AP Edukacja Wrocław -który kierunek bardziej przyszłościowy? pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-05, 13:33   #1
Glaistig
Przyczajenie
 
Avatar Glaistig
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3

AP Edukacja Wrocław -który kierunek bardziej przyszłościowy? pomocy!


Witam!
nie uwierzycie, ale licencjatka chce się 'cofnąć w rozwoju' (jak to określiła moja mama ;P) i wybrać się do szkoły policealnej, konkretnie do AP Edukacji we Wrocławiu. Dotychczas interesował mnie wyłącznie kierunek sekretarka/asystentka. Jest to coś, czym mogłabym się w przyszłości zajmować, ale jest to tylko roczna szkoła, nie ma uprawnień szkoły publicznej (w związku z czym nie będę miała legitymacji, ale od czego są bezpłatne szkoły, na których nie sprawdzają obecności i które mają takowe uprawnienia ...), a uzyskany tytuł to: specjalista/ pracownik i tytuł zawodowy z Polskiej Klasyfikacji Zawodów.
Pomyślicie, że przecież każdy może być sekretarką, bo czy to wielka filozofia obsługiwać biuro, prawda?
Dlatego też zaczęłam poszukiwać czegoś w tej szkole (wchodzi w rachubę tylko AP, gdyż wpłaciłam już I ratę czesnego za sekretarkę), co dałoby mi tytuł technika i legitymację i znalazłam 2letni kierunek Archiwizacja. Wydaje mi się, że nadaję się do papierkowo-komputerowej roboty, więc zarówno sekretarka jak i archiwista byłby dla mnie dobrym kierunkiem. Mam jednak wątpliwości, który papier będzie dla mnie bardziej przyszłościowy. Mama podsunęła mi myśl, że mogłabym otworzyć prywatne archiwum (dysponujemy własnym lokalem w mieście) i nawiązać współpracę z jakąś firmą w celu przechowywania ich dokumentów. Jednak nie wiadomo, czy takie coś może wypalić, a wtedy co? oczywiście można szukać pracy w "archiwach zakładowych, archiwach urzędów państwowych i samorządowych, muzeach, bankach, szpitalach, sądach, kancelariach prawnych i notarialnych, prywatnych firmach zajmujących się wykonywaniem usług archiwizacyjnych", ale czy naprawdę jest dużo takich miejsc pracy...?
Jutro ma dzwonić do mnie kobieta z zapytaniem, czy przenoszę papiery, siedzę od rana i rozkminiam ten temat
POMOCY! proszę o jakieś opinie, być może absolwentki, bardziej doświadczone kobiety, kobiety z 'głową na karku' :P, a nawet może kobietę z sekretariatu AP Edukacja? KTOKOLWIEK!
Glaistig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 15:44   #2
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: AP Edukacja Wrocław -który kierunek bardziej przyszłościowy? pomocy!

Cytat:
Napisane przez Glaistig Pokaż wiadomość
Witam!
nie uwierzycie, ale licencjatka chce się 'cofnąć w rozwoju' (jak to określiła moja mama ;P) i wybrać się do szkoły policealnej, konkretnie do AP Edukacji we Wrocławiu. Dotychczas interesował mnie wyłącznie kierunek sekretarka/asystentka. Jest to coś, czym mogłabym się w przyszłości zajmować, ale jest to tylko roczna szkoła, nie ma uprawnień szkoły publicznej (w związku z czym nie będę miała legitymacji, ale od czego są bezpłatne szkoły, na których nie sprawdzają obecności i które mają takowe uprawnienia ...), a uzyskany tytuł to: specjalista/ pracownik i tytuł zawodowy z Polskiej Klasyfikacji Zawodów.
Pomyślicie, że przecież każdy może być sekretarką, bo czy to wielka filozofia obsługiwać biuro, prawda?
Dlatego też zaczęłam poszukiwać czegoś w tej szkole (wchodzi w rachubę tylko AP, gdyż wpłaciłam już I ratę czesnego za sekretarkę), co dałoby mi tytuł technika i legitymację i znalazłam 2letni kierunek Archiwizacja. Wydaje mi się, że nadaję się do papierkowo-komputerowej roboty, więc zarówno sekretarka jak i archiwista byłby dla mnie dobrym kierunkiem. Mam jednak wątpliwości, który papier będzie dla mnie bardziej przyszłościowy. Mama podsunęła mi myśl, że mogłabym otworzyć prywatne archiwum (dysponujemy własnym lokalem w mieście) i nawiązać współpracę z jakąś firmą w celu przechowywania ich dokumentów. Jednak nie wiadomo, czy takie coś może wypalić, a wtedy co? oczywiście można szukać pracy w "archiwach zakładowych, archiwach urzędów państwowych i samorządowych, muzeach, bankach, szpitalach, sądach, kancelariach prawnych i notarialnych, prywatnych firmach zajmujących się wykonywaniem usług archiwizacyjnych", ale czy naprawdę jest dużo takich miejsc pracy...?
Jutro ma dzwonić do mnie kobieta z zapytaniem, czy przenoszę papiery, siedzę od rana i rozkminiam ten temat
POMOCY! proszę o jakieś opinie, być może absolwentki, bardziej doświadczone kobiety, kobiety z 'głową na karku' :P, a nawet może kobietę z sekretariatu AP Edukacja? KTOKOLWIEK!
Odradzam kierunek sekretarka/asystentka. Myślę, że nie będzie tam wybitnych specjalistów-wykładowców z tej dziedziny, żeby nauczyć się czegoś wyjątkowego. Zrób sobie kurs z Akademii PARP "Profesjonalny sekretariat" i lepiej na tym wyjdziesz

Archiwistyka brzmi lepiej, ale nie wiem jak z pracą po tym kierunku.

Najbardziej prawdopodobna opcja to taka, że nie otworzą żadnego z tych kierunków Zazwyczaj otwierają tylko te kierunki, na które jest najwięcej chętnych - czyli technik usług kosmetycznych, technik rachunkowości, technik informatyk i może jeszcze parę innych.
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 17:37   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: AP Edukacja Wrocław -który kierunek bardziej przyszłościowy? pomocy!

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Najbardziej prawdopodobna opcja to taka, że nie otworzą żadnego z tych kierunków Zazwyczaj otwierają tylko te kierunki, na które jest najwięcej chętnych - czyli technik usług kosmetycznych, technik rachunkowości, technik informatyk i może jeszcze parę innych.
Jeśli chodzi o AP oddział Wrocław, to nie jest tak z tym źle. Jasne, że nie otworzą 100% kierunków. Ale zdecydowaną większość Jedynie później można się zastanawiać, czy każdy kierunek dotrwa do końca...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 11:34   #4
Charlotta06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 196
Dot.: AP Edukacja Wrocław -który kierunek bardziej przyszłościowy? pomocy!

Moim zdaniem warto jednak skorzystać z propozycji AP Edukacji. To dobra szkoła, kształcą na dobrym poziomie, mają świetne pracownie i co najważniejsze kładą nacisk na praktykę.
Charlotta06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 11:47   #5
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: AP Edukacja Wrocław -który kierunek bardziej przyszłościowy? pomocy!

Cytat:
Napisane przez Charlotta06 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem warto jednak skorzystać z propozycji AP Edukacji. To dobra szkoła, kształcą na dobrym poziomie, mają świetne pracownie i co najważniejsze kładą nacisk na praktykę.
Nie wiem jak reszte dziewczyn, ale mnie takie reklamy pracownikow szkol policealnych na przeróżnych forach internetowych tylko zniechęcają do szkół, bo po prostu IRYTUJĄ! To jest takie troche traktowanie ludzi jak idiotów. Przecież wiadomo że wypowiedzi osob które maja <10 postów na koncie,w tym połowa dotyczaca szkoly o typowym schemacie - wymienic przynajmniej raz nazwe szkoly, dodać kilka przymiotnikow o pozytywnym zabarwieniu, bez szczegółów czy jakichkolwiek konkretnych informacji - to zwykła, tania, nachalna reklama.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 15:04   #6
Charlotta06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 196
Dot.: AP Edukacja Wrocław -który kierunek bardziej przyszłościowy? pomocy!

Proszę tu są konkrety jeżeli chodzi o szkolenie, które wydaje mi się ciekawe. Możesz być tym zainteresowana.

ASYSTENTKA-SEKRETARKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM



Szkolenie skierowane jest do osób pracujących oraz poszukujących pracy, które chcą rozwijać swoją karierę w obszarze administracji biurowej, Szczególnie polecamy je uwadze Pracodawców chcących usprawnić i unowocześnić pracę sekretariatu bez konieczności zmian personalnych.



Uczestnicy po szkoleniu:

zapoznają się ze strukturą i profesjonalną organizacją pracy sekretarsko-asystenckiej
nauczą się efektywnie zarządzać czasem i wykorzystywać oprogramowanie biurowe
usystematyzują i zaktualizują wiedzę z zakresu prawa pracy
uzupełnią słownictwo dzięki modułowi językowemu
nabędą lepsze umiejętności interpersonalne
nauczą się efektywnej autoprezentacji


Dane organizacyjne

Miejsce szkolenia Wrocław
Czas trwania 7 dni, 30 godzin dydaktycznych (30x45min)
Cena 700 zł brutto/osoba


Terminy:



Dzień Data Godziny
I 17 września 2012r. 17.00-20.00
II 18 września 2012r. 16.30-20.30
III 19 września 2012r. 17.00-20.00
IV 20 września 2012r. 16.30-21.00
V 21 września 2012r. 16.30-19.30
VI 22 września 2012r. 16.30-19.30
VII 25 września 2012r. 17.00-19.00



Program szkolenia:

7 dni szkoleniowych (30 x 45min)



I. Zadania asystentki i sekretarki

1. Rola Asystentki i Sekretarki w firmie

Oczekiwania pracodawców względem kandydatek
Charakterystyka stanowisk i predyspozycje osobowościowe
Rozmowy kwalifikacyjne i testy
Umiejętność autoprezentacji- kierowanie wrażeniem
Etyka w zawodzie
2. Efektywne zarządzanie czasem

Organizacja i planowanie pracy, zadań- techniki
Organizacja przestrzeni pracy- przechowywanie i archiwizacja dokumentów
3. Komunikacja interpersonalna

Rola i znaczenie efektywnej komunikacji w tworzeniu wizerunku firmy
Sztuka efektywnego słuchania
Obraz firmy prezentowany klientowi
Asertywność
4. Komunikacja telefoniczna i pisemna

Specyfika kontaktu telefonicznego
Efektywność rozmowy telefonicznej
Etykieta w rozmowie telefonicznej
Zasady tworzenia pism formalnych
Netykieta, czyli savoir-vivre w Internecie (email).
5. Kultura przyjmowania gości

Organizacja spotkań biznesowych
Przyjmowanie delegacji zagranicznych
Organizacja delegacji
6. Komputeryzacja prac biurowych

MsOffice Word-tworzenie pism służbowych
Excel-przygotowanie raportów kasowych
PowerPoint- przygotowanie prezentacji
Internet i Intranet
Poczta elektroniczna
II. Prawo pracy

1. Teczka osobowa – co powinno się w niej zawierać

2. Różnice pomiędzy umową cywilnoprawną, a umową o pracę

3. Ewidencja czasu pracy

4. Wnioski urlopowe

5. Jak rozwiązywać umowę o pracę z pracownikiem



III. Biurowy niezbędnik języka angielskiego

1. Successful phone call

Telephone message
Useful phrases
More and less formal
Communication problems
Leaving and taking messages
2. Customer care
3. Small talk with the visitors
4. Formal and Informal Email Letter

Email structure
Vocabulary
Opening sentence
Attaching files
Making enquiries
Replaying to an enquiry
Informing
Replaying
Making arrangements
Confirming arrangements
Changing arrangements
Exercises
5. Business trip planner

Edytowane przez Charlotta06
Czas edycji: 2012-09-06 o 15:13
Charlotta06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 10:55   #7
Glaistig
Przyczajenie
 
Avatar Glaistig
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3
Dot.: AP Edukacja Wrocław -który kierunek bardziej przyszłościowy? pomocy!

nie mogę się zapisać na żadne szkolenie, ponieważ zapłaciłam już pierwszą ratę w szkole i szkoda byłoby ją stracić.
Glaistig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 12:10   #8
Morfinka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 143
Dot.: AP Edukacja Wrocław -który kierunek bardziej przyszłościowy? pomocy!

Cytat:
Napisane przez Glaistig Pokaż wiadomość
Witam!
nie uwierzycie, ale licencjatka chce się 'cofnąć w rozwoju' (jak to określiła moja mama ;P) i wybrać się do szkoły policealnej, konkretnie do AP Edukacji we Wrocławiu. Dotychczas interesował mnie wyłącznie kierunek sekretarka/asystentka. Jest to coś, czym mogłabym się w przyszłości zajmować, ale jest to tylko roczna szkoła, nie ma uprawnień szkoły publicznej (w związku z czym nie będę miała legitymacji, ale od czego są bezpłatne szkoły, na których nie sprawdzają obecności i które mają takowe uprawnienia ...), a uzyskany tytuł to: specjalista/ pracownik i tytuł zawodowy z Polskiej Klasyfikacji Zawodów.
Pomyślicie, że przecież każdy może być sekretarką, bo czy to wielka filozofia obsługiwać biuro, prawda?
Dlatego też zaczęłam poszukiwać czegoś w tej szkole (wchodzi w rachubę tylko AP, gdyż wpłaciłam już I ratę czesnego za sekretarkę), co dałoby mi tytuł technika i legitymację i znalazłam 2letni kierunek Archiwizacja. Wydaje mi się, że nadaję się do papierkowo-komputerowej roboty, więc zarówno sekretarka jak i archiwista byłby dla mnie dobrym kierunkiem. Mam jednak wątpliwości, który papier będzie dla mnie bardziej przyszłościowy. Mama podsunęła mi myśl, że mogłabym otworzyć prywatne archiwum (dysponujemy własnym lokalem w mieście) i nawiązać współpracę z jakąś firmą w celu przechowywania ich dokumentów. Jednak nie wiadomo, czy takie coś może wypalić, a wtedy co? oczywiście można szukać pracy w "archiwach zakładowych, archiwach urzędów państwowych i samorządowych, muzeach, bankach, szpitalach, sądach, kancelariach prawnych i notarialnych, prywatnych firmach zajmujących się wykonywaniem usług archiwizacyjnych", ale czy naprawdę jest dużo takich miejsc pracy...?
Jutro ma dzwonić do mnie kobieta z zapytaniem, czy przenoszę papiery, siedzę od rana i rozkminiam ten temat
POMOCY! proszę o jakieś opinie, być może absolwentki, bardziej doświadczone kobiety, kobiety z 'głową na karku' :P, a nawet może kobietę z sekretariatu AP Edukacja? KTOKOLWIEK!
Jesli już wpłaciłaś tam ratę i chcesz wybierać tylko z tych dwóch kierunków, to na Twoim miejscu wybrałabym raczej tą archiwizację. Skoro piszesz, że macie własny lokal, w którym w przyszłości mogłabyś rozkręcić jakiś biznes, to czemu by nie spróbować
Morfinka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.