Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-20, 19:17   #3061
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez jestemann Pokaż wiadomość
Ja mam ochotę wypróbować mineralny podkład w olejku marula Jeszcze z tej samej firmy jest mineralny podkład w kremie babassu i zastanawiam się czy nie sprawdziłby się jako korektor np. pod oczy.

Ogólnie miał ktoś może styczność z minerałami Rhea?
Ciekawy, ale jezeli to kwestia mineralow i oleju, to moze warto samemu taki skrecic? Ja kiedys probowalam, ale mi sie wydje, ze aka mieszanka bedzie super do suchych cer. U mnie podklad sie tak nie trzymal.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 01:16   #3062
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dzięki za odpowiedź, Dziewczyny
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 10:36   #3063
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Są wg was jakieś różnice między trwałością cieni mineralnych różnych marek? Tyle pięknych cieni mnie kusi, ale jednak Neauty nie ma powalającej trwałości na moich mega tłustych powiekach(jak wszystkie cienie zresztą)
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 11:57   #3064
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Moim zdaniem najwieksza trwalosc cieni mineralnych maja cienie matowe, u mnie to jest niezalezne od marki. Naprawde dlugo wytrzymuje prasowaniec z Lily Lolo I should cocoa, znowu prasowane z Lily Lolo, ale satynowe juz sie tak nie utrzymuja np. Truffle Shufle czy Rolling Stone.

Najgorzej pod wzgledem trwalosci wypadaja u mnie satynowe/polyskujace cienie. Po prostu znikaja z oczu, nawet nie wiem kiedy.

Moim zdaniem cienie mineralne sa slabiej napigmentowane niz te drogeryjne. I zwykle widze, ze jak wymaluje oczy mineralami to ten cien, nawet na bazie nie utrzyma sie tak dlugo jak ten drogeryjny.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 12:31   #3065
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Właśnie uwielbiam satynowe też maty trzymają mi się dłużej, ale akurat nie ma u mnie różnicy czy to drogeryjne czy mineralne cienie ogółem. Na pigmentację też nie narzekam tylko właśnie to że mimo bazy nic mi się nie trzyma.

Mam wrażliwe oczy i chciałam zrezygnować z drogeryjnych bo większość mnie podrażnia, ale co za różnica jak i tak muszę dać bazę która mi po 3-4h spływa razem z cieniem do oka .
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 19:34   #3066
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

U mnie się tyle zmieniło, od kiedy używam mineralnego podkładu... Ostatnio skusiłam się w promocji na puder i bazę z Bourjois, na większą okazję. Moja cera wieczorem po zmyciu podkładu mineralnego wygląda tak samo, jak przed jego nałożeniem. Po zmyciu drogeryjnych kosmetyków jest bardziej zmęczona, wysuszona i gołym okiem widzę różnicę w zatkanych porach. Nie ma się co dziwić, bo mam dość wrażliwą cerę.
Oczywiście raz na jakiś czas nie ma problemu, bo zmęczoną przez jeden dzień cerę można łatwo oczyścić, odżywić codziennym kremem albo kroplą oleju naturalnego, ale nie mogłabym wrócić do oblepiania twarzy tymi wszystkimi substancjami na co dzień.
Podkład mineralny nakładam dla równego koloru i przykrycia niedoskonałości, na szczęście u mnie raczej drobnych.
W dobre dni zadowalam się korektorem, a czasami nawet tego nie muszę używać.
Po kosmetykach drogeryjnych (myślę o tych na całą twarz, bo róż, kredka, szminka nie wyrządzają mi szkody) moja cera wygląda tak, że można ją tylko przykryć makijażem - i tu zamyka się błędne koło.
Jeśli kiedykolwiek będę miała córkę, to na pewno będę ją zachęcać do używania naturalnych kosmetyków do makijażu.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 19:39   #3067
chanel_oberlin
Raczkowanie
 
Avatar chanel_oberlin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 98
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Hej mam pytanie. Miałam podkład kryjący Annabelle Minerals, nie mam właściwie co kryć oprócz kilku krostek lub śladów po nich a on nic a nic nie krył... ktoś tak jeszcze miał?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chanel_oberlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-14, 14:30   #3068
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

strzelam w kiepski pędzel, którym go nakładałaś. On jest bardzo kryjący....
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 15:10   #3069
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Oprócz pędzla, warto jeszcze zwrócić uwagę na technikę nakładania. Bo jeżeli wzięłaś odrobinę proszku i tylko omiotłaś nim twarz, to na pewno nie kryje Minerały trzeba bardziej wpracować w skórę, jest kilka technik w zależności od potrzeb, polecam pooglądanie filmików na YT Dobry pędzel, odpowiednio dobrana formuła podkładu i właściwa technika to klucz do sukcesu
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 22:57   #3070
chanel_oberlin
Raczkowanie
 
Avatar chanel_oberlin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 98
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;70931672]Oprócz pędzla, warto jeszcze zwrócić uwagę na technikę nakładania. Bo jeżeli wzięłaś odrobinę proszku i tylko omiotłaś nim twarz, to na pewno nie kryje Minerały trzeba bardziej wpracować w skórę, jest kilka technik w zależności od potrzeb, polecam pooglądanie filmików na YT Dobry pędzel, odpowiednio dobrana formuła podkładu i właściwa technika to klucz do sukcesu [/QUOTE]


Tak szczerze to nakładała beauty blenderem jak wszystkie dotąd pudry i podkłady...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;70931672]Oprócz pędzla, warto jeszcze zwrócić uwagę na technikę nakładania. Bo jeżeli wzięłaś odrobinę proszku i tylko omiotłaś nim twarz, to na pewno nie kryje Minerały trzeba bardziej wpracować w skórę, jest kilka technik w zależności od potrzeb, polecam pooglądanie filmików na YT Dobry pędzel, odpowiednio dobrana formuła podkładu i właściwa technika to klucz do sukcesu [/QUOTE]


Tak szczerze to nakładałam beauty blenderem jak wszystkie dotąd pudry i podkłady...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chanel_oberlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 13:35   #3071
martysek
Zadomowienie
 
Avatar martysek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 082
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny, potrzebuję porady
Szukam bronzera z podobnym odcieniu i wykończeniu co Beach Bunny z Silk Naturals.

Liczę na waszą pomoc
martysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-17, 21:16   #3072
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny gdzie poza oficjalną stroną znajdę podkłady Annabelle Minerals? Tylko proszę o jakieś sprawdzone strony. Niestety nie ma obecnie w ofercie mojego koloru, a mój jest już na wykończeniu.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-17, 21:26   #3073
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Dziewczyny gdzie poza oficjalną stroną znajdę podkłady Annabelle Minerals? Tylko proszę o jakieś sprawdzone strony. Niestety nie ma obecnie w ofercie mojego koloru, a mój jest już na wykończeniu.
Cocolita, Ekobieca, Minti Shop, Mineralsy... To tak na szybko przychodzi mi do głowy.
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 19:46   #3074
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
Cocolita, Ekobieca, Minti Shop, Mineralsy... To tak na szybko przychodzi mi do głowy.
Dzięki za odpowiedź. Już nabyłam na Mint Shop 😆

Wysłane z Huawei P8 Lite
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 08:18   #3075
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez chanel_oberlin Pokaż wiadomość
Tak szczerze to nakładała beauty blenderem jak wszystkie dotąd pudry i podkłady...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------




Tak szczerze to nakładałam beauty blenderem jak wszystkie dotąd pudry i podkłady...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

ja nakładam annabelki flat topem i ładnie kryje i używam przy tym na prawdę mało produktu
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 13:39   #3076
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dzis postanowiłam wykorzystać próbkę Picie MLB butter cream. Wiem że kolor niedobrany, ale przy większości podkładów robi mi się to co na zdjęciach - przy nosie (nie tylko na skrzydełkach) podkład po prostu znika, tworzy nieestetyczne plamy na policzkach. Nie wiem co robię źle, ale zauważam, że przy części podkładów robią mi się takie placki i ciasto na czole. Czasem jeszcze na skrzydełkach nosa widać mi suche skórki. Najlepiej póki co sprawdza się Lily lolo, ale kolorystycznie tak sobie i krycie za słabe. Pod podkład nakładam krem nawilżający (aktualnie Miya, ale stosowałam różne), na strefę T nakładam pod podkład Saipan Jadwigi (czy nakładam czy nie i tak mam placki). Co robię źle?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0426.JPG (109,3 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0428.JPG (177,2 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0429.JPG (102,3 KB, 50 załadowań)

Edytowane przez reniferrudolf
Czas edycji: 2017-02-20 o 13:42
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 15:03   #3077
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość
Dzis postanowiłam wykorzystać próbkę Picie MLB butter cream. Wiem że kolor niedobrany, ale przy większości podkładów robi mi się to co na zdjęciach - przy nosie (nie tylko na skrzydełkach) podkład po prostu znika, tworzy nieestetyczne plamy na policzkach. Nie wiem co robię źle, ale zauważam, że przy części podkładów robią mi się takie placki i ciasto na czole. Czasem jeszcze na skrzydełkach nosa widać mi suche skórki. Najlepiej póki co sprawdza się Lily lolo, ale kolorystycznie tak sobie i krycie za słabe. Pod podkład nakładam krem nawilżający (aktualnie Miya, ale stosowałam różne), na strefę T nakładam pod podkład Saipan Jadwigi (czy nakładam czy nie i tak mam placki). Co robię źle?
Noo nie wygląda to zbyt ładnie. Jak na moje doświadczenie z podkładami mineralnymi to:
- podstawą jest złuszczanie; peeling co 2-3 dzeń obowiązkowo (najlepiej enzymatyczny) - Twoja skóra wygląda jakbyś tego nie robiła
- podkład nakładamy na całkowicie suchą skórę - może plamy wynikają z tego, że za szybko nakładasz podkład po kremie lub stosujesz zbyt lepki krem?
- bezwzględnie nakładamy cieniutkie warstwy, na pędzel jednorazowo nabiera się dosłownie odrobinę proszku - może za dużo nakładasz? na ile starcza Ci taka próbka w woreczku strunowym?
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 17:08   #3078
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Reniferrudolf tak jak Justek pisze,peelingowanie i dogłębne nawilżanie.
Przy minerałach nie można sobie pozwolić na żadne zaniedbania.Miałam taki okres,że mimo regularnego złuszczania i nawilżania minerały nie stapiały się z cerą,trzeba było sięgnąć po coś mocniejszego i wybrałam kwasy.
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 17:40   #3079
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Kwasiłam sie na jesieni jakoś. Peeling faktycznie robię rzadko, mam łojotokowe zapalenie skóry i przy brwiach często mi się robią czerwone suche placki, większość peelingów podrażnia mi skórę. Kwasy stosowałam tylko na policzki i brodę bo czoło mnie od razu paliło :/ polećcie proszę jakiś dobry peeling.
Niemniej LL wyglada zupełnie dobrze, może to też kwestia formuły albo konsystencji podkładu?
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-20, 18:23   #3080
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

z Sylveco oczyszczający uwielbiam, porządny zdzieraczek, jednak pewnie wolałabyś coś delikatniejszego? Z Vis Plantis jest fajny enzymatyczny ze śluzem ślimaka daje radę i cudnie pachnie
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 19:16   #3081
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Miałam próbke enzymatycznego Organique,dobry.
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 06:05   #3082
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Ja polecam enzymatyczny Sylveco, ma taką dziwną, lekko tłustą konsystencję, ale nie zapycha i zostawia miękką, gładką skórę. W przypadku skłonności do podrażnień to może być na plus.
Nie napisałaś, ile tego podkładu nakładasz. Ja próbkę zużywam nawet na 10 razy. A tę gramową z AM nawet miesiąc miałam ;-) LL nie używałam, ale za to polecam Neauty. Pixie mi w ogóle nie podeszło, niezależnie od formuły, też jakiś taki widoczny ten podkład był.

Aha, puder pod podkładem też się u mnie nie sprawdził, jednak minerały muszą się do czegoś przyczepić. Jak już to odrobinę pudru nałóż na minerały.
Ja bym Ci ostatecznie radziła kupić jakiś delikatny peeling enzymatyczny i stosuj go co 2 dzień. Do tego świetny jest żel aloesowy (ponoć jak najczystszy, ale mi się nie udało takiego znaleźć w aptece i mam z pantenolem - ostatni raz tak gładką buźkę miałam chyba w dzieciństwie ), nakładaj go rano i wieczorem na oczyszczoną twarz, a na to jakiś krem. Ten pod podkład koniecznie musi być lekki i nietłusty. Jak się wchłonie, po ok. pół godziny, nakładaj cieniutkie warstwy podkładu. Po kilku dniach zobaczysz, czy będzie lepiej, jak nie to trzeba będzie dalej kombinować, bo tak podkład nie powinien wyglądać.

PS. Nie mam zbyt dużego doświadczenia z podkładami i w ogóle z różnymi kosmetykami, ale radzę Ci to, co mi pomogło. Na początku też mi się podkład mineralny bardzo źle układał, plamy, brak krycia, bardzo nieestetycznie to wyglądało. Teraz już jest super i bardzo jestem zadowolona. Każdy musi znaleźć swój sposób na okiełznanie minerałów

Edytowane przez justek_p
Czas edycji: 2017-02-21 o 08:21
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 11:47   #3083
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Skoro polecacie Sylveco o to wypróbuję, muszę go poszukać u siebie w drogerii. Próbkę podkładu z Pixie mam na kilka razy nie liczyłam dokładnie ile, bo używam ich sporadycznie. Niestety kolory które zamówiłam średnio mi pasują, no ale muszę je zużyć więc wyciągam je co jakiś czas
Buzia mocno mi się świeci w strefie T, dlatego przypruszam pudrem saipan. Potem cienkie warstwy podkładu, nakładam flat topem Zoevy. LL dosc dobrze się trzyma, tylko krycie takie sobie i kolor jednak nieidealny (na lato lepiej mi pasuje). Zastanawiam się nad Ecolore, bo czytałam na forum że sprawdzansię on u fanek LL. Z mocniej kryjących myślę nad Neauty (nie wiem tylko czy iść w goldeny czy neutrale) i Lucy (tutaj chyba odcien Cream będzie najlepszy). Tyle że boję się że kryjące będą mi się ciastować na buzi :/

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Skoro polecacie Sylveco o to wypróbuję, muszę go poszukać u siebie w drogerii. Próbkę podkładu z Pixie mam na kilka razy nie liczyłam dokładnie ile, bo używam ich sporadycznie. Niestety kolory które zamówiłam średnio mi pasują, no ale muszę je zużyć więc wyciągam je co jakiś czas
Buzia mocno mi się świeci w strefie T, dlatego przypruszam pudrem saipan. Potem cienkie warstwy podkładu, nakładam flat topem Zoevy. LL dosc dobrze się trzyma, tylko krycie takie sobie i kolor jednak nieidealny (na lato lepiej mi pasuje). Zastanawiam się nad Ecolore, bo czytałam na forum że sprawdzansię on u fanek LL. Z mocniej kryjących myślę nad Neauty (nie wiem tylko czy iść w goldeny czy neutrale) i Lucy (tutaj chyba odcien Cream będzie najlepszy). Tyle że boję się że kryjące będą mi się ciastować na buzi :/
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 13:43   #3084
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Kryjący Neauty się nie ciastoli.
Gama golden jest typowo żółta, ale na szczęście nie kurczakowo Dziewczyny twierdzą, że neutrale są stonowane z delikatną ilością żółci, ale na mnie jakoś różowe tony wyszły. Za to olive jest całkiem całkiem, zgaszona, ale nie bardzo szara - może okazać się, że na zimową cerę będzie w sam raz. Chyba najlepiej wziąć sobie próbki z każdej gamy, bo zgadywać to jednak ciężko. Poziom jasności tylko sobie ustal ze swatchy.
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 14:00   #3085
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość
Skoro polecacie Sylveco o to wypróbuję, muszę go poszukać u siebie w drogerii. Próbkę podkładu z Pixie mam na kilka razy nie liczyłam dokładnie ile, bo używam ich sporadycznie. Niestety kolory które zamówiłam średnio mi pasują, no ale muszę je zużyć więc wyciągam je co jakiś czas
Buzia mocno mi się świeci w strefie T, dlatego przypruszam pudrem saipan. Potem cienkie warstwy podkładu, nakładam flat topem Zoevy. LL dosc dobrze się trzyma, tylko krycie takie sobie i kolor jednak nieidealny (na lato lepiej mi pasuje). Zastanawiam się nad Ecolore, bo czytałam na forum że sprawdzansię on u fanek LL. Z mocniej kryjących myślę nad Neauty (nie wiem tylko czy iść w goldeny czy neutrale) i Lucy (tutaj chyba odcien Cream będzie najlepszy). Tyle że boję się że kryjące będą mi się ciastować na buzi :/

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Skoro polecacie Sylveco o to wypróbuję, muszę go poszukać u siebie w drogerii. Próbkę podkładu z Pixie mam na kilka razy nie liczyłam dokładnie ile, bo używam ich sporadycznie. Niestety kolory które zamówiłam średnio mi pasują, no ale muszę je zużyć więc wyciągam je co jakiś czas
Buzia mocno mi się świeci w strefie T, dlatego przypruszam pudrem saipan. Potem cienkie warstwy podkładu, nakładam flat topem Zoevy. LL dosc dobrze się trzyma, tylko krycie takie sobie i kolor jednak nieidealny (na lato lepiej mi pasuje). Zastanawiam się nad Ecolore, bo czytałam na forum że sprawdzansię on u fanek LL. Z mocniej kryjących myślę nad Neauty (nie wiem tylko czy iść w goldeny czy neutrale) i Lucy (tutaj chyba odcien Cream będzie najlepszy). Tyle że boję się że kryjące będą mi się ciastować na buzi :/
Nie szukaj Sylveco w ciemno, bo zwyczajnie szkoda czasu - ich kosmetyki nie są dostępne we wszystkich drogeriach. Tu masz link do strony producenta, możesz sprawdzić, które drogerie i apteki sprzedają ich kosmetyki
http://sylveco.pl/sklepy-stacjonarne/

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość
Skoro polecacie Sylveco o to wypróbuję, muszę go poszukać u siebie w drogerii. Próbkę podkładu z Pixie mam na kilka razy nie liczyłam dokładnie ile, bo używam ich sporadycznie. Niestety kolory które zamówiłam średnio mi pasują, no ale muszę je zużyć więc wyciągam je co jakiś czas
Buzia mocno mi się świeci w strefie T, dlatego przypruszam pudrem saipan. Potem cienkie warstwy podkładu, nakładam flat topem Zoevy. LL dosc dobrze się trzyma, tylko krycie takie sobie i kolor jednak nieidealny (na lato lepiej mi pasuje). Zastanawiam się nad Ecolore, bo czytałam na forum że sprawdzansię on u fanek LL. Z mocniej kryjących myślę nad Neauty (nie wiem tylko czy iść w goldeny czy neutrale) i Lucy (tutaj chyba odcien Cream będzie najlepszy). Tyle że boję się że kryjące będą mi się ciastować na buzi :/

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Skoro polecacie Sylveco o to wypróbuję, muszę go poszukać u siebie w drogerii. Próbkę podkładu z Pixie mam na kilka razy nie liczyłam dokładnie ile, bo używam ich sporadycznie. Niestety kolory które zamówiłam średnio mi pasują, no ale muszę je zużyć więc wyciągam je co jakiś czas
Buzia mocno mi się świeci w strefie T, dlatego przypruszam pudrem saipan. Potem cienkie warstwy podkładu, nakładam flat topem Zoevy. LL dosc dobrze się trzyma, tylko krycie takie sobie i kolor jednak nieidealny (na lato lepiej mi pasuje). Zastanawiam się nad Ecolore, bo czytałam na forum że sprawdzansię on u fanek LL. Z mocniej kryjących myślę nad Neauty (nie wiem tylko czy iść w goldeny czy neutrale) i Lucy (tutaj chyba odcien Cream będzie najlepszy). Tyle że boję się że kryjące będą mi się ciastować na buzi :/
Nie szukaj Sylveco w ciemno, bo zwyczajnie szkoda czasu - ich kosmetyki nie są dostępne we wszystkich drogeriach. Tu masz link do strony producenta, możesz sprawdzić, które drogerie i apteki sprzedają ich kosmetyki
http://sylveco.pl/sklepy-stacjonarne/
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 18:47   #3086
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
Kryjący Neauty się nie ciastoli.
Gama golden jest typowo żółta, ale na szczęście nie kurczakowo Dziewczyny twierdzą, że neutrale są stonowane z delikatną ilością żółci, ale na mnie jakoś różowe tony wyszły. Za to olive jest całkiem całkiem, zgaszona, ale nie bardzo szara - może okazać się, że na zimową cerę będzie w sam raz. Chyba najlepiej wziąć sobie próbki z każdej gamy, bo zgadywać to jednak ciężko. Poziom jasności tylko sobie ustal ze swatchy.
No właśnie zastanawiałam się nad kryjącym w kolorze Golden Ivory lub Fair (z matującej miałam Fair, ale podobno kryjący ciemnieje).
Z Ecolore myślę nad Warm 1. Chyba poczekam na 8 marca i promocje

Mam niedaleko sklep z kosmetykami Sylveco, spróbuję podjechać w najbliższych dniach
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 19:16   #3087
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Aha, ja ostatnio pytałam o podkłady z Lily Lolo, ale ostatnio trafiłam na idealny odcień podkładu bareMinerals: fairly light. Właściwie to przypadkiem i szczęśliwie.

Wróciły do The Body Shop ich podkłady mineralne (zostały wcześniej wycofane na jakiś czas) i wybrałam się na zakupy. Jednak przed wejściem do The Body Shop poszłam do TK Maxx i tam akurat mieli mnóstwo kosmetyków mineralnych. Kupiłam 2g podkładu za 7 funtów i 8g pudru za 12 funtów. Pudru używam jak rozświetlacza.

Po pierwszym użyciu podkładu trochę się zmartwiłam, bo zwarzył mi się pod okularami... Po zakupie przeczytałam opinie, że podkłady bareMinerals nie nadają się do tłustej i mieszanej cery. Używam go codziennie od dwóch tygodni i na szczęście problem się nie powtórzył
Miałyście jakąś styczność z tymi kosmetykami?Jestem ciekawa,jak się u Was sprawdziły.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 11:28   #3088
Jolikx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 26
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

A stacjonarne sklepy z takimi produktami znajdę we Wrocławiu?
Jolikx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 12:05   #3089
xslovenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 253
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Jolikx Pokaż wiadomość
A stacjonarne sklepy z takimi produktami znajdę we Wrocławiu?
Jeśli chodzi o podkłady mineralne to Annabelle Minerals (zarówno próbki, jak i pełnowymiarowe produkty) są w sprzedaży na Piłsudskiego w Drogerii Jaśmin (z tym, że pełnowymiarowy jest droższy niż w sklepie internetowym). Szkoda, że oświetlenie jest słabe i ciężko dobrać odcień. Reszta minerałów niestety poza zasięgiem Wrocławianek
xslovenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 12:52   #3090
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez xslovenka Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o podkłady mineralne to Annabelle Minerals (zarówno próbki, jak i pełnowymiarowe produkty) są w sprzedaży na Piłsudskiego w Drogerii Jaśmin (z tym, że pełnowymiarowy jest droższy niż w sklepie internetowym). Szkoda, że oświetlenie jest słabe i ciężko dobrać odcień. Reszta minerałów niestety poza zasięgiem Wrocławianek
Cos mi sie kojarzy, ze chyba Clare Blanc tez mozna kupic stacjonarnie, chyba w jakims punkcie Organique.
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 10:16:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:14.