Wiosenny detoks i zbędne kilogramy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-01, 16:26   #1
FireWire
Raczkowanie
 
Avatar FireWire
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
GG do FireWire

Wiosenny detoks i zbędne kilogramy!


Hejo ; )
Mam 17 lat, wzrost 165, waga 61
Wygląd, wszyscy chwalą, że idealnie, cudownie.. Ale no przecież nikt nie ocenia mnie na co dzień tak.. bliżej.. Po zimie, pojawiło mi się troszkę pomarańczowej skórki przy udach. Prócz tego czuję, że nie jest idealnie, czuję się cięższa.. napompowana wręcz i chciałabym zrzucić trochę.

Nie w głowie mi drastyczne diety, bo nie chcę mieć wiszącej skóry oraz nie chcę stracić tłuszczyku w biuście na przykład... ; )

Postanowiłam przez miesiąc, do końca kwietnia, zaczynając od jutra, przeprowadzić oczyszczenie organizmu i próbę zrzucenia zbędnych kg. Chcę:
-usunąć smażone (kotlety). Max raz na tydzień o ile w ogóle
-mniej makaronów (jadałam codziennie do zup)
-więcej warzyw, kasz, ryżu troszkę
-ciemny chleb
-słodycze max raz na tydzień i to tak.. ciasteczko w niedzielę, lub kawałek czekolady przed sprawdzianem ciężkim

Zajecia w szkole mam nieregularnie (rano, popoludniu, wieczorami) i w szkole nie jem dużo, tylko chleb wasa i przy tym chcę zostać

Do tego chciałabym dołączyć activię (ostatnio zauważyłam lekkie zaburzenia regularności.. ; / ) i czerwoną herbatkę.

Oczywiście dołączy ruch (basenik) prócz tego raz w tygodniu tańczę i często rozciągam się, ćwiczę, lecz brak regularności w tym.

Moje pytania:
-ile razy dziennie pić czerwoną herbatę i jaką? Chcę uniknąć meeega oczyszczania, że nagle na lekcji zachce mi się do kibelka w piilnej potrzebie ; p
-jak traktować inne posiłki? Chcę by takie moje oczyszczenie i lekkie zrzucenie trwało miesiąc.. Później dalej bd się zdrowo odżywiać, ale wiadome, zdarzy się impreza czy coś, tzw. nie wszystkiego się odmówi. Jak włączać powrotnie niektóre 'ciężkie' posiłki (makaron, smażone) aby uniknąć efektu jojo i innych takich?
-Waszym zdaniem.. czego unikać? ile jeść? Ciężko mi jeść np stereotypowo 5 posiłków. Przypuśćmy że mam na 12 do szkoły, wstaje o 10 (śniadanie) w szkole do 18 (przekąszę coś) obiad (na raz dwa dania cieżkie, co chce zmienić), owoce o 20, o północy idę spać..

Proszę o odpowiedź : )
FireWire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 21:28   #2
PannaZalotka
Przyczajenie
 
Avatar PannaZalotka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
GG do PannaZalotka
Dot.: Wiosenny detoks i zbędne kilogramy!

ja ci powiem że również zaczynam się odchudzać . moja dieta polega na jedzeniu warzyw, owoców i białka do 800 kcal dziennie + 2 litry wody + mnóstwo ćwiczeń

odpowiem na twoje pytania raz dwa ;
1 - najlepiej by było gdybyś piła zieloną herbatę raz dziennie i czerwoną raz dziennie. picie tych herbat nie jest takie dobre ponieważ np. zielona herbata wychładza organizm co przyśpiesza powstawanie "patologicznej tkanki tłuszczowej"- czyli cellulitu no a czerwona jak sama wiesz nieźle przeczyszcza;/ zawsze była i zawsze będzie najlepsza woda
2- wszystko po mało
trzeba stopniowo wprowadzać do diety trochę większą ilość kalorii . powiedzmy, że dziennie jesz 1500 kcal w następnym tygodniu jesz 1650 i po trzech tygodniach 1750 i po trzech tygodniach 1850 . potem po jakimś "cięższym jedzeniu" będziesz musiała po prostu poćwiczyć ;D
3- unikać najlepiej słodyczy, tłuszczu, fajnie by było gdybyś wstawała codziennie o 8 jadła śniadanie , ćwiczyła i szła do szkoły . twój organizm na pewno by przyśpieszył metabolizm z rana co równałoby się szybkiemu spadkowi masy ciała

zaczynam od jutra ; ) i uprzedzając późniejsze wpisy proszę mnie nie umoralniać i nie mówić mi że 800 kcal to stanowczo za mało ;D jem zazwyczaj 100- 1300 kcal i potrafię przytyć więc 800 kcal to dla mnie odpowiednia ilość
PannaZalotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 21:37   #3
PannaZalotka
Przyczajenie
 
Avatar PannaZalotka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
GG do PannaZalotka
Dot.: Wiosenny detoks i zbędne kilogramy!

sorry za powtórkę

Edytowane przez PannaZalotka
Czas edycji: 2013-04-05 o 23:01
PannaZalotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 09:45   #4
JOAQUILE
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 170
Dot.: Wiosenny detoks i zbędne kilogramy!

To duży błąd że do 18 nie jesz za dużo a potem nagle bum- podwójna dawka kalorii.. Może rób sobie do szkoły jakies sałatki, przekąski itd. Możesz przygotować je wieczorem. A herbatę radzę zieloną-min 3 dziennie
JOAQUILE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:20   #5
never_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 345
Dot.: Wiosenny detoks i zbędne kilogramy!

.

Edytowane przez never_
Czas edycji: 2023-12-20 o 23:06
never_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:36.