Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-18, 17:05   #1201
agnes7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 165
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam. Proszę o analizę Szamponu do włosów brązowych orzechowych i kasztanowych. MARIBEL PERFECT. Marion.

Skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamodopropyl Betaine, Cocamide DEA, Glycol Distearate, Sodium Chloride, Cofea robusta Extract, Propylene Glycol (and) Polysorbate 20 (And) Panthenol (And) Linoleic Acid (And) Arachidonic Acid (And) Tocopheryl Acetate (And) Retinyl Palmitate (And) Bioflavonoids (And) Biotyn (AND) Pyridoxine Hcl, Hydrolyzed Silk, Hydrolyzed Keratin, Parfum Polyquaternium-10, Polyquaternium-59 (And) Butylene Glycol, tetrasodium Edta, +/- [Basic red 51, 3-nitro-PHydroxyethylaminophenol, Hc blue no.2, C.I.10385, Disperse Violet1, Hc Red no.3, Hc Yellow no.2, c.I.60730], citric acid, Benzyl Alcohol , Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Dziękuję i Pozdrawiam.
agnes7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 18:02   #1202
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Prosiłam o analizę, ale chyba moje posty zostały przeoczone ^^ Więc jesio roz :
[delete]
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-08-18 o 20:00 Powód: Podbijanie postów do analizy.
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 18:41   #1203
finezja19
Raczkowanie
 
Avatar finezja19
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 245
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę szmaponu i ekspresowej odżywki Szwarzkopf Gliss kur- nutri protect:

szampon:
aqua, sodium laureth sulfate, disodium cocoamphodiacetate, sodium chloride, PEG-7 glyceryl cocotate, laureth-2, citric acid, PEG-12 dimethicone, parfum, sodium benzoate, polyquaternium-10, propylene glycol, PEG-55 propylene glycol oleate, PEG-40 hydrogenatet castor oil, salicylid acid, panthenol, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, benzophenone-4, pantolactone, PEG-14M, hydrolyzed wheat protein, rosa canina seed extract, phenoxythanol, butylphenyl methylpropional.

Odzwka
aqua, cyclomethicone, phenyl trimethicone, dimethiconol, lactic acid, polyquaternium-16, PEG/PPG-18/18,dimethicone, panthenol, cetrimonium chloride, sodium benzoate, pantolactone, polysilicone-15, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, parfum, hydrolyzed wheat protein, rosa canina, seed extract, butylphenyl methylpropional, alpha-isomethyl lonone, hexyl cinnamal.
Pomoze w codziennej pielegnacji wlosow?
Na pierwszy rzut oka brak alkoholu, wiec chyba zle nie jest?
Przepraszam za wszelkie literowki, ale te nazwy...
finezja19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 19:59   #1204
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Prosiłam o analizę, ale chyba moje posty zostały przeoczone ^^ Więc jesio roz :
A tyle razy prosiłam, żeby postów nie podbijać, wypadałoby zastosować się do pewnych zasad, opisane są dokładnie w pierwszym poscie.
Nie po to skasowałam poprzednią Twoją wiadomość.
Analizy zostaną wykonane, jeżeli ja albo Jolie będziemy miały chwilkę czasu, takie popędzanie naprawdę nie jest konieczne.
Post edytuję.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 22:17   #1205
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

No tak, tylko były analizowane kosmetyki zgłaszane później, więc myślałam, że może po prostu je pominęłyście, przecież czasami może się tak zdarzyć.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 10:08   #1206
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
No tak, tylko były analizowane kosmetyki zgłaszane później, więc myślałam, że może po prostu je pominęłyście, przecież czasami może się tak zdarzyć.
O tym też już pisałam.
Nawet jak jakiś kosmetyk zostanie pominięty, to wyjdzie to przy aktualizacji listy i wtedy zostanie zanalizowany, więc raczej się nie zdarzy.
I są jeszcze PW.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 10:15   #1207
Porcelainnn
Zadomowienie
 
Avatar Porcelainnn
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 555
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo chciałabym zapytać o skład nowego szamponu Nuxe Reve de Miel, ale nigdzie go nie ma dokładnie opisanego. Na wszelkich stronach internetowych podają formułkę : 'Skład: miód, lipa, szlachetne olejki roślinne ze(słodkich migdałów, kamelii, dziurawca), roślinna baza myjąca'. Czy któraś z Was coś o nim słyszała?
__________________
'Jak gdyby znajome szlaki wyznaczone na letnim niebie mogły równie łatwo prowadzić do więzienia, jak do niewinnych snów' (Camus)

I need perfection, some twisted selection that tangles me to keep me alive

Edytowane przez Porcelainnn
Czas edycji: 2008-08-19 o 10:16 Powód: dopisek
Porcelainnn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-19, 15:46   #1208
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Mypa, aloevera, bardzo łagodny szampon dla dzieci (40% aloe vera)





Aqua, aloebarbadensis leaf juice, sodium laureth sulfate, cfocamidopropyl betaine, peg-7 glyceryl cocoate, sodium chloride, glycerin, pnthenol, niacinamide, glycol disterate, laureth-4, citric acid, parfum, sodium benoate, potassium sorbate


Co myślicie o tym szamponie? Będzie obciążał?
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 16:21   #1209
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
Estelle
a ty dodajesz aktualnie analizowane w tym watku kosmetyki do tej ogólnej listy przeanalizowanych juz i ułozonych alfabetycznie ?
Ja już się kilka stron nazbiera, to wtedy uzupełniam, za jednym razem.

Cytat:
Napisane przez tahito Pokaż wiadomość
Sodium Laureth Sulfate , Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, [...]

Dziewczyny powiedzcie mi czy to dobry skład szamponu, dodam ze do niego używam serum keune-a , które jak sie tu dowiedziałam zawiera same "ciężkie" silikony Nie wiem co mam robić odstawić ,czy myć dalej? Błagam pomóżcie.
A ja błagam, przeczytajcie chociaż pierwszego posta w tym wątku i włóżcie minimum wysiłku [=podanie pełnej nazwy i sprawdzenie listy] , zanim wpiszecie skład do analizy. WYPADAŁOBY CHOCIAŻ TYLE.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 16:29   #1210
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Mypa, aloevera, bardzo łagodny szampon dla dzieci (40% aloe vera)

Aqua, aloebarbadensis leaf juice, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, peg-7 glyceryl cocoate, sodium chloride, glycerin, panthenol, niacinamide, glycol disterate, laureth-4, citric acid, parfum, sodium benoate, potassium sorbate
Co myślicie o tym szamponie? Będzie obciążał?
Skład wygląda bardzo ładnie, powiedziałabym, że jest multinawilżający z uwagi na aloes i glicerynę, jak również podoba mi się obecność witamin z grupy B, które służą włosom.
Ale odpowiedzi na pytanie, czy będzie obciążał nie da się jednoznacznie udzielić, bo wszystko zależy od indywidualnej reakcji Twoich włosów.
Typowych oblepiaczy w sumie nie widać, ale Twoje włosy mogą zareagować obciążeniem na inne składniki, więc pozostaje testowanie.

Porcelainnn, niestety nic nie wiem na temat tego szamponu, chociaż Nuxe robi podobno świetne kosmetyki i nie żałują wszelkich dobroci, a wymienione elementy wyglądają fajnie.
Może zapytaj na BK o jego skład, ostatnio widziałam, że powstał tam odrębny wątek do tego celu.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 11:53   #1211
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ja proszę o analizę składu odżywki firmy Alcantara Espana - Bio Emul.


AQUA ,Cetearyl Alcohol , Cetrmonium Chloride , Matricaria Chamomilla , Propylene Glycol , Citric Acid , Methylparaben , Propylparaben , C.I. 19140 , C.I. 42090 , Parfum .
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-20, 12:14   #1212
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Prosze o analiżę Odżywki - L'oreal Paris Elseve Regenium (włosy osłabione, bez witalności, z tendencją do utraty objętości)

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, PEG-180, Hydroxyethylcellulose, Stearmidopropyl Dimethylamine, Trideceth-12, Chlorhexidine Dihydrochloride, Lanolin, Amodimethicone, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Cetrimonium Chloride, Cetyl Esters, Methylparaben, Citric Acid, Potato Stearch Modified, Butylphenyl Methyl-propional, Lauryl Peg/ppg-18/18 methicone, Coumarin, Hexyl cinnamal, Parfum/Fragrance (F.IL. C20370/4)

a takżę
Protect and Gamble, Pantene Pro-V, Intensywna Regeneracja, 2w1 - szampon z odżywką (włosy suche, zniszczone lub łamliwe)

Skład: Aqua, Ammonium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate, Dimethicone, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Citric Acid, Cetyl Alcohol, Sodium Citrate, Ammonium Xylenesulfonate, Cocamide MEA, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Hexyl Cinnamal, Tetrasodium EDTA, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Paraffinum Liquidum, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Hydrogenated Polydecene, Trimethylolpropane Tricaprylate/Tricaprate, Tocopherol.

Potrzebuję szamponu i odżywki do moich suchych i zniszczonych stylizacją włosów (jestem chłopakiem), więc wolę wiedzieć co używam i czy mi to pomoże... Z góry dziękuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg loreal.jpg (11,4 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pantene.jpg (7,8 KB, 2 załadowań)

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-08-20 o 12:45 Powód: Obrazki w tekscie
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 12:49   #1213
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
Ja proszę o analizę składu odżywki firmy Alcantara Espana - Bio Emul.

AQUA ,Cetearyl Alcohol , Cetrmonium Chloride , Matricaria Chamomilla , Propylene Glycol , Citric Acid , Methylparaben , Propylparaben , C.I. 19140 , C.I. 42090 , Parfum .
Mega prosty skład, przypomina trochę odżywki Polleny-Malwy.
Zawiera emolient, kondycjoner, wyciąg z rumianku i propylene glycol [utrzymuje wilgoć, jest regulatorem lepkości i rozpuszczalnikiem dla innych substancji].
Powiedziałabym, że idealna do mycia.
Jej wartość kondycjonująca zależy natomiast od stężenia użytych składników.
Ale skład oceniłabym pozytywnie.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 13:10   #1214
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez NarSan Pokaż wiadomość
Prosze o analiżę Odżywki - L'oreal Paris Elseve Regenium (włosy osłabione, bez witalności, z tendencją do utraty objętości)

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, PEG-180, Hydroxyethylcellulose, Stearmidopropyl Dimethylamine, Trideceth-12, Chlorhexidine Dihydrochloride, Lanolin, Amodimethicone, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Cetrimonium Chloride, Cetyl Esters, Methylparaben, Citric Acid, Potato Stearch Modified, Butylphenyl Methyl-propional, Lauryl Peg/ppg-18/18 methicone, Coumarin, Hexyl cinnamal, Parfum/Fragrance (F.IL. C20370/4)
Odżywka, że tak powiem, chemiczna, ale wiele w niej tej "pozytywnej" chemii, która dobrze oddziaływuje na włosy. Skupię się na właśnie tych właściwościach, pomijając inne funkcje poszczególnych składników, typu: stabilizator, rozpuszczalnik, etc.
Cetyl alcohol - to emolient.
PEG-180 utrzymuje wilgoć.
Stearamidopropyl Dimethylamine - to składnik o kilku właściwościach, m.in. odżywia włosy, działa antystatycznie, a dzięki zmniejszaniu napięcia powierzchniowego ułatwia rozprowadzanie kosmetyku.
Hydroxyethylcellulose - jedną z jej funkcji jest tworzenie powłoki na włosach lub skórze.
Lanolin - bardzo pożyteczny składnik odżywczo-antystatyczny, działa także zmiękczająco.
Amodimethicone, Lauryl Peg/ppg-18/18 methicone - to silikon [ta grupa była dość często charakteryzowana]
2-Oleamido-1,3-Octadecanediol - element odżywczy
Cetrimonium Chloride - kondycjoner
Cetyl Esters - zmiękczacz

Jak widać, jest troszkę substancji, które pozytywnie wpłyną na włosy.
Od siebie stuningowałabym ją jeszcze witaminami i proteinami [poszukaj wątku o mazidłowo-thanatosowych miksturach na włosy], skoro zależy Ci na regeneracji i nawilżeniu. Wtedy byłoby już naprawdę ok.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 13:21   #1215
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez NarSan Pokaż wiadomość

a takżę
Protect and Gamble, Pantene Pro-V, Intensywna Regeneracja, 2w1 - szampon z odżywką (włosy suche, zniszczone lub łamliwe)

Skład: Aqua, Ammonium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate, Dimethicone, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Citric Acid, Cetyl Alcohol, Sodium Citrate, Ammonium Xylenesulfonate, Cocamide MEA, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Hexyl Cinnamal, Tetrasodium EDTA, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Paraffinum Liquidum, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Hydrogenated Polydecene, Trimethylolpropane Tricaprylate/Tricaprate, Tocopherol.

Potrzebuję szamponu i odżywki do moich suchych i zniszczonych stylizacją włosów (jestem chłopakiem), więc wolę wiedzieć co używam i czy mi to pomoże... Z góry dziękuję
Przede wszystkim zacznę od tego, że szampon z odżywką nie jest dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę, lepiej, jeśli są warunki, używać tych produktów oddzielnie, a takie połączenia stosować np. na wakacyjne wyjazdy.
Oczywiście potraktuj to jako sugestię na przyszłość, raz na jakiś czas szampon z odżywką nie zaszkodzi

A co siedzi w tym kosmetyku:
- przede wszystkim na początku substancje myjące [ALS] - jak to w szamponie.
Potem zaczynają się składniki typowe dla odżywek: Dimethicone [silikon], Cetyl Alcohol [emolient], Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride [antystatyk, ułatwia rozczesywanie, odżywia], panthenol [czyli witamina B5] i Panthenyl Ethyl Ether [subst. odżywcza]. Zaplątała się tu również Paraffinum Liquidum, która ma funcke ochronne.
Kosmetyk zawiera Benzyl Salicylate - to substancja pochłaniająca promieniowanie UV.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 13:36   #1216
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez finezja19 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę szmaponu i ekspresowej odżywki Szwarzkopf Gliss kur- nutri protect:

szampon:
aqua, sodium laureth sulfate, disodium cocoamphodiacetate, sodium chloride, PEG-7 glyceryl cocotate, laureth-2, citric acid, PEG-12 dimethicone, parfum, sodium benzoate, polyquaternium-10, propylene glycol, PEG-55 propylene glycol oleate, PEG-40 hydrogenatet castor oil, salicylid acid, panthenol, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, benzophenone-4, pantolactone, PEG-14M, hydrolyzed wheat protein, rosa canina seed extract, phenoxythanol, butylphenyl methylpropional.
Szampon wygląda na lekko odżywczo-kondycjonujący.
Zawiera dwie postacie protein zbóż, ekstrakt z nasion dzikiej róży i panthenol - czyli składniki odpowiedzialne za regenerację.
Disodium cocoamphodiacetate - działa i oczyszczająco/myjąco i odżywczo.
PEG-12 dimethicone - silikon, polyquaternium-10 - zadziała antystatycznie i powłokotwórczo, propylene glycol nawilży.
Salicylic acid - może pełnić funcke konserwujące, ale działa też oczyszczająco na skórę głowy.
Benzophenone-4 - filtr.
W sumie można się przyczepić do połączenia sodium laureth sulfate+sodium chloride, które może podrażniać co wrażliwsze głowy i parfum w składzie trochę za wysoko.
Dla osób nieuwrażliwonych OK.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 13:52   #1217
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez finezja19 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę szmaponu i ekspresowej odżywki Szwarzkopf Gliss kur- nutri protect:

Odzwka
aqua, cyclomethicone, phenyl trimethicone, dimethiconol, lactic acid, polyquaternium-16, PEG/PPG-18/18,dimethicone, panthenol, cetrimonium chloride, sodium benzoate, pantolactone, polysilicone-15, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, parfum, hydrolyzed wheat protein, rosa canina, seed extract, butylphenyl methylpropional, alpha-isomethyl lonone, hexyl cinnamal.
Pomoze w codziennej pielegnacji wlosow?
Na pierwszy rzut oka brak alkoholu, wiec chyba zle nie jest?
Przepraszam za wszelkie literowki, ale te nazwy...
Hm, małe sprostowanie - sam brak alkoholu nie determinuje wartości odżywki, a poza tym są pewne pozyteczne alkohole, zwane tłuszczowymi, których obecność jest wręcz pożądana

A sama odżywka - hm, wygląda na ciężką, dużo w niej silikonów [pogrubione, aż 5] i mimo swoich pozytywnych właściwości kondycjonujących, cienkowłose może obciążyć. Z uwagi na tę wysoką zawartość silikonów powiedziałabym, że może okazać się mocno ochronna - włos otulony warstwą silikonów bedzie mniej podatny na uszkodzenia.
Skład tej odżywki nie jest również zbyt długi, koniec składu treściwy w odżywcze składniki [naturalnie mogłoby być na lepszych pozycjach w składzie, ale juz się nie czepiam ], a do tego bliżej przodu panthenol znany ze swoich właściwości odżywczo-regenerujących i kondycjonujący cetrimonium chloride.

Mnie ten skład by przekonał, ale moje włosy są grube, ciężkie i potrzebują ochrony przed mikrourazami.
I trzeba pamiętać o kuracjach oczyszczających, zapobiegających zbytniemu nagromadzeniu silikonów na włosach.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 14:02   #1218
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez agnes7 Pokaż wiadomość
Witam. Proszę o analizę Szamponu do włosów brązowych orzechowych i kasztanowych. MARIBEL PERFECT. Marion.

Skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamodopropyl Betaine, Cocamide DEA, Glycol Distearate, Sodium Chloride, Cofea robusta Extract, Propylene Glycol (and) Polysorbate 20 (And) Panthenol (And) Linoleic Acid (And) Arachidonic Acid (And) Tocopheryl Acetate (And) Retinyl Palmitate (And) Bioflavonoids (And) Biotyn (AND) Pyridoxine Hcl, Hydrolyzed Silk, Hydrolyzed Keratin, Parfum Polyquaternium-10, Polyquaternium-59 (And) Butylene Glycol, tetrasodium Edta, +/- [Basic red 51, 3-nitro-PHydroxyethylaminophenol, Hc blue no.2, C.I.10385, Disperse Violet1, Hc Red no.3, Hc Yellow no.2, c.I.60730], citric acid, Benzyl Alcohol , Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Dziękuję i Pozdrawiam.
Pogrubiłam to, co w szamponie wydaje mi się wartościowe. To kompleks witaminowo-proteinowy - ujmując w skrócie.
Do tego w składzie występują zmiękczacze i antystatyki, a na początku składu - rzecz jasna - substancje myjące.
Wg mnie, całkiem niezła i wartościowa mieszanka.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 18:19   #1219
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Navien Pokaż wiadomość
A ja oprócz wcześniej wspomnianej Maseczki perłowej satynowy brąz Pearl Repair gliss kur, prosiłabym serdecznie o analizę innej odżywki:

Garnier Fructis, Color Resist, Odżywka wzmacniająca włosy farbowane, pasemka


Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, PEG-180, Behentrimonium Chloride, Niacinamide, Tocopheryl Acetate, Saccharum Officinarium/Sugar Cane Extract, Hydroxyethylcellulose, Dodecene, Trideceth-6, Chlorexidine Dihydrochloride, Poloxamer 407, Camellia Sinensis/Camellia Sinensis Leaf Extract, Lanolin, Linalool, Amodimethicone, 2-Oleamid-1,3-Octadecanediol, Pyrus Malus/Apple Fruit Extract, Pyridoxine HCI, Cetyl Esters, Methylparaben, Citric Acid, Cetrimonium Chloride, Citrus Limonum/Lemon Peel Extract, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Parfum/Fragrance (FIL C26404/1).

We wrześniu wyjeżdżam w cieplejsze klimaty i szukam czegoś, co uchroni mój farbowany łeb przed wyblaknięciem
Chociaż mam awersję do Fructisa, to ten skład zapowiada się całkiem nieźle, bo już w pierwszych wersach widać pewne fajne, odżywcze składniki i ogólnie jest tu ich całkiem sporo. To te pogrubione. Te na zielono, to składniki, że tak powiem - naturalne, czyli witaminy i wyciągi [z trzciny cukrowej, herbaty i jabłka oraz ze skórki cytryny]. Reszta pogrubionych substancji to nawilżacze, kondycjonery, w tym fajny składnik Pyridoxine HCl, który odżywia i działa antystatycznie, silikony i ten niby cement-ceramidy ostatnio reklamowany w żółtym L'orealu.
Do pełni szczęścia to przydałyby się jeszcze filtry jakieś, bo nie mam pewności, czy takowy skład wystarczy do ochrony.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-20, 18:37   #1220
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
Estelle
a ty dodajesz aktualnie analizowane w tym watku kosmetyki do tej ogólnej listy przeanalizowanych juz i ułozonych alfabetycznie ?

a przy okazji dodam jeszcze jakies słady z moich ogromnych już zapasów kosmetycznych do włosów :

AVON- odżywka do włosów suchych i zniszczonych

aqua, cetyl alcohol, dimethiconol, stearyl alcohol, stearamidopropyl dimethylamine, parfum, phenpxyethanol, glycerin, glutamic acid, cetearyl alcohol, stearamidopropalkonium chloride, dicetyldimonium chloride, choleth-4, creatine, isopropyl alcohol, behentrimonium methosulfate, disodium edta, ceteth-24, quaternium-33, ceteareth-20, glycolic acid, sodium pca, urea, trehalose, polyquaternium-51, sodium hyaluronate, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, coumarin, buthylphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene.
Taka odżywka z kategorii "może być".
Może nie powala, ale coś tam w składzie wartościowego siedzi.
A z tych pożytecznych rzeczy ma:
- nawilżającą glicerynę
- również nawilżające wyciągi z alg laminaria digitata i pelvetia canaliculata, szkoda, że na końcu
- nawilżający mocznik, sodium hyaluronate i trehalose oraz
- sodium PCA i glutamic acid dają nawilżenie, działają również odżywczo i antystatycznie
Oprócz tego w składzie popularne emolienty, trochę antystatyków i silikon.
Wrażliwe osoby powinny raczej unikać kontaktu ze skórą glowy, o ile podrażnia je phenoxyetanol lub nie tolerują składników zapachowych.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 07:50   #1221
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dzieki
akurat ta odzywka mi służy, po pierwszym zastosowaniu nie było dobrze, ale przy regularnym faktycznie włosy sa bardziej nawilzone, mimo iż to avon heh

dorzucam jeszcze cos z zapasów, lista przeanalizowanych produktów sie powiekszy heh

INTENSE REPAIR - nawilzajacy szampon do włosów LOREAL PROFESSIONNEL

aqua/water, sodium laureth sulfate, disodium cocoamphodiacetane, dimethicone, sodium chloride, cetyl alcohol, hydroxystearyl cetyl ether, ppg-5-ceteth-20, sodium methylparaben, guar propylene glycol, benzophenone-4, hexyl cinnamal, phenoxyethanol, benzylbenzoate, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed wheat protein, liminene, megnesium acetate, cocoamide mipa, 2-oleoamido-1,3-octadecanediol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, methylparaben, aspartic acid, glycine, arginine, glutamic acid, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, parfum.

LOREAL PROFESSIONNEL _ SILVER- SZAMPON DO WŁOSÓW SREBRNYCH

aqua, sodium laureth sulfate, dimethicone, coco-betaine, cetyl alcohol, hydroxystearyl cetyl ether, cocamide mipa, guar hydroxypropyltrimonium chloride, sodium methylparaben, dmdm hydantoin, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed wheat protein, phenoxyethanol, magnesium acetate, arginine, ethylparaben, acid violet 43, limonene, benzyl salicylate, propylene glycol, propylparaben, isobutylparaben, aspartic acid, carbomer, methylparaben, butylparaben, glutamic acid, hexyl cinnamal, glycine, parfum

Odżywka bez spłukiwania - PANTENE PRO_V - intensywna regeneracja

aqua, cyclopentasiloxane, dimethicone, stearamidopropyl dimethylamine, cetyl alcohol, quaternium-18, benzyl alcohol, stearyl alcohol, peg-2m, glyceryl stearate, oleyl alcohol, panthenyl ethyl ether, parfum, dmdm hydantoin, hydroxyethylcellulose, lysine hcl, panthenol, benzyl salicylate, buthylphenyl, methylopropional, methyl tyrosinate hcl, histidine, linalool, limonene, citronelool, geraniol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, benzyl benzoate.
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 09:31   #1222
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Proszę o analizę:

Schwarzkopf , Gliss Kur, Nawilżający olejek z lotosem


[I]Skład: Aqua, peg-7 amodimethicone, lactic acid, peg-40 hydrogenated castor oil, polyquaternium-10, pantolactone, palmitamidopropyltrimoniu m chloride, panthenol, ppg-3 myristyl ether, propylene glycol, trimethyl pentanol hydrohyethyl ether, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, chitosan lactate, isopropyl myristate, hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed soy protein, nelumbo nucifefera, parfum, buthylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, geraniol, limonenen, alphaisometyl ionone, phenoxyethanol, sodium methylparaben
Całkiem niezły olejek, nawet o pewnym potencjale regenerującym, chociaż w dużej mierze zależy to od użytych stężeń składników.

O ile się nie mylę, to spray. Fajnie, że bezalkoholowy, więc odpada problem ewentualnego wysuszania. Zawiera silikon, który będzie ochraniał włosy przed uszkodzeniami.
Kwas mlekowy jest substancją o właściwościach nawilżających i odżywczych. Sporo go w tym preparacie, a przynajmniej tak to wygląda, jeśli chodzi o kolejność w składzie. Przy założeniu, że kosmetyk będzie miał lekko kwaśny odczyn [chociaż to tylko moje domniemanie], domknie łuski włosa i nada tym samym lepszy połysk.
Nawilżać tez może propylene glycol, który dodatkowo ułatwia penetrację składników aktywnych do tkanek.
Składniki odżywiające włos - czyli panthenol, proteiny i wyciąg z lotosa - pogrubione.
Do tego składniki błonotwórcze, zmiękczające i antystatyczne.
W składzie nie ma też wielu wypełniaczy.
Mi nawet się podoba ten skład.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 10:15   #1223
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Proszę o analizę:
Procter & Gamble, Pantene Pro V Proste i Gładkie, Odżywka bez spłukiwania

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Stearamidopropyl Dimethylamine, Cetyl Alcohol, Quaternium-18, Benzyl Alcohol, Stearyl Alcohol, PEG-2M, Cetearyl Alcohol, Panthenyl Ethyl Ether, Parfum, DMDM Hydantoin, Hydroxyethylcellulose, Glyceryl Stearate, Oleyl Alcohol, EDTA, Citric Acid, Polysorbate 60, Hexyl Cinnamal, Lysine HCl, Panthenol, Benzyl Salicytate, Butylphenyl Methylpropional, Methyl Tyrosinate HCl, Histidine, Linalool, Limonene, Citronellol, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Benzoate
Odżywka wydaje mi się "ciężkawa", bo oparta jest na silikonach - sam początek składu, zaraz po wodzie, no i jest bez spłukiwania. Ale to zapewne również z powodu swojej nazwy - odżywka ma spełniać funkcję prostującą i wygładzającą, a taka będzie m.in. rola tych składników.
Sam skład zachwycający, wg mnie, nie jest, a nałożony przy skórze może podrażniać.
Panthenyl Ethyl Ether - będzie działał antystatycznie, jego funkcją jest także odżywienie włosów.
Oprócz emolientów- te są bliżej początku, dodano trochę regenerujących aminokwasów i panthenol [te pogrubione] - niestety te są już bliżej końca, trudno więc rokować o ich skuteczności.
Raczej średnio fajna, ale może się sprawdzi, w zależności od oczekiwań, jakie się jej stawia.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 10:28   #1224
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Procter & Gamble, Pantene Pro-V Restoratives, Program Odnowy, Odżywka bez spłukiwania

Skład: Aqua, Amodimethicone, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PPG-2 Methyl Ether, Polyquaternium-11, Disodium EDTA, Parfum, Polysorbate 80, Aminomethyl Propanol, Citric Acid, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Lysine HCI, DMDM Hydantoin, Limonene, Methyl Tyrosinate HCI, Linalool, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Histidine, Citronellol, Sodium Benzoate, Sodium Acetate, Benzyl Salicylate, Geraniol.
Pierwszy rzut oka nie nastroił mnie jakoś pozytywnie do tej odżywki, gdyż wydała mi się nieco zbyt wypełniona mało wartościowymi składnikami. Stawiam na proteiny i ekstrakty, a tu jednak widac pewien deficyt tych składników. Te, które faktycznie są pożyteczne znajdują się na końcu składu - podobnie, jak w przypadku poprzednio analizowanej odżywki, są to aminokwasy. Przed nimi w składzie wit. B5 i Cetrimonium chloride - używany w kosmetykach jako zmiękczacz i antystatyk, ale może rówież pełnić funkcję konserwatu.
Na drugim miejscu zaś silikon, który wizualnie poprawi kondycję włosa.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 10:41   #1225
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mam prośbę

Jakbyście mogły rzucić okiem na te składy i powiedzieć, który z nich jest lepszy
Nie znalazłam tych odżywek na liście więc chyba nie były jeszcze analizowane.

Forte Sweden, Mrs. Potter's, Odżywczy balsam z aloesem i keratyną do włosów suchych i zniszczonych

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Dimethicone Copolyol, Hydrolyzed Keratin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Parfum, Isopropyl Alcohol, Propylene Glycol, Alcohol, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Citric Acid, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, CI 19140.

Sama widzę, że różnią się niewiele ale wolałabym usłuszeć opinię profesjonalistek
Ta druga ma trochę krótszy skład i chyba trochę niżej konserwanty - przynajmniej tak mi się wydaje
I jeszcze jedno pytanie: w tej pierwszej odżywce znalazłam jakiś alkohol (pogrubiłam) - czy to jest ten zły alkohol, którego nie powinno tam być?
Dodam, że chciałabym myć tą odżywką włosy. Planowałam kupić tę pierwszą (była polecana na wątku o myciu odżywką) ale się pomyliłam i kupiłam tę drugą. Będzie dobra??
Z góry dziękuję
Rzucam okiem zatem
Skład niezły, właściwie każdy z pierwszej połowy składników robi coś fajnego dla włosów. Cetearyl to emolient, Cetrimonium - środek kondycjonujący, Isopropyl Myristate - zmiękcza i może również odżywiać, Dimethicone copolyol - to łagodny silikon, doda gładkości i połysku, keratyna zregeneruje a aloes nawilży.
Zaznaczony alkohol [po formie wpisu w składzie wygląda na czysty, niedenaturyzowany], pełni funkcję rozpuszczalnika, ułatwia penetrację aktywnym składnikom i może być również użyty w funkcji konserwantu. Nie jest umieszczony na początku składu, toteż wydaje mi się, że nie będzie groźny dla włosów, tak jak ma to miejsce np. w przypadku spayów z denatem na drugiej pozycji.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 10:50   #1226
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość


Forte Sweden, Mrs. Potter's, Balsam do włosów suchych i zniszczonych z aloesem i białą herbatą

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Dimethicone Copolyol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Parfum, Isopropyl Alcohol, Propylene Glycol, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid, Butylphenyl Methylpropional, Cl 19140.

Sama widzę, że różnią się niewiele ale wolałabym usłuszeć opinię profesjonalistek
Ta druga ma trochę krótszy skład i chyba trochę niżej konserwanty - przynajmniej tak mi się wydaje
I jeszcze jedno pytanie: w tej pierwszej odżywce znalazłam jakiś alkohol (pogrubiłam) - czy to jest ten zły alkohol, którego nie powinno tam być?
Dodam, że chciałabym myć tą odżywką włosy. Planowałam kupić tę pierwszą (była polecana na wątku o myciu odżywką) ale się pomyliłam i kupiłam tę drugą. Będzie dobra??

Z góry dziękuję
Skład faktycznie bardzo podobny do poprzednio analizowanego, zatem przepiszę
Cetearyl to emolient, Cetrimonium - środek kondycjonujący, Isopropyl Myristate - zmiękcza i może również odżywiać, Dimethicone copolyol - to łagodny silikon, doda gładkości i połysku, aloes nawilży. Oprócz tego tym razem w składzie ekstrakt z liści herbaty - na korzyść włosów, rzecz jasna.
W porównaniu z poprzednią odżywką mniejsza ilość konserwantów i dodatków zapachowych, co jednak, jak pisała Truskawkowawiosna, nie oznacza wcale zmniejszenia ewentualnego potencjału drażniącego, bo może się okazać, że ten jeden konserwant jest użyty np. w większym stężeniu niz w innym kosmetyku.
Obie nadają się do mycia, a jakiś podszept intuicji mówi mi, że ta z herbatą nawet bardziej , gdyż ekstrakt roślinny będzie miał dobry wpływ na skórę głowy, gdy tymczasem keratyna kładziona na skórę może przyspieszać przetłuszczanie [dlatego m.in. unika się nakładania odżywek od nasady].
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 10:53   #1227
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziękuję ślicznie
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 11:13   #1228
Godlesia999
Raczkowanie
 
Avatar Godlesia999
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 30
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę:

POLLENA-EWA, szampon do włosów osłabionych, wypadających, łamliwych.
Zawiera ekstrakty z czarnej rzepy, skrzypu polnego i łopianu.

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamide dea, raphanus sativus (radish) root extract, equisetum arvense extract, arctium lappa root extract, parfum, disodium undecylenamido mea-sulfosuccinate, peg-75 lanolin, dmdm hydantoin, lactic acid, methylchloroisothiazolino ne / methylisothiazolinone, benzyl salicylate.

Bardzo jestem ciekawa czy ten szampon jest wartościowy. Czy jest w stanie zatrzymać wypadanie włosów i ogólnie je wzmocnić? I jak działają te extrakty na sam włos?
Z góry dziękuję.
Godlesia999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 11:17   #1229
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Navien Pokaż wiadomość
Serdecznie proszę o analizę:

Schwarzkopf, Gliss Kur Satynowy Brąz, Maseczka perłowa Pearl Repair
Skład: aqua, cetearyl alcohol, dimethicone, behenoyl pg-trimonium chloride, cetyl palmitate, dicaprylyl ether, distearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, cetrimonium chloride, hexylene glycol, dimethiconol, glycerin, mica, bertholetia excelsa, pantolactone, panthenol, citric acid, cyclomethicone, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, maris sal, pearl powder, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, phenoxyethanol, methylparaben, ci 77891, ci 77491

analizę Loreal szampon vitamino color już poznałam, tak więc modyfikuję swój post

Z góry bardzo dziękuję

Powiedziałabym "chemicznie" treściwa.
Te fajniejsze, naturalne składniki niestety z tyłu, no, ale dobrze, że są
Sporo w niej składników o działaniu antystatyczno-odżywczym - zajmują prawie cały początek składu, do spółki z emolientem i silikonmi, które wygładzą włos i nadają połysk. Do tego nawilżająca gliceryna i zmiękczający cetyl palmitate.
Z substancji naturalnie odżywczych/regenerujących - orzesznica wyniosła=orzech brazylijski --> Wyciąg z orzecha brazylijskiego zapobiega nadmiernej utracie wilgoci oraz zwiększa o ponad 30% ochronę włosów przed utratą koloru.
Panthenol - no to wiadomo Tak samo proteiny - regeneracja.
Dodatkowo maseczka zawiera sól morską [podobno z Morza Martwego], zawierającą odzywcze minerały i puder perłowy.
Nie powiem, całkiem obiecująca.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 12:05   #1230
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dziękuję serdecznie za analizę czyli z maseczką trafiłam w sam raz, a już po pierwszy użyciu zauważyłam zmiany, włosów jakby więcej, bardziej puszyste i nie kręciły się nadmiernie na końcach
__________________
Passion is my fashion!
Navien jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.