skinoren uzależnia? jak odstawic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-14, 12:31   #1
wania07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4

skinoren uzależnia? jak odstawic?


Dzień dobry,

Od kilku lat walcze z trądzikiem. Od ponad roku smaruje twarz skinorenem, który uregulował stan mojej cery. Niedawno odkryłem, że trądzik jest wynikiem niewłaściwej diety. Pryszcze wyskakują już tylko wtedy kiedy zjem coś nietak dlatego (po ponad roku) chciałem zrezygnować ze stosowania Skinerenu ale....nie moge.

Kiedy w wakacje przestałemgo uzywac na ok 2 miesiące to miałem niesamowity wysyp który trwał tak długo że postanowiłem wrócic do stosowania tego specyfiku. Teraz ponownie podejmuje próby i jest to samo. Na razie przestałem go stosować tylko na czole i od miesiaca skóra w tym miejscu jest wysypana kaszą i w ogóle wygląda gorzej.

Wiem, żę niektórzy mają problem z czasowym pogorszeniem stanu cery kiedy zaczynają stosować kwasy ale czy któś z was zetknął się z sytuacją kiedy pogarsza się on po odstawieniu tej maści? Jeżeli tak to jak długo to potrwa? I czy w ogóle się ten wysyp się skończy skoro 2 miesiące to było za mało?

Pozdrawiam.
wania07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 08:37   #2
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: skinoren uzależnia? jak odstawic?

Cytat:
Napisane przez wania07 Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Od kilku lat walcze z trądzikiem. Od ponad roku smaruje twarz skinorenem, który uregulował stan mojej cery. Niedawno odkryłem, że trądzik jest wynikiem niewłaściwej diety. Pryszcze wyskakują już tylko wtedy kiedy zjem coś nietak dlatego (po ponad roku) chciałem zrezygnować ze stosowania Skinerenu ale....nie moge.

Kiedy w wakacje przestałemgo uzywac na ok 2 miesiące to miałem niesamowity wysyp który trwał tak długo że postanowiłem wrócic do stosowania tego specyfiku. Teraz ponownie podejmuje próby i jest to samo. Na razie przestałem go stosować tylko na czole i od miesiaca skóra w tym miejscu jest wysypana kaszą i w ogóle wygląda gorzej.

Wiem, żę niektórzy mają problem z czasowym pogorszeniem stanu cery kiedy zaczynają stosować kwasy ale czy któś z was zetknął się z sytuacją kiedy pogarsza się on po odstawieniu tej maści? Jeżeli tak to jak długo to potrwa? I czy w ogóle się ten wysyp się skończy skoro 2 miesiące to było za mało?

Pozdrawiam.
Twoja skóra widocznie nie umie żyć bez skinorenu
Tak na serio musi Ci się mocno zanieczyszczać cera, w ryzach trzyma ją skinoren, jak odstawiasz -jest gorzej.Nie ma czegoś takiego jak uzależnienie od tego kwasu, serioPo roku stosowania powinno być na tyle dobrze że odstawienie tak szybko nie spowoduje wysypu...Na czole masz podskórna kaszkę czy zwykłe małe pryszcze?Moim zdaniem powinieneś spróbować Differinu,widocznie kwas azelainowy nie daje u Ciebie długotrwałej poprawy.Ja bym poszła do dermatologa i najpierw zdała relację ze swojego leczenia i poczekała na decyzję. A co do Differinu, jest dość łagodny w działaniu
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 11:06   #3
wania07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4
Dot.: skinoren uzależnia? jak odstawic?

Na czole mam podskorną gęstą kaszke + czasem małe pryszcze ( przed zastosowaniem skinorenu nigdy nie mialem tego rodzaju problemow na skorze). Ogolnie po odstawieniu w wakacje było gorzej niż przed rozpoczęciem uzywania skinorenu. Nie chce juz żadnych differinow, bo problem lezał w diecie. Ten skinoren też był błedem. Chce porpostu wrocic do stanu sprzed roku i rozwiazac problem dieta ale nie moge bo jest tragedia jak przestaje uzywac skinorenu. Dziekuje za odpowiedz i ponawiam pytanie czy ktoś słyszal o podobnym przypadku? Pozdrawiam.
wania07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 06:43   #4
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: skinoren uzależnia? jak odstawic?

Cytat:
Napisane przez wania07 Pokaż wiadomość
Na czole mam podskorną gęstą kaszke + czasem małe pryszcze ( przed zastosowaniem skinorenu nigdy nie mialem tego rodzaju problemow na skorze). Ogolnie po odstawieniu w wakacje było gorzej niż przed rozpoczęciem uzywania skinorenu. Nie chce juz żadnych differinow, bo problem lezał w diecie. Ten skinoren też był błedem. Chce porpostu wrocic do stanu sprzed roku i rozwiazac problem dieta ale nie moge bo jest tragedia jak przestaje uzywac skinorenu. Dziekuje za odpowiedz i ponawiam pytanie czy ktoś słyszal o podobnym przypadku? Pozdrawiam.
Skoro uważasz że problemy powoduje niewłaściwa dieta-skinoren nie zaszkodziłby Ci .Jeśli go używasz i jest ok a po odstawieniu coś się dzieje to nie wina skinorenu .Może masz silne rogowacenie okołomieszkowe(grudki na czole) i właśnie dzięki temu przy stosowaniu skinorenu jest dobrze?A skoro skinoren Ci szkodzi to sama odpowiednia dieta powinna spowodować poprawę skóry po odstawieniu skinorenu np. na miesiąc. Moim zdaniem nie szukaj winy w skinorenie tylko faktycznie w swoim organizmie. Niektórzy stosują ten preparat bardzo długo, więc jeśli działa dobrze na Twoją skórę-stosuj go. A jeśli nie chcesz, na prawdę idź do dermatologa i niech on coś Ci doradzi, bo po Twoim opisie mogę wywnioskować że masz jakiś skórny problem, który skinoren leczy a nie szkodzi czy uzależnia więc dieta Cię nie uleczy...Piszesz że chcesz wrócić do stanu sprzed roku....chmnnn...ja też bym chciała wrócić do stanu sprzed kilku miesięcy ale niestety cos mi się "porąbało" w hormonach i wyskakują mi teraz pryszcze....Tak się nie da .Nie wiem ile masz lat ale może to właśnie hormony...i nie będzie stanu "sprzed roku"

Edytowane przez AAAnka
Czas edycji: 2018-01-17 o 06:48
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-17 07:43:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:11.