Olejek rycynowy do włosów - część II - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-24, 13:49   #841
Twitter
Zakorzenienie
 
Avatar Twitter
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lover Silesia
Wiadomości: 4 684
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Melmania Pokaż wiadomość
I poczytaj wątek o walce o piękne włosy :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=631569
i ten poświęcony właśnie wypadającym włosom:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=618711

Rycynę możesz mieszać np z olejem z pestek winogron (nierafinowanym - do kupienia w normalnych sklepach z żywnością). Szampon osobiście stosuję tylko taki bez SLS (Babydream z Rossmanna za coś koło 4 zł). Odżywkę teraz Alterra (8zł) na zmianę z Isaną z babassu (coś koło 5 zł).
Możesz też zmieszać rycynę z olejkiem z Alterry (najbardziej lubię migdały + papaja - cena około 12 zł).

Pielęgnacja włosów wcale nie musi być kosztowna Wręcz przeciwnie, często można używać to co się ma w lodówce, albo kuchennej półce (moje ostatnie odkrycie - miód dodawany do odżywki )

Ja mam pytanie odnośnie Babydreamu właśnie Wiem, że ma dobry skład, że brak mu SLS, że jest przeznaczony dla najmłodszych użytkowników szamponów, ale to, co on robi z moimi włosami, to okropieństwo

Włosy w trakcie mycia stają się sztywne, splątane, zaczynają piszczeć, gdy przejedzie się po nich dwoma palcami (wiecie o co mi chodzi? taki odgłos, jak się przejedzie palcem po dobrze umytym talerzu ) Używam go do jednokrotnego mycia, nawet rycyny, olej schodzi od pierwszego razu, ale wrażenia są nieprzyjemne. Podczas mycia trudno mi wplątać palce we włosy a rozczesanie bez odżywki nawet nie wchodzi w grę. Czy też tak macie?

Zużyłam już dwie butelki, aby się do niego przekonać, ale ta okropna szorstkość włosów jest nie do przejścia i zostanę przy Alterze. Co odpowiada za tego "ścieraka" w szamponie?
__________________
Wymiany kosmetyczne?
Twitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 17:04   #842
Majka90x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 93
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Twitter Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie odnośnie Babydreamu właśnie Wiem, że ma dobry skład, że brak mu SLS, że jest przeznaczony dla najmłodszych użytkowników szamponów, ale to, co on robi z moimi włosami, to okropieństwo

Włosy w trakcie mycia stają się sztywne, splątane, zaczynają piszczeć, gdy przejedzie się po nich dwoma palcami (wiecie o co mi chodzi? taki odgłos, jak się przejedzie palcem po dobrze umytym talerzu ) Używam go do jednokrotnego mycia, nawet rycyny, olej schodzi od pierwszego razu, ale wrażenia są nieprzyjemne. Podczas mycia trudno mi wplątać palce we włosy a rozczesanie bez odżywki nawet nie wchodzi w grę. Czy też tak macie?

Zużyłam już dwie butelki, aby się do niego przekonać, ale ta okropna szorstkość włosów jest nie do przejścia i zostanę przy Alterze. Co odpowiada za tego "ścieraka" w szamponie?
O ja też tak miałam... Włosy miałam tak splątane przy skórze zwłaszcza że nie szło grzebienia wsadzić... Chętnie się dowiem co on ma takiego w tym składzie... Dodam że przerzuciłam się z myciem na płyn do higieny intymnej Facelle i jestem zakochana w nim nawet bez odżywki moje włosy się rozczesują bez problemów, może to przez lekko kwaśne pH tego płynu które domyka łuski włosów? Nie wiem nie znam sie to taka moja teoria
Majka90x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 17:46   #843
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

BD wcale nie jest takim łagodnym szamponem. Ja go zawsze zaliczałam do tych dobrze oczyszczających.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 20:21   #844
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

rycynowy jest faktycznie taki dobry do brwi? Bo generalnie mam gęste, ale przy samym wewnętrznym kąciku jest ich mało. Wyglądam jakbym sobie wyregulowała za dużo .
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 20:31   #845
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
rycynowy jest faktycznie taki dobry do brwi? Bo generalnie mam gęste, ale przy samym wewnętrznym kąciku jest ich mało. Wyglądam jakbym sobie wyregulowała za dużo .
tak po 2 -3 tygodniach pierwsze efekty
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 14:33   #846
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Twitter Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie odnośnie Babydreamu właśnie Wiem, że ma dobry skład, że brak mu SLS, że jest przeznaczony dla najmłodszych użytkowników szamponów, ale to, co on robi z moimi włosami, to okropieństwo

Włosy w trakcie mycia stają się sztywne, splątane, zaczynają piszczeć, gdy przejedzie się po nich dwoma palcami (wiecie o co mi chodzi? taki odgłos, jak się przejedzie palcem po dobrze umytym talerzu ) Używam go do jednokrotnego mycia, nawet rycyny, olej schodzi od pierwszego razu, ale wrażenia są nieprzyjemne. Podczas mycia trudno mi wplątać palce we włosy a rozczesanie bez odżywki nawet nie wchodzi w grę. Czy też tak macie?

Zużyłam już dwie butelki, aby się do niego przekonać, ale ta okropna szorstkość włosów jest nie do przejścia i zostanę przy Alterze. Co odpowiada za tego "ścieraka" w szamponie?
BD zostawia takie uczucie, ale ja się do niego przyzwyczaiłam. Teraz wydaje mi się nawet, że jak skóra i włosy nie skrzypią to są domyte. Oczywiście odżywka jest nieodzowna, ale ogólnie nie wyobrażam sobie nie używania odżywki po myciu (zwłaszcza np wzmocnionej miodem, albo kroplą rycyny). Po odżywce nie ma najmniejszego problemu z rozczesaniem.
Spotkałam się jednak też z opinią, że szampon ma złe PH (zbyt zasadowe) i to może niekorzystnie wpływać na skórę głowy - więc sama już nie wiem.
Na pewno BD genialnie zmywa oleje
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 17:40   #847
a_jak_nie_to_co
Przyczajenie
 
Avatar a_jak_nie_to_co
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

A gdyby tak nałożyć na włosy zwykły olej stosowany w kuchni? Może ktoś próbował?
a_jak_nie_to_co jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 17:56   #848
angelinmyheart
Zakorzenienie
 
Avatar angelinmyheart
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 886
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez a_jak_nie_to_co Pokaż wiadomość
A gdyby tak nałożyć na włosy zwykły olej stosowany w kuchni? Może ktoś próbował?
Zobacz ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612002, a najlepiej przejdź od razu do pigułki.
__________________
"If you want to get promoted start acting instead of just talking about it!"

https://www.suwaczki.com/tickers/72fldcimnc0g695n.png

01.02.2009r
04.08.2018r
angelinmyheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 12:11   #849
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez a_jak_nie_to_co Pokaż wiadomość
A gdyby tak nałożyć na włosy zwykły olej stosowany w kuchni? Może ktoś próbował?
Dziewczyny w wątku podanym wyżej pisały o tym , że można
PS. zauważyłam , że nastał szał na inne oleje a o rycynowym już mało słychać
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 13:31   #850
WomanInWhite
Raczkowanie
 
Avatar WomanInWhite
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cześć Dziewczyny

Mój pierwszy post na forum i od razu dołączam do użytkowniczek olejku rycynowego.

Zaczęło się od tego, że chciałam wzmocnić paznokcie i przypomniałam sobie o tym, jak to kilkanaście lat temu go stosowałam, właśnie na nie. Stosowałam jakiś czas, jednak stwierdziłam, że strasznie to uciążliwe, bo wchłania się niemiłosiernie długo...

Później dołączyłam do tego brwi i rzęsy, jednak zaprzestałam chociaż już po kilku zastosowaniach zauważyłam poprawę. Jestem blondynką i moje brwi, a zwłaszcza rzęsy są jasne. Olejek je wzmocnił i przyciemnił, w dodatku były były bardziej elastyczne. Problem był w tym, że znów to wchłanianie i tłustość. W dodatku trochę wysuszył mi skórę pod oczami. Gdzieś w tym wątku, któraś z dziewczyn napisała, że nakład go po prostu szczoteczką z tuszu do rzęs. I właśnie to będę musiała zastosować! Niedługo kończy mi się tusz, więc mam nadzieję, że wezmę się za to na poważnie.

A teraz najlepsze. Od jakiegoś miesiąca stosuję olejek rycynowy na włosy. Nie sam, bo jest okropnie gęsty. Używam go razem z oliwą z oliwek, w stosunku 1:3, a i tak nakłada się koszmarnie. Jednak warto, bo moje włosy wyglądają o niebo lepiej. Wcześniej używałam kokosowego, jednak miałam po nim na głowie jeszcze większe siano niż mam normalnie. Rycyna znakomicie wygładziła mi włosy, są miękkie i elastyczne, lepiej się układają. W dodatku staram zmywać lakier do paznokci przed aplikacją (nakładam na noc) i po prostu nie myję już rąk. Więc i paznokcie i dłonie korzystają z jego dobroczynnych właściwości

Mam tylko nadzieję, że w pewnym momencie stosowania, nie zacznie wysuszać, jednak miesiąc to nie tak znowu długo, wszytko się jeszcze może zdarzyć.
WomanInWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 13:51   #851
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez WomanInWhite Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Mój pierwszy post na forum i od razu dołączam do użytkowniczek olejku rycynowego.

Zaczęło się od tego, że chciałam wzmocnić paznokcie i przypomniałam sobie o tym, jak to kilkanaście lat temu go stosowałam, właśnie na nie. Stosowałam jakiś czas, jednak stwierdziłam, że strasznie to uciążliwe, bo wchłania się niemiłosiernie długo...

Później dołączyłam do tego brwi i rzęsy, jednak zaprzestałam chociaż już po kilku zastosowaniach zauważyłam poprawę. Jestem blondynką i moje brwi, a zwłaszcza rzęsy są jasne. Olejek je wzmocnił i przyciemnił, w dodatku były były bardziej elastyczne. Problem był w tym, że znów to wchłanianie i tłustość. W dodatku trochę wysuszył mi skórę pod oczami. Gdzieś w tym wątku, któraś z dziewczyn napisała, że nakład go po prostu szczoteczką z tuszu do rzęs. I właśnie to będę musiała zastosować! Niedługo kończy mi się tusz, więc mam nadzieję, że wezmę się za to na poważnie.

A teraz najlepsze. Od jakiegoś miesiąca stosuję olejek rycynowy na włosy. Nie sam, bo jest okropnie gęsty. Używam go razem z oliwą z oliwek, w stosunku 1:3, a i tak nakłada się koszmarnie. Jednak warto, bo moje włosy wyglądają o niebo lepiej. Wcześniej używałam kokosowego, jednak miałam po nim na głowie jeszcze większe siano niż mam normalnie. Rycyna znakomicie wygładziła mi włosy, są miękkie i elastyczne, lepiej się układają. W dodatku staram zmywać lakier do paznokci przed aplikacją (nakładam na noc) i po prostu nie myję już rąk. Więc i paznokcie i dłonie korzystają z jego dobroczynnych właściwości

Mam tylko nadzieję, że w pewnym momencie stosowania, nie zacznie wysuszać, jednak miesiąc to nie tak znowu długo, wszytko się jeszcze może zdarzyć.
Ja na rzęsy również stosowałam i muszę przyznać , że był świetny i muszę do tego wrócić może nawet i dziś - zmotywowałaś mnie swoim postem
Na włosy również stosowałam lecz przestałam, bo nie mogłam domyć Dziś jednak postanowiłam nałożyć go na długość wraz z winogronowym ,zobaczymy wieczorem co z tego wyjdzie
Tak w ogóle to powodzenia w dalszej pielęgnacji W stosowaniu tego olejku bardzo ważna jest regularność -wtedy przynosi wspaniałe efekty
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-28, 12:20   #852
Dum pugnas victor es
Raczkowanie
 
Avatar Dum pugnas victor es
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 316
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Ja też muszę się pochwalic, że od jakiegos czasu stosuję olejek rycynowy łączę go z naftą, żółtkiem, miodem, aloesem i innymi cudami i nakładam na głowę na godzinkę pod czepek przed myciem (wtedy już nie olejuję) włoski są po tym rzeczywiście baaaardzo ładne
__________________
Sport, włosy, zdrowa kuchnia!
Bloguję dumpugnasvictores.blogspo t.com
Dum pugnas victor es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 14:26   #853
WomanInWhite
Raczkowanie
 
Avatar WomanInWhite
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Ja na rzęsy również stosowałam i muszę przyznać , że był świetny i muszę do tego wrócić może nawet i dziś - zmotywowałaś mnie swoim postem
Na włosy również stosowałam lecz przestałam, bo nie mogłam domyć Dziś jednak postanowiłam nałożyć go na długość wraz z winogronowym ,zobaczymy wieczorem co z tego wyjdzie
Tak w ogóle to powodzenia w dalszej pielęgnacji W stosowaniu tego olejku bardzo ważna jest regularność -wtedy przynosi wspaniałe efekty
Cieszę się, że Cię zmotywowałam. Mnie kusi, żeby już zmienić przeznaczenie szczoteczki od tuszu, ale zostanę wtedy bez tuszu, a zakupy kosmetyczne w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że jak już będę mogła nakładać szczoteczką, to będzie to regularne hehe. Miałam tak zrobić z poprzednim tuszem, ale zapomniałam i skończył w koszu. Dopiero jak zajrzałam tu, przypominałam sobie, że muszę tak zrobić Palcem niestety się nie sprawdzi, jak pisałam, wysuszył mi troszkę skórę wokół oczu, bo zawsze przy nakładaniu, dostawał się też na skórę

A jak wrażenia po nocy z rycynowym i winogronowym?

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Dum pugnas victor es Pokaż wiadomość
Ja też muszę się pochwalic, że od jakiegos czasu stosuję olejek rycynowy łączę go z naftą, żółtkiem, miodem, aloesem i innymi cudami i nakładam na głowę na godzinkę pod czepek przed myciem (wtedy już nie olejuję) włoski są po tym rzeczywiście baaaardzo ładne
Też ciekawy sposób, ale póki co, to ja bałabym się aż takich mieszanek Nie wiem czemu, ale najbardziej to to żółtko mnie przeraża hehe. Może to wspomnienia sprzed kilkunastu lat po szamponie jajecznym. Był to łupież jakiego nigdy, po niczym nie dostałam

Edytowane przez WomanInWhite
Czas edycji: 2012-07-28 o 14:28
WomanInWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 15:18   #854
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Ja nakładam olejek rycynowy na rzęsy patyczkiem (takim kosmetycznym) zamoczonym w butelce z olejem. Chociaż pomysł ze szczoteczką po tuszu jest lepszy (kiedyś tak nakładam), ale aktualnie nie mam, muszę jeszcze poczekać na wymianę tuszu, wtedy będę stosować.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 19:44   #855
Delfinka07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Witam

Wlasnie siedze z olejkiem rycynowym samym bez zoltka i sie zastanawiam nad tym czy musze zalozyc czepek foliowy ?

Jak robilam w tamtym tyg z zoltkiem to zakladalam, ale to tylko przez zoltko zeby czegos nie pobrudzic.

Doradzcie bo juz sama nie wiem.

edit: no dobra siedzialam z tym oejkiem 3 h w czepku w koncu
Zmylam, nalozylam odzywke i lepek schnie, ale juz czuje na tych suchych wlosach jakie mam boskie i miekkie

Edytowane przez Delfinka07
Czas edycji: 2012-07-28 o 23:01
Delfinka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 00:26   #856
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

cześć

ja w końcu zaczęłam używać od dziś oleju rycynowego na moje zniszczone końcówki włosów. Metoda "taka owaka" aby było mi wygodniej a mianowicie podgrzewam wodę w garnuszku litrowym, wlewam łyżkę oleju rycynowego, polewam nad miską suche końce bądź od połowy włosów. To co zleci do miski z powrotem do garnuszka wlewam i tak kilka razy. Bardzo tłuści się wszystko, zwłaszcza dłonie dodatkowo jak rozprowadzam dlatego następnym razem zrobię to w gumowych rękawiczkach.

Włosy takie splatam w warkocz, będę spać z głową na ręczniku aby poduszki nie zabrudzić. Mam zamiar robić to co 2-3 dni bo muszę sobie porządnie zreperować te końce. Mam nadzieję, że będę zadowolona z efektu
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 09:02   #857
Dum pugnas victor es
Raczkowanie
 
Avatar Dum pugnas victor es
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 316
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Alyssum Pokaż wiadomość
cześć

ja w końcu zaczęłam używać od dziś oleju rycynowego na moje zniszczone końcówki włosów. Metoda "taka owaka" aby było mi wygodniej a mianowicie podgrzewam wodę w garnuszku litrowym, wlewam łyżkę oleju rycynowego, polewam nad miską suche końce bądź od połowy włosów. To co zleci do miski z powrotem do garnuszka wlewam i tak kilka razy. Bardzo tłuści się wszystko, zwłaszcza dłonie dodatkowo jak rozprowadzam dlatego następnym razem zrobię to w gumowych rękawiczkach.

Włosy takie splatam w warkocz, będę spać z głową na ręczniku aby poduszki nie zabrudzić. Mam zamiar robić to co 2-3 dni bo muszę sobie porządnie zreperować te końce. Mam nadzieję, że będę zadowolona z efektu
Aaa, czyli metoda rosołkowa z rycyną w roli głównej To napisz nam koniecznie jakie efekty
__________________
Sport, włosy, zdrowa kuchnia!
Bloguję dumpugnasvictores.blogspo t.com
Dum pugnas victor es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 10:57   #858
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Dum pugnas victor es Pokaż wiadomość
Aaa, czyli metoda rosołkowa z rycyną w roli głównej To napisz nam koniecznie jakie efekty
Hehe rosołkowa, ładna nazwa szczerze ja jestem początkująca w tym i dopiero wgłębiam się w tajniki, także na początek sam o. rycynowy potem dołożę inne dodatki
Kiedyś wcierałam na sucho ale to było okropne dla mnie, więc wyczytałam gdzieś tą metodę i przypadło mi do gustu.
Z rana umyłam te końce najpierw szamponem z alterry z granatem i aloesem nie domyłam dokładnie, potem sięgnęłam po odżywkę jaką miałam tj. diplona regenerująca dla zniszczonych i suchych włosów. I tym umyłam dokładniej.
Mam miękkie końce, ładnie pachną i błyszczą więc na początek chyba wyszło dobrze
Mam zamiar stosować tą metodę b. długo w miarę upływu czasu dodam jakieś dodatki do tego "rosołku" jak tylko poczytam o tym jeszcze więcej
pozdrawiam
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 11:36   #859
Dum pugnas victor es
Raczkowanie
 
Avatar Dum pugnas victor es
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 316
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Alyssum Pokaż wiadomość
Hehe rosołkowa, ładna nazwa szczerze ja jestem początkująca w tym i dopiero wgłębiam się w tajniki, także na początek sam o. rycynowy potem dołożę inne dodatki
Kiedyś wcierałam na sucho ale to było okropne dla mnie, więc wyczytałam gdzieś tą metodę i przypadło mi do gustu.
Z rana umyłam te końce najpierw szamponem z alterry z granatem i aloesem nie domyłam dokładnie, potem sięgnęłam po odżywkę jaką miałam tj. diplona regenerująca dla zniszczonych i suchych włosów. I tym umyłam dokładniej.
Mam miękkie końce, ładnie pachną i błyszczą więc na początek chyba wyszło dobrze
Mam zamiar stosować tą metodę b. długo w miarę upływu czasu dodam jakieś dodatki do tego "rosołku" jak tylko poczytam o tym jeszcze więcej
pozdrawiam
Ja też jestem początkująca, więc witaj w klubie jestem ciekawa jak to zadziała u Ciebie, bo mi olejek rycynowy używany solo zaczął przyciemniac włoski i go odstawiłam (a mam naturalne blond, więc chciałam, żeby były jak najjaśniejsze w całej tej włosomanii ). Teraz właśnie robię taką papkę z różnych skladników, dorzucam cytryne i miód, które powinny to przyciemniające działanie rycyny niwelowac A tak w ogóle, to jeszcze szukam sposobu na najlepsze możliwe jego zastosowanie, więc wszystkie recenzje i opinie chętnie przeczytam
__________________
Sport, włosy, zdrowa kuchnia!
Bloguję dumpugnasvictores.blogspo t.com
Dum pugnas victor es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-29, 12:01   #860
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Dum pugnas victor es Pokaż wiadomość
Ja też jestem początkująca, więc witaj w klubie jestem ciekawa jak to zadziała u Ciebie, bo mi olejek rycynowy używany solo zaczął przyciemniac włoski i go odstawiłam (a mam naturalne blond, więc chciałam, żeby były jak najjaśniejsze w całej tej włosomanii ). Teraz właśnie robię taką papkę z różnych skladników, dorzucam cytryne i miód, które powinny to przyciemniające działanie rycyny niwelowac A tak w ogóle, to jeszcze szukam sposobu na najlepsze możliwe jego zastosowanie, więc wszystkie recenzje i opinie chętnie przeczytam
no właśnie też mnie ciekawi jak to wyjdzie, ja mimo farbowania zawsze mam ciemniejsze włosy u dołu Czyli pewnie i tak będę miała ciemniejsze po kuracji.
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 16:33   #861
Dum pugnas victor es
Raczkowanie
 
Avatar Dum pugnas victor es
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 316
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Alyssum Pokaż wiadomość
no właśnie też mnie ciekawi jak to wyjdzie, ja mimo farbowania zawsze mam ciemniejsze włosy u dołu Czyli pewnie i tak będę miała ciemniejsze po kuracji.
możliwe tak to jest z tym olejkiem rycynowym... a nie działa on wysuszająco?
__________________
Sport, włosy, zdrowa kuchnia!
Bloguję dumpugnasvictores.blogspo t.com
Dum pugnas victor es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 22:05   #862
Delfinka07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Trzymalam sam olejek z 3,5 h, mi sie latwo domywa olej a uzywam teraz szamopnu z Barwy brzozowego.

Mam super wlosy dzis, miekkie i sliskie.
Kolzanka mi sie dzis pytala czy 2 raz farbowalam wlosy bo mam ciemne, a farbowalam tydzien temu na czrano.

Wiec nie wiem, watpie zeby po 2 razach tak sciemnialy a odstep byl tygodniowy.

A moze, moze odyzwyily sie, luski zamknely i dlatego sa ciemniejsze hehehhehe

Dla mnie super olejek.

Nastepnym razem dodam kokosowego i zobacze
Delfinka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 09:46   #863
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Ile nowych rycynomaniaczek
Ja nie zauważyłam przyciemniania włosów po rycynie, ale pewnie dlatego, że zmywałam ją BD a on rozjaśnia.
Wydaje mi się, że zawsze warto nałożyć czepek foliowy, bo się robi wtedy fają saunę włosom i wszystko w nie lepiej wnika. Ja nie nakładam, bo nie wyobrażam sobie spania z workiem na głowie

Olejek rycynowy sam w sobie może przesuszać, ale jak zwykle to wszystko kwestia indywidualna i trzeba przetestować na sobie
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 13:36   #864
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez WomanInWhite Pokaż wiadomość
A jak wrażenia po nocy z rycynowym i winogronowym? [COLOR="Silver"]
Eh nie domył mi się nałożyłam go o wiele za wiele więc sądzę , że to dlatego następnym razem doleję jedynie kropelkę do winogronowego i mam nadzieję , że będzie lepiej
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 15:44   #865
xestrellax
Rozeznanie
 
Avatar xestrellax
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 849
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Hej Mam takie pytanie, mam nadzieję, że nie będziecie mnie wyzywać, że nie przeczytałam całego wątku... Czy olejek działa tylko wygładzająco, czy też wzmacniająco? Bo moim problemem jest nadmierne wypadanie włosów, i zastanawiam się, czy stosowanie olejku na skalp zmniejszy wypadanie?
Pozdrawiam
__________________
Fuck fashion. Let's smoke menthols.
xestrellax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 17:09   #866
angelinmyheart
Zakorzenienie
 
Avatar angelinmyheart
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 886
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez xestrellax Pokaż wiadomość
Hej Mam takie pytanie, mam nadzieję, że nie będziecie mnie wyzywać, że nie przeczytałam całego wątku... Czy olejek działa tylko wygładzająco, czy też wzmacniająco? Bo moim problemem jest nadmierne wypadanie włosów, i zastanawiam się, czy stosowanie olejku na skalp zmniejszy wypadanie?
Pozdrawiam
Olej pomaga na wypadanie włosów i na nowe też.
__________________
"If you want to get promoted start acting instead of just talking about it!"

https://www.suwaczki.com/tickers/72fldcimnc0g695n.png

01.02.2009r
04.08.2018r
angelinmyheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 20:03   #867
WomanInWhite
Raczkowanie
 
Avatar WomanInWhite
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Eh nie domył mi się nałożyłam go o wiele za wiele więc sądzę , że to dlatego następnym razem doleję jedynie kropelkę do winogronowego i mam nadzieję , że będzie lepiej
Jak pierwszy raz nałożyłam kokosowy, to myślałam, że nigdy nie zmyję, właśnie dlatego, że za dużo Chociaż, później i tak miałam problem z jego zmywaniem hehe. Z rycynowym od pierwszego użycia nie mam problemu. Nie wiem jaką konsystencje ma winogronowy, bo nie używam nawet w kuchni, ale rycynowy, jest gęsty nawet jak dodaję do niego oliwę z oliwek. Oczywiście już nie tak bardzo.

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Melmania Pokaż wiadomość
Ile nowych rycynomaniaczek
Ja nie zauważyłam przyciemniania włosów po rycynie, ale pewnie dlatego, że zmywałam ją BD a on rozjaśnia.
Wydaje mi się, że zawsze warto nałożyć czepek foliowy, bo się robi wtedy fają saunę włosom i wszystko w nie lepiej wnika. Ja nie nakładam, bo nie wyobrażam sobie spania z workiem na głowie

Olejek rycynowy sam w sobie może przesuszać, ale jak zwykle to wszystko kwestia indywidualna i trzeba przetestować na sobie
Też nie zauważyłam przyciemnienia. Powiedziałabym nawet, że mi trochę włosy pojaśniały. Pewnie nie jest to zasługa olejku rycynowego, ale skoro włosy są jaśniejsze, to ich nie przyciemnił

Chciałabym nakładać czepek foliowy na włosy po olejowaniu, ale zostawiam olej na noc i też sobie nie wyobrażam spania z workiem na głowie, już pomijając fakt, że pewnie po 15 minutach i tak by mi spadł z głowy. A szkoda, bo zapach olejku rycynowego nie należy do zbyt przyjemnych.

Próbuję też wymyślić, co dodać do olejku rycynowego, tak żeby nakładać na skórę głowy, ale móc zostawić na całą noc. Ponieważ, póki co spróbowałam tylko raz, ale sam. Muszę przyznać, że było to dość nieprzyjemne doświadczenie, bo jest bardzo gęsty i chociaż starałam się być delikatna, to nie szło to dobrze, a i trochę włosów przy tym straciłam...

Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Edytowane przez WomanInWhite
Czas edycji: 2012-07-30 o 20:10
WomanInWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 22:09   #868
Majka90x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 93
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez WomanInWhite Pokaż wiadomość
Jak pierwszy raz nałożyłam kokosowy, to myślałam, że nigdy nie zmyję, właśnie dlatego, że za dużo Chociaż, później i tak miałam problem z jego zmywaniem hehe. Z rycynowym od pierwszego użycia nie mam problemu. Nie wiem jaką konsystencje ma winogronowy, bo nie używam nawet w kuchni, ale rycynowy, jest gęsty nawet jak dodaję do niego oliwę z oliwek. Oczywiście już nie tak bardzo.

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------



Też nie zauważyłam przyciemnienia. Powiedziałabym nawet, że mi trochę włosy pojaśniały. Pewnie nie jest to zasługa olejku rycynowego, ale skoro włosy są jaśniejsze, to ich nie przyciemnił

Chciałabym nakładać czepek foliowy na włosy po olejowaniu, ale zostawiam olej na noc i też sobie nie wyobrażam spania z workiem na głowie, już pomijając fakt, że pewnie po 15 minutach i tak by mi spadł z głowy. A szkoda, bo zapach olejku rycynowego nie należy do zbyt przyjemnych.

Próbuję też wymyślić, co dodać do olejku rycynowego, tak żeby nakładać na skórę głowy, ale móc zostawić na całą noc. Ponieważ, póki co spróbowałam tylko raz, ale sam. Muszę przyznać, że było to dość nieprzyjemne doświadczenie, bo jest bardzo gęsty i chociaż starałam się być delikatna, to nie szło to dobrze, a i trochę włosów przy tym straciłam...

Macie jakieś sprawdzone sposoby?
Ja posiłkuję się butelką po kuracji z Joanny (zdj w załączniku). Ma fajny dziubasek i niesamowicie ułatwia nałożenie precyzyjne na skórę głowy, poza tym można buteleczkę na chwilę wstawić do ciepłej wody, olejek się rozgrzewa i o niebo lepiej nakłada bo staje się trochę rzadszy Ewentualnie jak nie masz takiej lub podobnej butelki zawsze zostaje zwykła plastikowa strzykawa trochę ciapania będzie ale naprawdę warto bo olejek rycynowy genialnie działa na włosy... Moje zakola i łyse placki na głowie zarosły już prawie całkowicie a nad czołem ciągle pojawiaja sie nowe wartwy włosków, coś jak kolejne i kolejne "nowe grzywki". Z tym że ja to jestem maniak i zdarza mi się nawet 3-4 razy w tygodniu nakładać na skalp poza tym ja lubię jego zapach i jakoś mi się z nim przyjemnie śpi nawet ;p Czepka lepiej nie zostawiać na całą noc, skóra głowy powinna oddychać ja nakładam olejek na skórę, robię masaż całej głowy zaplatam warkoczyk i już, ewentualnie ręcznik na poduchę żeby nie obtłuścić za bardzo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuracja--640x480-.jpg (11,2 KB, 11 załadowań)
Majka90x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 08:48   #869
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Taki aplikator to rzeczywiście fajna rzecz. Muszę się porozglądać za czymś podobnym - strzykawka do mnie jakoś nie przemawia... (pewnie cała łazienka oprócz mojej głowy byłaby "ostrzykana" olejem ).
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 10:53   #870
WomanInWhite
Raczkowanie
 
Avatar WomanInWhite
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Majka90x Pokaż wiadomość
Ja posiłkuję się butelką po kuracji z Joanny (zdj w załączniku). Ma fajny dziubasek i niesamowicie ułatwia nałożenie precyzyjne na skórę głowy, poza tym można buteleczkę na chwilę wstawić do ciepłej wody, olejek się rozgrzewa i o niebo lepiej nakłada bo staje się trochę rzadszy Ewentualnie jak nie masz takiej lub podobnej butelki zawsze zostaje zwykła plastikowa strzykawa trochę ciapania będzie ale naprawdę warto bo olejek rycynowy genialnie działa na włosy... Moje zakola i łyse placki na głowie zarosły już prawie całkowicie a nad czołem ciągle pojawiaja sie nowe wartwy włosków, coś jak kolejne i kolejne "nowe grzywki". Z tym że ja to jestem maniak i zdarza mi się nawet 3-4 razy w tygodniu nakładać na skalp poza tym ja lubię jego zapach i jakoś mi się z nim przyjemnie śpi nawet ;p Czepka lepiej nie zostawiać na całą noc, skóra głowy powinna oddychać ja nakładam olejek na skórę, robię masaż całej głowy zaplatam warkoczyk i już, ewentualnie ręcznik na poduchę żeby nie obtłuścić za bardzo
No to teraz to dopiero się zmotywowałam! Też przydałoby mi się trochę nowych włosków hehe. Po tym pierwszym nałożeniu, pomyślałam, że będę nakładać na skórę głowy co 2 tygodnie, ale po Twoim poście chyba to będzie częściej

Taka buteleczka z aplikatorem to faktycznie, byłoby super rozwiązanie. Ja próbowałam właśnie strzykawką. Nie było źle, ale trochę zabawy z tym jest Jednak dla mnie większym problemem niż samo nakładanie, jest właśnie ta gęstość olejku. Ale chyba trzeba się po prostu przyzwyczaić

Też uważam, że skóra powinna w nocy oddychać, więc nie mogłabym spać w czepku czy folii na głowie. Ze spiętym włosami nie potrafię spać, a ręczniki czy coś innego na poduszkę się nie sprawdzą, bo ja to śpię tak, że czasem to w ogóle nie śpię na poduszce, co więcej, jak mój mężczyzna wstaje, to śpię na jego połowie, więc musiałabym tak całe łóżko przykryć ręcznikami
WomanInWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-11 11:19:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.