Obalony mit diety Dukana - w punktach, jasno i na temat - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-06, 07:27   #31
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Obalony mit diety Dukana - w punktach, jasno i na temat

Pisałam już o tym kilkukrotnie - dla mnie każda dieta, która eliminuje jakiekolwiek grupy jedzenia, w tym (a może przede wszystkim) tłuszcze jest złą dietą. Po coś mamy te grupy jedzenia i natura wyposażyła nas tak, a nie inaczej. Bez tłuszczów nie będziemy przyswajać witamin A,D,E i K. Poza tym trzeba jeszcze pamiętać, że tłuszcz to nie tylko "te złe kalorie", ale też np. omega-3 i antyoksydanty (w oleju rzepakowym).
Mimo usilnych prób wyperswadowania tej decyzji moja siostra męczyła się na dukanie kilka miesięcy. Wagę zrzuciła, ale kilogramy wróciły błyskawicznie, a dodatkowo od tamtej pory ma problemy z nerkami...
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 09:59   #32
watacukrowana
Raczkowanie
 
Avatar watacukrowana
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 45
Dot.: Obalony mit diety Dukana - w punktach, jasno i na temat

Ja wytrzymałam na diukanie ponad tydzień, nie chodziłam głodna, ale pogorszyła mi się znacznie cera, miałam problemy z żołądkiem i czułam się zmęczona i bez energii. W dodatku za dużo białek i straszna monotonia w pierwszej fazie. Mimo, że byłam na tej diecie krótko nie czułam się dobrze. Nauczyłam mnie jednak jednego: najlepsza dieta to jeść zdrowo i smacznie, a nie wydziwiać i się męczyć. Teraz jem po prostu zdrowo i też chudne i doceniam zdrowe i smaczne posiłki! Polecam tą metodę!
watacukrowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 14:53   #33
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Obalony mit diety Dukana - w punktach, jasno i na temat

Cytat:
Napisane przez syncmaster1 Pokaż wiadomość
Ja na diecie Dukana schudłam 20 kg (gdzieś na forum wstawiałam zdjęcia) w ciągu ok pół roku. Było to dwa lata temu. Do dnia dzisiejszego nie przytyłam. Jeśli myślicie że będziecie na diecie przez pół roku a później będziecie jadły za pieciu i nie przytyjecie to się mylicie. Ja jem wszystko ale w mniejszych ilościach. Więc można schudnąć i nie przytyć... jeśli się chce.
dokładnie
a jesli boicie się, że na Dukanie będziecie jeść tylko białe serki i kurczaka, jesteście w błędzie wystarczy poszperać w necie i znajdziecie kilka blogow z posiłkami dukanowskimi (np tutaj: www.dukan.blox.pl ) i dieta nie jest nudna i monotonna.
A jesli po odchudzaniu dopadniecie się do miski chipsów i brytfanki ciasta, to nie ma bata-po każdej diecie , nie tylko Dukana, przytyjecie. Aha jeszcze jedno-jeśli chcecie się odchudzać, to najpierw dokładnie przeczytajcie zasady diety (każdej) a nie na hop siup

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Cytat:
Napisane przez watacukrowana Pokaż wiadomość
Ja wytrzymałam na diukanie ponad tydzień, nie chodziłam głodna, ale pogorszyła mi się znacznie cera, miałam problemy z żołądkiem i czułam się zmęczona i bez energii. W dodatku za dużo białek i straszna monotonia w pierwszej fazie. Mimo, że byłam na tej diecie krótko nie czułam się dobrze. Nauczyłam mnie jednak jednego: najlepsza dieta to jeść zdrowo i smacznie, a nie wydziwiać i się męczyć. Teraz jem po prostu zdrowo i też chudne i doceniam zdrowe i smaczne posiłki! Polecam tą metodę!
czułaś się źle, bo oczyszczał Ci się organizm
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:46.