Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-09, 19:57   #781
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

dziewcyzny a czy mozna poprosic BU o probke jakiegoś pudru ?
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 20:50   #782
pikwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 64
Smile Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

ha!
tez mialm ochote na probke pudru diamentwego o czym poinformawalam w zamowieniu, ale nic nie dostalam.
pewnie trzeba zrobic pare zamowiem.
zrobie jak mowilyscie- napisze do BU i zapytam.
w kwestii nawilzenia- robilam jak w instukcji: serum pozniej HA-lipa.
pomieszalam kem z HA- lipa, mieszanie serum i kwasu tez bylo zle.
teraz zrobilam odwrotnie, bo w sumie jak kwas ma przeniknac przez tluste serum i jutro obadam efekt.
pikwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 21:40   #783
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

zastanawiałam się, czym by można przyciemnić puder bambusowy z jedwabiem. wymieszałam trochę z podkładem mineralnym Astora w stosunku ok. 1:1, odsypkę w ciemnym kolorze dostałam od koleżanki z kosmetycznego. efekt na twarzy fajny, ale mam wrażenie, że mnie zapycha takie połączenie, więc raczej odpada. no chyba, że to był przypadek muszę jeszcze potestowac, na razie przeszła mi ochota po tym zapchaniu.
przed chwilą wpadłam na pomysł wymieszania kolejnej porcji pudru z glinką żółtą 2:1. od razu nałożyłam, żeby sprawdzić, jakwygląda na skórze. rozprowadza się ładnie, jakby mniej pyli niż sam puder. kolor wyszedł żółtawo-cielisty, fajnie stopił się ze skórą bez niezdrowego, żółtego odcienia, nie porobiły się plamy czego obawiałam się, bielenie zniknęło. wydaje mi się, że troszkę lepiej matuje, ale skóra nie jest nieprzyjemnie ściągnięta. zobaczymy jutro, jak długo utrzyma sie ten mat. no i najważniejsze-czy nie będzie zapychać
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 21:43   #784
filolozyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 23
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Pytanie na wczoraj w zasadzie.

Czy komuś tonik z kwasem PHA spowodował łuszczenie się skóry? Buraka mi nie robi po nałożeniu, jedynie podszczypuje (pierwszy raz poszczypał mnie tak mocno, że aż mi się śniło, że mi zjadł brwi :P). Używam co 2-3 dni, filtruję się regularnie, ale schodzi mi skóra z nosa, a na policzkach zrobiło mi się coś, co wygląda jak liszaj i prowokuje, zeby to skubać.
I w związku z ytm - ładować się w silniejszy kwas? Cudów nie oczekuję i nie potrzebuję , żeby tylko zjadło te kilkanaście czarnych kropek na nosie.
filolozyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 08:24   #785
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Hmm, moje pytanie jest już nieaktualne - właśnie dostałam odpowiedź, że 2xRENEW się skończyło...
jak to skonczyło sie wlasnie miałam je w planie

chciałam tylko powiedziec, ze serum flawo c działa u mnie bardzo podobnie jak redermic super
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 08:32   #786
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
jak to skonczyło sie wlasnie miałam je w planie

chciałam tylko powiedziec, ze serum flawo c działa u mnie bardzo podobnie jak redermic super
też byłam zawiedziona ale wzięłam to drugie, z retinolem

serum to używam sobie SAP z ZSK, bo takie z BU na spirycie mnie gryzło zadowolonam bardzo, nic, tylko się miziać, taka gładka buźka choć początkowo byłam przerażona, że będzie się lepiło jak w pierwszej chwili po nałożeniu...
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 08:49   #787
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
jak to skonczyło sie wlasnie miałam je w planie
To była limitowana seria Ja zamówiłam mamie dwa razy. Stosuje od niedawna, a to drugie opakowanie to na zapas. I jak widać, dobrze zrobiłam
Mnie zastanawia tylko czy to taka jednorazowa seria, czy za jakiś czas znowu będą mieli limitowaną ilość.

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Napisane przez filolozyca Pokaż wiadomość
Pytanie na wczoraj w zasadzie.

Czy komuś tonik z kwasem PHA spowodował łuszczenie się skóry? Buraka mi nie robi po nałożeniu, jedynie podszczypuje (pierwszy raz poszczypał mnie tak mocno, że aż mi się śniło, że mi zjadł brwi :P).

Cudów nie oczekuję i nie potrzebuję , żeby tylko zjadło te kilkanaście czarnych kropek na nosie.
Mnie tonik PHA nie łuszczy, za słaby jest. Natomiast bardzo fajnie wysusza świeże niespodzianki. Można stosować na całą twarz i ja to robię co 2 dzień. Natomiast dodatkowo maziam się tonikiem po samych krostkach, jak coś nowego się pojawi - i tutaj nie ma reguły czy jest to co drugi dzień, czy jeszcze inaczej. Po prostu jak się coś pojawi to atak (bywa, że każdego dnia)
Złuszcza mnie natomiast AHA/BHA 10%, po pracy będę się posiłkować peelingiem, bo te suche skórki nie wyglądają za dobrze
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 12:47   #788
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[QUOTE=Lenkapuma;14165059]To była limitowana seria Ja zamówiłam mamie dwa razy. Stosuje od niedawna, a to drugie opakowanie to na zapas. I jak widać, dobrze zrobiłam
Mnie zastanawia tylko czy to taka jednorazowa seria, czy za jakiś czas znowu będą mieli limitowaną ilość.
/QUOTE]
nie wiem, czy mi się dobrze zdaje, ale puder perłowy też chyba był najpierw limitowany a teraz jest na stałe.... z drugiej strony jeśli mieli duży popyt na to serum to powinno się jeszcze pojawić. gdybym miała problem ze starzejącą się skórą to byłabym nim bardzo zainteresowana
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 15:15   #789
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
nie wiem, czy mi się dobrze zdaje, ale puder perłowy też chyba był najpierw limitowany a teraz jest na stałe.... z drugiej strony jeśli mieli duży popyt na to serum to powinno się jeszcze pojawić. gdybym miała problem ze starzejącą się skórą to byłabym nim bardzo zainteresowana
dobrze Ci się wydaje. Puder perłowy był limitowany, ale z powodu na duże zainteresowanie, po skończonym nakładzie wszedł do stałej oferty, sądzę, że za miesiąc może tak być z tym serum
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 19:13   #790
itissunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zachod
Wiadomości: 90
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Jakis czas temu zamowilam sobie na BU krem lagodzacy z lukrecji. Dodalam do niego hydrolat oczarowy. U mojej mamy stosowanie tego kremu po kilku dniach spowodowalo wystapienie czerwonych gul. Natomiast u mnie wzmozyl liczbe zaskornikow, grudek widocznych pod swiatlem.

Stad mam pytanie co mozecie polecic mi do nawilzania twarzy z BU, aby zarazem nie zapychalo? Jesli nie stosuje kremow do twarzy - mam przesuszona i sciagnieta twarz. Natomiast jesli zaczne cos stosowac regularnie - od razu wyskakuja mi takie jakby wodniste krostki.
Poradzcie
Twarz myje olejkiem pomaranczowym.
itissunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 19:22   #791
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez itissunny Pokaż wiadomość
Jakis czas temu zamowilam sobie na BU krem lagodzacy z lukrecji. Dodalam do niego hydrolat oczarowy. U mojej mamy stosowanie tego kremu po kilku dniach spowodowalo wystapienie czerwonych gul. Natomiast u mnie wzmozyl liczbe zaskornikow, grudek widocznych pod swiatlem.

Stad mam pytanie co mozecie polecic mi do nawilzania twarzy z BU, aby zarazem nie zapychalo? Jesli nie stosuje kremow do twarzy - mam przesuszona i sciagnieta twarz. Natomiast jesli zaczne cos stosowac regularnie - od razu wyskakuja mi takie jakby wodniste krostki.
Poradzcie
Twarz myje olejkiem pomaranczowym.
może spróbuj jakiegoś lekkiego oleju np skwalanu?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 19:36   #792
itissunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zachod
Wiadomości: 90
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
może spróbuj jakiegoś lekkiego oleju np skwalanu?
A czy taki olejek moze calkowicie zastapic krem? I dziekuje za rade
itissunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 20:36   #793
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pikwa Pokaż wiadomość
ha!
tez mialm ochote na probke pudru diamentwego o czym poinformawalam w zamowieniu, ale nic nie dostalam.
pewnie trzeba zrobic pare zamowiem.
ja nigdy nie dostałam z BU tych próbek o które prosiłam
Źle robią, bo ja zazwyczaj proszę o próbkę tego, co następnym razem zamówię (między innymi dlatego przerzuciłam się na Mazidła - tam zawsze dają mi to o co proszę)

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
zastanawiałam się, czym by można przyciemnić puder bambusowy z jedwabiem
Ja dodaję do pudru bambusowego z jedwabiem odrobinę kakao lub cynamonu (cynamon ładniej pachnie, ale jednak kakao jest bardziej praktyczne bo jest drobniej mielone)
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 22:48   #794
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
ja nigdy nie dostałam z BU tych próbek o które prosiłam
Źle robią, bo ja zazwyczaj proszę o próbkę tego, co następnym razem zamówię (między innymi dlatego przerzuciłam się na Mazidła - tam zawsze dają mi to o co proszę)
dokładnie, chciałam próbeczkę oczaru, żeby zobaczyć czy nie uczula, dostałam kupon. Chciałam jeden olejek dostałam z róży.
Cytat:
Ja dodaję do pudru bambusowego z jedwabiem odrobinę kakao lub cynamonu (cynamon ładniej pachnie, ale jednak kakao jest bardziej praktyczne bo jest drobniej mielone)
a co sądzicie o pomieszaniu z odrobiną pudru mineralnego? czy to bardzo złe połączenie?
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 07:56   #795
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
a co sądzicie o pomieszaniu z odrobiną pudru mineralnego? czy to bardzo złe połączenie?
tak właśnie zrobiłam, ale nie podpasowało mi ale za to połączenie z glinką jest bardzo fajne na razie mam tylko żółtą, w planach jeszcze czerwona, jak dodam troszkę tej i tej, to mam nadzieję, że wyjdzie w miarę naturalny odcień. sama żółta zmieszana z pudrem bambusowym też dała fajny efekt i zniknęło to okropne pylenie pasuje mi to połączenie bambusa z glinką, na skórze też ładnie się prezentuje. wydaje mi się, że trochę lepiej matuje niż bambus solo. polecam
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 08:31   #796
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
tak właśnie zrobiłam, ale nie podpasowało mi ale za to połączenie z glinką jest bardzo fajne na razie mam tylko żółtą, w planach jeszcze czerwona, jak dodam troszkę tej i tej, to mam nadzieję, że wyjdzie w miarę naturalny odcień. sama żółta zmieszana z pudrem bambusowym też dała fajny efekt i zniknęło to okropne pylenie pasuje mi to połączenie bambusa z glinką, na skórze też ładnie się prezentuje. wydaje mi się, że trochę lepiej matuje niż bambus solo. polecam
będę musiała spróbować, bo niestety kupiłam za ciemny puder mineralny i muszę coś z nim zrobić, teraz jest dobry, ale zimą będzie za ciemny.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 09:14   #797
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja też kupiłam za ciemny puder mineralny i mimo wszystko wymieszanie go z pudrem bambusowym jedwabnym nie daje dobrego efektu Na wszelki wypadek przygotuj sobie najpierw taką jednorazową porcję, żebyś nie zmarnowała sobie całego bambusowego.
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 09:26   #798
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Ja też kupiłam za ciemny puder mineralny i mimo wszystko wymieszanie go z pudrem bambusowym jedwabnym nie daje dobrego efektu Na wszelki wypadek przygotuj sobie najpierw taką jednorazową porcję, żebyś nie zmarnowała sobie całego bambusowego.
ale nawet nie miałam zamiaru wymieszać całości tylko partiami próbnie, chociaż na razie ten puder nie jest aż taki ciemny na twarzy.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 13:01   #799
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Witam Słuchajcie dziś rano otwierając lodówkę aż mnie tknęło. Czy warto zamawiać te wszystkie oleje i produkty jak większość nich mam właściwie pod nosem? Ja patrze a tu w lodóweczce na półeczce olej lniany zimnotłoczony ( nie do celów kosmetycznych był kupiony - ale właściwie czemu nie>?) patrze na skład - czysty bez żadnych dodatków, następne - oliwa z oliwek - czysta , następnie olej awokado - czysty No więc co - lece do łazienki, wymieszałam to wszystko dodałam jajko i nałożyłam berbeluchę na włosy, teraz siedzę i czekam - ciekawe co mi się stanie . Nasmarowałam jeszcze moją atopową skórę olejem z awokado zmieszanym z olejem lnianym, ciekawe czy coś mi się po nim stanie . Jak myślicie? biorąc pod uwagę to że około 150 gr oleju lnianego kosztuje 4,50, oliwa z oliwek cała wielka butla kosztuje koło 30 i olej awokado też wielka butelka kosztuje ze 20 pare to możę bardziej opłaca się pójść do spożywczaka niż na strone BU czy mazideł czy tam innych. Ale zrobiłam antyreklame :P Taka mądra jestem a ciekawe czy mi nic nie wyskoczy po tej mieszance Próbowałyście ??
helpme jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-11, 13:05   #800
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
Witam Słuchajcie dziś rano otwierając lodówkę aż mnie tknęło. Czy warto zamawiać te wszystkie oleje i produkty jak większość nich mam właściwie pod nosem? Ja patrze a tu w lodóweczce na półeczce olej lniany zimnotłoczony ( nie do celów kosmetycznych był kupiony - ale właściwie czemu nie>?) patrze na skład - czysty bez żadnych dodatków, następne - oliwa z oliwek - czysta , następnie olej awokado - czysty No więc co - lece do łazienki, wymieszałam to wszystko dodałam jajko i nałożyłam berbeluchę na włosy, teraz siedzę i czekam - ciekawe co mi się stanie . Nasmarowałam jeszcze moją atopową skórę olejem z awokado zmieszanym z olejem lnianym, ciekawe czy coś mi się po nim stanie . Jak myślicie? biorąc pod uwagę to że około 150 gr oleju lnianego kosztuje 4,50, oliwa z oliwek cała wielka butla kosztuje koło 30 i olej awokado też wielka butelka kosztuje ze 20 pare to możę bardziej opłaca się pójść do spożywczaka niż na strone BU czy mazideł czy tam innych. Ale zrobiłam antyreklame :P Taka mądra jestem a ciekawe czy mi nic nie wyskoczy po tej mieszance Próbowałyście ??
ja też mam zamiar kupić olej z awokado i z pestek moreli zamiast np na Naturalnym Pięknie - w sklepie ze zdrową żywnością zastanawiam się, czy będzie się bardziej różnił od tych 'biochemiczno-mazidlanych"?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 13:39   #801
Shpilcia
Zakorzenienie
 
Avatar Shpilcia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 3 064
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
Witam Słuchajcie dziś rano otwierając lodówkę aż mnie tknęło. Czy warto zamawiać te wszystkie oleje i produkty jak większość nich mam właściwie pod nosem? Ja patrze a tu w lodóweczce na półeczce olej lniany zimnotłoczony ( nie do celów kosmetycznych był kupiony - ale właściwie czemu nie>?) patrze na skład - czysty bez żadnych dodatków, następne - oliwa z oliwek - czysta , następnie olej awokado - czysty No więc co - lece do łazienki, wymieszałam to wszystko dodałam jajko i nałożyłam berbeluchę na włosy, teraz siedzę i czekam - ciekawe co mi się stanie . Nasmarowałam jeszcze moją atopową skórę olejem z awokado zmieszanym z olejem lnianym, ciekawe czy coś mi się po nim stanie . Jak myślicie? biorąc pod uwagę to że około 150 gr oleju lnianego kosztuje 4,50, oliwa z oliwek cała wielka butla kosztuje koło 30 i olej awokado też wielka butelka kosztuje ze 20 pare to możę bardziej opłaca się pójść do spożywczaka niż na strone BU czy mazideł czy tam innych. Ale zrobiłam antyreklame :P Taka mądra jestem a ciekawe czy mi nic nie wyskoczy po tej mieszance Próbowałyście ??
Oczywiście że to dobry sposób, ale np. nie od każdej cery. W sklepach ze zdrową żywnościa jes duzy wybór olejów, ale zapewen nie wszystkich jakie oferują BU. mazidła, ZSK. Dodatkowo w tych sklepach kupujesz 15 ml/ 30 ml a w sklepie spożywczym przeważnie duzą butl- plus jeśli chodzi o wypóbowanie. Dodatkowo w sklepach BU, ZSK, mazidła masz informacje jaki to olej - np. organiczny dlatego zalezy jakiego oleju szukasz i do jakich celów - bo do włosów na pewno nadadzą się spożywcze, do ciała i do kąpieli też. Ale do twarzy już nie. Chyba że masz bezproblematyczną, to śmiało mozesz eksperymentować. Na atopie wskazane sa właśnie oleje (kapiele, nacieranie) z oliwy z oliwek i lniany się nada dostepne sa takze w aptekach np. w kapsułkach z wiesiołkiem lub ogórecznikiem lekarskim- tez świetne nawilżacze. Żadna antyreklama trzeba sie dzielic spostrzeżeniami
Shpilcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 14:58   #802
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
Witam Słuchajcie dziś rano otwierając lodówkę aż mnie tknęło. Czy warto zamawiać te wszystkie oleje i produkty jak większość nich mam właściwie pod nosem? Ja patrze a tu w lodóweczce na półeczce olej lniany zimnotłoczony ( nie do celów kosmetycznych był kupiony - ale właściwie czemu nie>?) patrze na skład - czysty bez żadnych dodatków, następne - oliwa z oliwek - czysta , następnie olej awokado - czysty No więc co - lece do łazienki, wymieszałam to wszystko dodałam jajko i nałożyłam berbeluchę na włosy, teraz siedzę i czekam - ciekawe co mi się stanie . Nasmarowałam jeszcze moją atopową skórę olejem z awokado zmieszanym z olejem lnianym, ciekawe czy coś mi się po nim stanie . Jak myślicie? biorąc pod uwagę to że około 150 gr oleju lnianego kosztuje 4,50, oliwa z oliwek cała wielka butla kosztuje koło 30 i olej awokado też wielka butelka kosztuje ze 20 pare to możę bardziej opłaca się pójść do spożywczaka niż na strone BU czy mazideł czy tam innych. Ale zrobiłam antyreklame :P Taka mądra jestem a ciekawe czy mi nic nie wyskoczy po tej mieszance Próbowałyście ??
Polecam Ci poczytanie wątku o olejach, tam dziewczyny nie raz już opisywały stosowanie spożywczych (np. z Oleofarmu).
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 19:51   #803
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Zdaje się, że mimo wszystko nie każdy rodzaj oleju jest dostępny w "spożywczaku". O ile oliwa z oliwek dobrej jakości zawsze się znajdzie (szwagierka regularnie smaruje twarz jak jej AZS dokucza), natomiast np z pestek wiśni albo arbuza - hmm, nie widziałam w sklepie... Może za mało sklepów przejrzałam?
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 20:27   #804
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Zdaje się, że mimo wszystko nie każdy rodzaj oleju jest dostępny w "spożywczaku". O ile oliwa z oliwek dobrej jakości zawsze się znajdzie (szwagierka regularnie smaruje twarz jak jej AZS dokucza), natomiast np z pestek wiśni albo arbuza - hmm, nie widziałam w sklepie... Może za mało sklepów przejrzałam?
takich olejów (olei?) na pewno nie uświadczysz ja chciałabym kupić olej właśnie do włosów czy do kąpieli, a z tego względu, że zawsze dużo go leję, tak obfite używanie trochę drogo by wyniosło
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 08:35   #805
Shpilcia
Zakorzenienie
 
Avatar Shpilcia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 3 064
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
takich olejów (olei?) na pewno nie uświadczysz ja chciałabym kupić olej właśnie do włosów czy do kąpieli, a z tego względu, że zawsze dużo go leję, tak obfite używanie trochę drogo by wyniosło
w takim wypadku naprawdę opłaca się kupić w sklepie ze zdrową żywnością w intermarche są często promocje na oleje- maja duży wybór
Shpilcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 10:55   #806
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

No i nic mi się nie stało na szczęście po moich olejowych wariacjach. Włosy - ja nie widziałam różnicy, ale jak byłam w knajpie ze znajomymi to dostałam komplement że mam dziś ładne włosy itd. Skóra po nasmarowaniu się olejem awokado i lnianym też jakaś mniej sucha ( a mam naprawde problem z wysychaniem, żaden krem sobie nie radzi ŻADEN!!) , na twarz nie próbowałam ponieważ mam skłonność dużą do wyprysków itd. Ale może też zaszaleje. Nie no zgadzam się że w spożywczaku nie kupie oleju z arbuza czy jakiegoś wymyślnego innego, tak sobie zażartowałam jak zobaczyłam ile cennych dla urody składników mam w lodówce . Na początku jak nałożyłam na skórę te oleje to trochę mnie zaswędziało i myślałam sobie, że nawet na olej mam uczulenie, ale potem jakoś zapomniałam i było dobrze Zastanawiam się czy by do glinki multani miti czy jak ona sie tam nazywa dodac wlasnie odrobine oleju z awokado nastepnym razem? co myslicie? może nie zapcha a nawilży ( jestem na kwasach ) A swoją droga co do glinki to znalazłam dla niej ostatnio inne zastosowanie a mianowicie mieszam ją z pudrem mineralnym jakimkolwiek i nakładam na buźkę - ale mat no ja cie krece !! po filtrze i nie zapchało mam wrażenie nawet że trochę uspokoiło skórę jest taka jakaś inna od wczoraj kiedyż to na to wpadłam
helpme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 23:30   #807
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
No i nic mi się nie stało na szczęście po moich olejowych wariacjach.
Pytanie tylko, czy te oleje są tłoczone na zimno... jeśli nie, to i tak nie powinny Ci zaszkodzić, no ale zimnotłoczone byłyby lepsze.
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 00:35   #808
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
A swoją droga co do glinki to znalazłam dla niej ostatnio inne zastosowanie a mianowicie mieszam ją z pudrem mineralnym jakimkolwiek i nakładam na buźkę - ale mat no ja cie krece !! po filtrze i nie zapchało mam wrażenie nawet że trochę uspokoiło skórę jest taka jakaś inna od wczoraj kiedyż to na to wpadłam
ja też mam wrażenie, że glinka zmieszana z pudrem daje dodatkowe właściwości pielenacyjne-uspakaja skórę, nie zapycha i daje lepsze właściwości matujące. poza tym znacznie zmniejsza bielenie i pylenie. bardzo fajne połączenie
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 00:41   #809
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

SweatPea Właśnie sprawdziłam - oleje są zimnotłoczone . Bosti na mnie ta glinka jako maseczka wogóle nie działała już myślałam że 7 zł wyrzucone w błoto, ale nie!! Tym sposobem mam prawie 30 gr pudru
helpme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 00:48   #810
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
Bosti na mnie ta glinka jako maseczka wogóle nie działała już myślałam że 7 zł wyrzucone w błoto, ale nie!! Tym sposobem mam prawie 30 gr pudru
mam tak samo-maseczki z glinki nie dają żadnych efektów, a glinka na sucho zmieszana z puderm jest super
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.