Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-21, 11:09   #1711
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Parwana Pokaż wiadomość
Prosiłabym o analizę składu szamponu firmy KHADI Amla Bhringraj.

Skład:
Aqua*-Emblica Officinalis-Cocamidopropyl Betain-Acacia Concinna-Sapindus mukurossi peel extract-Glycerin-Citric Acid-Citrus Medica Limonum-Lanolin-Methylparaben-Azadirachta Indica-Ocimum Sanctum-Eclipta Alba-Cyperus Rotundus

Z góry dziękuję.
Bardzo fajny, łagodny szampon z dużą ilością ekstraktów roślinnych [amla, shikakai, peeling z orzechów indyjskich, cytryna, neem, tulasi=bazylia azjatycja, eclipta i trawa Musta - pogrubione], wzbogacony o nawilżającą glicerynę oraz lanolinę pełniącą funkcje zmiękczające, antystatyczne i odżywcze.
Wygląda super
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 11:15   #1712
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez soulie Pokaż wiadomość
Czy jakaś dobra dusza mogłaby pomóc mi w rozszyfrowaniu składu Goldwell Universal Almond Shampoo?

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, PEG-3 Distearate, Oleamide DEA, Sodium Chloride, Parfum, Citric Acid, DMDM Hydantoin i jeszcze takie numerki ale nie wiem czy to jeszcze część składu C.I. 19140, C.I. 15985.
Numerki to barwniki
Szampon słaby. Nie widzę tu nawet małego nawiązania do migdałów [Almond] z nazwy.
Ot, zlepek detergentów, emulgator, konserwatny, zapach, sól i regulator kwasowości.
Być może ładnie oczyszcza i odświeża włosy, nie powinien obciążać, ale pod kątem odżywczym - beznadzieja.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 11:20   #1713
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle czy mogłabyś rzucić okiem na ten szampon "Tara Smith" o którego analizę prosiłam kilka postów wcześniej...?? Z góry dziękuję
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 11:21   #1714
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez wykrasana Pokaż wiadomość
Dziewczyny można prosić o analize odżywki termoregenracyjnej do włosów farbowanych gliss kura?

Skład: Aqua, Alcohol Denat., Dimethicone, Polyacrylamide, Cyclopentasiloxane, Hydrolyzed Wheat Protein, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Panthenol, Polyquaternium-11, Amodimethicone, C-13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Polyquaternium-10, Dimethiconol, Trideceth-12, Cetrimonium Chloride, Parfum
Oj, nie wiem, nie wiem
Wygląda na ochronną, sporo silikonów [pogrubione], odżywcze proteiny, panthenol [zielone], ale... no właśnie, ten alkohol denat w składzie... a tego składnika nie lubimy , gdyż może powodować wysuszanie. Zwłaszcza w połączeniu z wysoką temperaturą. Niby szybko odparowuje, dzięki niemu formuła odżywki jest w miarę lekka, ale równocześńie może po sobie pozostawić spustoszenia...
bez tego denatu byłaby bardzo dobra... A tak... co najwyżej do obserwacji, co robi z włosami.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 11:31   #1715
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez palma_nova Pokaż wiadomość
Jestem tu początkująca, ale mimo wszystko zerknełam do spisu składników, i sama przeanalizowałam ODŻYWKĘ GLISS KUR HAIR REPAIR BUTRI PROTECT* (różowa)

oraz odżywkę DOVE THERAPY HAIR FALL CONTROL**, z moich badań wynika że są naprawdę bardzo dobre, już na początku składu odżywiające, nawilżające i odbudowujące składniki, NIE JESTEM PEWNA CZY DOBRZE PRZEANALIZOWAŁAM (MOGŁABYM POMÓC ANALIZOWAĆ JEŚLI DOBRZE TO ZROBIŁAM W TYCH 2 PRZYPADKACH .

*Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-87, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glyceryl Stearate, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium methosulfate, propylene glycol, ceteareth-20, phenoxyethanol, benzophenone-4, citric acid, polyquaternium-37, parfum, dimethiconol, methylparaben, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, panthenol, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, pantolactone, hydrolyzed wheat protein, rosa canina seed extract, ppg-1 trideceth-6, cyclomethicone, ci 45100, ci-47005
Całkiem dobrze wyciągnięte wnioski

Gliss Kur ma to do siebie, że niestety najistotniejsze z punktu widzenia włosa składniki daje na końcu składu [to te zielone], ale z przodu można znaleźć kilka składników "chemicznych", które również pełnią funkcje odżywcze, nawilżające takich jak:
- Stearamidopropyl Dimethylamine
- Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate
- Cetearyl Alcohol
- Propylene Glycol
a także trochę silikonów, zabezpieczających przed mechanicznymi uszkodzeniami [pogrubione].

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
Estelle czy mogłabyś rzucić okiem na ten szampon "Tara Smith" o którego analizę prosiłam kilka postów wcześniej...?? Z góry dziękuję
Jak widzisz, Kuseczko, nadrabiam zaległości i analizuję kosmetyki wg kolejki. Szampon zostanie zanalizowany w kolejności zgłoszeń.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 11:41   #1716
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez palma_nova Pokaż wiadomość
[...] odżywkę DOVE THERAPY HAIR FALL CONTROL**, z moich badań wynika że są naprawdę bardzo dobre, już na początku składu odżywiające, nawilżające i odbudowujące składniki, NIE JESTEM PEWNA CZY DOBRZE PRZEANALIZOWAŁAM (MOGŁABYM POMÓC ANALIZOWAĆ JEŚLI DOBRZE TO ZROBIŁAM W TYCH 2 PRZYPADKACH .

**aqua, cetearyl alcohol, dimethiconol, glycerin, cetrimonium chloride, stearamidopropyl dimethylamine, hedroxyethylcellulose, parfum, borgo officinalis seed oil, ascorbyl palmitate, tocopherol, lysine hydrochloride, silk amino acids, imidazolidinyl urea, tea-dodecylbenzenesulfonate, disodium edta, dmdm hydantoin, citric acid, sodium chloride, sodium benzoate, sodium hedroxide, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, alpha-isomethyl ionone, amyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, citronellol, coumarin, geraniol, hexyl cinnamal, limonene, linalool

Z góry dziękuje
Ta maseczka zdaje się być lepiej sformułowana [przynajmniej w teorii] - składniki odżywcze "naturalne" znacząco wyżej w składzie.
Początek też przyjemny - emolient, lekki silikon, nawilżająca gliceryna oraz kondycjonery.
Trochę zbyt "napakowany" tył składu - dużo konserwantów i innych takich badziewi , ale może to dlatego, że każdy z elementów jest użyty w małym stężeniu, żeby minimalizować ryzyko uczulenia. Trudno to ocenić nie znając stężeń i zamysłów producenta.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 11:46   #1717
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 301185 Pokaż wiadomość
proszę o analizę szamponu Joanny. Przeszukałam wątek, ale nie zauważyłam składu tego szamponu. Dziękuję
Szampon normalizujący Joanna z apteczki babuni, do włosów przetłuszczających się; ekstrakt z drożdży piwnych i chmielu

skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Glycereth-2 Cocoate, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-7, Faex Extract, Humulus Lupulus Extract, Propylene Glycol, Alcohol Denat, Allantion, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Hexyl Cinnamal, DMDM Hydantion, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.
W miarę rozsądny, krótki skład.
Oprócz detergentów i antystatyka [początek składu] szampon zawiera to co w tytule - drożdże i chmiel - ekstrakty mają za zadanie uregulowanie pracy gruczołów w skórze głowy.
Substancje pomocnicze - alcohol denat i propylene glycol - poprawią przenikalność składników aktywnych wgłąb skóry, alantoina wpłynie na skórę kojąco.
Na konserwanty, wiadomo, wrażliwcy muszą uważać.
Ale ogólnie skłąd wygląda ładnie
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-21, 12:03   #1718
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Pantene Pro-V, Intensywna Regeneracja, Ekspresowa maseczka odnawiająca (piszą ze podobno ma jakieś aminokwasy?)

Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Isoprpyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Parfum, Panthenyl Ethyl Ether, EDTA, Lysine HCI, Methyl Tyrosinate HCI, Hexyl Cinnamal, Panthenol, Histidine, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Sodium Hydroxide, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone
(PS.skład tej odżywki w KWC jest prawie zupełnie inny?!)
Być może na KWC jest starszy skład, być może również ktoś przy zgłoszeniu się pomylił i podał nie ten, co trzeba, albo coś się zmieniło w "międzyczasie"

Początek składu raczej przeciętny, standardowy - emolienty, silikon, antystatyk. Pogrubione elementy to "chemiczne" składniki wspomagające odżywienie, natomiast na fioletowo zaznaczyłam aminokwasy lub ich jakieś pochodne - lizyna, tyrozyna i histydyna - które w założeniu powinny działać odżywczo.
Ale jak na moje oko - skład przeciętny.
Chyba, że stężenia tych składników są stężeniami optymalnymi dla ich skuteczności. Ale to już taka hipoteza "na wyrost".
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 12:24   #1719
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Wracam do gry

Szampon wygląda na łagodny , nie powinien podrażniać, chyba, że ktoś musi uważać na konserwanty.
Pomimo pewnej zbieżności w nazwach z SLS - Sodium Lauryl Sulfoacetate - jest łagodnym, niedrażniącym detergentem, nie wnikającym w skórę z powodu dużej wielkości cząsteczki.
Disodium Laureth Sulfosuccinate - to również łagodny detergent, dobry dla wrażliwych skór.
PG-120 Methyl Glucose Dioleate - to emolient, ma też właściwości kondycjonujące.
Nie zawiera dodatków odżywczych.
Raczej niewysuszający, nadaje się do codziennej pielęgnacji. Taki "apteczny" w dobrym tego słowa znaczeniu

Estelle, jestes wielka odziwiam cie za cierpliwosc. dziekuje za analize!

co do szamponu dodam ze polecam go jak najbardziej bo juz zdazylam go pouzywac. nadaje sie dla tych ktorzy myja wlosy codziennie. nic a nic nie wysusza wlosow, wlosy sa nawilzone, mieciutki, a skora glowy nie drapie
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 12:50   #1720
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
byly rozne specyfiki z Amla, ale jak porownywalam sklady, to tego szamponu jeszcze nie zanalizowano:

(Gift of Nature) Ancient Formulae - AMLA Herbal Shampoo

Skad: Sodium Lauryl Sulphate, Aqua, Polyquaternium 7, Sodium PEG 7 Olive Oil Carboxylte, Cocodiethanolamide, Cocoamidopropyl Betaine, Olive Oil PEG 7 Esters, Cocomonoethanolamide, Ethylene Glycol Mono Stearate, Fragrance (Parfum), Panthenol, Dimethiconol and TEA-dodecylbenzenesulfonate, Aqua Extracts of: Amla/ Phyllanthe Emblic/ Gebrauchlicher, Neem/ Indian Lilac/ Azadirae d'Inde, Tulsi/ Sweet Basil, Henna, Rusmari, Shikakai, Disodium EDTA. Phenoxyethanol, Propylene Glycol and Sodium Benzoate

z gory dziekuje
Początek to mieszanina detergentów - jak to w szamponie.
Zastanawiam się, jak to z pozycjami pierwszych 2 składników, czy nie zamienione przypadkiem są w kolejności. Bo wygląda na to, że tego SLS'a tam strasznie dużo.
No, i to jest Lauryl, agresywniejszy od swojego brata Lauretha, duże proawdopodobieństwo podrażnienia [aczkolwiek nie musi ono wystąpić].
Pod koniec składu wyciągi roślinne i panthenol.

Szczerze powiedziawczy - mam takie mieszane uczucia; niby wyciągi fajne, ale proporcje mi nie grają.

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
Estelle, jestes wielka odziwiam cie za cierpliwosc. dziekuje za analize!

co do szamponu dodam ze polecam go jak najbardziej bo juz zdazylam go pouzywac. nadaje sie dla tych ktorzy myja wlosy codziennie. nic a nic nie wysusza wlosow, wlosy sa nawilzone, mieciutki, a skora glowy nie drapie
Oooo, czyli zgadłam

Nie ma za co i jednocześnie przepraszam, że dopiero teraz, ale ostatnio bardzo "nieczasowa" jestem
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 17:12   #1721
Abigail123
Rozeznanie
 
Avatar Abigail123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 526
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Czy ktoś się orientuje czy ten szampon:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...#review-112195

to ten sam co ten:
http://kosmetykidlaciebie.pl/sklep/a...acturers_id=27

bo szukalam skladu tego drugiego i nie moge znaleźć, widzialam go dzisiaj w sklepie i sie zastanawialam nad kupnem tylko najpierw chcialam sprawdzic sklad, jak stoi z silikonami itp. ale nie moge nigdzie znalezc skladu.
__________________
www.szkla.com/164183
zapraszam!
Abigail123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-22, 07:19   #1722
301185
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 509
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

czy ta odżywka będzie odpowiednia dla włosów farbowanych? odżywka ziaja do włosów zniszczonych zabiegami fryzjerskimi
ceramidy aktywna regeneracja

skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, (Meneral Oil), Aloe Barbadensis Extract, Glycerin, PEG-8, PEG-8/SMDI Copolymer, Palmitoyl Myristyl Serinate, Sodium Polyacrylate, Panthenol, Simmondsia Chinesis Oil, Trilaureth-4 Phosphate, Cyamopsis Tetragonolobus Gum, Sodium Benzaate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citric Acid. Dziekuję
301185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 18:20   #1723
finezja19
Raczkowanie
 
Avatar finezja19
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 245
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę składników i ocenę maseczki Schauma- Olejek intensywnie pielęgnujący:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum,Dimethicone,Quat ernium-87 Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, izopropyl Myristate, Stearamidopropyl dimethylamine, cetrimonium chloride, cetyl palmitate, Citric Amid, Phenoxyethanol, Propylene glycol, Methylparaben, Polyquaternium-37, perfum, Macadamia Ternifolia Seed Oil, dimethiconol, propynele glycol dicaprylate/dicaprate, niacinamide, panthenol, Polyquaternium-10, PPG-1 Trideceth-6, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Linalool, Cyclomethicone, Limonene
finezja19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 15:15   #1724
KALAI
Raczkowanie
 
Avatar KALAI
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 150
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Byłam dzisiaj w mydlarni i kupiłam tam naturalny szampon w bloku, znalazłam jego skład i na małonaturalny mi wygląda zastanawiam sie czy myc tym włosy czy lepiej zużyć do rak.
Bardzo prosze o analize.

Szampon w bloku - do włosów ciemnych i farbowanych, mydlarnia

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Sodium Stearate, Glycerin Sucrose, Sodium laureat, Sorbitol, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Chloride, Stearic Acid, Lauric Acid, Pentasodium Pentetetate, Tetrasodium EDTA, Cationic Polymer In Solution, Herbal Extract.

opis:Mieszanka kory dębu i czarnej brzozy odżywia włosy, przeciwdziała ich wypadaniu i nadaje im połysk. Szampon utrwala działanie środków farbujących, a także podkreśla piękno naturalnie ciemnych włosów
__________________
Be the best version of you.

Edytowane przez KALAI
Czas edycji: 2009-01-23 o 15:17 Powód: dopisek
KALAI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 16:13   #1725
SBZW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 79
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o ocenę i opinie;-)

szampon TOLPA OPTIMUM nature. szampon przeciwłupieżowy torfowo - ziołowy, włosy normalne i przetłuszczające się

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-3 Distearate, Undecylenamidopropyltrimo nium Methosulfate, Zinc Pryithione, Propylene Glycol (and) Equisetum Arvense Herb Extract, Propylene Glycol (and) Humulus Lupulus (Hops) Cone Extract, Propylene Glycol (and) Arctium Lappa Root Extract, PEG-15 Cocopolyamine, Sodium Chloride, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Carbomer, Peat Extract, Sodium Hydroxide, Parfum (Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional), Methylparaben, 2-bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol
SBZW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 21:30   #1726
niebieskazalotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 131
Red face Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam serdecznie. Bardzo proszę o przeanalizowanie składłu tej oto odżywki:

Sther, Lorys, Jaborandi (Odżywka do włosów słabych i łamliwych)

skład: Water (Aqua),Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,Yellow5, Mineral Oil (Paraffinum Luquidum), parfum, ekstrakt Jaborandi, Red 33, Poliquaternium-7, Dissodium Edta, Citric Acid

z góry dziękuję
niebieskazalotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 14:09   #1727
vinga9669
Raczkowanie
 
Avatar vinga9669
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 222
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam
Bardzo proszę o przeanalizowanie tego składu:
KHADI - Szampon migdałowy z miodem.
Czy nada się on do zmywania olejków?
Skład:
Aqua, Cocamidopropyl Betain, Sapindus mukurossi peel extract, Acacia cincinna, Mel, Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Almond Oil), Glycerin, Citric Acid, Rubia cordifolia, Lanolin, Methylparaben.
Dziękuję
vinga9669 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 15:14   #1728
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Inter Fragrances, Nano Effect, Maska do włosów regenerująca


Skład: Aqua, Cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, hydrolyzed wheat protein, PG-propyl silanetriol, glycerin (and) lecitin (snd) xantan gum (and) hammamelis virginiana extract (and) diathomeaceous earth (and) disodium EDTS (and) tocopheryl acetate (and) glyceryl linoleate (and) retinyl palmitate (and) panthenol (and) phenoxyethanol (and) methylparaben (and) botylparaben (and) ethylparaben (and) propylparaben (and) isobutylparaben, laminaria digitata extract, isopropyl myristate, parfum, castor oil, jojoba oil, citric acid
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 17:14   #1729
SandruS94
Przyczajenie
 
Avatar SandruS94
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 27
GG do SandruS94 Send a message via Skype™ to SandruS94
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Joanna Rzepa-Szampon Wzmacniający Do Włosów Cienkich,Delikatnych ze Skłonnością do wypadania.!
czy ten szampon pomoże na porost Włosów?
I jak mozecie przeanalizujcie mi ten szampon!
Z Góry Dzieki;*
SandruS94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-25, 18:02   #1730
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez SandruS94 Pokaż wiadomość
Joanna Rzepa-Szampon Wzmacniający Do Włosów Cienkich,Delikatnych ze Skłonnością do wypadania.!
czy ten szampon pomoże na porost Włosów?
I jak mozecie przeanalizujcie mi ten szampon!
Z Góry Dzieki;*
już Ci usunęłam jednego posta tutaj i pisałam PW w tej sprawie. Przeczytaj pierwszy post tego wątku i zapoznaj się z jego zasadami. Sprawdź w podwieszonym wątku czy ten szampon był analizowany a jeśli nie to wklej jego skład- nikt nie będzie specjalnie szukał najpierw tego składu żeby Ci go zanalizować.
Co do przyspieszania porotu to zapraszam do osobnego wątku na ten temat [jest już 3cia kontynuacja]
Ten wątek nie służy do dyskusji a do analiz składów kosmetyków- dyskusje prowadzimy w innych wątkach tematycznych.

Wklej sklad szamponu- jeśli nie to będę znowu musiała usunąć Twojego posta
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 14:24   #1731
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

mam włosy rozjaśniane, cienkie, ale gęste, nie tyle przetłuszczające się, co szybko nieświeże, klapnięte + przesuszone końcowki, chciałabym prosic o analize :

Yves Rocher Phytum Actif
Extra-volume - szampon do włosów zwiększający objętosc.


Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycol Distearate, Cocamide MIPA, Sodium Benzoate, Parfum, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium-39, Tetrasodium EDTA, Polyquaternium-10, Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Wheat Protein, Polyquaternium-16, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Limonene, Salicylic Acid, Butyphenyl Methylpropional, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Linalool, Sodium Chloride.


Ziaja, Ryż, odżywka do włosów zniszczonych i tlustych.

Skład: Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone,
Isopropyl Myristate, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Paraffinium Liquidum (Mineral Oil), Panthenol, Trilaureth-4 Phosphate, Cyamopsis Tetragonolobus Gum, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Limonene, Linalool, Citric Acid.

nie wiem czemu, ale skład obu kosmetykow, podany na KWC, róznił się od składu na opakowaniach moich kosmetykow... ?
__________________
moje życie to kupa ;p

Edytowane przez LifeIsSoSad
Czas edycji: 2009-01-27 o 14:31
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 20:59   #1732
carlo_rossi
Rozeznanie
 
Avatar carlo_rossi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 678
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Zaciekawiło mnie to o to cudo , tylko ciekawa jestem co o nim sadzicie analizowo. Na moj laicki wzrok ok tylko ta cena (75zl maska i 49zl odzywka ) Moge prosic o analize?

Pat & Rub by Kinga Rusin - Maska regeneracja

Aqua, Hamamelis Virginiana Flower Water, Cetearyl Alcohol, Betaine, Cetyl Alcohol, Glycerin, Eclipta Prostrata Extract, Saponaria Officinalis Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Cannabis Sativa Seed Oil, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), Hydrolyzed Wheat Protein, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Oil, Caprylyl Glycol, Phenethyl Alcohol, Parfum, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCI, Maltodextrin, Silica, Sodium Starch Octenylsuccinate, Aspartic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Helianthus Annuus ( Sunflower) Seed Oil, Citral, Limonene, Linalool.

Pat & Rub by Kinga Rusin - Odżywka regeneracja

Aqua, Citrus Medica Limonum ( Lemon) Peel Water, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Betaine, Glycerin, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Ficus Carica (Fig) Extract, Trigonella Foenum-Graecum Seed Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Hydrogenated Wheat Protein, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), Caprylyl Glycol, Phenethyl Alcohol, Parfum, D-Panthenol, Aspartic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Helianthus Annuus ( Sunflower) Seed Oil, Citral, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool
__________________
# Per aspera ad astra #

Edytowane przez carlo_rossi
Czas edycji: 2009-01-27 o 21:03
carlo_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 13:12   #1733
Marcelek123
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez carlo_rossi Pokaż wiadomość
Zaciekawiło mnie to o to cudo , tylko ciekawa jestem co o nim sadzicie analizowo. Na moj laicki wzrok ok tylko ta cena (75zl maska i 49zl odzywka ) Moge prosic o analize?

Pat & Rub by Kinga Rusin - Maska regeneracja

Aqua, Hamamelis Virginiana Flower Water, Cetearyl Alcohol, Betaine, Cetyl Alcohol, Glycerin, Eclipta Prostrata Extract, Saponaria Officinalis Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Cannabis Sativa Seed Oil, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), Hydrolyzed Wheat Protein, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Oil, Caprylyl Glycol, Phenethyl Alcohol, Parfum, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCI, Maltodextrin, Silica, Sodium Starch Octenylsuccinate, Aspartic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Helianthus Annuus ( Sunflower) Seed Oil, Citral, Limonene, Linalool.

Pat & Rub by Kinga Rusin - Odżywka regeneracja

Aqua, Citrus Medica Limonum ( Lemon) Peel Water, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Betaine, Glycerin, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Ficus Carica (Fig) Extract, Trigonella Foenum-Graecum Seed Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Hydrogenated Wheat Protein, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), Caprylyl Glycol, Phenethyl Alcohol, Parfum, D-Panthenol, Aspartic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Helianthus Annuus ( Sunflower) Seed Oil, Citral, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool
Ja również sie podpisuje pod prośbą...
carlo-rossi wzorowałaś sie chyba na moim pości z wątku"dziennik..."
Marcelek123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 13:49   #1734
carlo_rossi
Rozeznanie
 
Avatar carlo_rossi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 678
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Marcelek123 Pokaż wiadomość
Ja również sie podpisuje pod prośbą...
carlo-rossi wzorowałaś sie chyba na moim pości z wątku"dziennik..."
Zgadłeś zaciekawiły mnie te kosmetyki
__________________
# Per aspera ad astra #
carlo_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 22:25   #1735
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

LEO , intensywna odżywka regenerujaca
sklad wg INCI: cetearyl alkohol /and/ dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate /and/ ceteareth-20, cetrymonium chloride, hydrolized keratin, hydrolyzed wheat protein/ silicone copolimer, d-panthenol, oleyl erucate, coco-glucoside and glyceryl oleate, citric acid, methylisothiasolinone and methylechloroisothiasolin one, parfum

na tym opakowaniu mam napisane tylko leo, podobnie jak na aloesowej. kupuje caly czas w tym samym miejscu a pierwszy aloesowy byl producenta leo activ. nie wazne, podaje leo, bo tak jest na tej butelce.

producent twierdzi: zawiera olejek jojoba, aloes, prowitamine b5, keratyne oraz naturalne ekstrakty regenerujace wlosy

dziekuje
lele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 23:23   #1736
Hlaskoida przy czystej
Rozeznanie
 
Avatar Hlaskoida przy czystej
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 530
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
LEO , intensywna odżywka regenerujaca
sklad wg INCI: cetearyl alkohol /and/ dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate /and/ ceteareth-20, cetrymonium chloride, hydrolized keratin, hydrolyzed wheat protein/ silicone copolimer, d-panthenol, oleyl erucate, coco-glucoside and glyceryl oleate, citric acid, methylisothiasolinone and methylechloroisothiasolin one, parfum

na tym opakowaniu mam napisane tylko leo, podobnie jak na aloesowej. kupuje caly czas w tym samym miejscu a pierwszy aloesowy byl producenta leo activ. nie wazne, podaje leo, bo tak jest na tej butelce.

producent twierdzi: zawiera olejek jojoba, aloes, prowitamine b5, keratyne oraz naturalne ekstrakty regenerujace wlosy

dziekuje
Gdzie ją dorwałaś? Ekspertką nie jestem, ale widze jakies proteiny i geratynę w składzie
Cytat:
Napisane przez carlo_rossi Pokaż wiadomość
Zaciekawiło mnie to o to cudo , tylko ciekawa jestem co o nim sadzicie analizowo. Na moj laicki wzrok ok tylko ta cena (75zl maska i 49zl odzywka ) Moge prosic o analize?

Pat & Rub by Kinga Rusin - Maska regeneracja

Aqua, Hamamelis Virginiana Flower Water, Cetearyl Alcohol, Betaine, Cetyl Alcohol, Glycerin, Eclipta Prostrata Extract, Saponaria Officinalis Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Cannabis Sativa Seed Oil, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), Hydrolyzed Wheat Protein, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Oil, Caprylyl Glycol, Phenethyl Alcohol, Parfum, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCI, Maltodextrin, Silica, Sodium Starch Octenylsuccinate, Aspartic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Helianthus Annuus ( Sunflower) Seed Oil, Citral, Limonene, Linalool.

Pat & Rub by Kinga Rusin - Odżywka regeneracja

Aqua, Citrus Medica Limonum ( Lemon) Peel Water, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Betaine, Glycerin, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Ficus Carica (Fig) Extract, Trigonella Foenum-Graecum Seed Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Hydrogenated Wheat Protein, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), Caprylyl Glycol, Phenethyl Alcohol, Parfum, D-Panthenol, Aspartic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Helianthus Annuus ( Sunflower) Seed Oil, Citral, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool
Skąd ?
__________________


świat dzieli się na dwie połowy, w jednej z nich jest nie do życia, w drugiej nie do wytrzymania.
"Piękni dwudziestoletni"

Fat burning:
start:51,5 kg
brzuch:70 cm.
cel: brzuch 60 cm.
waga?może pozostać

Hlaskoida przy czystej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 11:09   #1737
carlo_rossi
Rozeznanie
 
Avatar carlo_rossi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 678
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Hlaskoida przy czystej Pokaż wiadomość

Skąd ?
Dostepne w sephorze pewnie stad ta cena
__________________
# Per aspera ad astra #
carlo_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 12:25   #1738
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 301185 Pokaż wiadomość
czy ta odżywka będzie odpowiednia dla włosów farbowanych? odżywka ziaja do włosów zniszczonych zabiegami fryzjerskimi
ceramidy aktywna regeneracja

skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, (Meneral Oil), Aloe Barbadensis Extract, Glycerin, PEG-8, PEG-8/SMDI Copolymer, Palmitoyl Myristyl Serinate, Sodium Polyacrylate, Panthenol, Simmondsia Chinesis Oil, Trilaureth-4 Phosphate, Cyamopsis Tetragonolobus Gum, Sodium Benzaate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citric Acid. Dziekuję
ogólnie odżyweczka całkiem ok, zawiera: ekstrakt z aloesu, olej jojoba, wit.B5(podkreślone), zawiera jeden potemcjalnie bardzo drażniący składnik(pogrubione), troche nawilżaczy, konserwantów, jeden silikon usuwalny za pomocą delikatnych detergentów, czy się nadaje do włosów farbowanych - jeśli sa mocno zniszczone to średnio moim zdaniem, może być troszkę za słaba, chyb a ze ktoś używa jeszcez jakiejś dobrem maski 1-2 w tyg. to powinno być ok, ale koloru włosów raczej przedłużać nie będzie
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 12:36   #1739
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez finezja19 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składników i ocenę maseczki Schauma- Olejek intensywnie pielęgnujący:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum,Dimethicone,Quat ernium-87 Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, izopropyl Myristate, Stearamidopropyl dimethylamine, cetrimonium chloride, cetyl palmitate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Propylene glycol, Methylparaben, Polyquaternium-37, perfum, Macadamia Ternifolia Seed Oil, dimethiconol, propynele glycol dicaprylate/dicaprate, niacinamide, panthenol, Polyquaternium-10, PPG-1 Trideceth-6, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Linalool, Cyclomethicone, Limonene
Mo tylko jeden skłądnik odżywczy - olej z orzechów makadamia, pozatym sama chemia, antystatyki, nawilżacze, wysoko konserwanty, dwa silikony jeden łatwo usuwalny, jeden z pomocą SLSów, moim zdaniem nieciekawy skład, jest dużo lepszych kosmetyków
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 12:45   #1740
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez KALAI Pokaż wiadomość
Szampon w bloku - do włosów ciemnych i farbowanych, mydlarnia

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Sodium Stearate, Glycerin Sucrose, Sodium laureat, Sorbitol, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Chloride, Stearic Acid, Lauric Acid, Pentasodium Pentetetate, Tetrasodium EDTA, Cationic Polymer In Solution, Herbal Extract.

opis:Mieszanka kory dębu i czarnej brzozy odżywia włosy, przeciwdziała ich wypadaniu i nadaje im połysk. Szampon utrwala działanie środków farbujących, a także podkreśla piękno naturalnie ciemnych włosów
Szczerze powiem że niestety średni ten składzik wyciągi roślinne na samym końcu, co prawda na początku substancje nawilżające, ale zaraz potem SLS i SLES,ogólnie ma trochę substancji myjących, może wysuszać raczej nadaje się do włosów tłustych na suchych przypuszczam ze może się nie sprawdzić, fajnie ze ma kwas laurynowy (występuje w olejku kokosowym do 60%) ale też poza połową składu
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2009-01-31 o 12:46
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.