Nie mogę się zorganizować ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-14, 10:19   #1
Asia199820
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1

Nie mogę się zorganizować ;(


Witam wszystkich mam straszny problem z organizacja czasu .. Wszystko odkładam na ostatnia chwile przyzwyczajona jestem uczyć się w nocy i wtedy nazbiera mi się z 3 przedmioty ale powoli zaczynam się wykańczać wstaje nie wyspana i migiem wszystko robię aby zdążyć na lekcje nie jem śniadań kanapek tez nie mogę zdarzyć zrobić wychodze nie do końca pomalowana aby zdążyć powoli zaczyna mnie nudzić takie życie... często przez to ze się nie nauczę wagaruje nie wysypiam się totalnie przez to mam gorsze wyniki w nauce muszę się uczyć bo jestem w klasie maturalnej Bardzo lubię siłownie ale nie mam na nią czasu ze znajomymi się nie spotykam jedynie niekiedy w weekendy . Moj dzień wstaje ledwo do szkoły nie ogarnięta przychodzę z niej jestem taka padnięta robię szybko obiad i idę spać na 2 godziny wstaje taka rozbita i siadam do nauki już o godzinie 22 nie chce mi się dużo czasu spędzam na instagramid mesagera jak to mogę jakoś ograniczyć żeby jakoś poukładać te życie bo ucieka mi przez palce pomysły na dobra organizacje dodam ze mieszkam sama i każdy się pyta dlaczego ja nie mam na nic czasu i żyje tak bo żyje dłużej tak nie mogę pomóżcie mi proszę
Asia199820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 10:40   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Nie mogę się zorganizować ;(

Yyyy to może weź się po prostu do roboty zamiast przeglądać insta? To naprawdę proste, wyłączasz kompa/odkładasz komórkę i otwierasz książkę. Ta dam.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 11:54   #3
Veronika95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 20
Dot.: Nie mogę się zorganizować ;(

Kup sobie fajne zeszyty, długopisy, zakreślacze czy karteczki, żeby nauka nie kojarzyła Ci się wyłącznie ze żmudnym kuciem i odliczaniem stron do końca. Mnie to zawsze pomaga, dlatego przed sesją zaopatruje się w takie rzeczy. Zaczynaj uczyć się możliwie jak najwcześniej, żeby mieć świadomość, że wieczór jest już tylko dla Ciebie. Nie odkładaj niczego na osttani dzień, jeśli masz większy materiał do przyswojenia, bo będziesz się stresować i zniechęcać.
Veronika95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 15:34   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nie mogę się zorganizować ;(

Ustal sobie stałe pory w których robisz dane rzeczy. Rozpisz na dni. Jak lubisz siłownię to niech będzie np. codziennie rano na rozkręcenie dnia albo np. o określonej godzinie 3 razy w tygodniu co 2 dni. Jak lubisz social media to zostaw je sobie na sam koniec dnia, jak już porobisz inne rzeczy na dany dzień. Jako odmóżdżającą rozrywkę.
I najlepiej ustal ile czasu chcesz tak spędzić- pół godziny, godzinę. Niech będzie jakaś granica czasowa korzystania z nich.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 15:59   #5
201803050937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 669
Dot.: Nie mogę się zorganizować ;(

Treść usunięta
201803050937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 09:20   #6
ChmielAnka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 27
Dot.: Nie mogę się zorganizować ;(

Cytat:
Napisane przez 201803050937 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Bardzo dobra rada Ja sobie zazwyczaj robię listy rzeczy do zrobienia (i w pracy i w domu). Wykreślanie z nich kolejnych pozycji jest bardzo motywujące. Poza tym zebranie wszystkich zadań w jednym miejscu pozwala o niczym nie zapomnieć i określać sobie priorytety.

Niestety tak ten świat jest skonstruowany, że najpierw jest pora na obowiązki a dopiero potem na przyjemności

Poza tym to dla mnie trochę dziwne, że można woleć przeglądać instagramy czy facebooki znajomych niż się po prostu z nimi spotkać. Chociaż może ja już jestem za stara i nie ogarniam, w jakim kierunku zmierza świat...
ChmielAnka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 16:46   #7
Cini_minis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 21
Dot.: Nie mogę się zorganizować ;(

dobre rady, ale są też inne przyczyny tego, że się człowiek nie potrafi skupić, czuje się przemęczony i "niezdolny" do zrobienia czegokolwiek, może idź do lekarza rodzinnego i zrób sobie jakieś podstawowe badania, np. badania krwi, a potem się zobaczy co dalej.
Cini_minis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-22, 15:02   #8
Karolinka341
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 18
Dot.: Nie mogę się zorganizować ;(

pomysl tez o zdrowym odrzywianiu, bo to rozkojarzenie moze wynikac ze zlej diety
Karolinka341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-22 16:02:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:32.