Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-08, 17:41   #61
vivaxyz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 93
Unhappy Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Hej dziewczyny ! Maskę Cosmelan lekarz kazał mi trzymć 4 godziny, cosmelan2 uzywałam 3 miesiace zgodnie z zaleceniami i.... nic, a nawet tragicznie. Poczatkowo wmawiałam sobie,że plam nie widać,ale teraz jest strasznie. Od zakonczenia kuracji minęło 1,5 miesiąca,a moja twarz to cała masa plam,jeszcze więcej niz było. Ja juz się załamałam,za rok biorę ślub i miałam nadzieję,że cosmelan pomoze i będę wyglądać ładnie- niestety nic nawet nie drgnęło.Po glikoli i TCA nadzieja była tylko w cosmelanie .W styczniu spróbuję jeszcze raz,może te 4 godziny to za mało,moze lekarz żle określił stan mojej skóry? nie wiem juz gdzie się zgłosić, pomózcie proszę.
vivaxyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 08:04   #62
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

czesc wszystkim,
ja mam plamy juz od paru lat i czytajac wasze wypowiedzi też chce sie wybrac na ten zabieg, a raczej wykonac go sama w domu.
mam chyba plamy posloneczne. bylam w zimie u dermatolog, ktora 3 razy (1 na miesiac) stosowala kwas glikolowy (130 zl kazdy zabieg), nic to nie dalo, teraz na wiosne robilam mikrodermabrazje - 4 x co 2 tygodnie - 120 zl kazdy zabieg - tez nic. cos sie rozjasnilo, ale jak jest slonce i mimo stosowania kremow z filtrami +50 plamy sie troszke nasilaja. kupilam sobie krem wybielajacy shiseido - stosuje go na noc, w dzien nie mozna z powodu slonca. ale kremy nic nie daja, tylko troche rozjasniaja ale nie usuwaja plam. chyba sa gleboko skoro nie usunely je wczesniejsze zabiegi. czy na skore wlasciwa tez dziala ten zabieg?
ale poniewaz obawiam sie slonca i tez pracuje, chce to zastosowac zima - wtedy mamy urlop 2 tygodnie. z tego co wiem mozna stosowac caly rok? czyli zima tez?
mam pytanie do AURUM: pisalas ze mozesz polecic taniego i sympatycznego dermatologa? ja jestem z tarnowa, a pracuje w nowym saczu, wiec podejrzewam ze ten zabieg mozna wykonac chyba tylko w krakowie. ale chyba kupie na necie ten zestaw i wykonam go sama-zastanowie sie jeszcze.
pozdrawiam, anka
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 08:56   #63
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

mam jeszcze takie pytanie: czemu krem HQ skin lithening żel jest niebezpieczny???
na internecie pisza o nim w samych pozytywam - koszt kremu ok 120 zl i daje ponoc rewelacyjne rezultaty. wypowiadaly sie 2 osoby ktore tego kremu uzywaly ze plamy praktycznie zeszly. a cenowo to wychodzi 10 x taniej niz cosmelan. hmmm
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 09:01   #64
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

mam jeszcze takie pytanie: czemu krem HQ skin lithening żel jest niebezpieczny???
na internecie pisza o nim w samych pozytywam - koszt kremu ok 120 zl i daje ponoc rewelacyjne rezultaty. wypowiadaly sie 2 osoby ktore tego kremu uzywaly ze plamy praktycznie zeszly. a cenowo to wychodzi 10 x taniej niz cosmelan. hmmm
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 14:17   #65
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 714
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez vivaxyz Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ! Maskę Cosmelan lekarz kazał mi trzymć 4 godziny, cosmelan2 uzywałam 3 miesiace zgodnie z zaleceniami i.... nic, a nawet tragicznie. Poczatkowo wmawiałam sobie,że plam nie widać,ale teraz jest strasznie. Od zakonczenia kuracji minęło 1,5 miesiąca,a moja twarz to cała masa plam,jeszcze więcej niz było.


Czy uzywalas przez caly czas kuracji tez kremu na dzien z bardzo wysokim filtrem UV i nie opalalas buzi i nadal uzywasz kremu z bardzo wysokim filtrem?


Poniewaz nie mam czasu opisac wszystkiego czego dowiedzialam sie przez rok o cosmelanie wkleje cytaty ktore juz ktos napisal

Wkleje fragment z artykulu dotyczacy Cosmelanu
http://www.polki.pl/uroda_i_styl_pie...,10003084.html

Cytat:
Skuteczny zabieg usuwania przebarwień nie oznacza, że już nigdy się nie pojawią. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, przede wszystkim skuteczna ochrona przed słońcem – pod wpływem promieniowania UV dochodzi do zakłócenia pracy melanocytów i ponownego pojawienia się przebarwień.

Dlatego przez cały rok stosuj kremy dzienne z SPF 15. Uważaj latem! Właśnie wtedy pracujesz na przebarwienia, które mogą pojawić się później, nawet jesienią.
Już od kwietnia, najlepiej do końca września, stosuj kremy z wysoką ochroną przeciwsłoneczną (SPF 25+).

Po Cosmelanie latem warto sięgnąć ponownie po krem z tej linii (ten sam, który stosowałaś zaraz po zabiegu). Ma nie tylko dużo składników odmładzających , ale też bardzo skuteczne filtry.

Ponawiaj aplikację kremu ochronnego kilka razy dziennie. Jeśli się malujesz, przydadzą Ci się podkłady w kompakcie lub pudry z filtrami,np. Shiseido czy Avene, który ma SPF 50+
Cytat:
W zależności od fototypu musisz ją „nosić” od 4 do 6 godz. Dopiero potem możesz ją zmyć. Warto wziąć to pod uwagę, ustalając termin i godzinę zabiegu. Nieodłącznym i niezmiernie istotnym elementem kuracji jest stosowanie kremu wybielającego. Przez pierwszy tydzień trzy razy dziennie, w drugim tygodniu już dwa razy, a od trzeciego tygodnia już tylko raz dziennie. Słoiczek kremu dostaniesz podczas zabiegu (wliczony w cenę), kolejne powinnaś dokupić sama. Krem wybielający należy stosować przez minimum trzy miesiące, a najlepiej nawet przez rok, szczególnie latem. Dzięki niemu przebarwienia nie nasilą się o tej porze roku. Pamiętaj jednak, że chociaż krem jest absolutnie niezbędny, nie zastąpi pełnej kuracji zabiegowej. Podejmowano wprawdzie próby stosowania go bez przeprowadzenia uprzednio peelingu. Choć plamki uległy rozjaśnieniu, niestety – nie zniknęły.
i ze strony:
http://www.dr-osadowska.pl/a.php?id=226

Cytat:
Sposób działania

Mechanizm działnia COSMELANU jest oparty na wykorzystywaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny (barwnika). Kilka z substancji obecnych w COSMELAN działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. Zawiera czynniki rozjaśnijące o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy.) Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym
Cytat:
Ważne jest zachowanie ciągłości kuracji. Jeśli leczenie preparatem zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, ale jedynie ją przerywa. Po zakończeniu kuracji trzeba także pamiętać o stosowaniu odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych. Jeśli bowiem zaniedbamy ochrony, a organizm na skłonności do powstawania przebarwień - plamy mogą powstać ponownie.
Teraz ode mnie

Dla mnie cosmelan to rewelacyjny krem nie tylko na przebarwienia
skutek uboczny to zanik moich zmarszczek mimicznych z czola i nie tylko <wow>
Uzywam go od roku ( nie codziennie). Dzis pytalam Pania dermatolog z Lasermed czy moge uzywac go dluzej niz 1 rok, powiedziala ze Tak - ale maski - pelnego zabiegu 2 raz mi nie zrobi bo nie widzi takiej potrzeby.

Wazne to co mi powiedziala rok temu przed zabiegiem Pani doktor z Lasermed :

1. Do mycia buzi uzywac przed uzyciem kremu cosmelan 2 wylacznie mydla lub zelu z PH 5,5 ( sam cosmelan2 ma niskie ph w granicach 3.2 )
a wiec: Avene Cold Creme mydelko lub zel La roche Toleriane innych nie testowalam.

2. Obowiazkowo na dzien kremy z najwyzszymi faktorami UV - ja zuwalam Avene 50+ ale wybor dowolny ( oczywiscie zakaz opalania itp)
Cosmelanu 2 juz tylko na noc i po ok 3 mc nie kazda noc.

3. Nie uzywac zadnych innych kremow, peelingow zluszczajacych, lub zawierajacych jakiekolwiek kwasy.
( Czasem uzywalam delikatnego peelingu Avene - czesto tego zalowalam ;] , poniewaz buzia zamieniala sie w buraka na pare godzin)

4. Cosmelan 2 zawiera duza dawke retinolu ( palmitynian retinolu) i Vitamine C (kwas askorbowy) - moze podraznic! w takiej sytuacji przestac uzywac cosmelan2 na 1 - 2 dni i uzyc kremu nawilzajacego lub regenerujacego o prostym skladzie ( ja zuzwalam: Bepanten, Avene Cold Crem lub Avene Cicalfate, czasem inny nawilzajacy krem z Avene lub La roche.
100% pomagalo w 1 dzien.

5. nic wiecej nie wymyslalam na buzi
Efekt taki ze nie moge rozstac sie z cosmelanem po roku uzywania.

6. Nie zrobilabym sama tego zabiegu w domu, poniewaz caly czas wymaga kontroli lekarza. Poza tym nie trzeba martwic sie o Cosmelan 2 i kupowac go na allegro za kosmiczna cene. Cosmelan zamawiam w gabinecie w ktorym mialam zabieg za cene 370 zl.

7. Mam nadziej ze komus to pomoze

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 714 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 15:41   #66
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

aniołku, możesz wkleić skład tego cosmelanu?
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 16:20   #67
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 714
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Madziorka
post #57
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...5&postcount=57

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 714 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-09, 16:53   #68
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
ślepak ze mnie, dziękuje
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 18:40   #69
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 714
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Uwaga

Juz jest szybszy wynalazek niz Cosmelan
Nazywa sie Dermamelan rowniez firmy mesoestetic
http://www.mesoestetic.com/

Z tego co przeczytalam na eBay ma inny sklad, dziala szybciej i skuteczniej.
Malo informacji w necie

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 714 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 20:08   #70
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

do aniolek-tasmanski: skad jestes? mozesz podac namiary do tego lekarza dermatologa,
z gory dzieki!!
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 21:53   #71
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 714
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez anne28 Pokaż wiadomość
do aniolek-tasmanski: skad jestes? mozesz podac namiary do tego lekarza dermatologa,
z gory dzieki!!
Prosze bardzo
Jestem z Warszawy.

dr. Joanna to ta bladynka w dekoracji strony
ale pracuje tam wiecej lekarzy.
Nie wiem czy dalej tak jest, ale konsultacje sa za darmo.
http://www.lasermed.pl/kontakt.php

Centrum Dermatologii Laserowej i Przeszczepiania Włosów LASERMED znajduje się w Centrum Warszawy, przy ulicy Hożej 58/60 (Hoża róg Poznańskiej), czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9-19, w soboty 9-14 Telefon (22)627-15-84

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 714 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-10, 17:26   #72
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Witam Was kochane pogromczynie przebarwień
Mam pytanie, jak myślicie, czy mam szansę pozbyś się takich przebarwien jak na fotkach? Jeszcze żadna z was nie wklejała zdjęć, więc nie wiem co oznacza wg was duża brązowa plama, czy mocne przebarwienia.
Ja walczę ze swoimi już 3 lata, nie stosowałam tylko laseru, własnie się na niego wybieram ale jak czytałam co piszecie, to juz sama nie wiem co zrobić. Doradźcie mi proszę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg m.jpg (7,0 KB, 742 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m1.jpg (6,6 KB, 510 załadowań)
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 18:18   #73
ilim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

witam Was wszystkie,dzis przez przypadek trafilam na te strone jak szukalam czegos o cosmelanie i jestem po dwrazeniem.mam przebarwienia od roku pod oczami-na poczatku myslalam ze to rak skory teraz wiem ze to ostuda.wlasciwie nie probowalam nic szczegolnego z tym robic,uzywalam tylko kremu z la roche MELA D,ale plamki nadal sa.wszyscy sie mnie pytaja jak widza to 1 raz czy sie rozmazalam od makijazu a mi jest przykro.nie wiem zastanawiam sie czy nie sprobowac cosmelanu-ale 29 wrzesnia mam wesele i nie chcialam bym wygladac jak narzeczona shreka.chcialabym jednak cos z nimi zrobic,jak piszenie jest to drogie ale skuteczne i kazdy reaguje inaczej.ja bym chciala zrobic to w domku ,no chyba ze ktos mi poleci jakas klinike w POZNANIU???napiszcie prosze co robic,czy sprobowac?bede wdzieczna za odpowiedzi.
ilim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 19:52   #74
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Szczerze, to proponuje znaleźć dobrą kosmetyczkę, która zrobi Ci makeup. Ja miałam plamy takie jak widzisz we wczesniejszym poście. Zrobiła mi rewelacyjny makeup, nic nie bylo widać a cera wygladała super i nie byłam jak pudernica, tylko bardzo swieżo wyglądałam.
Powiem Ci, że w tak krótkim czasie to nic specjalnego nie zrobisz z plamami. Ja miałam zabiegi robione przez całe 8 miesiecy przed ślubem a efekty widzisz . Wydałam 3000zł i nic, nie robiłam tylko leseru, ale miałam 80%kwasy wiec dermatolog powiedział, że jesli nie wzięły tego kwasy, to trzeba poczekac, aby zluszczył sie naskórek jeszcze sam trochę, a potem mozna znowu kwasy. Bo laser dziala tak własnie jak 80%kwasy, tylko jest droższy. 1cm2 na buzi kosztuje 250zł.
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 21:20   #75
ilim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

dzieki ci za wiadomosc,ale jak inne dziewczyny pisza ze cosmelan dziala w kilka tygodni i moznacgo stosowac latem wiec moze tego sprobowac,nawet nie chodzi juz o sam slub wiem ze dobry make up moze zdzialac cuda,chodzi mi bardziej o pozbawienie sia tych palm pod oczami.nie sa takie mocne ale mimo to je widac.i pewnie jak wszystkie inne dzieczyny chce sie ich pozbyc wiem ze to czasochlonne...no i jak piszesz ze wydalas juz na to 3 tys... o jejku to mega duzo kasy.
ilim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 21:53   #76
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 714
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

niuniaania , ilim

Ja proponuje odwiedzic jakis gabinet medycyny estetycznej w ktory lekarze wiedza co to jest zabieg cosmelan a nie tylko slyszeli o nim.

ilim jesli lekarz uzna, ze cosmelan Ci pomoze, to zdazysz do 29 wrzesnia, poniewaz wlasciwie najgorszy jest pierwszy miesiac po zabiegu ( wlasciwie pierwsze 2 tygodnie) kiedy skora dosc mocno sie luszczy i jest zaczerwieniona. Cosmelan jest jak peeling, tylko ze skora luszczy sie mniej wiecej co 3 dni warstwami, na poczatku mocno a pozniej prawie niewidocznie.

niuniaania - widzialam zdjecia, bardzo wspolczuje, jak tak nie mialam
mialam ciemniejsze miejsca ktore podobno widzialam ja i lekarz, reszta znajomych uwazala ze przesadzam

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 714 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 22:23   #77
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cieszę się, że nie macie takich plam. Okropieństwo, ale co mam zrobić, przecież nie zmienię całej skóry .Też bym chciała wyglądać jak wczesniej.
Ja też uważam, że najlepiej robić cos takiego z lekarzem i dlatego ja do tej pory tak robiłam. Ale juz po mału tracę nadzieję
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 23:36   #78
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 714
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez niuniaania Pokaż wiadomość
Cieszę się, że nie macie takich plam. Okropieństwo, ale co mam zrobić, przecież nie zmienię całej skóry .Też bym chciała wyglądać jak wczesniej.
Ja też uważam, że najlepiej robić cos takiego z lekarzem i dlatego ja do tej pory tak robiłam. Ale juz po mału tracę nadzieję
Nie zalamuj sie Niuniaania bo tak nie mozna!

Zobacz co znalazlam, osoby ktore mialy jeszcze wieksze przebarwienia niz Ty i udalo im sie je rozjasnic cosmelanem ( wpisalam w google image - cosmelan)
http://images.google.pl/images?svnum...j+obraz%C3%B3w

Prawie na kazdej stronie z opisem cosmelanu znalazlam informacje :

Cytat:
Bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma.
Wpisywalam w google slowa: zabieg cosmelan, cosmelan.

Pozostaje pytanie co to jest melasma?:

znalazlam informacje po wpisaniu w google "melasma"
Cytat:
Melasma (ostuda, chloasma) jest jednym z najczęstszych przebarwień występujących głównie u kobiet. Pojawiają się najczęściej po 30 roku życia. Rola czynników powodujących schorzenie jest nie do końca wyjaśniona.

Obraz kliniczny: przebarwienia nieregularne, ostro ograniczone brązowe plamy bez oznak zapalenia, umiejscowione na twarzy (czoło, policzki, wargi górne). Symetria ognisk sprawia, że przybiera ona wygląd maskowaty. Najczęstsza jest forma objawowa, występująca w czasie ciąży, podczas stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych (chloasma uterinum), leków (np. hydantoiny, mesantoina) oraz w czasie zaburzeń endokrynologicznych (nadczynność tarczycy, choroby jajników).
ze strony:
http://www.bio-med.pl/ostuda.html

czyli melasma = ostuda.
Opis bardzo podobny do Twojej buzi, czyli jesli cosmelan swietnie sobie radzi z melasma, wiec dlaczego nie sprobowac

Nie jestem lekarzem, ale wierze ze Tobie zabieg cosmelam moze bardzo pomoc Nie rob go sama, idz do lekarza, lub chociaz wyslij zdjecia buzi e-mailem i zapytaj czy cosmelan moglby Ci pomoc, nie wiem czy lekarz bedzie chcial odpowiedzic na e-mail, ale ja bym sprobowala gdybym mieszkala daleko od jakiegos gabinetu.

.........

Mnie ok rok temu zwyczajnie zaczelo bolec gardlo, oczywiscie zignorowalam to jak zwykle samo przeszlo .. ale wrocilo i bolalo czesto. Nie pomagaly zwykle standardowe tabletki do ssania, wiec wybralam sie do zwyklego lekarza "pierwszego kontaku"
Lekarz przepisal mi tabletki na alergie, i powiedzial ze w gardle nic nie widzi.
Tabletki nie pomogly , ale jesli lekarz nic w gardle nie zobaczyl to znaczy ze jest Oki, mimo ze gardlo czesto bolalo przez ok 1 rok
Az ktoregos dnia kolega nastraszym nie rakiem krtani
Nastepnego dnia rano wyladowalam w klinice damiana u laryngologa i umieralam ze strachu przed gabinetem ;D
Pani doktor zrobila mi badanie gardla i powiedziala ze mam w gardle jakies bakterie, przepisala mi cos w rodziaju syropku na 7 dni i moj " urojony rak"
znikl na zawsze
Ty tez sie nie zalamuj, Tylko idz do dobrego lekarza dermatologa

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 714 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 01:01   #79
nucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 148
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez samirati Pokaż wiadomość
oszczedzaj pieniadze!!! osobiscie nie mialam zabiegu z laserem,ale znam pare osob,ktore to robily-nie pomoglo.Pamietaj !!! obojetne na co sie zdecydujesz-uzywaj FILTROW przeciwslonecznych.Cosmel an mi osobiscie pomogl,polecam
Zależy jakim laserem i jakimi parametrami...
nucha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-11, 09:39   #80
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

aniołku-tasmanski bardzo dziekuję za informacje. Teraz pozostało zmienić dotychczasowego lekarza i poszukać jakiegos w okolicy. Tylko z tym tez jest mały problem, bo jak znaleźć tego co własnie pomoźe? Może znasz jakaś dobra klinikę. Może byc w Trójmieście, Olsztynie, Bydgoszczy,ogólnie w północnej Polsce. QWiesz jak wpisuje w neta, to wyskakuje ich mnustwo, ale ciężko wybrac tego dobrego bez polecenia i sprawdzenia. Wiesz sama jak to jest, borykałas sie rok czasu z bolącym gardłem
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 11:00   #81
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 714
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez niuniaania Pokaż wiadomość
aniołku-tasmanski bardzo dziekuję za informacje. Teraz pozostało zmienić dotychczasowego lekarza i poszukać jakiegos w okolicy. Tylko z tym tez jest mały problem, bo jak znaleźć tego co własnie pomoźe? Może znasz jakaś dobra klinikę. Może byc w Trójmieście,..
Nie znam zadnej z tamtych okolic, ale zrobilam tak :

Weszlam na strone glownego importera Cosmelanu i zobaczylam jakie gabinety wspolpracuja z firma z Twojej okolicy :

i oto lista
http://www.profilestetyczny.pl/gabinety.php?woj=11


aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 714 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 11:15   #82
AgNiESzKa00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 83
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Aniołku tasmański , skąd wiesz o tej nowości? to jest naprawdę skuteczniejsze? Kobitki pytajcie swoich lekarzy o to cudeńko. bardzo chciałabym sie o nim cos dowiedzieć . miałam zamiar kupić cosmelan ale jesli to jest lepsze - warto spróbować. pozdrawiam
AgNiESzKa00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 13:32   #83
nucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 148
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez vivaxyz Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ! Maskę Cosmelan lekarz kazał mi trzymć 4 godziny, cosmelan2 uzywałam 3 miesiace zgodnie z zaleceniami i.... nic, a nawet tragicznie. Poczatkowo wmawiałam sobie,że plam nie widać,ale teraz jest strasznie. Od zakonczenia kuracji minęło 1,5 miesiąca,a moja twarz to cała masa plam,jeszcze więcej niz było. Ja juz się załamałam,za rok biorę ślub i miałam nadzieję,że cosmelan pomoze i będę wyglądać ładnie- niestety nic nawet nie drgnęło.Po glikoli i TCA nadzieja była tylko w cosmelanie .W styczniu spróbuję jeszcze raz,może te 4 godziny to za mało,moze lekarz żle określił stan mojej skóry? nie wiem juz gdzie się zgłosić, pomózcie proszę.
skad jestes?
nucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 18:10   #84
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 714
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez AgNiESzKa00 Pokaż wiadomość
Aniołku tasmański , skąd wiesz o tej nowości? to jest naprawdę skuteczniejsze? Kobitki pytajcie swoich lekarzy o to cudeńko. bardzo chciałabym sie o nim cos dowiedzieć . miałam zamiar kupić cosmelan ale jesli to jest lepsze - warto spróbować. pozdrawiam
znalazlam w internecie na e-bay pierwszy raz, i sprawdzialam na stronie
producenta cosmelanu czy faktycznie to oryginalny produkt tej firmy
Okazuje sie ze tak.
http://www.mesoestetic.com/ wybierz wersje jezykowa i dzial produkty, tam bedzie Dermamelan

tutaj ulotka ogolna w *.pdf
http://www.miinews.com/pdf/eabg_dermamelan_oct.pdf

http://www.expovala.com/p2674.html
http://www.esteticagranvia.es/dermamelan.htm

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 714 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 19:30   #85
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Aniołku-tasmański ślicznie dziękuję za pomoc. Poszukiwałam, poszukiwałam i znalazłam namiar w swoim woj. Teraz tylko jeden mały problem, zastanowić się czy pomoże. Inwestycja spora, a efekty mogą być różne. Wysłałam maila do Pani doktor i zobaczymy co powie .
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 21:38   #86
AgNiESzKa00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 83
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Bardzo Dziękuję Za Informację Aniołku Tasmański. Pozdrawiam.
Gdyby Ktoś Był U Lekarza To Niech Przeprowadzi Mały "wywiad" Czy Ten Nowy Specyfik Faktycznie Jest Taki Dobry.
AgNiESzKa00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 00:18   #87
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 714
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez niuniaania Pokaż wiadomość
Aniołku-tasmański ślicznie dziękuję za pomoc. Poszukiwałam, poszukiwałam i znalazłam namiar w swoim woj. Teraz tylko jeden mały problem, zastanowić się czy pomoże. Inwestycja spora, a efekty mogą być różne. Wysłałam maila do Pani doktor i zobaczymy co powie .
prosze bardzo
Ja bym zaryzykowala pamietaj aby przed zabiegiem kupic sobie jakis kremik nawilzajacy np Bepanthen w aptece ( krem - ok. 12 zl, Lotion - ok. 21 zl )
http://www.bepanthen.pl/index.php?id=35&lek_id=59

Mydelko do mycia buzi np. Avene Cold Crem ph 5,5 za ok 23 zl w aptece,
lub zel do mycia buzi La Roche Toleriane ph 5,5 za ok 37 zl rowniez w aptece.
Koniecznie i wrecz obowiazkowo krem z wysoka ochrona UV np. Avene 50+ ok 57 zl ( lub inny apteczny ceny od 40 zl do 60 zl)).
Kremu z najwyzszym filtrem UV (Firmy: Avene, la Roche, SVR, Bioderma, Iwostin) uzywaj codziennie, latem i zima, zawsze na dzien, szczegolnie jak wychodzisz na dwor nie wazne czy swieci slonce czy pada snieg - zawsze

Cytat:
Napisane przez AgNiESzKa00 Pokaż wiadomość
Bardzo Dziękuję Za Informację Aniołku Tasmański. Pozdrawiam.
Gdyby Ktoś Był U Lekarza To Niech Przeprowadzi Mały "wywiad" Czy Ten Nowy Specyfik Faktycznie Jest Taki Dobry.
Prosze bardzo
Jak cos znajde ciekawego lub sie dowiem to napisze

ps. dobranoc
aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 714 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 10:21   #88
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Znam Bepanthen krem, uzywałam go jak przekłuwałam sobie pępek. Super działa i on mi pomógł jak ranka troszkę zaropiała.
Moj brat używał go jak zrobil sobie tatuaż, w Niemczech dodaja go własnie przy takich zabiegach.
Bardzo dziekuję za info, teraz pozostalo mi tylko powiedziec mężowi o moich zamiarach hihih niech szykuje kasę
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 20:34   #89
Aga175
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość


Czy uzywalas przez caly czas kuracji tez kremu na dzien z bardzo wysokim filtrem UV i nie opalalas buzi i nadal uzywasz kremu z bardzo wysokim filtrem?


Poniewaz nie mam czasu opisac wszystkiego czego dowiedzialam sie przez rok o cosmelanie wkleje cytaty ktore juz ktos napisal

Wkleje fragment z artykulu dotyczacy Cosmelanu
http://www.polki.pl/uroda_i_styl_pie...,10003084.html





i ze strony:
http://www.dr-osadowska.pl/a.php?id=226





Teraz ode mnie

Dla mnie cosmelan to rewelacyjny krem nie tylko na przebarwienia
skutek uboczny to zanik moich zmarszczek mimicznych z czola i nie tylko <wow>
Uzywam go od roku ( nie codziennie). Dzis pytalam Pania dermatolog z Lasermed czy moge uzywac go dluzej niz 1 rok, powiedziala ze Tak - ale maski - pelnego zabiegu 2 raz mi nie zrobi bo nie widzi takiej potrzeby.

Wazne to co mi powiedziala rok temu przed zabiegiem Pani doktor z Lasermed :

1. Do mycia buzi uzywac przed uzyciem kremu cosmelan 2 wylacznie mydla lub zelu z PH 5,5 ( sam cosmelan2 ma niskie ph w granicach 3.2 )
a wiec: Avene Cold Creme mydelko lub zel La roche Toleriane innych nie testowalam.

2. Obowiazkowo na dzien kremy z najwyzszymi faktorami UV - ja zuwalam Avene 50+ ale wybor dowolny ( oczywiscie zakaz opalania itp)
Cosmelanu 2 juz tylko na noc i po ok 3 mc nie kazda noc.

3. Nie uzywac zadnych innych kremow, peelingow zluszczajacych, lub zawierajacych jakiekolwiek kwasy.
( Czasem uzywalam delikatnego peelingu Avene - czesto tego zalowalam ;] , poniewaz buzia zamieniala sie w buraka na pare godzin)

4. Cosmelan 2 zawiera duza dawke retinolu ( palmitynian retinolu) i Vitamine C (kwas askorbowy) - moze podraznic! w takiej sytuacji przestac uzywac cosmelan2 na 1 - 2 dni i uzyc kremu nawilzajacego lub regenerujacego o prostym skladzie ( ja zuzwalam: Bepanten, Avene Cold Crem lub Avene Cicalfate, czasem inny nawilzajacy krem z Avene lub La roche.
100% pomagalo w 1 dzien.

5. nic wiecej nie wymyslalam na buzi
Efekt taki ze nie moge rozstac sie z cosmelanem po roku uzywania.

6. Nie zrobilabym sama tego zabiegu w domu, poniewaz caly czas wymaga kontroli lekarza. Poza tym nie trzeba martwic sie o Cosmelan 2 i kupowac go na allegro za kosmiczna cene. Cosmelan zamawiam w gabinecie w ktorym mialam zabieg za cene 370 zl.

7. Mam nadziej ze komus to pomoze

aniolek

Dziewczyny! Szukam kremu Cosmelan 2 w atrakcyjnej cenie (jesli taka istnieje) Mój dermatolog ma go za 450 zł( 370 a 450 to niemała różnica!), ja juz wydałam na zabieg 1600zł i myslałam że na tym się skończy. W okresie letnim mam stosowac ten krem 2 razy dziennie a juz pierwsze opakowanie kończy mi się.
Aga175 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 07:59   #90
me-na
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 50
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

ja również jestem zainteresowana kupnem tego kremu taniej jak ktoś bedzie wiedział coś na ten temat to niech da znać acha a Lasermed maja za370zł ale sprzedają tylko swoim pacjentkom rozmawiałam z nimi i mi nie sprzedadzą
me-na jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.