Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-03, 19:56   #1
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191

Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet


Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet..Czyli cdn 30,40 plus

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Meldujcie się
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 20:01   #2
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Miszuś, za dużo postów już było...?
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 20:04   #3
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Jestem i ja Witojcie
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 20:13   #4
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Widocznie.Dostałam wytyczne z góryo zamknięciu forum i założeniu nowego.Uf dla mnie to nie byle gradka.Nobel się należy
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:43   #5
dircikowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 268
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Obecna po intensywnym dniu. Za mną badania okresowe, w tym psychotechniczne i to na czczo, w tym jedno w ciasnym ciemnym pomieszczeniu - dla mnie tortura. Ale skoro zaliczyłam w tych ekstremalnych warunkach - znaczy dalej mogę jeździć autkiem mimo wieku

Miszka - Kto miałby dać radę jeśli nie Ty?
dircikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 21:50   #6
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Dircik jakie badania psychotechniczne?Ku czemu kobieto??Pod kątem prawa jazdy???i ciasne pomieszczenie???oj brzmi rezonansowo...Zmęczona jestem...Byliśmy po towar...
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 22:16   #7
dircikowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 268
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Prawo jazdy to ja mam nie powiem od ilu lat, bo jak mi dziś przypomnieli to się staro poczułam Od dobrych kilku lat mamy takie wspaniałe przepisy, że jak pracownikowi się zdarza jeździć w celach służbowych (delegacje) samochodem to musi uzyskać w ramach badań okresowych odpowiednie orzeczenie i tyle z tym ceregieli.
Ciemne pomieszczenie to po to, żeby sprawdzić widzenie w ciemności - rozpoznawanie niewyraźnych kształtów po kilku minutach siedzenia w totalnym mroku a potem po oślepieniu, znów ciemność i znów rozpoznajesz. Co najmniej jeden gość dziś tego "nie zdał".
Dla mnie gorsze od rezonansu, bo przy rezonansie sobie zamknęłam oczy zanim wjechałam do rury i wyobrażałam, że leżę na plaży a tu musiałam mieć w tej ciemności oczy szeroko otwarte
Nie rozumiem jaką wnosi różnicę dla bezpieczeństwa to czy jadę prywatnie - co mogę robić bez dodatkowych badań, czy w ramach przejazdów służbowych ...

Ale za to dla "równowagi" - podstawowe badania okresowe zostały odgórymi przepisami okrojone do pomiaru glukometrem i już nawet morfologii nie obejmują - a znam osoby, które tylko ten obowiązek zmuszał do takich badań profilaktycznych. I co ważniejsze - że te badania wykrywały co nieco, co wykryte później, bez tych badań, mogło zakończyć się dramatycznie.
dircikowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 22:47   #8
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Przynajmniej sie przebadałaś.Mnie by sie przydała wizyta u okulisty.Mam problem jak są małe napisy,na kosmetykach np....Zauważywszy ten dyskomfort-zaczełam dostrzegać ... starość,co swych oddechem mi tu koło oczu rajcuje..Zakochuję się w PauliMam zamiar rozszerzyć pielęgnacje o Jej produkty..

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Ilana jak buzia?Juka zdrowi?
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 01:09   #9
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Znalazlam was. Trochee mnie rozlozylo + boli to cos w brzuchu ale jestem dobrej mysli I mysle O wyjezdzie choc jeszcze sporo czasu.
Eh jakis wirus tu znowu panuje




Sent from my iPhone using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 07:30   #10
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Miszka, mnie właśnie te oczy od dłuższego czasu przekonują o mijającym czasie Nie skóra, nie figura, a właśnie oczy, bo tu nic się oszukać nie da. Małe napisy na kosmetykach, małe ucho igły...A zawsze miałam wzrok bez zarzutu...Nagle zaczęłam się robic dalekowidzem. Mam ksiązke, która od jakiegoś czasu obchodze, bo debile - zrobili kieszonkowe wydanie z malutkim druczkiem
Z Pauli przyszło do mnie jedno serum z antyoksydantami i zestaw próbek. Na pewno przetestuję
Irenka, dobrze, ze już myślisz o wyjeździe, to skraca czas do niego
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 10:12   #11
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Kama mysle Bo Wiem kiedy. Oh ostro mi po koncie pojechalo jak za bilet placilam ale warto


Sent from my iPhone using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-04, 10:19   #12
Anyzkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Anyzkowa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 039
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Hej
ale trafiłyście z tym okulistą. Zapisałam się na pierwszą w życiu wizytę bo również zauważyłam że mój sokoli wzrok nie jest już sokoli

Byłam dziś w przychodni pobrać krew. Nasiedziałam się i napatrzyłam. Starość jest straszna, ta słabość, te niedołęstwo. Matko, jaki ja mam dziś zjechany humor.
Anyzkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 12:05   #13
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Przywiozłam boskie bluzki i tuniki Celine Paris.Białe rozeszły się jak tylko wyjmowałam towar,na sobie mam dziś żółtą..Kama jakie serum zamówiłas??i probki do cery????
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nu.jpg (15,6 KB, 54 załadowań)
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 14:00   #14
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

serum z antyoksydantami, bo retinolu nie było, próbki też do dojrzałej, seria resist
http://www.paulaschoice.pl/pl/p/RESI...-10-Probek/232
http://www.paulaschoice.pl/pl/p/RESI...erum-30-ml/148
Anyżek, wzrok jest okrutny, po prostu wytyka nam wiek Mam już okulary do pracy w powiększeniu , ale do domu mi jeszcze nie sa potrzebne. jeszcze
Niedługo ide na rowerek, moje szczęście nie zna granic, a endorfiny pochowały się głęboko

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2014-03-04 o 14:04
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 14:51   #15
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Anyz będziemy jak dwa czeskie kreciki ha ha..Ale dziarskie ahoj postawi wszystkich na nogi...Muszę isć do okulisty..ale nie bardzo mi sie widzi nosić okulary....Kama mądry wybór!Moja pielęgnacja- to teraz tylko z nią...
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 16:00   #16
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Na razie z rannych antyoksydantów mam to serum w mgiełce z sesderma, sympatyczne, choć niezbyt wydajne.
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 18:07   #17
uklika
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 650
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Witam i ja w nowej czesci Dajcie znac jak sie Paula sprawuje
uklika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 19:53   #18
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Dziś dokupiłam w sklepie internetowym http://www.paulaschoice.pl/pl/p/Skin...ant-100-ml/121 (Kama jest tez aha 8% rewelacyjne!!!!) oraz http://www.paulaschoice.pl/pl/p/CLEA...cid-118-ml/129 Uklika dam znać po dłuzszym uzywaniu.Żel z USA ,dzis dostałam.Także zaczynam akcję-wybielaniaGdzie reszta????
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 20:24   #19
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Kwasy to nie ja, wystarczy mi retinol, a teraz ta wysokoprocentowa witamina C. Krem 20% daje w kośc, zapewniam
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-04, 21:10   #20
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Kama poczytaj o tym żelu.nie ma lepszego odmładzacza.Nie jest ostry,nie działa brutalnie,a opinie na temat cofnięcia peselu,sa nader urzekające..To muzyka dla mych uszu..
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 21:59   #21
dircikowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 268
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Miszka - który żel cofa pesel? Ja też tak chcę...
Jeśli chodzi o okulary to jestem krótkowidzem (nie jakoś dramatycznie, ale auto prowadzę i w kinie siedzę koniecznie w okularach), więc wiek poznaję po tym, że do czytania drobnego druku ... zdejmuję okulary
dircikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 22:47   #22
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Dircik a jaką Ty masz cerę?Suchą?borykasz się z niedoskonałosciami jakimiś?Są dwa rodzaje.BHA na trądzik,przebarwienia,odm łodzenie twarzy i takie tam..i aha -b.chwalone jako antidotum na wszystkie bolączki dojrzałych pań(Nie lubiec sformułowania-dojrzałe panie)U mnie droga do tego peselu rok pne hi hi ,bedzie taka,najpierw BHA,plus serum i żel.AHa jako koncowy efekt.Mam zaiar z Paulą sie cofać,cofać..tia..Brzmi nie zle.

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Czy retinol jest najlepszym składnikiem przeciwzmarszczkowym?
Niezależnie od zbawiennego wpływu retinolu na skórę, zawsze należy pamiętać, że jeden składnik czynny nie zaspokoi wszystkich jej potrzeb. Nie zastąpi on dobrze skonstruowanego filtra przeciwsłonecznego, eksfoliacji kwasami AHA i BHA, innych antyoksydantów lub składników identycznych z występującymi w skórze.

Zachowanie zdrowej i młodo wyglądającej skóry wymaga stosowania koktajli tych składników w produktach które będą dobrze ze sobą współpracowały.Badania wykazały, że stosowanie retinolu razaem z kwasami AHA i BHA znacząco poprawia jego skutecznośćNawet, jeśli rano oczyszczasz skórę, korzystasz z toników, używasz kremów przeciwsłonecznych, oraz wieczorem kosmetyków nawilżających (które wybrałaś poprzez rekomendacje Ekspertów Paula’s Choice, bądź ze sklepu Paula’s Choice), wciąż brakuje tu jednego elementu, który może być tym składnikiem, który da ci skórę, jakiej pragniesz: kosmetyk złuszczający! I nie mamy tu na myśli peelingu skóry twarzy, ale więcej na ten temat za chwilę. Bez wątpienia, każdy może zyskać na codziennym używaniu właściwie przygotowanego produktu z kwasem AHA (kwas Alfa-hydroksylowy taki jak kwas glikolowy bądź kwas mlekowy), bądź kwasem BHA (kwas beta-hydroksylowy, również znany jako kwas salicylowy).
Skóra „zrzuca” codziennie miliardy komórek. Gdy ten naturalny proces zwalnia bądź zatrzymuje się z powodu zniszczeń skóry będących wynikiem oparzeń słonecznych, cery suchej, tłustej, uwarunkowań genetycznych, bądź jeszcze innych zaburzeń, rezultat jest oczywisty: matowa, sucha, łuszcząca się powierzchnia skóry, zatkane ujścia porów, wypryski, białe guzki oraz nierówny koloryt jej powierzchni. Używanie preparatu złuszczającego pomaga przywrócić skórze jej balans. Gdy delikatnie pozbędziesz się martwych komórek zalęgających na jej powierzchni, w konsekwencji oczyścisz pory skóry, zatrzymasz wypryski, spłycisz zmarszczki, a nawet sprawisz, że sucha skóra stanie się przeszłością!
Złuszczanie Naskórka Sprawia, że Wyglądasz Młodziej. Natychmiast.

Jak to możliwe? Pomyśl o tym porównując skórę twoich piet przed i po wykonaniu pedicure. Nabudowane, martwe tkanki na pietach zwykle są suche, szorstkie, odbarwione, łuskowate, oraz z wyraźnie widocznymi liniami. Ale kiedy owa warstwa zostanie usunięta, twoje piety błyskawicznie stają się gładkie i niepomarszczone. Oczywiście, powody powstawania zgrubień na stopach są inne niż nawarstwiających się martwych komórek na twarzy, ale wspaniałe efekty złuszczania skóry piet mają również zastosowanie dla twojej cery. Musisz być tylko bardziej delikatna. Z doskonale opracowaną formułą produktów złuszczających AHA bądź BHA, jest to łatwe do wykonania!
Jaka jest różnica pomiędzy produktami złuszczającymi AHA i BHA?

Świetne pytanie! Przy właściwie opracowanej formule preparatu, zarówno kwasy AHA jak i BHA stają się doskonałą opcją dla złuszczania naskórka, ale każdy z nich ma swoje specjalne właściwości, o których powinnaś wiedzieć wybierając ten właściwy dla swojej skóry:
  • Kwasy AHA są wskazane dla cery zniszczonej ekspozycją na promienie słoneczne oraz suchej, ponieważ złuszczają jej powierzchnię oraz posiadają dodatkowy atut w postaci zwiększania jej wilgotności. Będący w postaci żelu, 8% kwas AHA Paula’s Choice (Paula's Choice 8% AHA Gel) jest ulubionym produktem naszych klientów.
  • Kwasy BHA są wskazane dla cer tłustych, z tendencją do trądziku, również w leczeniu zaskórników oraz białych guzków, ponieważ przedostaje się przez warstwę łoju zatykającego twoje pory i normalizuje wewnętrzną wyściółkę niefunkcjonującego właściwie poru (która przyczynia się do zaogniania trądziku). Produkty BHA z serii kosmetyków Paula's Choice CLEAR są specjalnie przeznaczone dla cer tłustych/ mieszanych, skłonnych do tworzenia zaskórników, oraz trądziku.
  • Kwas BHA ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Są to dwa dodatkowe powody by używać tego preparatu złuszczającego jeśli masz trądzik, bądź cerę wrażliwą, zaczerwienioną.
  • Kwas BHA jest wskazany dla osób, u których występuje trądzik różowaty.Nie każdy posiadający to schorzenie toleruje preparaty złuszczające, ale zalecamy ci byś eksperymentowała z kwasem BHA by poznać reakcje trądziku na swojej skórze. Jest bardzo prawdopodobne, że zaobserwujesz mniejsze zaczerwienienie oraz gładszą, bardziej wyrównaną powierzchnię skóry z mniejszą ilością spękań na jej powierzchni.
Jeśli twoja skóra jest uszkodzona ekspozycją na słońce i cierpisz na trądzik lub pozatykane pory, dodaj produkt złuszczający BHA do swojej codziennej rutyny. Gdybyś chciała użyć kwasów AHA oraz BHA równocześnie, jest to możliwe, jednak niepotrzebne. Niektórzy ludzie odczuwają ich najlepsze działanie gdy stosują oba preparaty w tym samym czasie, jednak gdy chcesz wypróbować tą opcję, korzystaj z nich oddzielnie, z jednego w ciągu dnia a drugiego wieczorem.
Pielęgnacja nie powinna sprawiać bólu
Niezależnie od tego, co możesz przeczytać w kolorowych magazynach lub usłyszeć od kosmetyczki, aby poprawić stan skóry nie powinnaś go najpierw pogarszać. Przesuszenie, zaczerwienienie i podrażnienie skóry jest zawsze oznaką jej uszkodzenia – jeśli Twój eksfoliant, produkt z retinolem lub inne kosmetyki powodują taką reakcję, należy dokonać zmian w Twojej codziennej pielęgnacji.
Być może wystarczy zmiana kosmetyku z kwasami AHA/BHA lub retinolem na łagodniejszy, ale zawsze zalecamy sprawdzenie składu kosmetyków, aby upewnić się, że nie zawierają one substancji podrażniających (np. alkoholu, substancji zapachowych).
Chłodne oczyszczanie
Unikaj używania gorącej lub zimnej wody przy oczyszczaniu, ponieważ uszkadzają one skórę, powodując m.in. pękanie naczynek oraz zaczerwienienia (w szczególności jeśli masz cerę trądzikową lub skłonność do wyprysków). Zawsze używaj letniej wody, która nie spowoduje uszkodzenia Twojej skóry.

Zrezygnuj z długich kąpieli
Wiemy, że długie kąpiele są bardzo relaksujące, ale skóra płaci za nie wysoką cenę. Kiedy Twoja skóra staje się „rozmiękła” i pomarszczona, jest to znak, że została naruszona jej naturalna bariera ochronna – zbyt długi kontakt z wodą jest dla niej szkodliwy! Długie wylegiwanie się w wannie, sprawia że bariera lipidowa skóry zostaje trwale osłabiona i nie jest w stanie zatrzymać cennych dla niej substancji ( co oznacza, że np. odczuwasz mniej korzyści z używania swojego kremu do twarzy).

Nie uzależniaj się od peelingów mechanicznych
Ścieranie wierzchniej warstwy naskórka jak starej tapety jest szkodliwym nawykiem i archaicznym sposobem eksfoliacji skóry (peeling mechaniczny jest jak Walkman wśród kosmetyków).
Kwasy AHA i BHA są najlepszymi eksfoliantami dla skóry, jednak jeśli nie potrafisz zrezygnować z peelingów mechanicznych, wybieraj te, które mają dobry skład (bez substancji podrażniających) i delikatne, drobne cząstki. Zdecydowanie unikaj tych o dużych, szorstkich drobinkach, ponieważ dosłownie kaleczą one Twoją skórę.

Odstaw mydło w kostce
Mydło w kostce to bardzo zły pomysł, ponieważ zawiera substancje, mające utrzymać je w formie stałej, które pozostają na naszej skórze. Pozostawiają one na skórze film, który może wydawać się całkiem przyjemny, jednak po pewnym czasie powoduje przesuszenie skóry (co może, w szczególności u posiadaczek cery trądzikowej, powodować nasilone występowanie wyprysków).
Jeśli używasz mydła, odstaw je i zastąp płynem, żelem lub mleczkiem do oczyszczania twarzy.

Uważaj na substancje podrażniające!
Krem nawilżający, serum, maseczka czy inny kosmetyk zawierający substancje podrażniające (np. alkohol, olejki eteryczne) są czasem przedstawiane przez producentów w tak atrakcyjny sposób, że w końcu je kupisz. Jednak przy dłuższym stosowaniu wady przewyższają korzyści, a codzienna pielęgnacja zaczyna sprowadzać się do leczenia nasilających się problemów skórnych (jak objawy trądziku czy wypryski) i rozwijania się kolejnych (np. przesuszenia skóry). Produkty zawierające substancje podrażniające najlepiej wyrzucić do kosza na śmieci.

Ładny zapach nie zawsze jest dobry dla skóry
Każda z nas przynajmniej raz w życiu powiedziała “O rany! Jak ten krem świetnie pachnie!”. Niestety, naszej skóry nie zachwycają substancje zapachowe – produkty które zawierają te składniki (olejki eteryczne, np. cytrusowe, lawendowe, rozmarynowe itp, lub inne substancje zapachowe) pachną cudownie, ale są również fantastyczne w niszczeniu naturalnej bariery ochronnej skóry. Jeśli chcesz zachować zdrowo wyglądającą cerę, powinnaś ich unikać.

Więcej nie znaczy lepiej
Nawet najlepszy kosmetyk może wyrządzić szkodę Twojej skórze, kiedy używasz go bez umiaru.
W szczególności dotyczy to produktów przeciwtrądzikowych lub zawierających kwasy i retinol – najlepiej przestrzegać ich instrukcji użycia, a jeśli musisz eksperymentować, obserwuj swoją skórę i jeśli pojawi się podrażnienie odstaw kosmetyk na jakiś czas. Kiedy zaczniesz stosować go ponownie, zmniejsz ilość i/lub częstotliwość jego stosowania.

Zbyt częste złuszczanie
Zabiegi złuszczające mogą być świetną częścią Twojej pielęgnacyjnej rutyny, zwłaszcza jeśli walczysz z przebarwieniami skórnymi. Jednak jeśli zbyt często złuszczasz skórę kwasami, lub mają one zbyt wysokie stężenie, możesz w ogóle nie zobaczyć pozytywnych rezultatów. Delikatne zabiegi złuszczające powinny być wykonywane maksymalnie dwa razy w miesiącu, a głębokie złuszczanie raz na rok.

Krem z filtrem jest najlepszym kremem przeciwzmarszczkowym
Być może produkty z filtrem przeciwsłonecznym nie są tak popularne na rynku jak kremy przeciwzmarszczkowe, ale ich działanie przeciwstarzeniowe jest o wiele efektywniejsze.
Szkodliwe działanie promieni słonecznych jest czynnikiem nr 1 powodującym przedwczesne starzenie się skóry, czyli m.in. pojawianie się zmarszczek oraz przebarwień. Żadne, nawet najbardziej zaawansowane serum ani krem przeciwzmarszczkowy nie zrekompensują uszkodzeń skóry spowodowanych przez ekspozycję na słońce. Produkt z filtrem przeciwsłonecznym jest obowiązkowy przez 365 dni w roku!
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 22:48   #23
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Dobry wieczór

Miszka jaki kolor kupiłaś z Vichy Ideal Teint ? wersję do suchej czy mieszanej cery ? testowałaś już ten podkład ?

dobranoc
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 22:52   #24
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Unikaj następujących produktów bądź działań:
  • Mocno ścierających peelingów (są to peelingi zawierające kryształki tlenku glinu, rozdrobnione skorupki orzecha włoskiego, czy pumeks),
  • Płynów silnie wysuszających i ściągających pory, zawierających alkohol i mentol,
  • Toników z irytującymi składnikami (alkohol i mentol w szczególności),
  • Rękawic do peelingów,
  • Zimnej bądź gorącej wody,
  • Stosowania kąpieli parowych bądź zamrażania skóry,
  • Maseczek zawierających podrażniające składniki takie jak olejki eteryczne, alkohol poliwinylowy,
  • Gąbek ścierających,
  • Mydeł w kostce do mycia twarzy.



Unikaj tych podrażniających skórę powszechnie stosowanych składników produktów
(są szczególnie niebezpieczne gdy występują w górnej części listy składników produktu)
  • SD alkohol (znany również jak denaturat)
  • amoniak
  • kupalnik
  • mięta
  • balsam
  • chlorek benzalkoniowy
  • alkohol benzylowy
  • bergamota
  • kamfora
  • cynamon
  • Soki cytrusowe i oleje
  • goździk
  • kwiat koniczyny
  • kolendra
  • olejki eteryczne
  • etanol
  • eukaliptus
  • eugenol
  • koper
  • olejek koprowy
  • jodła
  • perfumy
  • pelargonia
  • grejpfrut
  • skrzyp
  • izoeugenol
  • lawenda
  • cytryna
  • trawa cytrynowa
  • wapno
  • linalol
  • majeranek
  • melisa (melisa lekarska)
  • mentol
  • mentoksypropanodiol
  • octan mentylu
  • mięta
  • kora dębu
  • pomarańcza
  • papaja
  • mięta
  • fenol
  • olej sandałowy
  • sodu C14-16 olefinosulfonian
  • laurylosiarczan sodu
  • TEA-laurylosiarczan sodu
  • tymianek
  • golteria (Gaultheriaprocumbens)
  • oczar wirginijski
  • ylang-ylang


---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

6 sposobów na uniknięcie zakupu niewłaściwego kremu nawilżającego

Jak kupować mądrze i mieć młodo wyglądającą skórę!

Inne spojrzenie na kremy nawilżające...
Większość kobiet na całym świecie chce znaleźć idealny krem nawilżający. Niezależnie od nazwy na etykiecie, czy jest to krem liftingujący, wzmacniający, żel nawilżający, serum, krem pielęgnacyjny czy cokolwiek innego, celem jest znalezienie najlepszego produktu do walki z niemożliwymi do uniknięcia oznakami starzenia.

Bez wątpienia, dobrze skomponowany krem nawilżający może wiele zdziałać, pomoże twojej skórze lepiej funkcjonować i wyglądać młodziej, może sprawić, że komórki w skórze będą zdrowsze i bardzo witalne, a także zwiększy produkcję kolagenu. Ale który produkt jest dla Ciebie najlepszy? Wybór jest przytłaczający: istnieją setki dostępnych i coraz to nowszych wersji wypuszczanych na rynek każdego dnia. Czytając etykiety myślisz, że gdyby wszystkie działały, to nikt z nas nie powinien mieć zmarszczek, odbarwień czy obwisłej skóry w żadnym miejscu. Oczywiście, tak nie jest.
Najrozsądniejszym rozwiązaniem dylematu co dla ciebie jest najlepsze jest operacie się o fakty. Beautypedia zawiera tysiące naukowych recenzji produktów, analizujących co może a czego nie może dany produkt dla Twojej skóry. Aby rozpocząć poszukiwania najlepszych produktów, przygotowaliśmy pewne wskazówki, czego unikać kupując krem nawilżający. Sprawdź je, aby uniknąć drogich pomyłek, które oszukują Twoją skórę a nawet mogą spowodować powstanie nowych zmarszczek, sprawiając, że twoja skóra będzie wyglądać starzej!
Sześć grzechów głównych kremów nawilżających:
  1. Opakowanie słoik:
    Słoiczek zawsze stanowi problem dla nowoczesnych preparatów (które jako jedyne powinny być brane pod uwagę), ponieważ ekspozycja delikatnych składników, antyoksydantów, wyciągów roślinnych, witamin a w szczególności peptydów, na światło oraz powietrze powoduje ich rozpad a tym samym brak skuteczności. Słoiczki są także niehigieniczne, ponieważ zanurzasz przy każdym użyciu zanurzasz w produkcjie swoje palce. Przenoszone w ten sposób bakterie (nawet, jeśli ręce są czyste, są na nich bakterie) niszczą kluczowe składniki i naruszają system konserwacji.
  2. Składniki irytujące:
    Podrażnienia wynikłe ze szkodliwych składników jest problemem dla każdego rodzaju skóry. Takie składniki jak roślinne olejki eteryczne, syntetyczne zapachy, mentol, wyciąg z cytrusa oraz alkohol (które występują w zaskakującej ilości kremów nawilżających), mają wpływ na proces regeneracji skóry oraz zdolność do produkcji zdrowego kolagenu. Codzienne stosowanie preparatu nawilżającego zawierającego składniki irytujące, jest krokiem w tył, jeśli chcesz wyglądać młodo. Co gorsza, możesz nawet nie widzieć lub nie czuć podrażnienia, ale jest to ciche niszczenie skóry oraz jej dobrego wyglądu. Tutaj przeczytasz więcej o tym, dlaczego podrażnienie skóry jest twoim największym wrogiem.
  3. Wysoka cena:
    W świecie pielęgnacji skóry, drogi nie zawsze znaczy lepszy. Nie mówimy, że nie ma wspaniałych, drogich kremów nawilżających do twarzy w sklepach; raczej chcemy Ci powiedzieć, że nie musisz wydawać dużych sum, co usiłuje nam narzucić wiele firm kosmatycznych, aby stać się posiadaczem genialnie skomponowanego preparatu nawilżającego. Nie ma znaczenia, jaka forma zapobiegania starzeniu jest dla Ciebie najlepsza!

    Za dużo, to znaczy ile? Znając ilość preparatów do twarzy kosztujących mniej niż 100 zł, wydawanie ponad 200 zł mija się z celem. Za 200 zł i więcej nie płacisz za formułę pielęgnacyjną, ale za działania marketingowe takie jak spoty z udziałem gwiazd, piękne opakowania oraz wprowadzające w błąd reklamy.
  4. Nieodpowiednia konsystencja dla twojego rodzaju skóry:
    Większość kobiet używa preparatu nawilżającego, niezależnie czy ma on formę toniku, żelu, mleczka lub kremu, a wszystkie rodzaje skóry potrzebują tych samych składników: przeciwutleniaczy, składników wnikających w komórki, składników naprawczych (skóropodobnych), aby sprawić, że skóra wygląda i czuje się młodziej. Sama konsystencja preparatu zależy od rodzaju skóry; nie każdy powinien używać tego samego wariantu! Na przykład, ktoś, kto ma skórę tłustą lub mieszaną może używać produktów dostarczających korzystne dla skóry składniki w formule dobrze skomponowanego toniku lub żelu, podczas, gdy ktoś kto ma skórę normalną lub nieco suchą powinien te składniki otrzymać w postaci balsamu, natomiast osoby o skórze suchej powinny zdecydowanie używać mleczka lub kremu.
  5. Banalne formuły:
    Na wszystkich poziomach cenowych istnieją produkty o banalnej formule, czy to w sklepie czy aptece, spa czy centrum handlowym, od Chanel do Lancôme. Poprzez banalne formuły, mamy na myśli te, w których brak korzystnych składników mogących zdecydowanie zmienić wygląd, samopoczucie i ogólny stan twojej skóry. Szczególnie przestrzegamy kobiety wydające pieniądze na drogie produkty, które robią jedynie trochę więcej niż nic.
  6. Brak ochrony przed promieniowaniem słonecznym:
    Chociaż krem bez ochrony przed słońcem nadal jest dobry, aby używać go na noc, na dzień mądrzejszym rozwiązaniem jest stosowanie kremu z filtrem SPF 15 lub silniejszym. Sprawdziliśmy wiele „kremów na dzień”, które nie mają ochrony przed promieniowaniem słonecznym, co oznacza, że nie są odpowiednie do używania w ciągu dnia. Co prawda, można używać tych kremów pod podkład z filtrem przeciwsłonecznym, ale większość kobiet nie stosuje wystarczającej ilości podkładu, aby uzyskać ochronę przed promieniowaniem. Jeśli chcesz zastosować podkład z ochroną przed promieniowaniem, nałóż go obficie i równomiernie. Aby uzyskać najlepsze efekty przeciwstarzeniowe, upewnij się, że jeden lub więcej składników z poniższej listy, jest składnikiem aktywnym twojego kremu: dwutlenek tytanu, tlenek cynku, avobenzone (Butyl Methoxydibenzoylmethane), Mexoryl SX (terephthalylidine dicamphor sulfonic acid) lub Tinosorb (Tris-Biphenyl Triazine).

Wskazówka: Przejrzyj produkty na Beautypedii, zanim pójdziesz do sklepu po krem do twarzy (masz także dostęp do strony za pomocą smartfona!) Jest to doskonały sposób aby upewnić się, czy kremy nawilżające, które bierzesz pod uwagę, dadzą twojej skórze dokładnie to, czego potrzebujesz! Przestrzegając tych sześciu wskazówek jest niemal pewne, że znajdziesz krem nawilżający, który nie jest tylko dobrze skomponowany, ale także odpowiada twoim potrzebom, bez szukania kompromisu pomiędzy potrzebami a ceną. Pamiętaj: nie wybieraj słoiczków, składniki podrażniające są złe, drogie nie znaczy lepsze, konsystencja ma znaczenie, banalne formuły nie zasługują na Twój czas i uwagę a krem na dzień musi zawierać filtr przeciwsłoneczny! A teraz czas na rozsądne zakupy, aby znaleźć najlepszy krem nawilżający dla Twojej skóry!

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Lapi i jeden i drugi mam.Kolor 25.Fluid jest lepszy i ma ładniejszy kolor,z podtonem żółci.Ale nie zachwyciły mnie na tyle by kupić pełnowymiarowy..
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-05, 08:16   #25
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Helo witam się i ja
Kiepsko coś u mnie ostatnio z nastrojem...pogoda tez mnie nie rozpieszcza... szaro, buro, leje i wieje... ciśnienie masakrycznie niskie, więc bez kawy ani rusz

Wow Miszka się nawklejałaś idę czytać
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-05, 09:26   #26
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Kosmetyki Pauli sa dobrze opisane, z odpowiedziami na pytania włacznie, maja podany pełny skład, higieniczne opakowania i przyzwoita cene I mozliwośc zakupu próbek. Nie planuje jednak wywalenia wszystkich moich kremów w słoiczkach, musze je zuzyc, nawet, jeśli nie sa higieniczne. trudno, już je kupiłam
Po basenie, przed praca. szaro tak, ponuro...Zapiekanke makaronowa robie...Zrobiłam tez kolejna liste rzeczy zaległych...Trudno, do południa bardziej wolne, więc trzeba cos porobić...
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-05, 10:34   #27
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

KawaKama dokup kiedys przy okazji probkę tego Aha.Użyj i napisz mi jaka reakcja na swój widok w lustrze.stawiam kawę,że będziesz zachwycona.Po takim seansie nocnym z Paulą,rano- lustro nie straszne.
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-05, 10:53   #28
fuertavertura
Rozeznanie
 
Avatar fuertavertura
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 672
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

ahoj, tu jesteście

od poniedziałku mam istny sajgon w pracy
do tego moje oczy znowu łzawią, pieką, są czerwone

a facjata po laserze lepsza, od wczoraj nie jestem już prawie spuchnięta, może nieco lewa dolna strona i to sprawia, że lewa warga jest trochę wy żej niż prawa byłam mocno wkurzona, że nie ma efektu, że skóra nie jest idealnie jasna, że ma kolor różowyale wydaj mi się, że już się normuje i jednak laser coś tam dał koleżanka, kóra mnie jakis czas nie widziała, powiedziała że skóra jest fajna, że wygląda jakby była taka napiętawięc może heh

Miszu jaki żel wybielający? jakie specyufiki, teraz ja przebudzam się co dokładnie zamówiłaś z pauli, podaj proszę linki do tego cuda - chodzi o I zamówienieja po 10 też jednak zamówię, skoro tak kusicie z Kamą z AHA masz pianke do mycia buzi czy serum?przepraszam, że tak wyskakuję i bombarduję ale wiesz jak działam na hasło, młodość, piękna skóra

Dircik, u mnie w pracy hasło przewodnie to "safety first" duży nacisk jest kładziony na prowadzenie służbowych aut, itp.
fuertavertura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-05, 10:59   #29
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Miszka poczytałam i raczej dla nas nie klasyczne AHA, a to z serii resist

http://www.paulaschoice.pl/pl/p/RESI...Acid-60-ml/126
Tez mas kwasy, ale bardziej przeciwzmarszczkowe, w samych opisach jej kosmetyków jest to podkreślone. nie mam niedoskonałości i przebarwień, więc zahamowanie sebum mnie nie interesuje
"Czym różni się RESIST Weekly Resurfacing Treatment od 8% Alpha Hydroxy Acid Gel?

Chociaż obydwa te produkty są peelingami zawierającymi AHA, ich struktura i skład różnią się między sobą. RESIST Weekly Resurfacing Treatment to zaawansowany balsam zawierający 10% kwasu glikolowego i liczne składniki przeciwdziałające starzeniu się, stworzone z myślą o usuwaniu zmarszczek. 8% AHA Gel zawiera 8% kwasu glikolowego w połączeniu z delikatną strukturą żelu, zawierającego substancje łagodzące i przeciwutleniające. Obydwa produkty są doskonałe, jednak RESIST Weekly Resurfacing Treatment w porównaniu z 8% AHA Gel oferuje dodatkowe korzyści, zwłaszcza jeśli zmarszczki stanowią dla Ciebie główny problem."
Poczytałam i zakupiłam właśnie to, do używania na noc raz w tygodniu. I retinol się wreszcie pokazał, to tez już na zapas. Joj, moje zapasy...Dziś skończyłam decleora, koncze Klapp, ale twarz, szyja i dekolt to taka mała przestrzen
Zaraz idę zrobić zdjęcie. Nie lubie tego, zawsze wychodzę mocno średnio, ale to do wizy na wycieczkę do Sankt Petersburga. Full make up zrobiony, co tez mnie w zachwyt nie wprawia. Młodsza i ładniejsza nie będę
Zapiekanka już stoi w piecu. To dla tz, ja będę miała omlet
Ilana, Twoje opisy lasera mnie przerażają napieta skóra...? Dziecko, Ty masz 27 lat, normalne, że masz napieta skórę

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2014-03-05 o 11:01
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-05, 12:33   #30
dircikowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 268
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Miszka - z tego co kojarzę z recenzji cery mamy podobne, czyli zasadniczo mieszana (choć po retinolu mam pewną trudność, żeby stwierdzić, czy nadal ), niestety ze skłonnością do "niedoskonałości" a że dojrzała, to wiadomo ...

Dzięki za podanie solidnej porcji wiedzy.
Czekam na bardziej szczegółowe recenzje poszczególnych preparatów, bo rzeczywiście ich opis zachęca. Natomiast, podobnie jak Kama, nie chcę od razu wyrzucać moich zapasów, najpierw będę zużywać co mam, ale potem pewnie się skuszę, jak najbardziej
dircikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-12 13:15:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.