Dziwna cera u faceta... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-04, 16:00   #1
marzyciel01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7

Dziwna cera u faceta...


Witam,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem tu zupełnie nowy i tak to nie pomyłka jestem FACETEM...bardzo proszę więc o wyrozumiałość, drogie Panie
Przechodząc do sedna mój problem dotyczy mojej niezbyt ciekawej cery na twarzy która to przysparza mi sporo problemów i odbiera pewnego rodzaju pewność siebie.
Problemem jest chyba rumień, ale jakiś taki nietypowy u mnie występuje oczywiście na policzkach (tam najmocniej atakuje) ale nie tylko również na czole, co ciekawe nigdy nie występuje w centralnej cześci czoła tam skóra jest zdrowa, matowa problem z zaczerwienieniem jest zawsze po bokach czoła, dziwne to...w miejsach gdzie występuje zarost na twarzy, skóra jest zdrowa.
Prawdę powiedziawszy moja twarz to niezła kolorowanka choć nie zawsze tak jest niekiedy koloryt skóry jest w miarę równy i nie widać tych "przejść" skóra jest blada i wygląda zdrowo, mimo to wystarczy np. wsiąść do rozgrzanego od słońca samochodu i się zaczyna...uderzenie gorąca i rumień.
Te zmiany działają w jakiś sposób destrukcyjnie na ogólną kondycje skóry po prostu kiedy czuję te uczucie gorąca momentalnie spada jakby sprężystość i nawilżenie skóry to się czuje momentalnie! zdecydowanie najlepiej wygląda moja skóra na twarzy późną wiosną i jesienią, nawet kobiety wtedy jakby chętniej spoglądają
Do mycia twarzy używam żelu FLOSLEK, oraz kremu IWOSTIN z serii CAPILLIN, o ile zel jest dobry to z kremu nie jestem zadowolony do końca, dobrze nawilża i nawet trochę koi, ale niestety moja twarz się po nim trochę świeci, staram się nakładać go jak najmniej z innych rzeczy łykam też Rutinoscorbin i dbam o dietę bogatą w różne owoce zawierające witaminy, piję też dużo wody mineralnej niegazowanej
Drogie Panie powiedzcie mi co jeszcze mogę zrobić, bardzo poważnie myślę nad zabiegiem IPL, ale nie wiem czy w ogóle się klasyfikuje do tego, pieniądze na zabiegi to nie problem wiem ile to kosztuje...namierzyłem już nawet jedeń gabinet w moim mieście, gdyby udało się choć trochę zredukować podatność na czerwienienie się to byłoby super.
Dobrze by było gdyby głos zabrał tu też jakiś specjalista od tego typu problemów skórnych, zwłaszcza chciałbym się dowiedzieć więcej o tym dziwnym kształcie tego mojego rumienia.

Z góry dziękuje za pomoc

PS.Czy to nie dziwne, że facet pisze o takich rzeczach?
marzyciel01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 17:25   #2
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: Dziwna cera u faceta...

To bardzo rzadkie u mężczyzn, ale może to początek tocznia rumieniowatego? Występuje rumień w kształcie motyla, nasila się po słońcu, występuje okresowo w ciągu roku... Jak Twoje zdrowie, coś jeszcze Ci dolega?
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 18:27   #3
marzyciel01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7
Dot.: Dziwna cera u faceta...

Dzięki za odp.

Z moim zdrowiem odpukać wszystko w porządku, miałem robione różne badania normalnie pracuję chodzę na siłownie... trochę poczytałem o tym toczniu, ale nic tam do mnie nie pasuje, poza tym kształt tego rumienia jest tam zupełnie inny, on "osiada" na nosie, u mnie to inaczej wygląda.Chciałem jeszcze dodać, że skłonność do rumienia mam w zasadzie od dziecka, tylko nie wiem czy sobie "nie pomogłem" też kilka lat temu wypadami na solarium (co za głupota...)

Pozdrawiam
marzyciel01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 21:32   #4
sheva17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 58
Dot.: Dziwna cera u faceta...

mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia ?
Buło opisywane na forum: http://zdrowo.info.pl/forum/

Edytowane przez sheva17
Czas edycji: 2018-04-01 o 14:51
sheva17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 08:09   #5
marzyciel01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7
Dot.: Dziwna cera u faceta...

Zrobiłem...zdjęcia w bardzo marnej jakości, ale coś tam widać.

Celowo "zmarszczyłem" czoło żeby było to widać lepiej, rumień na policzku akurat wyciszony.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Picture 9.jpg (60,3 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Picture 10.jpg (53,3 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Picture 11.jpg (53,0 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Picture 12.jpg (53,8 KB, 17 załadowań)

Edytowane przez marzyciel01
Czas edycji: 2014-08-05 o 08:17
marzyciel01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 21:30   #6
marzyciel01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7
Dot.: Dziwna cera u faceta...

Naprawdę nikt nic nie poradzi?
marzyciel01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:23   #7
marzyciel01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7
Dot.: Dziwna cera u faceta...

Ech...a ten IPL jak myślicie poradzi sobie z tym rumieniem?

Przy okazji za jednym zamachem chciałbym też zredukować naczynka w okolicy skrzydełek nosa...
marzyciel01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-07, 19:34   #8
marzyciel01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7
Dot.: Dziwna cera u faceta...

Widzę, że tu się raczej nic nie dowiem, a tyle osób przecież pisze na tym forum... wybiorę się już lepiej do dobrego dermatologa zamiast tracić czas, aż ktoś łaskawie odpowie.

Edytowane przez marzyciel01
Czas edycji: 2014-08-07 o 19:35
marzyciel01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-07 20:34:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:10.