Zrzucić TŁUSZCZ bez ćwiczeń.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-07, 18:59   #1
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

Zrzucić TŁUSZCZ bez ćwiczeń..


Z góry przepraszam, wiem, wiem było kilka takich wątków, ale na prawdę mam problem i do tej pory nigdzie nie znalazłam na niego odpowiedzi.
Otóż w ciągu ostatnich kilku miesięcy przytyłam sporo, pewnie gdzieś ok 10 kg i chciałabym je zgubić. Na prawdę, nie mogę na siebie patrzeć, nie mówiąc już o tym żeby wyglądać jakoś w ubraniach.
Chciałabym schudnąć, ale najgorsze jest to, że NIE MOGĘ ĆWICZYĆ. Z wf mam zwolnienie - chore stawy, a w szkole mam taki nawał, że w ciągu dnia zwykle nie mam nawet pół godziny (a jak mam to jestem padnięta). Po prostu, taka szkoła i tego nie zmienię, trzeba się tyle uczyć.
Cóż i tu widzę swój problem.
Wydaje mi się, że nie schudnę i tyle.
A to mnie tak strasznie dręczy!
Czytałam, że bez ćwiczeń zrzuca się wyłącznie mięśnie - ale tak na logikę to wydaje mi się, że to nie jest do końca prawda - przecież podobno z rezerw białkowych organizm korzysta dopiero, gdy skończą się inne możliwości i gdyby tak było połowa odchudzających się miałaby problemy z mięśniem sercowym
Czy są jakieś ćwiczenia, nawet najbardziej głupie, które dadzą coś i można je wykonywać w trakcie siedzenia?
W ogóle jestem zrozpaczona tym jak wyglądam, a boję się, że przez najbliższych kilka lat nie będę miała okazji schudnąć (kiedy ja już nie mogę na siebie patrzeć).
Błagam, pomóżcie, doradźcie. Ja naprawdę nie robię tego z lenistwa, tylko z braku czasu i możliwości. Zapisałabym się na jakiś aerobik, ale wszelkie takie ćwiczenia wywołują u mnie bóle stawów. I co tu zrobić?
Chciałabym schudnąć jakieś 10 kg w ciągu ok 4 miesięcy
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926

Edytowane przez klaudynka4
Czas edycji: 2009-01-07 o 19:00
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 19:21   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Zrzucić TŁUSZCZ bez ćwiczeń..

Są oparcowane całe systemy ćwiczeń dla osób z różnymi kontuzjami czy niemocami- zainteresuj się np stretchingiem.
Można go uprawiać leżąc plackiem na kanapie ze wszystkimi kończynami w gipsie.
A praktykowany poprawnie i regularnie daje napradę wspaniałe efekty- ale warto zainwestować w kilka lekcji pod okiem trenera albo choćby doświadczonej koleżanki która miała z nim styczność.

Mięśnie jak nie pracują to zanikają same z siebie, do tego nie trzeba się nawet odchudzać - zobacz co się dzieje u ludzi którzy np są na jakiś czas unieruchomieni.
Zresztą - ja nie wierzę że nie możesz znaleźć trochę czasu w sobotę i niedzielę żeby coś poćwiczyć weź się zastanów co będzie później, bez ruchu nie ma gładkiej skóry i jędrnego ciała nawet przy niskiej wadze.

Co do diety, zapraszam na Nasze Codzienne Jadłospisy- tam dziewczyny Ci pomogą, podpatrzysz jak inni jedzą nie głodując a zrzucając wagę.


BTW - to jest całkiem normalne że jak się nic nie robiło i nie ma formy to stawy i mięśnie po ruchu bolą. Masz zwolnienie tylko z tego powodu?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 19:33   #3
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Zrzucić TŁUSZCZ bez ćwiczeń..

A spacery coś pomogą? Słyszałam o takich ćwiczeniach, one mają jakąś nazwę, to jest napinanie mięśni po prostu, nawet stojąc w kolejce do sklepu.
Ale interesuje mnie czy prowadząc taki tryb życia w ogóle mam jakąkolwiek szansę schudnąć?
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 20:40   #4
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Zrzucić TŁUSZCZ bez ćwiczeń..

Na samej diecie da się zjechać 10kg spokojnie, ja bez ćwiczeń tyle zjechałam, ale byłam na diecie przez 2 miesiące- zero słodyczy, zero gazowanych słodkich napojów, ani słodkich soków z kartonu, dużo zielonej herbaty, dużo wody mineralnej, 5 posiłków co 2-3 godziny, podwieczorki i kolacje czystobiałkowe, na śniadanie zawsze owsianka, poza tym odpowiednia ilość NNKT. Żadna głodówka, ani dieta cud, po prostu zdrowe jedzenie (na diecie niełączenia, jest o niej cały wątek na dietetyce) ok 1400kcal bez żadnych śmieci i waga sama leci w dół.
Jak masz czas to możesz spacerować, do szkoły chodzić zawsze pieszo, zamiast autobusów i tramwajów zawsze na nogach itp- to też dużo daje
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 13:21   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Zrzucić TŁUSZCZ bez ćwiczeń..

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
A spacery coś pomogą?

Pomogą. Ale masz rześko maszerować z wyprostowanymi plecami i głową w górze a nie wlec się noga za nogą jak cień. Doskonała forma ruchu!

Cytat:
Słyszałam o takich ćwiczeniach, one mają jakąś nazwę, to jest napinanie mięśni po prostu, nawet stojąc w kolejce do sklepu.
To jest właśnie stretching.
W dość okrojonej formie ale właśnie to on.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 15:42   #6
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Zrzucić TŁUSZCZ bez ćwiczeń..

Dziękuję dziewczyny podniosłyście mnie na duchu, myślałam, że już żadnej nadziei dla mnie nie ma Staram się zachowywać zrową i zrównoważoną dietę właśnie ok 1300-1400 kcal i czekam do czerwca na efekty
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 19:39   #7
vilema
Rozeznanie
 
Avatar vilema
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 787
Dot.: Zrzucić TŁUSZCZ bez ćwiczeń..

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Na samej diecie da się zjechać 10kg spokojnie, ja bez ćwiczeń tyle zjechałam, ale byłam na diecie przez 2 miesiące- zero słodyczy, zero gazowanych słodkich napojów, ani słodkich soków z kartonu, dużo zielonej herbaty, dużo wody mineralnej, 5 posiłków co 2-3 godziny, podwieczorki i kolacje czystobiałkowe, na śniadanie zawsze owsianka, poza tym odpowiednia ilość NNKT. Żadna głodówka, ani dieta cud, po prostu zdrowe jedzenie (na diecie niełączenia, jest o niej cały wątek na dietetyce) ok 1400kcal bez żadnych śmieci i waga sama leci w dół.
Jak masz czas to możesz spacerować, do szkoły chodzić zawsze pieszo, zamiast autobusów i tramwajów zawsze na nogach itp- to też dużo daje

Dziewczyny znalazłam ten wątek przypadkowo, i musze powiedziec że bardzo podniosło mnie to na duchu. Mam 165cm wzrostu i waże 64kg i również niemam czasu na ćwiczenia ale biorę sie ostro za polecaną przez was dietę.
Trzymajcie za mnie kciuki
vilema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-06, 20:45   #8
slodkakiciaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 19
Dot.: Zrzucić TŁUSZCZ bez ćwiczeń..

Slyszalam jeszcze o elektrostymulacjach
slodkakiciaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 19:23   #9
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: Zrzucić TŁUSZCZ bez ćwiczeń..

Cytat:
Napisane przez slodkakiciaxx Pokaż wiadomość
Slyszalam jeszcze o elektrostymulacjach
Tez o tym czytalam (w urodzie, a potem szukalam informacji w necie). Ciekawi mnie ich skutecznosc
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.