Włosy nie dajające sie przemalować - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-09, 20:06   #1
ana31051991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5
Question

Włosy nie dajające sie przemalować


Heja wszystkim, po raz kolejny farbowałam włosy i nic z tego. Próbowałam od bardzo mocnych farb ciemny blon i kolor trzymał sie przez kilka dni i zmył sie ( miał być trwały). Nie raz próbowałam je przefarbować nie wiem co zrobić. Pomóznie mielisice podobny problem. Dodam ze mam kolor jasny rudy i za nic w świecie nie mogę go przemalować zdana farba go nie bierze. A bardzo chciałabym miec na głowie kolor jasny blond. Co robić????? POMOCY
ana31051991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 21:17   #2
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Włosy nie dajające sie przemalować

Nie wiem, może spróbuj u fryzjera?
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 21:28   #3
Jezebeth
Wtajemniczenie
 
Avatar Jezebeth
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 417
Dot.: Włosy nie dajające sie przemalować

witaj ana31051991 też miałam właśnie zakładać podobny wątek,ale natknęłam się na twój... mam bardzo ciemne włosy ( prawie kruczo czarne) i chciałam je rozjaśnić więc kupiłam farbę Brillance kolor bodajże " tajemniczy czerwony brąz" i wyszła z tego ogromna kicha :/ wcale nie brąz tylko trochę jaśniejsze włosy z czerwoną poświatą odbijającą się w świetle... dostałam ogromnego załamania i następnego dnia postanowiłam "wrócić"do czarnego.... zachęcona reklamą Garniera 100% kupiłam owy czarny.... i kicha! włosy się może i przyciemniły,ale ta idiotyczna czerwona poświata została! :/ zrezygnowana postanowiłam nie niszczyć więcej włosów... przez ponad miesiąc intensywnie regenerowałam moje włoski i postanowiłam poraz kolejny zaryzykować... kupiłam farbę Garniera Naturals w odcieniu złoty brąz czy jakoś tak.... i farba chwyciła mi tylko jedno pasemko no ja już sama nie wiem! wszystko robiłam zgodnie z instrukcją... boje się,że przez te moje próby zniszczę sobie włosy,ale z drugiej strony chcę zmienić kolor.... fryzjer odpada,nie mam tyle kasy ( mam długie włosy).... znacie może przyczynę owego niepowodzenia??
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1237041
Perfumowa wymiana, zapraszam
Jezebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 09:50   #4
Jezebeth
Wtajemniczenie
 
Avatar Jezebeth
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 417
Dot.: Włosy nie dajające sie przemalować

?? hop hop? ?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1237041
Perfumowa wymiana, zapraszam
Jezebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 14:52   #5
Jezebeth
Wtajemniczenie
 
Avatar Jezebeth
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 417
Dot.: Włosy nie dajające sie przemalować

?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1237041
Perfumowa wymiana, zapraszam
Jezebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 15:36   #6
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Włosy nie dajające sie przemalować

Cytat:
Napisane przez ana31051991 Pokaż wiadomość
Heja wszystkim, po raz kolejny farbowałam włosy i nic z tego. Próbowałam od bardzo mocnych farb ciemny blon i kolor trzymał sie przez kilka dni i zmył sie ( miał być trwały). Nie raz próbowałam je przefarbować nie wiem co zrobić. Pomóznie mielisice podobny problem. Dodam ze mam kolor jasny rudy i za nic w świecie nie mogę go przemalować zdana farba go nie bierze. A bardzo chciałabym miec na głowie kolor jasny blond. Co robić????? POMOCY
Aby mieć kolor jasny blond posiadając włosy o odcieniu rudym ( nawet jasnym) trzeba włosy rozjaśnic, aby wymyc z nich rudy pigment! kupujac farby ciemny blond jedynie "maskowałaś" pigment barwnikiem, aby rozjasnić włosy musisz kupiac conajmniej farbę superrozjasniajacą ( piszę conajmniej bo tak naprawdę nie wiem jaki masz ten swój odcień, jesli neizbyt intensywny taka farba superrozjasniajaca- która de facto rozjasnia włosy o dwa tony- może wystarczyc czyli np Garnier Nutris odcienie blond superrozjaśniające, jesli uwazasz , że rozjasnienie o dwa tonyto moze byc zbyt mało, sięgnij po rozjaśniające farby o 4 tony, takie dwa odcienie posiada firma Wella dokładnie w Wellatonie.To powinno wystarczyć, bo nie sądze , żebys musiała sięgac po rozjasniacze, czyli preparaty ściagające od 6 tonów w zwyż, one radzą sobie z bardzo ciemnymi włosami) . Po drugie często bywa tak, że osoby mające duże nasycenie ciepłego barwnika w pigmencie maja taki problem, że farba szybko się zmywa , widocznie do nich należysz, ale po użyciu preparatu typu farba rozjaśniająca nie będzie takich [roblemów, bo jak wspomniałam ona wymywa pigment z włosa a nie , jak normalne farby nakrywa go barwnikiem, dlatego, rzecz oczywista włosy rozjasniane nie tracą swego koloru bo to poprostu niemozliwe
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 15:46   #7
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Włosy nie dajające sie przemalować

Cytat:
Napisane przez Jezebeth Pokaż wiadomość
witaj ana31051991 też miałam właśnie zakładać podobny wątek,ale natknęłam się na twój... mam bardzo ciemne włosy ( prawie kruczo czarne) i chciałam je rozjaśnić więc kupiłam farbę Brillance kolor bodajże " tajemniczy czerwony brąz" i wyszła z tego ogromna kicha :/ wcale nie brąz tylko trochę jaśniejsze włosy z czerwoną poświatą odbijającą się w świetle... dostałam ogromnego załamania i następnego dnia postanowiłam "wrócić"do czarnego.... zachęcona reklamą Garniera 100% kupiłam owy czarny.... i kicha! włosy się może i przyciemniły,ale ta idiotyczna czerwona poświata została! :/ zrezygnowana postanowiłam nie niszczyć więcej włosów... przez ponad miesiąc intensywnie regenerowałam moje włoski i postanowiłam poraz kolejny zaryzykować... kupiłam farbę Garniera Naturals w odcieniu złoty brąz czy jakoś tak.... i farba chwyciła mi tylko jedno pasemko no ja już sama nie wiem! wszystko robiłam zgodnie z instrukcją... boje się,że przez te moje próby zniszczę sobie włosy,ale z drugiej strony chcę zmienić kolor.... fryzjer odpada,nie mam tyle kasy ( mam długie włosy).... znacie może przyczynę owego niepowodzenia??
To oczywiste , że te farby nie chwyciły, zasada jest prosta : jasniejszy kolor na ciemniejszym poprostu nie wyjdzie A sama napisalas, że masz niemal czarne włosy. W tym wypadku zadna jasniejsza farba nie chwyci , bo farby nie maja same w sobie zdolnosci rozjasniających ( prócz odcieni blond superrozjaśniających, ale to inna inkszosc trochę farby działaja w ten sposób, że barwnik w nich zawarty przykleja się do pigmentu we włosach, jesli ten pigment jest ciemniejszy to po kolorze nie będzie poprostu sladu, jedynie poswiata. Niby sa te farby dla ciemnych włosów , które maja je nieco rozjasnic i nadac np odcień jakiegos brazu , ale fakty sa takie, że ich zdolnosc rozjasniająca jest bardzo nikła i działaja jedynie na naturalne włosy i to niezbyt ciemne. W twoim przypadku , jesli miałaś swoje włosy ciemne wystarczyło poprostu aby miec braz uzyc np farby blond superrozjaśniającej o 4 tony ( np wella wellaton) a potem na ten kolor , ktory by wyszedł nałożyc farbę w odcieniu brąz. teraz sprawa jest bardziej skomplikowana , bo nakładając te wszystkie farby obkleiłas ciemny pigment ciemnymi barwnikami, czyli wzmocniłas jego nasycenie, a więc musiałabyś użyc rozjasniacza ( czyli o 6 tonów wzywyż) a na to co wyjdzie nałożyc braz. Możliwa jest jeszcze dekoloryzacja, dekoloryzator jest mocniejszy niż rozjasniacz, ale jesli chcesz uzyskac taka w gruncie rzeczy neiwleika zmianę tonową ( z czarnego na brąz) uzywanie jesgo byłoby nieco bez sensu, bo bardzisj niszczy włosy i jest zalecany przy mocnym schodzeniu np do blondu. Zeby była jeszcze jasnosc : przy schodzeniu z czarnego na brąz nie trzeba trzymać rozjasnaicza na głowie Bófg wie ile, wystarczy kontrolowac rozjasnianie, gdy uzyska się kolor o ton jasniejszy od brazu jakim chcesz pofarbowac włosy będzie dobrze. Czyli np chcąc miec ciemny braz wystarczy zmyć kolor czarny np o 3 tony ( po rozjasniaczu to będzie bradzo intensywna ciemna czerwień, uzyskiwana już po kilku minutach rozjasniania, wtedy na to wystarczy nałożyć farbę w kolorze ciemny brąz i już , nie ma sensu trzymac rozjasniacza dłużej jesli nie chcemy uzyskac jasniejszego koloru)

ups ale się rozpisałam
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-10, 17:12   #8
ana31051991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5
Dot.: Włosy nie dajające sie przemalować

dzieki za porady....
ana31051991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 17:20   #9
Jezebeth
Wtajemniczenie
 
Avatar Jezebeth
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 417
Dot.: Włosy nie dajające sie przemalować

ja też dziękuję
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1237041
Perfumowa wymiana, zapraszam
Jezebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 17:56   #10
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Włosy nie dajające sie przemalować

ja jeszcze dodam od siebie, że zanim dziewczyny zaczniecie kłaść na włosy rozjaśniacze i inne cuda - poczekajcie aż te farby które kładłyście się wymyją, bo może ich być nie widać to jednak na włosach są, i taki rozjaśniacz głównie chwyci naturalne odrosty a reszta zostanie taka jaka była..
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 19:02   #11
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Włosy nie dajające sie przemalować

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
ja jeszcze dodam od siebie, że zanim dziewczyny zaczniecie kłaść na włosy rozjaśniacze i inne cuda - poczekajcie aż te farby które kładłyście się wymyją, bo może ich być nie widać to jednak na włosach są, i taki rozjaśniacz głównie chwyci naturalne odrosty a reszta zostanie taka jaka była..
Black sun jesli nie ma wielkiego nagromadzenia barwnika lub nawet jesli jest ale w kolorach niezbyt ciemnych to ruszy ruszy rozjasniacz 6- 8 tonów nawet czarną farbę ruszy nie mówiac już o dekoloryzatorze. ale w tych wypadkach nie będzie to najpewniej potrzebne.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-10, 19:14   #12
Jezebeth
Wtajemniczenie
 
Avatar Jezebeth
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 417
Dot.: Włosy nie dajające sie przemalować

a czy zaraz po dekoloryzacji mogę nałożyć farbę? Martiti wie o jaki kolor chodzi czy odczekać jakiś czas,żeby włosy nie były w fatalnym stanie?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1237041
Perfumowa wymiana, zapraszam
Jezebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 19:23   #13
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Włosy nie dajające sie przemalować

Cytat:
Napisane przez Mariti Pokaż wiadomość
Black sun jesli nie ma wielkiego nagromadzenia barwnika lub nawet jesli jest ale w kolorach niezbyt ciemnych to ruszy ruszy rozjasniacz 6- 8 tonów nawet czarną farbę ruszy nie mówiac już o dekoloryzatorze. ale w tych wypadkach nie będzie to najpewniej potrzebne.
chodziło mi o dbanie o stan włosów.. i to by kolor wyszedł równomierny jako-tako
na farbie słabiej ruszy niż na górze tak czy siak
sama kiedyś położyłam rozjaśniacz wella viva na ciemny brąz farbowany i efektyt były powalające - czerwony balejaż jednak im bliżej głowy tym jaśniejsze - mniej warstw farby. [o kanarkowych odrostach nie wspomnę, ale to już siostrze się rozmazało bo miała nie kłaść tam ]ale to dziewczyn chyba aż tak nie dotyczy bo chyba nie farbowały od kilku miesięcy ?
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 19:27   #14
Jezebeth
Wtajemniczenie
 
Avatar Jezebeth
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 417
Dot.: Włosy nie dajające sie przemalować

no u mnie sytuacja dzieje się od jakiegoś 1,5 miesiąca i obecnie jestem 2 tyg po ostatnim nieudanym farbowaniu....
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1237041
Perfumowa wymiana, zapraszam
Jezebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 19:29   #15
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Włosy nie dajające sie przemalować

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
chodziło mi o dbanie o stan włosów.. i to by kolor wyszedł równomierny jako-tako
na farbie słabiej ruszy niż na górze tak czy siak
sama kiedyś położyłam rozjaśniacz wella viva na ciemny brąz farbowany i efektyt były powalające - czerwony balejaż jednak im bliżej głowy tym jaśniejsze - mniej warstw farby. [o kanarkowych odrostach nie wspomnę, ale to już siostrze się rozmazało bo miała nie kłaść tam ]ale to dziewczyn chyba aż tak nie dotyczy bo chyba nie farbowały od kilku miesięcy ?
tylko, że w przypadku jezebeth nie ma to znaczenia , bo przykryje to od razu farbą, dlatego ta metoda jest dobra.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 19:31   #16
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Włosy nie dajające sie przemalować

Cytat:
Napisane przez Jezebeth Pokaż wiadomość
a czy zaraz po dekoloryzacji mogę nałożyć farbę? Martiti wie o jaki kolor chodzi czy odczekać jakiś czas,żeby włosy nie były w fatalnym stanie?
Jezebeth jesli teraz masz włosy w dobrym stanie ( sama musisz to ocenieć) i biorac pod uwagę, że w Twoim przypadku trzeba zdjąc farbę minimal nie ( o dwa trzy tony) mozemy założyc, że dekoloruzator czy rozjasniacz nie będzie trzymany na głowie zalecany czas ale krócej. To zawsze niszczy włosy, ale jesli będa w miarę dobrym stanie możesz nakładac farbę od razu, zreszta u fryzjera tez nałożyliby ci farbę od razu.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 19:34   #17
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Włosy nie dajające sie przemalować

Jezebeth jest jeszcze jedno wyjście, jesli dysponujesz odpowiednia sumą możesz wybrac się do fryzjera na tzw demakijaż włosów ( wykonuja go dobre salony fryzjerskie, w większości małych w ogóle nie słyszeli o takim zabiegu, to lzejsza i mniej inwazyjna forma dekoloryzjacji, z czarnych włosów po demakijazu sciagnięto mi farbe o 5 tonów do sredniego brazu, a włosy były w idealnym stanie)

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=demakija%BF
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.