Problem z cerą , trądzikiem.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-12, 13:41   #1
anita anita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1

Problem z cerą , trądzikiem..


Dzień dobry ! ; ). Mam prawie 14 lat i problem z trądzikiem ; /. Dokucza mi już jakiś rok i chciałabym się poradzić, co zrobić, jakich kremów i kosmetyków używać, aby się go pozbyć. Są to pojedyncze pryszcze, które pojawiają się cały czas. Mam je na czole, pomiędzy brwiami, na plecach i czasami pojawiają się na dekolcie, nosie, brodzie i policzkach. Stosowałam maść Beznacne i Acnefan, które mało co pomogły. Ostatnio miałam w planach zakup toniku, żelu do mycia oraz kremu, ale najpierw postanowiłam poradzić się starszych i bardziej doświadczonych kobiet. ; ) . Niestety, problemem nie są tylko pryszcze, ale także przebarwienia po nich. ; ( . Poza przebarwieniami i pryszczami mam na czole takie malutkie krostki, o których nic nigdy nie słyszałam i nawet nie wiem co to jest. Są małe, ale bardzo je widać. Nie da się ich wydusić, ani nic z nimi zrobić. Proszę dać mi jakieś rady. Będę bardzo wdzięczna. Z góry dziękuję. ; ) . ; **
anita anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 15:56   #2
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Problem z cerą , trądzikiem..

Najlepiej będzie jak pójdziesz do dermatologa - lepiej działać wcześnie niż potem płakać , że ma się trądzik na pół twarzy. On dobierze Ci odpowiednie specyfiki i problem będzie z głowy
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 16:15   #3
fanka901
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 80
Dot.: Problem z cerą , trądzikiem..

Przede wszystkim nie wyciskać!!! To jest główna przyczyna przebarwień. Do tego bakterie się roznoszą i robi się więcej pryszczy na buźce. Raczej powinnaś naciągnąć mamę i zainwestować w kosmetyczkę. Przejdź się na czyszczenie twarzy raz na 4 miesiące. Profesjonalistka wyciśnie wszystkie pryszcze za jednym razem. Zabieg kosztuje ok.80 zł a po paru efekt jest zauważalny. Jak byłam w Twoim wieku to to samo powiedziała mi pani dermatolog. Trądzik jest normalny w Twoim wieku, ale jeśli jest bardzo natarczywy i uprzykrza Ci życie to sama przejdź się do dermatologa Przepisze Ci jakieś maści i coś do przemywania, co na pewno poskutkuje w walce z trądzikiem.
fanka901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 10:10   #4
Kaja2253
Raczkowanie
 
Avatar Kaja2253
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wszechświat
Wiadomości: 31
Dot.: Problem z cerą , trądzikiem..

na pewno skorzystaj z rady dermatologa, najbardziej Ci pomoże a jesli mogę coś od siebie Ci zaproponować to emulsja do mycia DERMACID PLUS koszt ok 14 zł a jest wydajny. Mozesz stosować tą emulsję do mycia wieczorem i na dzień twarzy, także pleców czy dekoldu. Ja stosuję go na dekold ( na twarz mam maści od dermatologa więc tego już nie stosuję na razię) i sprawdza się na prawdę moja koleżanka stosuję ją codziennie na buzię i mi śliczną teraz a miała problemy też . także polecam ten produkt ale zachęciłabym Cię do odwiedzenia dermatologa
Kaja2253 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 14:46   #5
liliana_12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: Problem z cerą , trądzikiem..

Cytat:
Napisane przez anita anita Pokaż wiadomość
Dzień dobry ! ; ). Mam prawie 14 lat i problem z trądzikiem ; /. Dokucza mi już jakiś rok i chciałabym się poradzić, co zrobić, jakich kremów i kosmetyków używać, aby się go pozbyć. Są to pojedyncze pryszcze, które pojawiają się cały czas. Mam je na czole, pomiędzy brwiami, na plecach i czasami pojawiają się na dekolcie, nosie, brodzie i policzkach. Stosowałam maść Beznacne i Acnefan, które mało co pomogły. Ostatnio miałam w planach zakup toniku, żelu do mycia oraz kremu, ale najpierw postanowiłam poradzić się starszych i bardziej doświadczonych kobiet. ; ) . Niestety, problemem nie są tylko pryszcze, ale także przebarwienia po nich. ; ( . Poza przebarwieniami i pryszczami mam na czole takie malutkie krostki, o których nic nigdy nie słyszałam i nawet nie wiem co to jest. Są małe, ale bardzo je widać. Nie da się ich wydusić, ani nic z nimi zrobić. Proszę dać mi jakieś rady. Będę bardzo wdzięczna. Z góry dziękuję. ; ) . ; **
Witaj, zanim pójdziesz do dermatologa zacznij od pielęgnacji w domu. po 1: Codziennie dokładnie oczyszczaj cerę, dla cery z trądzikiem kupuj odpowiednie kosmetyki, najlepiej żel do mycia twarzy i płyn micelarny. po 2: stosuj regularnie peelingi-polecam bioderma sebium serum z 15% kwasem glikolowym, a na zakonczenie lekki krem nawilżający na noc a na dzień matujący. Idealne dla młodych cer są linie: Bioderma/Ziaja Med/ Pharmaceris. Polecam. Dermatolog od razu przepisze jakiś antybiotyk a z tym wiąże sie mocne wysuszenie skóry.
liliana_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 19:06   #6
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Problem z cerą , trądzikiem..

Podobno mleko pomaga poskromić pryszcze i zaskórniki, do tego ponoć ma działanie silnie matujące, więc polecam spróbować. Polega to na używaniu mleka zamiast toniku po każdym myciu twarzy, czyli wlewasz do kubeczka odrobinę mleka, nasączasz w nim wacik i przecierasz twarz jak tonikiem. Gdy już zaschnie po około 10 minutach, można zmyć wodą.
http://brunettesheart.blogspot.com/2...m-dla-was.html - tutaj dowiedziałam się o tej metodzie, wszystko sobie możesz tam o niej poczytać. Ja jeszcze nie wiem jakie to daje efekty bo używam tej metody od niedawna.
Pozdrawiam
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.