Czy opłaca się obcinać na zimę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-22, 16:51   #1
lolitka888
Rozeznanie
 
Avatar lolitka888
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 878

Czy opłaca się obcinać na zimę?


Witajcie,
Postanowiłam napisać bo juz do tygodnia dzień w dzień zastanawiam się czy nie obciąć włosów..
Marzą mi się długie ale prosto obcięte włosy a pół życia cieniowałam,stopniowałam i ciężko mi z tego etapu wyjść..
Obecnie mam do połowy pleców, różnej długości włosy. Końcówki strasznie mi sie rozdwajają..może tego nie widać na 1 rzut oka bo staram sie o nie dbać jak mogę ale gdy wezmę je pod odpowiednie światło, popatrze pod dobrym kątem to widze jak pełno na nich kuleczek białych.. Zal mi włosów bo dlugo je zaposzczam ale są takie nieciekawe..do tego strasznie wolno rosną..
Zastanawiam się więc czy nie obciąć ich równiusieńko,tylko ze musialabym wtedy do ramion je obciąc a mam dosc okrągłą twarz..
Co Wy byście zrobily na moim miejscu?
Lepiej troche jeszcze zaposcic mimo wszytsko te krotsze wlosy?czy juz je obciąc bo moze wtedy beda szybciej rosly jak beda zdrowe?..
A kolejnym pytaniem jest czy opłaca się obcinać wlosy na krotkie na zimę?bo wiadomo,czapki,płaszcz..k oncówki się ocieraja..
Bardzo prosze o pomoc
Pozdrawiam
lolitka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 17:11   #2
karen_walker
Raczkowanie
 
Avatar karen_walker
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: LA/Tarnów
Wiadomości: 157
Dot.: Czy opłaca się obcinać na zimę?

Włosy cieniowane bardzo szybko i łatwo się rozdwajają! Wiem, bo sama takie miałam i mi się okropnie rozdwajały, a jak obcięłam na równo to ten problem jakoś zniknął, a pielęgnację prowadziłam taką samą, więc to musiała być wina cieniowania. Wiesz, na zimę na króciutko ścinać nie ma sensu. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja i cięcie, a włosy dadzą radę no i nie wystawiaj ich na mróz! Tylko chowaj szczelnie pod czapkę. Ja bym obcięła już do tych ramion, zobaczysz wtedy jak Ci odżyją i szybko będziesz widziała jak rosną. Zaryzykuj. Włosy do ramion przy okrągłej buzi nie są takie złe, bo ją wyszczuplają. Krótkie włosy okrągłą buzię pogrubiają. Ale nie musisz obcinać do samych ramion możesz obciąć np do łopatek a za pół roku obciąć resztę cieniowania i będziesz miała i dłuższe i równe. Ale ja bym obcięła na jedną długość i jakoś przetrwała rok, podcinając co 2-3 miesiące po 1 cm. Włosy na krótko? Jak już obetniesz, będzie za późno a tak szybko nie odrosną jak włosy do ramion. Dla mnie to radykalne obcinanie na zimę, to zabobon.
karen_walker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 18:32   #3
lolitka888
Rozeznanie
 
Avatar lolitka888
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 878
Dot.: Czy opłaca się obcinać na zimę?

Dziekuje odzew
Na krotciutko nie chce to napewno,tylko wlasnie moze do tych ramion..a z ta zimą to sie zastanawialam czy lepiej przeczekać ją mając dlugie wlosy by najwyzej one sie niszczyly bo pozniej i tak beda sciene ..niz te nowe koncówki.
lolitka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 15:50   #4
Kaminka24
Rozeznanie
 
Avatar Kaminka24
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 762
Dot.: Czy opłaca się obcinać na zimę?

Ładne włosy to zdrowe włosy tnij do ramion na równo
Kaminka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 21:58   #5
xxxcarolxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 160
Dot.: Czy opłaca się obcinać na zimę?

Cytat:
Napisane przez lolitka888 Pokaż wiadomość
Zal mi włosów bo dlugo je zaposzczam ale są takie nieciekawe..do tego strasznie wolno rosną..
Zastanawiam się więc czy nie obciąć ich równiusieńko,tylko ze musialabym wtedy do ramion je obciąc a mam dosc okrągłą twarz..
Co Wy byście zrobily na moim miejscu?
Lepiej troche jeszcze zaposcic mimo wszytsko te krotsze wlosy?czy juz je obciąc bo moze wtedy beda szybciej rosly jak beda zdrowe?..
A ja bym nie obcinała tylko jeszcze przeczekała tą zimę aż te krótsze warstwy podrosną i dopiero wtedy podcięła. Mówię tak, bo ja obcięłam swoje do ramion z tego samego powodu co Ty i żałuję strasznie. Modlę się żeby tylko szybciej rosły i były długie - na pewno nie rosną szybciej niż przed podcięciem wiem, bo mam kruczoczarne odrosty i widzę (a nawet mierzę linijką). A że nie widzę ani milimetra poprawy, to teraz sobie wyrzucam że mogłam nie obcinać. Skoro nie jesteś jeszcze do końca zdecydowana, to lepiej poczekaj. Ja się z tym zamiarem nosiłam długo, a i tak jak już byłam pewna że dobrze robię, to się potem okazało że żałuję.
xxxcarolxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 07:01   #6
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomości: 394
Dot.: Czy opłaca się obcinać na zimę?

Obcinanie nijak nie wpływa na wzrost włosów, to mit. Ja na Twoim miejscu bym ścięła. Sama musiałam obciąć niedawno ok 10 cm i nie żałuję, bo wiem że odrosną mi zdrowe i ładniejsze włosy. Teraz też nie plączą się (zniszczone mają do tego tendencję) więc ja ich nie szarpię i nie powoduję nowych zniszczeń w zdrowej części włosa! Oszczędzam też na olejkach i odżywkach, bo nie pakuję ich we włosy, które i tak idą do obcięcia.
Naprawdę, zniszczone włosy wiele odejmują urody kobiecie. Ludzie zwracają na to uwagę... a włosy odrosną szybciej niż myślisz.
__________________
ehhh
Delave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 13:00   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy opłaca się obcinać na zimę?

Cytat:
Napisane przez Delave Pokaż wiadomość
Obcinanie nijak nie wpływa na wzrost włosów, to mit. Ja na Twoim miejscu bym ścięła. Sama musiałam obciąć niedawno ok 10 cm i nie żałuję, bo wiem że odrosną mi zdrowe i ładniejsze włosy. Teraz też nie plączą się (zniszczone mają do tego tendencję) więc ja ich nie szarpię i nie powoduję nowych zniszczeń w zdrowej części włosa! Oszczędzam też na olejkach i odżywkach, bo nie pakuję ich we włosy, które i tak idą do obcięcia.
Naprawdę, zniszczone włosy wiele odejmują urody kobiecie. Ludzie zwracają na to uwagę... a włosy odrosną szybciej niż myślisz.
dokladnie
albo na poczatek mozesz podciac polowe tego, co chcesz podciac docelowo. przyzwyczaisz sie do krotszych,a w miedzyczasie cos juz podrosna
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-26, 16:06   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Czy opłaca się obcinać na zimę?

Ja mam ten sam kłopot...Fryzjerka spieprzyła mi włosy...miały być lekko wycieniowane,a są wycieniowane, wystopniowane i krzywe
Tak mam, że po prostu górna warstwa włosów jest do ramion, a dolna (z pod spodu) do połowy pleców. chcę je zapuszczac żeby były długie, ale nie wiem co teraz;( czy lepiej je zostawić tak jak są i cały czas nosić spięte, czy obciąć (nawet prosto do tych ramion) i żeby rosły równo. jak można przyspieszyć wzrost włosów.
macie jakies sposoby?
czy tabletki lewitan pomagają także na włosy? Bo chcę je sobie kupić na skórę, ale takie są zawsze na włosy, cerę i paznokcie tylko nie wiem czy to coś da
Dodam że chciałam sobie je poprawić w domu nożyczjkami i jest "bez komentarza"
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 16:56   #9
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomości: 394
Dot.: Czy opłaca się obcinać na zimę?

Jest ogromny wątek o przyspieszaniu porostu włosów.... wyszukiwarka naprawdę ułatwia życie...

Czy obetniesz czy zepniesz włosy zależy od tego, jak się będziesz czuła z krótkimi, czy przypadkiem nie będziesz wyglądała jeszcze gorzej...(albo tak się czuła?) może lepiej stopniowo zejść z cieniowania i co miesiąc obcinać po kilka cm? proponuję zakup dobrych nożyczek i proszenie mamy/koleżanki aby obcięła dokładnie tyle ile sama chcesz.
__________________
ehhh
Delave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 21:38   #10
kendrayosasasasasasasa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Czy opłaca się obcinać na zimę?

ogolnie to powiem wam, ze zawsze lepiej odzywic te wlosy i podcac, chociaz te dwa cm, poniewaz wlosy po jakims tam czasie sie nuszcza i koncowki sie krusza, a skoro koncowki sie krusza to nie widac, ze rosna wiem to bo jestem na profilu fryzjerskim chodcie co 2 miesiace do fryzjera a wlosy na pewno odzyja i zaywazycie poprawe. Do tego polecam tez regeneracje w salonach )
mam nadzieje ze pomoglam, YO
kendrayosasasasasasasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 10:33   #11
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial
Dot.: Czy opłaca się obcinać na zimę?

Ja też myślę o tym, żeby podciąć moje zniszczone włosy, ale mam je tak lekkie, że im krótsze tym bardziej się puszą Poza tym mam problem z rodzajem obcięcia - pocieniowane wyglądają brzydko, jak postrzępione pióra, a jak obetnę je na równo to robi mi się taki wielki hełm, bo mam ich strasznie dużo. Nie mam czasu na wystawanie w łazience godzinę dziennie rano i układanie...
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 21:38   #12
aanemone
Raczkowanie
 
Avatar aanemone
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 160
GG do aanemone
Dot.: Czy opłaca się obcinać na zimę?

co do obcinania włosów na zimę- ja podcinam po zimie na ogół, z tego powodu, że bardzo bardzo jednak mi się niszczą i suszą (: nawilżam jak się da ale i tak jak zerknę na końcówki w wiosennym słońcu to... (:
__________________
'and if the sky falls, mark my words, we'll catch mocking bird' <gwiżdże melodyjnie>

aanemone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 21:19   #13
Ajena
Przyczajenie
 
Avatar Ajena
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 9
Dot.: Czy opłaca się obcinać na zimę?

Cytat:
Napisane przez xxxcarolxxx Pokaż wiadomość
A ja bym nie obcinała tylko jeszcze przeczekała tą zimę aż te krótsze warstwy podrosną i dopiero wtedy podcięła. Mówię tak, bo ja obcięłam swoje do ramion z tego samego powodu co Ty i żałuję strasznie. Modlę się żeby tylko szybciej rosły i były długie - na pewno nie rosną szybciej niż przed podcięciem wiem, bo mam kruczoczarne odrosty i widzę (a nawet mierzę linijką). A że nie widzę ani milimetra poprawy, to teraz sobie wyrzucam że mogłam nie obcinać. Skoro nie jesteś jeszcze do końca zdecydowana, to lepiej poczekaj. Ja się z tym zamiarem nosiłam długo, a i tak jak już byłam pewna że dobrze robię, to się potem okazało że żałuję.
Miałam IDENTYCZNIE. Moje włosy w kwietniu sięgały już ramion, ale były podniszczone. Wahałam się, czy je ściąć, ostatecznie przekonali mnie znajomi, bo 'do zimy odrosną'. Ścięłam do połowy szyi i do dzisiaj nie zauważyłam, żeby choć troszeczkę urosły. Strasznie żałuję, że je obcięłam...
Ajena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 12:44   #14
claudiaa9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 201
Dot.: Czy opłaca się obcinać na zimę?

Miesiąc temu pocieniowałam wlosy z tym, że nakrótsze pasma sięgają do małżowiny usznej. Nie wyglądam dobrze. Też zapuszczam, gdy włosy osiągną dł. do ramion, to obetnę na równo. Na razie tylko 14 cm:/ Więc czakam wytrwale. Gdybym miała do ramion już teraz, to obciełabym
__________________
MOJA WYMIANA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=553155
claudiaa9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 17:58   #15
chillipepper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 26
Dot.: Czy opłaca się obcinać na zimę?

Ja sie zastanawiam nad scieciem, mam dlugie i przez zime sie strasznie niszcza:/
chillipepper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 18:09   #16
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: Czy opłaca się obcinać na zimę?

z tym częstym chodzeniem do fryzjera u mnie było tak - miałam włosy do połowy pleców chodziłam podcinać co 3 msc i po roku miałam włosy do brody. teraz mam nożyczki fryzjerskie obcinam się sama i nie nabijam kont fryzjerom
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 15:07   #17
starsmakeup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 436
Dot.: Czy opłaca się obcinać na zimę?

Od kilku lat walczę z nieudolnym pocieniowaniem mojej byłej fryzjerki
Nie mam grubych włosów - są tak gdzieś po środku... Ale po tym cieniowaniu wyglądają jak szczurze ogonki Zaczęło się od pierwszego cieniowania jakieś 7 lat temu i przez to, że kiedyś nieustannie prostowałam, doczepiałam i rozjaśniałam włosy skutki są wyczuwalne po dzień dzisiejszy. Choć teraz jest o wiele lepiej, ponieważ kilkanaście miesięcy temu zaprzestałam codziennego prostowania i częstego doczepiania włosów. Włosy były w katastrofalnym stanie - pourywane, rozdwojone i przesuszone... Dziś mam trzy warstwy - solidne, zregenerowane... Na końcówkach najdłuższej warstwy są jeszcze pozostałości.
W październiku podcięłam po 3 - 4 cm z każdej warstwy, to samo zrobię na prawdopodobnie na początku stycznia. Oprócz tego postawiłam na silną regenerację ampułkami Radical, ziółkami i wypróbowanymi kosmetykami (maski, ampułki). Oczywiście odstawiłam suszarkę (no chyba, że będzie szykowało się jakieś wielkie wyjście)
Obliczyłam, że w czerwcu moje włosy wreszcie się wyrównają

Jestem zdania, że powinnaś stopniowo podcinać swoje włoski - po troszku co 2-3 miesiące. Końcówki to bardzo krucha rzecz Ja swoje zabezpieczam preparatem do końcówek i nawilżam olejkiem co jakiś czas. W końcu włoski się zrównają i się wzmocnią w między czasie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia:P
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=zZlYif-Z3YU
Czy jest do tego ciąg dalszy?
starsmakeup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.