mała pupa, duży brzuch??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-13, 18:03   #1
Buzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 15

mała pupa, duży brzuch???


Pomóżcie co mam zrobić jestem szczupłą osobą, mam mały tyłeczek wtęcz płaski), ale za to fałdy tłuszczu na brzuchu i przy tym mam zawsze odstający brzuchol. Co mam robić?? Mam 173 cm wzrostu i 56 kg wagi
Buzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 18:23   #2
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: mała pupa, duży brzuch???

To szczuplutka jestes, wiec mysle, ze jakasstraszna dieta ci nie grozi Jedynie lekka modyfikacja tego, co juz jesz. Mam nadzieje, ze odzywaiasz sie w miare zdrowo. A problemy z duzym brzuszkiem moga sie juz zaczynac na etapie zlej perforacji jelit. Mysle, ze zwiekszenie ilosci blonnika w diecie nie zaszkodzi, oczywiscie bez przesady
5-6 malych posiolkow w miejsce dotychczasowych 3. Jadanie naturalnych weglowodanych. Czyli to, co zaleca smoczek - im pozniej tym mniej weglowodanow. Natomiast jezeli odzywiasz sie zle, to polecam diete, ktora przedastawia smoczek w poradniku. Jednak, poniewaz twoja waga jest dosc niska lekko zmodyfikowana - zwiekszone ilosci jedzenia
No i przede wszystkim cwiczenia. Oczywiscie standardowe i mniej - brzuszki. Bieganie jest rowniez bardzo dobre na brzuch. Bede sie powtarzac, ale zarowno na brzuch jak i nma posladki bardzo dobre jest plywanie. Mysle, ze przy brzuszkach mozna eksperymentowac, skosne brzuszki, z uniesionymi nogami, rowerki, wykopy, utrzymywanie nog w powietrzu (jezeli nie masz klopotow z kregoslupem) Nalezy tez pamietac, ze wszelakie wykopy, czy nozyce i inne cwiczenia w tym stylu, choc bardzo dobre na brzuch, zle wykonane technicznie moga prowadzic do urazow kregoslupa. Wiec z tym ostroznie. Brzuszki, przy wiekszej wprawie mozna robic z jakims ciezarkiem polozonym na miesniach, to wzmaga ich prace. Ale zeby dobrze wykonywac cwiczenia na miesnia brzucha nalezy pamietac o dobren rozgrzewce i naciagnieciu miesni, wiec maly stretching jako rozgrzewka bylby bardzo wskazany. To chyba tyle. Jakbys potrzebowala wiecej pomocy, to pisz

Pozdrowienia,
Wypoczeta Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 18:56   #3
Buzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 15
Re: mała pupa, duży brzuch???

Jestem naprawde wdzięczna za tak wyczerpującą odpowiedz Dzięki
Buzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-15, 08:28   #4
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: mała pupa, duży brzuch???

Jedyne co mogę dodać-to pij zdecydowanie więcej wody-najlepiej nisko i średnio zmineralizowanej. Może się to wydawac dziwną radą,bo mogłoby się wydawać, że przecież woda "zapycha" no i brzuszek będzie wystawać, ale dzieje się wrecz odwrotnie Pozatym możliwe, że brzuszek wystaje ze względu na nieprawidłową postawę-zwróć uwagę na to jak chodzisz-czy jesteś prosta(czy się nie garbisz(jeśli garbisz się cały czas, to nic dziwnego, że mięśnie brzucha są słabe), ale też czy np nie masz pogłębionej lordozy odcinka lędźwiowego kręgosłupa(czy nie wyginasz tego odcinka wypinając brzuch)-to wszystko można świadomie korygować, ale na początku będzie to wymagało Twojej stałej uwagi. Postaraj się też wzmocnić mięśnie przykręgosłupowe, bo one, wbrew pozorm także wpływają na wygląd brzuszka, pomagając utrzymać kręgosłup w prawidłłowej pozycji.
Na koniec jeszcze standardowa rada -mniej sól-nadmiar soli w pożywieniu także może być przyczyną wystającego brzucha.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.