocno, no i nie smaruję się balsamami które pozostawiają tłustą powłokę.
__________________
Some say love it is a river
That drowns the tender reed.
Some say love it is a razor
That leaves your soul to bleed.
Some say love it is a hunger
An endless, aching need
I say love it is a flower,
And you it's only seed...........



-The Rose-
Karolina2211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 15:18   #5
Liama
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 224
Dot.: Stresowiczki, czy pocicie się nadmiernie?

mam ten ptoblem co wy...( a dodatkowo tabsy anty zwiększają u mnie potliwośc) jak na razie zastosowałam antidral dwukrotnie i jestem zadowolona, zobaczymy co będzie dalej, mam nadzieję ża będe mogła nosić inne bluzzki poza czarnymi;/
__________________
Młoda żonka bloguje
Jak być kobietą i nie zwariować?
http://gohaa.blogspot.com/
Zapraszam
Liama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 18:58   #6
inka_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Stresowiczki, czy pocicie się nadmiernie?

moim problemem też jest nadmierne pocenie się. Nie tylko pod pachami, ale także rąk i stóp. Jest to dla mnie bardzo krępujące, najbardziej w szkole i w wakacje gdy rzadko mogę sobie pozwolić na noszenie lekkich butów. Zamierzam sobie kupić antidral. Tylko nie wiem czy też mi pomoże na stopy i dłonie. Może ktoś z was miał już podobny problem jak ja? Z góry dziękuję za odpowiedź
inka_94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 19:46   #7
Liama
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 224
Dot.: Stresowiczki, czy pocicie się nadmiernie?

Cytat:
Napisane przez inka_94 Pokaż wiadomość
moim problemem też jest nadmierne pocenie się. Nie tylko pod pachami, ale także rąk i stóp. Jest to dla mnie bardzo krępujące, najbardziej w szkole i w wakacje gdy rzadko mogę sobie pozwolić na noszenie lekkich butów. Zamierzam sobie kupić antidral. Tylko nie wiem czy też mi pomoże na stopy i dłonie. Może ktoś z was miał już podobny problem jak ja? Z góry dziękuję za odpowiedź
Na opakowaniu jest napisane że jest do stób, dłoni i pach, wiec powinien Ci pomóc
__________________
Młoda żonka bloguje
Jak być kobietą i nie zwariować?
http://gohaa.blogspot.com/
Zapraszam
Liama jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-21, 19:51   #8
renaa3
Zadomowienie
 
Avatar renaa3
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 407
Dot.: Stresowiczki, czy pocicie się nadmiernie?

inka_94 - mi pomógł również na dłonie
renaa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 13:58   #9
inka_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Stresowiczki, czy pocicie się nadmiernie?

dziękuję Wam za informacje NIe pozostaje mi nic innego jak udać się do apteki
inka_94 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stres w wielkim mieście


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.