jak wkoncu z tym rozem do policzkow??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-22, 14:13   #1
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308

jak wkoncu z tym rozem do policzkow???


szukalam odpowiedzi i nie znalazlam na moje pytanie, otoz wyznawalam zasade ze cieple odcienie dla cieplej karnacji a zimne, chlodne dla chlodnej cery....a tu ostatnio doznalam szoku bo na wielu blogach dziewczyny twierdza zupelnie odwrotnie wiec jak to wkoncu jest???? ze niby jak ma brzoskwiniowa cere + cieply cien np brzoskwiniowy, miedziany to ze wygladaja jak marchewki....no ale patrzac na kim ma czesto brzoskwiniowy roz...juz nic nie wiem....moze mi ktos to wytlumaczyc?????
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 14:29   #2
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645
Dot.: jak wkoncu z tym rozem do policzkow???

Ja nie jestem wizażystką i nie znam się wcale
na teorii makijażu, ale lubię róże i moim zdaniem jest tak, że każda dziewczyna musi sobie indywidulanie dobrać. Czyli wypróbować na sobie. Mozna mieć urodę podobną do kogoś tam, ale nigdy identycznej skóry, poza tym każda skóra z upływem godzin trochę inaczej sie zachowuje, ma inne ukrwienie itd.
Oczywiście zdjęcia są żeby je oglądać, ale odradzam wzorowanie na tym, że "X ma brzoskwiniowy róż a jest do mnie podobna"
bo światło, PS mogą sprawiać że się on taki wydaje.
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 15:28   #3
201607131114
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 330
Dot.: jak wkoncu z tym rozem do policzkow???

Cień współgrający z podtonem karnacji będzie wyglądał naturalniej, cień z kontrastującej tonacji będzie bardziej widoczny, stworzy efekt takiego "pop of color". Również nie jestem wizażystką ale myślę, że róż należy dobierać do całego makijażu. Tak jak pisała Baxterina najlepiej po prostu wypróbować na sobie i zobaczyć.
201607131114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 16:05   #4
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: jak wkoncu z tym rozem do policzkow???

Zgadzam się z dziewczynami. Moim zdaniem róż dopasowuje się do karnacji: jasna/ciemna, chłodna/ciepła, jeśli masz np. jasną i chłodną karnację to najlepszym kolorem będzie róż w świeżym jasnym kolorze mroźnego różu, jeśli masz ciemniejszą karnację w ciepłej tonacji, to dobrze będzie wyglądał róż w odcieniu np. morelowym, brzoskiwionwym, ale malinowy nasycony róż też fajnie będzie wyglądał bo doda świeżości ciemniejszej karnacji Poza tym róż dopasowujemy też do całości makijażu, do koloru pomadki.

Jaką masz karnację? Kolor, tonacja? Może powinnaś spróbować różu w kremie/w musie, da najbardziej naturalny efekt. To czy dany kolor różu Ci odpowiada, przekonasz się dopiero jak nałożysz go na twarz
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 18:11   #5
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: jak wkoncu z tym rozem do policzkow???

Wydaje mi sie (chyba mowila nawet o tym Michelle Phan w jednym ze swoich filmikow), ze jest cos takiego jak karnacja neutralna.

Zawsze myslalam, ze pasuja mi tylko typowo cieple odcienie rozu, az zostalam pomalowana kompletnie chlodnym i okazalo sie, ze wyglada super.

Proponuje wyprobowac na sobie w praktyce i nie stosowac wszystkich zasad makijazu w ciemno. Moze beda Ci pasowac i jedne i drugie?

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2011-07-23 o 18:13
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 23:58   #6
karolajjnn
Wtajemniczenie
 
Avatar karolajjnn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 173
Dot.: jak wkoncu z tym rozem do policzkow???

ja nie wiem jak wy , ale kompletnie nie wiem jakie roze mi pasują caly czas trzymam sie tego samego koloru nawet nie wiem jaka mam karnacje wydaje mi sie ze ciepla do mnie to chyba pasuje tylko kolor wscieklego rozu musisz próbować dziewczyno , ja musze spróbować innych a nie ciagle ten sam odcien
__________________
świat mody i urody i diet

było->72 jest ->61.5będzie -> 55
10,5 kg = aktualizacja 2013 mam 93
28.05 - 90,9

kolejna dieta Herbalife dwa tygodnie
karolajjnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 02:45   #7
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: jak wkoncu z tym rozem do policzkow???

Cytat:
Napisane przez karolajjnn Pokaż wiadomość
ja nie wiem jak wy , ale kompletnie nie wiem jakie roze mi pasują caly czas trzymam sie tego samego koloru
mam to samo i chyba dobrze trafiłam za tym pierwszym razem, bo uważam, że pasuje mi jak ulał. no ale w sumie teraz mnie korci, by popróbować z jakimś innym, zwłaszcza że używam ciepłego odcienia, a mam (nie)stety jasną karnację
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K

Edytowane przez niebieskie_oczko
Czas edycji: 2011-07-24 o 02:46
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-24, 16:10   #8
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645
Dot.: jak wkoncu z tym rozem do policzkow???

Ja wiem tylko, że kompletnie nie pasują dla mnie róże w odcieniu miedzi ze złotem. Ani róże ani rozświetlacze w takich odcieniach.
I omijam je.
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 16:55   #9
karolajjnn
Wtajemniczenie
 
Avatar karolajjnn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 173
Dot.: jak wkoncu z tym rozem do policzkow???

ja wszystkie omijam bo się boje , ufam tylko 2 w tych samych odcieniach bo albo nie będzie nic widać albo coś, pozatym lubie mocno podkreślone policzki
__________________
świat mody i urody i diet

było->72 jest ->61.5będzie -> 55
10,5 kg = aktualizacja 2013 mam 93
28.05 - 90,9

kolejna dieta Herbalife dwa tygodnie
karolajjnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 18:16   #10
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645
Dot.: jak wkoncu z tym rozem do policzkow???

Eksperymenty z różami to właściwie moje jedyne eksperymenty , praktycznie nie uzywam cieni poza jednym kolorem bardzo jasnym.
Jakoś na policzkach nie boję się mocy.
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 13:43   #11
dillingerine
Zadomowienie
 
Avatar dillingerine
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 680
Dot.: jak wkoncu z tym rozem do policzkow???

Hm, bardzo ciekawy pomysł to dopasowywanie różu tylko do tonacji cery. Ja mam zimną, więc mam jakieś tam ustalone kolory 'pasujące do cery', okej, jasne, ale kiedy robię makijaż w innych kolorach niż cielisty+czarny+czerwone usta, to IMHO róż powinno się dobierać do całości makijażu, bo pomimo że mam zimny odcień cery, to pasują mi ciepłe kolory i nie wyobrażam sobie użyć w takim makijażu mojego standardowego różu dobranego do karnacji.
__________________
Я душу дьяволу продам за ночь с тобой...
TWORZĘ - Jimmy'ego rozdział 43.
BLOGA mam i ja -
dillingerine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-26, 10:17   #12
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308
Dot.: jak wkoncu z tym rozem do policzkow???

hmmm no zc ja slyszalam znowu bardzo czesto o wyborze rozu do tonacji, odcienia skory.....tylko ze odwrotnie, natomiast jedna z wizazanek i majaca swoj blog oraz bedaca na YT powiedziala tak: cery zimne do cieplych odcieni rozu, natomiast cery oliwkowe czy z zoltymi pigmentami do chlodnych; gdyz gdyby zrobic to odwrotnie to jasna ccera z chlodnym rozem-efekt zombie i truposza, natomiast oliwkowa cera z brzoskwiniowym rozem-efekt marchewy....no i po tych slowach zaczelam sie mocno zastanawiacn dlatego nadal nic nie rozumiem
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 11:16   #13
dbsst
Raczkowanie
 
Avatar dbsst
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 126
Dot.: jak wkoncu z tym rozem do policzkow???

Zgadzam się z poprzedniczkami, należy indywidualnie dobrać odpowiedni odcień różu do karnacji/makijażu.
Ja mam bladą cerę, chłodną i używam jasnego, chłodnego odcieniu różu. I taki właśnie mi odpowiada, nawet nie chcę na razie eksperymentować (zresztą róż tak szybko mi nie znika) W brzoskwiniowym wyglądałam dziwnie.
Jedyna rada: próbować, próbować aż do skutku.
dbsst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 21:05   #14
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: jak wkoncu z tym rozem do policzkow???

Też myślę, że róż-jak podkład, trzeba wypróbować i samemu sobie dobrać Ja mam cerę jasną, jestem blondynką, właściwie swojej cery nie jestem w stanie do końca określić, ale różowe podkłady wyglądają okropnie, więc stawiam, że jest ciepła, bo żółte i neutralne się sprawdzają
Co do róży to mam 2-jasny róż i brzoskwinia, oba mi pasują
Jakie mam możesz zobaczyć na moim blogu: http://chochlikkornwalijski.blogspot...uch-blush.html
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 10:52   #15
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: jak wkoncu z tym rozem do policzkow???

Cytat:
Napisane przez jolkas1paula Pokaż wiadomość
hmmm no zc ja slyszalam znowu bardzo czesto o wyborze rozu do tonacji, odcienia skory.....tylko ze odwrotnie, natomiast jedna z wizazanek i majaca swoj blog oraz bedaca na YT powiedziala tak: cery zimne do cieplych odcieni rozu, natomiast cery oliwkowe czy z zoltymi pigmentami do chlodnych; gdyz gdyby zrobic to odwrotnie to jasna ccera z chlodnym rozem-efekt zombie i truposza, natomiast oliwkowa cera z brzoskwiniowym rozem-efekt marchewy....no i po tych slowach zaczelam sie mocno zastanawiacn dlatego nadal nic nie rozumiem
tu się zgodzę-mam żółtawą cerę i używam różu w zimnym odcieniu i tak samo szminki-róż na pograniczu fioletu, a włosy mam w chłodnym odcieniu blondu. Naturalny odcień ust mam chłodny ciemnoróżowy.
Nie pasują mi zlote blondy, pomadki nude i w odcieniach pomarańczu, czerwieni, miedziane odcienie pudru i cieni.
Tylko z różem trafiłam w 10, reszta metodą prób i błędów.
I tak patrząc po sobie: chłodny odcień włosów i ust=chłodny róż.
Macie podobne spostrzeżenia?
A w ostateczności dziewczyny w drogeriach chcą pomagać-wybierz się bez makijażu i przetestuj kolory.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 20:34   #16
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: jak wkoncu z tym rozem do policzkow???

Teoretycznie by dobrać kolor różu odpowiedni dla nas należy sugerować się odcieniem naszego rumieńca i wybrać najbardziej zbliżony wtedy efekt będzie najbardziej naturalny. Co nie odznacza, że nie możemy poszaleć. Do różnych makijaży pasują różne róże Jedyne na co moim zdaniem należy uważać to intensywność koloru. Nie mogę patrzeć na bladolice wymalowane malinowym różem niczym radzieckie matrioszki
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:45.