zmiana profilu w klasie maturalnej, co myślicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-10, 12:35   #1
nika243
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6

zmiana profilu w klasie maturalnej, co myślicie?


cześć wszystkim!
jestem w drugiej klasie i zastanawiam się nad zmianą profilu we wrześniu - z humanistycznego na mat-geo-ang. właśnie te trzy przedmioty na poziomie rozszerzonym chcę zdawać na maturze. o ile z angielskim nie byłoby problemu, bo jestem z niego bardzo dobra, to czy można sobie poradzić z matmą i geografią? dodam, że już rozpoczęłam sobie 'poszerzanie' tych dwóch przedmiotów. ze 'starą' klasą wciąż miałabym kontakt, w 'nowej' mam znajomych... a nie musiałabym się użerać z historią i wosem i bardzo upierdliwym i nieskorym do współpracy nauczycielem tych przedmiotów.
słyszałyście kiedyś o takich przypadkach przeniesienia się dopiero w trzeciej klasie?
nika243 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 13:34   #2
Kiki van Goth
Raczkowanie
 
Avatar Kiki van Goth
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 495
Dot.: zmiana profilu w klasie maturalnej, co myślicie?

Nawet się nie zastanawiaj, jeśli Cię tknęło, że z czegoś innego matura bardziej Ci pasuje do planów na przyszłość. Później możesz żałować, że siedziałaś na humanie, a tu gospodarka przestrzenna ucieka przez palce

Zmieniaj, znajomi nie uciekną.
__________________
Nie mówię, żem geniusz
Lecz i nie dupa.
Też bym napisał 'Dziady',
Gdybym się uparł.
Kiki van Goth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 14:30   #3
moniczka795
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka795
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Białystok/Poznań
Wiadomości: 3 238
Dot.: zmiana profilu w klasie maturalnej, co myślicie?

Jeżeli ma Ci to pomóc w nauce, to czemu by nie spróbować. Ale i tak na końcu 2kl ew. na początku 3kl. powinnaś wybrać sobie fakultet na który chciałabyś chodzić (u mnie z reguły można tylko 1, ale jak nie pokrywają się jakieś na fakultety ze sobą i n-ele się zgodzą to można by i na 2 chodzić...). Tylko ciekawo czy n-el z matmy i geo nie kazałby Ci zaliczać 1i2 kl.. tzn zrobić jakieś klasówki czy coś bo przecież byłaś na podstawach z tych przedmiotów a teraz miałabyś być na ich rozszerzeniu. Ale na pewno nie zwlekaj z tym do września. Idź do kogo trzeba, wychowacy czy tam dyrekcji i od razu porozmawiaj.

Edytowane przez moniczka795
Czas edycji: 2011-04-10 o 14:33
moniczka795 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 15:18   #4
viola515
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 58
Dot.: zmiana profilu w klasie maturalnej, co myślicie?

Zmień profil, ja w ostatniej klasie dopiero zdecydowałam się zmienić plany dotyczące studiów. Nie żałuję.
viola515 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 16:08   #5
nika243
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6
Dot.: zmiana profilu w klasie maturalnej, co myślicie?

dzięki za rady
do dyrektora mam zamiar pójść jutro, spytać się czy w ogóle jest taka opcja. mam nadzieję, że nie będzie to niemożliwe :x
@viola515 : można wiedzieć na jaki kierunek się przekwalifikowałaś?
nika243 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 17:40   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: zmiana profilu w klasie maturalnej, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Kiki van Goth Pokaż wiadomość
Później możesz żałować, że siedziałaś na humanie, a tu gospodarka przestrzenna ucieka przez palce
hehe, ale ci się udał przykład ja studiuję GP i jestem po humanie

autorko, zmieniaj póki możesz i checsz z geografią można sobie poradzić, nawet jeśli będziesz kuleć z niej we wrześniu to maturę rozsz. można napisać bardzo ładnie mimo tylko rocznego przygotowania (koleżanka na profilu humanistycznym zdała geo R na 78% a zaczęła naukę w marcu)
z matmą może być trudniej, ale przez to że i tak byłaś przygotowywana do podstawy nie będzie źle
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 20:31   #7
czijo
Zadomowienie
 
Avatar czijo
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 926
Dot.: zmiana profilu w klasie maturalnej, co myślicie?

Licz się z tym, że będziesz musiała napisać testy z matematyki i geografii. Wiem, bo sama sobie wymyśliłam przenosiny z humana do mat-infu w 3 klasie... i nie udało się, bo nie zdałam testu :/
czijo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 20:49   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: zmiana profilu w klasie maturalnej, co myślicie?

Warunki przenosin w każdej szkole są inne. U mnie odbywało się to na zasadzie: jest miejsce w klasie, możesz się przenieść, to czy dasz sobie radę to twój interes.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 11:19   #9
viola515
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 58
Dot.: zmiana profilu w klasie maturalnej, co myślicie?

Niko243, ja w liceum uczyłam się w klasie chemicznej, gdyż zamierzałam iść na medycynę. Jednak zrozumiałam, że to nie dla mnie. Nauczycielka matematyki namówiła mnie na zdawanie tego przedmiotu. Profilu klasy nie zmieniłam. Jednak korzystałam z zajęć przygotowujących z matematyki i fizyki zamiast z chemii i biologii. Teraz studiuję na politechnice i jestem bardzo zadowolona.
viola515 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 17:45   #10
nika243
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6
Dot.: zmiana profilu w klasie maturalnej, co myślicie?

dzisiaj już ostatecznie rozmawiałam z dyrektorem i zanosi się na przemianę humanistki w matematyko-geografa od września będę oczywiście musiała na początku zdać jakiś egzamin, ale dam radę, jestem nastawiona pozytywnie i gotowa na niezły zapieprz.
trochę szkoda mojej klasy, bo trafiła mi się bardzo fajna, a przyszła nie jest aż taka super, ale nie zamierzam zrywać kontaktów. i jak to podsumowała moja koleżanka 'matko, ile będziesz miała nowych znajomych na facebooku!'
nika243 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 14:11   #11
Seline16
Wtajemniczenie
 
Avatar Seline16
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 637
Dot.: zmiana profilu w klasie maturalnej, co myślicie?

Eh, ja mam znajomą w klasie maturalnej, która w styczniu tego roku przeniosła się do klasy C (ogólnej z dwujęzycznej), tylko dlatego żeby mieć jakąś ulgę... Uważam, że to głupota, ale w Twoim przypadku- wszystko zależy od mobilizacji i chęci nauki. Ja akurat nienawidzę geo i matmy, więc to dla mnie abstrakcja, ale jeśli wiążesz z tym przyszłość i wiesz, że dasz radę to dasz!
Seline16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 15:58   #12
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: zmiana profilu w klasie maturalnej, co myślicie?

U mnie w szkole rozszerzenia są realizowane dopiero w klasie maturalnej. Obecnie jestem niby w his-geo-wos, ale przenoszę się do pol-his. Ogólnie 3/4 ludzi przenosi się do innych klas, jest taki misz masz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.