Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-10-09, 20:36   #2101
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Laity Poka¿ wiadomo¶æ
Zakupi³am dzi¶ sobie Alfaparf 6.1 i 7.21. Rzuci³am w sklepie okiem na paletkê - oba kolory wygl±daj± super, ciekawe jak wyjd± na moich w³osach
Czy 3% woda bêdzie ok?

Mam jeszcze pytanko natury technicznej - w jaki sposób odmierzacie farby i wodê - na oko, czy jakimi¶ dok³adniejszymi narzêdziami?
Na 3% siê przyciemnia, jest nietrwa³±, bo oblepia w³os, wyp³ukuje siê raczej szybko, ale parokrotne np.3 krotne ferbowanie powino utrwaliæ rezultat
Na6% wejdzie g³êbiej we w³ocy, ale niestety rozja¶ni i zrudzieje Ci odrost, na 6% robi siê na tym samym poziomie.
Rozrabia³y¶my te¿ 6% na 4%.

Odmierzaj ³y¿eczk±/³y¿ka plastikow±, bo mo¿na te¿ kieliszkiem, ale wtedy wybraæ ciê¿ko.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-09, 21:13   #2102
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez madzius_88 Poka¿ wiadomo¶æ
no ja po moim dziewiczym farbowaniu sklepowka tez nie dam sie juz do niej przekonac dlatego zajrzalam na to forum i tak poprzez lekture + odpowiedzi od Was poglebiam swoja wiedze i mysle ze profesjonalne farby to najlepsze rozwiazanie....
Endorfina123 a masz moze zdjecie swojego kolorku w sztucznym swietle ?? przepraszam ze tak mecze
Veroniqe22 ja kiedys znalazlam cos takiego :
Stopieñ, czyli pierwsza cyferka numeru farby:
1 czarny
2 bardzo ciemny br±z
3 ciemny br±z
4 br±z
5 jasny br±z
6 ciemny blond
7 blond
8 jasny blond
9 bardzo jasny blond

Odcienie, czyli kolejne dwie cyfry. Cyferka na drugim miejscu oznacza, ¿e barwnika jest wiêcej. Cyfra na trzecim miejscu oznacza, ¿e jest to tylko po³ysk tego odcienia:
0 kolor naturalny (np. 700 to po prostu blond)
1 ¶wietlisty
2 opalizuj±cy
3 z³ocisty
4 miedziany
5 mahoniowy
6 czerwony

Czyli nasz przyk³adowy Czarny Imbir, z numerkiem 353, to ciemny, mahoniowy br±z ze z³ocistym po³yskiem. Wcale nie czarny ;P

moze sie przyda

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

aaaaaa i zapomnialam Endorfina123 mozesz przypomniec czym dokladnie farbowalas teraz ??
6.1 z 5.7 alfaparf, robi³am zdjêcia specjalnie, ¿eby wstawiæ je tu, nie mam w sztucznym ¶wietle niestety, nie robi³am takowych, bo uwa¿am, ¿e skoro nie oddaj± rzeczywisto¶ci, to bez sensu
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-09, 21:21   #2103
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Laity Poka¿ wiadomo¶æ
Zakupi³am dzi¶ sobie Alfaparf 6.1 i 7.21. Rzuci³am w sklepie okiem na paletkê - oba kolory wygl±daj± super, ciekawe jak wyjd± na moich w³osach
Czy 3% woda bêdzie ok?

Mam jeszcze pytanko natury technicznej - w jaki sposób odmierzacie farby i wodê - na oko, czy jakimi¶ dok³adniejszymi narzêdziami?
Ja robiê na wodzie 6% ale tylko dlatego ¿e mi siê wyp³ukuje szybko z w³osów (mimo ¿e ponoæ rudzieje) wiec przy 3% to ju¿ w ogóle nic by mi siê nie trzyma³o... Endorfina robi na 3% bo ju¿ od 2 lat farbuje na ch³odne odcienie wiec mo¿e tak jak radzi Zyta zrób na 4%... chocia¿ dla mnie mniej ni¿ 6% to jest wszystko jak szamponetka wiec nie wiem czy bêdê kiedykolwiek robiæ na ni¿szym stê¿eniu.
A odmierzam na wadze kuchennej :P wyciskam farbê 2x 30g + (w przypadku alfaparfu) 90g oxy. Pamiêtaj ¿e ml nie s± równe g.
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-09, 21:46   #2104
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja robiê na wodzie 6% ale tylko dlatego ¿e mi siê wyp³ukuje szybko z w³osów (mimo ¿e ponoæ rudzieje) wiec przy 3% to ju¿ w ogóle nic by mi siê nie trzyma³o... Endorfina robi na 3% bo ju¿ od 2 lat farbuje na ch³odne odcienie wiec mo¿e tak jak radzi Zyta zrób na 4%... chocia¿ dla mnie mniej ni¿ 6% to jest wszystko jak szamponetka wiec nie wiem czy bêdê kiedykolwiek robiæ na ni¿szym stê¿eniu.
A odmierzam na wadze kuchennej :P wyciskam farbê 2x 30g + (w przypadku alfaparfu) 90g oxy. Pamiêtaj ¿e ml nie s± równe g.
dok³adnie, mnie te¿ kusi 6% z powodu wyp³ukiwania, ale bojê siê rudo¶ci na odro¶cie, 4% pewnie bêdzie optymalna, byæ mo¿e kiedy¶ sama pokombinujê
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-10, 08:32   #2105
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
dok³adnie, mnie te¿ kusi 6% z powodu wyp³ukiwania, ale bojê siê rudo¶ci na odro¶cie, 4% pewnie bêdzie optymalna, byæ mo¿e kiedy¶ sama pokombinujê
Mi na szczê¶cie (tfu tfu) odrost na rudo siê nie wyp³ukuje. Tylko ca³a reszta!!??
A swoj± drog± zastanawiam siê dlaczego nie mam odrostu po tym Goldwellu ju¿ miesi±c min±³... A poprzednio przed goldwellem ju¿ po 2 tygodniach mia³am z jakie¶ 2 cm... Albo w³osy mi przesta³y rosn±æ albo trafi³am w swój poziom

Laity ja czekam na Twoje farbowanie i fotki Dokup sobie to 6%
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-10, 12:05   #2106
madzius_88
Raczkowanie
 
Avatar madzius_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 30
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Endorfinka a jakie jest Twoje odczucie w sztucznym swietle ?? nic Ci po alfaparfie nie przebija cieplymi odcieniami ?? ps. ja tez zastanawiam sie nad stezeniem wody.. boje sie tej rudosci od 6%.. wiec moze kupic 6% i 3% i wymieszac pol na pol ??
madzius_88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-10, 13:51   #2107
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez madzius_88 Poka¿ wiadomo¶æ
Endorfinka a jakie jest Twoje odczucie w sztucznym swietle ?? nic Ci po alfaparfie nie przebija cieplymi odcieniami ?? ps. ja tez zastanawiam sie nad stezeniem wody.. boje sie tej rudosci od 6%.. wiec moze kupic 6% i 3% i wymieszac pol na pol ??
hmm, wszystko zale¿y od koloru ¶wiat³a, w takim domowym ró¿nie, raz by³y cieplejsze, raz nie, w centrach handlowych ch³odne, teraz, czyli ju¿ miesi±c po farbie s± cieplejsze nawet w dziennym. wbrew pozorom ciê¿ko na d³ugo uzyskaæ zimny odcieñ, bo Ty chyba boisz siê zbytniej szaro¶ci na w³osach? ale z drugiej strony nie chcesz, ¿eby przebija³a Ci mied¼, czerwieñ?

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Mi na szczê¶cie (tfu tfu) odrost na rudo siê nie wyp³ukuje. Tylko ca³a reszta!!??
A swoj± drog± zastanawiam siê dlaczego nie mam odrostu po tym Goldwellu ju¿ miesi±c min±³... A poprzednio przed goldwellem ju¿ po 2 tygodniach mia³am z jakie¶ 2 cm... Albo w³osy mi przesta³y rosn±æ albo trafi³am w swój poziom

Laity ja czekam na Twoje farbowanie i fotki Dokup sobie to 6%
u mnie na 3 odrost jest fajny, bo widaæ, ¿e mój, nic rudego, przy 6% wodzie farba trzyma³a siê, to znaczy w³osy by³y ca³y czas ciemne, ale ociepla³ siê kolor. pewnie tak, jak piszesz, trafi³a¶ w poziom, choæ u mnie jest tak, ¿e na pierwszy rzut oka nie widaæ odrostu, ale jak podniosê pasmo w³osów do góry, to odrobinê rzuca siê w oczy, ¿e bli¿ej skóry g³owy jest bardziej szaro ni¿ dalej
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-10-10, 14:03   #2108
madzius_88
Raczkowanie
 
Avatar madzius_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 30
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

no nie chce zbytniej szarosci ale jezeli to jest jedyny sposob aby pozbyc sie czerwieni i rudosci to jest to tego warte mozesz mi jeszcze odpowiedziec jak z ta woda ? czy mieszanka 6% i 3% pol na pol bedzie w stanie utrzymac dluzej kolor jednak nie przebarwiajac odrostow na rudo ?? :
madzius_88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-10, 15:23   #2109
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

JA siê zastanawiam i chyba dzi¶ pofarbujê w³osy... ju¿ min±³ miesi±c a ja przeci±gam i przeci±gam jak najd³u¿ej ale jak zobaczy³am zdjêcia w³osów od ty³u to siê przerazi³am jak mi sie to jako¶ nierówno wyp³ukuje...;/ same zobaczcie. Chyba ju¿ czas?

Jak myjê w³osy to dalej sie wyp³ukuje ta gencjana na fioletowo i nie iwem czy czekac az to sie wyp³ucze do konca czy co ;/
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC06461.jpg (49,8 KB, 27 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC06463.jpg (60,5 KB, 30 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC06465.jpg (60,3 KB, 37 za³adowañ)
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-10, 16:48   #2110
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez madzius_88 Poka¿ wiadomo¶æ
no nie chce zbytniej szarosci ale jezeli to jest jedyny sposob aby pozbyc sie czerwieni i rudosci to jest to tego warte mozesz mi jeszcze odpowiedziec jak z ta woda ? czy mieszanka 6% i 3% pol na pol bedzie w stanie utrzymac dluzej kolor jednak nie przebarwiajac odrostow na rudo ?? :
teoretycznie powinno Ci zrównaæ kolor do neutralnego, ale moim zdaniem, br±z zawsze bêdzie czerwonawy, taka jego natura. ogó³em mo¿esz dodaæ wody destylowanej do samej 6% wody, b±d¼ nawet z 9% zrobiæ sobie mieszankê w stosunku 1:1 utleniacza 9% i wody destylowanej

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
JA siê zastanawiam i chyba dzi¶ pofarbujê w³osy... ju¿ min±³ miesi±c a ja przeci±gam i przeci±gam jak najd³u¿ej ale jak zobaczy³am zdjêcia w³osów od ty³u to siê przerazi³am jak mi sie to jako¶ nierówno wyp³ukuje...;/ same zobaczcie. Chyba ju¿ czas?

Jak myjê w³osy to dalej sie wyp³ukuje ta gencjana na fioletowo i nie iwem czy czekac az to sie wyp³ucze do konca czy co ;/
masz przepiêkne w³osy, d³ugo¶æ marzenie! mo¿e spróbuj umyæ w³osy szamponem oczyszczaj±cym b±d¼ przeciw³upie¿owym? nie mam pojêcia, czy resztki gencjany mog± jako¶ wp³yn±æ na farbowanie, ale chyba lepiej nie ryzykowaæ
__________________



Edytowane przez endorfina123
Czas edycji: 2012-10-10 o 16:50
endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-10, 20:11   #2111
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez madzius_88 Poka¿ wiadomo¶æ
Endorfinka a jakie jest Twoje odczucie w sztucznym swietle ?? nic Ci po alfaparfie nie przebija cieplymi odcieniami ?? ps. ja tez zastanawiam sie nad stezeniem wody.. boje sie tej rudosci od 6%.. wiec moze kupic 6% i 3% i wymieszac pol na pol ??
To wyjdzie Ci 4,5%.
Je¶li chcesz 4% to daj 2 cz. 6% i 1 cz wody destylowanej
Je¶li chcesz 4,5% to daj 3cz. 6% i 1 cz wody dstylowanej

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
JA siê zastanawiam i chyba dzi¶ pofarbujê w³osy... ju¿ min±³ miesi±c a ja przeci±gam i przeci±gam jak najd³u¿ej ale jak zobaczy³am zdjêcia w³osów od ty³u to siê przerazi³am jak mi sie to jako¶ nierówno wyp³ukuje...;/ same zobaczcie. Chyba ju¿ czas?

Jak myjê w³osy to dalej sie wyp³ukuje ta gencjana na fioletowo i nie iwem czy czekac az to sie wyp³ucze do konca czy co ;/
Koñcówki mia³a¶ po prostu suche i z³apa³y mocniej farbê, mo¿esz jak na³o¿ysz ju¿ farbê zemulgowaæ z wod± , ¿eby stê¿enie oxy by³o s³absza, lub zwil¿yæ przed farbownaiem, ¿eby nie absorbowa³y za du¿o farby.

Genicjana wyp³ukuje siê z ka¿dym myciem wiêc tym bym siê nie przejmowa³a
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-10, 21:55   #2112
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ

[/COLOR]
Koñcówki mia³a¶ po prostu suche i z³apa³y mocniej farbê, mo¿esz jak na³o¿ysz ju¿ farbê zemulgowaæ z wod± , ¿eby stê¿enie oxy by³o s³absza, lub zwil¿yæ przed farbownaiem, ¿eby nie absorbowa³y za du¿o farby.

Genicjana wyp³ukuje siê z ka¿dym myciem wiêc tym bym siê nie przejmowa³a
To co widaæ na tym 3cim zdjêciu jest trochê oszukane... bo sta³am przy pampce która by³o skierowana na pokój wiec cos takiego dziwnego mi wysz³o... jakie¶ plamy których nie na w rzeczywisto¶ci. Ale owszem koñce mam ciemniejsze ale bardziej po rozja¶niaczu bo koñcówek nie rozja¶ni³ az tak bardzo jak w³osy wy¿ej i przy g³owie. Wiêc mia³am ciemniejsze koñce. Farba z³apa³a bardziej na wewnêtrznej warstwie od po³owy w dó³-a tam w³osów w ogole nie mam zniszczonych wiec nie wiem... przez ten rozja¶niacz który nak³ada³am niedawno póki tego nie zapuszczê to bêd± mi siê tak odznaczaæ wiec musze zapuszczaæ z 20 cm i ¶cinac co miesi±c bo d³u¿szych nie chce
Zastanawiam siê czy przypadkiem ta ciemniejsza warstwa od spodu nie jest wynikiem tego jak farbowa³am w³osy. Mianowicie podzieli³am ca³e na 8 koczków. Napierw farbowa³am te najbardziej na spodzie czyli przy szyji ca³e, potem rozpusci³am 2 na wysoko¶ci ucha i ca³e farbowa³am, nastênie te 2 na czubku g³owy a na koniec 2 przy skroniach. Wiec farba najd³u¿ej by³a na tych od spodu jak sie rozpu¶ci w³osy, wiec moze to nie jest dobry pomys³ ¿eby farbowaæ znowu od ty³u g³owy...

Edytowane przez Veroniqe22
Czas edycji: 2012-10-10 o 22:08
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-10, 22:02   #2113
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomo¶ci: 2 040
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

To ja ju¿ nie wiem jak± wodê wybraæ

Najchêtniej u¿y³abym 3% bo nie bêdzie przeszkadza³o mi, ¿e kolor wyjdzie ciemniejszy no i w³osy siê mniej zniszcz±, ale je¶li wszystko ma wyp³ukaæ siê po kilku myciach (a myjê w³osy codziennie), to a¿ mi siê odechciewa farbowania.
Z kolei 6% wodê mam, bo zawsze farbowa³am 6%, ale znowu przera¿a mnie rudy odrost. Matko, czemu to wszystko musi byæ takie skomplikowane

Veroniqe22, farbowanie zaplanowane mam na sobotê, nie omieszkam siê pochwaliæ tym co mi wyjdzie

Dziewczyny, obi³o mi siê o oczy, ¿e w celu podtrzymania zimnego odcienia w³osów dobre s± szampony wych³adzaj±ce kolor/zapobiegaj±ce ¿ó³kniêciu. Czy srebrny szampon np. z Rossmanna czy Joanny bêdzie dobry (pomimo tego, ¿e s± do w³osów rozja¶nianych/blond/siwych)?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg za1.jpg (42,3 KB, 1 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Ultra-Color-System-Szampon-platynowy-odcien-21217-big.jpg (12,3 KB, 1 za³adowañ)
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.


Edytowane przez Laity
Czas edycji: 2012-10-10 o 22:04
Laity jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-10, 22:45   #2114
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zyta.. namalowa³am Ci obrazek ;D hehe! Tak wygl±da moje farbowanie... obrazek od ty³u g³owy czyli najpierw rozpuszczam 1ki i farbujê ca³o¶æ, potem 2ki potem 3ki i na koñcu 4ki czyli wychodzi³oby ¿e ta warstwa w³osów najbardziej pocieniowana u mnie jest najkrócej w farbie...
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg ty³ g³owy.jpg (31,3 KB, 7 za³adowañ)
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-11, 00:39   #2115
madzius_88
Raczkowanie
 
Avatar madzius_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 30
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Endorfina i Zyta dzieki za odpowiedzi dzieki Wam czuje sie zorientowana co i jak z tymi moimi wlosami dzisiaj zamierzam zamowic farbki no i zobaczymy co to z tego wszystkiego wyjdzie w kazdym badz razie Wasze rady byly bardzo cenne
Veroniqe kolor Twoich koncowek jest super !! o reszcie sie nie wypowiadam bo te kolory to nie moja bajka ale jezeli chodzi o te Twoje koczki to moze sprobuj zmywac farbe wlasnie tymi warstwami najpierw 1 poczekach chwilke pozniej 2 poczekaj itd takim sposobem sprawisz ze czas trzymania farby na kazdej warstwie bedzie taka sama wiecej z tym zabawy ale dla efektu warto
Laity skoro masz taki dylemat to moze wyprobuj metode ktora mi dziewczyny zaproponowaly czyli zmieszanie wody 6% z woda destylowana i wyjdzie Ci 4% czyli cos pomiedzy magiczna 3 a 6
madzius_88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-11, 09:14   #2116
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez madzius_88 Poka¿ wiadomo¶æ
Laity skoro masz taki dylemat to moze wyprobuj metode ktora mi dziewczyny zaproponowaly czyli zmieszanie wody 6% z woda destylowana i wyjdzie Ci 4% czyli cos pomiedzy magiczna 3 a 6
Pod±¿aj±c za rad± Zyty nie kupuj przypadkiem wody destylowanej z apteki bo jest za bardzo agresywna

Mi siê moje koñcówki te¿ podobaj± i siê nie wyp³ukuj± przynajmniej nie to co reszta...

jednak sie nie za³amuje i liczê z ca³ego serca na mojego goldwella BS

A tak na marginesie Madziu¶ jaki poziom farb wybra³a¶??

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Genicjana wyp³ukuje siê z ka¿dym myciem wiêc tym bym siê nie przejmowa³a
Zyteczko ja p³ukanke z gencjan± robi³am wiêcej ni¿ tydzien temu wiec jestem po 4-5 myciach i dalej leci fiolet podczas mycia ;] wiêc nad tym sie z Endorfin± zastanawia³y¶my - czy to ze jeszcze sie nie wyp³uka³a ca³kowicie mo¿e jako¶ ingerowaæ w farbê...

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Laity Poka¿ wiadomo¶æ
To ja ju¿ nie wiem jak± wodê wybraæ

Najchêtniej u¿y³abym 3% bo nie bêdzie przeszkadza³o mi, ¿e kolor wyjdzie ciemniejszy no i w³osy siê mniej zniszcz±, ale je¶li wszystko ma wyp³ukaæ siê po kilku myciach (a myjê w³osy codziennie), to a¿ mi siê odechciewa farbowania.
Z kolei 6% wodê mam, bo zawsze farbowa³am 6%, ale znowu przera¿a mnie rudy odrost. Matko, czemu to wszystko musi byæ takie skomplikowane

Veroniqe22, farbowanie zaplanowane mam na sobotê, nie omieszkam siê pochwaliæ tym co mi wyjdzie

Dziewczyny, obi³o mi siê o oczy, ¿e w celu podtrzymania zimnego odcienia w³osów dobre s± szampony wych³adzaj±ce kolor/zapobiegaj±ce ¿ó³kniêciu. Czy srebrny szampon np. z Rossmanna czy Joanny bêdzie dobry (pomimo tego, ¿e s± do w³osów rozja¶nianych/blond/siwych)?
Cz³owiek uczy siê na b³êdach. Wiêc jak metod± prób i b³êdów musisz sama doj¶æ do tego jakie stê¿enie bedzie dla Ciebie najlepsze bo ka¿dy ma inne w³osy jednym siê wyp³ukuje 6% po 3ech myciach a innym 3% trzyma siê do 6ciu myæ.
Wiec moja rada: Je¿eli nie zauwa¿y³as ¿e farba na 6% oxy którym zawsze robi³as znika Ci szybko z w³osów to zrób w sobote na tej 3% jak zobaczysz ze sie wyp³uka³ao to bedziesz musia³a zrobiæ nastêpnym razem na 4 lub 6 oxy.

Nie ma regu³y! Nie wszystkim 6% wyp³ukuje siê na rudo! (nie mówie o sobie haha )

Radzê Ci tylko ¿eby oxy by³o Afaparfu. Bo kra¿± plotki ¿e nie wa¿ne jakiej firmy jest oxydant... ale ja ju¿ parê razy ¿a³owa³am ¿e uzy³am innej firmy.

A co do tych szamponów to one na mnie przynajmniej nie dzia³aj± w jaki¶ znacz±cy sposób - wysuszaj± tylko dodatkowo w³osy. Jak ju¿ to lepiej kupic sobie Gencjanê w aptece za 5z³ i i rozrabiac pare kropel/ 2l wody efekt fajny i nie wysusza dodatkowo w³osów.
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-11, 13:58   #2117
madzius_88
Raczkowanie
 
Avatar madzius_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 30
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Veroniqe wybralam 3,7 i 5,1 mysle ze .7 zadziala na czerwien a .1 na rudosci.. nawet jak wyjda troche za szare to mam nadzieje ze z kazdym myciem troche sie "spiora" a wode 6% zamowie z alfaparfu sugerujac sie Twoja rada ale co do wody destylowanej to.... jaka proponujesz jak nie z apteki ? bo co do tego to sie nie orientuje
ps. stosunek farby do wody jest 1:1,5 tak ?? czyli 60ml farby i 90 ml wody ?
ps2. ja tez robilam plukanke z gencjany ale mi cala zmyla sie podczas 1 mycia mimo ze na litr wody dodalam 10 kropelek i trzymalam jakies 5 minut
madzius_88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-11, 15:57   #2118
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Veroniqe - mo¿liwe, ze d³u¿ej na w³osach pod spodem siedzia³a farba, ale te¿ w³osy na górze s± bardziej zniszczone i wystawione na s³oñce i z³e warunki zewnêtrzne i to mo¿e te¿ dlatego góra siê szybciej wyp³uka³a. Ja kiedy¶ poprosi³am 2 osoby, ¿eby mi szybko na w³osy farbê na³o¿y³y i czas by³ raczej wyrównany. p.s. odrost mo¿esz zrobiæ na 3% ¿eby przyciemniæ.

Laity - chodzi o zwyk³± wodê destylowan± do ¿elazka, czyli zdeminarelizowan±, ¿eby nie by³o w niej ¿adnych minera³ów, wapnia, chloru itp, itd, ¿eby nie wp³ynê³y na kolor w³osów, zreszt± to ma bardziej wp³yw ja siê blondy rozja¶nia, bo mog± wtedy w³osy od chloru zzielenieæ.

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-11 o 18:36
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-11, 19:12   #2119
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Veroniqe - mo¿liwe, ze d³u¿ej na w³osach pod spodem siedzia³a farba, ale te¿ w³osy na górze s± bardziej zniszczone i wystawione na s³oñce i z³e warunki zewnêtrzne i to mo¿e te¿ dlatego góra siê szybciej wyp³uka³a. Ja kiedy¶ poprosi³am 2 osoby, ¿eby mi szybko na w³osy farbê na³o¿y³y i czas by³ raczej wyrównany. p.s. odrost mo¿esz zrobiæ na 3% ¿eby przyciemniæ.
my¶lê ¿e masz racjê, bo te w³osy na górze najbardziej wycieniowane w³a¶nie czêsto mi siê pusz± same z siebie po myciu wiêc na pewno ta górna warstwa jest w gorszej kondycji ni¿ reszta.. ale w takim wypadku dziwne ¿e nie ch³on± farby jak szalone dzis czyta³am posty sprzed miesi±ca i jutro mija miesi±c od farbowania moj± natur±.. wiêc jutro biorê siê za siebie i ostro wych³adzamy

Jeszcze tylko pytanko do Endorfiny jak farbowa³a¶ tym wyrafinowanym przydymionym br±zem to doszuka³a¶ siê w koñcu na necie co oznacza B (br±z)?? i S(silver)??? Bo pamiêtam ¿e kiedy¶ z Zyt± próbowa³y¶cie do tego doj¶æ...
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-11, 21:14   #2120
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
my¶lê ¿e masz racjê, bo te w³osy na górze najbardziej wycieniowane w³a¶nie czêsto mi siê pusz± same z siebie po myciu wiêc na pewno ta górna warstwa jest w gorszej kondycji ni¿ reszta.. ale w takim wypadku dziwne ¿e nie ch³on± farby jak szalone dzis czyta³am posty sprzed miesi±ca i jutro mija miesi±c od farbowania moj± natur±.. wiêc jutro biorê siê za siebie i ostro wych³adzamy

Jeszcze tylko pytanko do Endorfiny jak farbowa³a¶ tym wyrafinowanym przydymionym br±zem to doszuka³a¶ siê w koñcu na necie co oznacza B (br±z)?? i S(silver)??? Bo pamiêtam ¿e kiedy¶ z Zyt± próbowa³y¶cie do tego doj¶æ...
niestety to chyba jedna wielka tajemnica marketingowa
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-11, 21:55   #2121
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Jeszcze tylko pytanko do Endorfiny jak farbowa³a¶ tym wyrafinowanym przydymionym br±zem to doszuka³a¶ siê w koñcu na necie co oznacza B (br±z)?? i S(silver)??? Bo pamiêtam ¿e kiedy¶ z Zyt± próbowa³y¶cie do tego doj¶æ...
Na palecie Goldwella mo¿na odczytaæ takie nazwy:
poziom:
10 BS -Beige Silver
8 SB - Silver Blond
7 SB - Silver Baige
6 SB - Silver Brown

No to powodzenia, jestem pe³na nadzieji !
Przegl±dnij jeszcze te Pdf-y z Topchic tam chyba pokazuj±, ¿e w sumie mieszanka na w³osach na byæ 30 min. (ale to pewnie na 6%)
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-12, 09:10   #2122
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Na palecie Goldwella mo¿na odczytaæ takie nazwy:
poziom:
10 BS -Beige Silver
8 SB - Silver Blond
7 SB - Silver Baige
6 SB - Silver Brown

No to powodzenia, jestem pe³na nadzieji !
Przegl±dnij jeszcze te Pdf-y z Topchic tam chyba pokazuj±, ¿e w sumie mieszanka na w³osach na byæ 30 min. (ale to pewnie na 6%)
30 minut to mi nak³adanie farby zajmuje :P hehe a tak serio to zastanawia mnie jedno dlaczego jak kupi³am A-mixa z goldwella to w ¶rodku jest ulotka taka sama jak do farby. Normalna osoba przeczytaj±c tak± ulotkê po³o¿y³aby tego mixa jak farbê czyli 60g farby + 60g oxy na 30 minut ;]
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-12, 10:34   #2123
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
dlaczego jak kupi³am A-mixa z goldwella to w ¶rodku jest ulotka taka sama jak do farby. Normalna osoba przeczytaj±c tak± ulotkê po³o¿y³aby tego mixa jak farbê czyli 60g farby + 60g oxy na 30 minut ;]
Bo to jest farba dla profesjonalistów, a nie do domowego u¿ytku, wiêc my¶lê, ¿e fryzjer by takiego b³êdu nie pope³ni³.
A dla ciekawostki mix na³o¿ony sam na w³osy ponoæ jest ca³kowicie zmywalny, wiêc mo¿e tak spróbowaæ jednorazowo zneutralizowaæ rudy? hmmm? Na pasemku próba oczywi¶cie
A co do tych Twoich 30 minut to w³a¶nie dlatego prosi³am 2 kole¿anki o szybkie na³o¿enie farby
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-12, 12:46   #2124
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

na 6% wodzie by siê zmy³?? :P

zrobi³am pigu³kê dla nowych mo¿e siê kiedy¶ przyda... O oznaczeniach farb i zasadach mieszania

http://minniemousebow.blogspot.com/2...mieszania.html
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-12, 13:55   #2125
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
na 6% wodzie by siê zmy³?? :P

zrobi³am pigu³kê dla nowych mo¿e siê kiedy¶ przyda... O oznaczeniach farb i zasadach mieszania

http://minniemousebow.blogspot.com/2...mieszania.html
Napisa³am sam mix, czyli prosto z tubki, bez oxy
Cudownie! Dobra robota Tylko jeszcze korektê maleñk± zrób:
.1 popiel/niebieski /A-ash
.11 g³êboki popiel/niebieski w niektórych firmach zieleñ
.7 mat/zieleñ w niektórych firmach br±z
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-12, 16:38   #2126
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomo¶ci: 2 040
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
zrobi³am pigu³kê dla nowych mo¿e siê kiedy¶ przyda... O oznaczeniach farb i zasadach mieszania

http://minniemousebow.blogspot.com/2...mieszania.html
Bardzo fajny pomys³. Do tej pory by³am zielona je¶li chodzi o oznaczenia farb, teraz przynajmniej wiem co i jak, i nareszcie pouk³ada³o mi siê wszystko w g³owie.

Dziêkujê Wam dziewczyny za rady. Zdecydowa³am siê na oxy 6%. Dzisiaj dla mnie s±dny wieczór - bêdê siê farbowaæ, tak¿e trzymajcie kciuki
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-12, 19:42   #2127
madzius_88
Raczkowanie
 
Avatar madzius_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 30
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Laity czekamy na zdjecia przed i po
Zyta a z alfaparfu orientujesz sie jak to dokladnie wyglada .7 .1 .11 ? bo piszesz ze w roznych firmach roznie to wyglada..
madzius_88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-12, 21:08   #2128
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.


Cytat:
Napisane przez madzius_88 Poka¿ wiadomo¶æ
Laity czekamy na zdjecia przed i po
Zyta a z alfaparfu orientujesz sie jak to dokladnie wyglada .7 .1 .11 ? bo piszesz ze w roznych firmach roznie to wyglada..
.7 to mat, czyli zielen, .1 to popiel, czyli niebieski, .11 to podwojny popiel, ale paleta alfaparf malo ma .11
__________________



Edytowane przez endorfina123
Czas edycji: 2012-10-12 o 21:08 Powód: poprawka
endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-13, 09:09   #2129
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Napisa³am sam mix, czyli prosto z tubki, bez oxy
Cudownie! Dobra robota Tylko jeszcze korektê maleñk± zrób:
.1 popiel/niebieski /A-ash
.11 g³êboki popiel/niebieski w niektórych firmach zieleñ
.7 mat/zieleñ w niektórych firmach br±z

No w³a¶nie czytaj±c du¿o natknê³am siê na ró¿ne rzeczy zwi±zane z .1 i .7. Wiêc napisa³am podsumowuj±c wszystko i mia³am nadziejê na wasze spostrze¿enia .1 - szary, niebieski. .7 - stalowy , fioletowy , zielony. Dziêki za sugestie - poprawione!

Laity- czekamy na Ciebie....

Ja te¿ sie zaraz zabieram
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-13, 12:02   #2130
madzius_88
Raczkowanie
 
Avatar madzius_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 30
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

a ja juz zamowilam i z nieciepliwoscia czekam 3,7 i 5,1 na wodzie 6% i 3% pol na pol juz sie nie moge doczekac <lol>
Veroniqe Ty tez nie zapomnij o fotkach :P
madzius_88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.