Zbyt gęste włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-25, 17:39   #1
TeQuieroTanto_x33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Unhappy

Zbyt gęste włosy


`Dziewczyny proszę Was o pomoc!!
Mam problem ze swoimi włosami. A mianowicie z ich ilością oraz kondycją. Moje włosy są strasznie gęste, puszą się. Odkąd pamiętam nosze włosy spięte w wielkiego koka tak bardzo bym chciała chodzic w rozpuszczonych włosach! Przecież to ona są jednym z głównych atutów kobiety. Każdy mnie męczy, prosi abym rozpuściła włosy. Mama mówi że powinnam się cieszyć, że mam takie włosy, koleżanki mówią że mi zazdroszczą. Jestem w drugiej klasie liceum i przez całą swoja szkolną karierę chodziłam w spiętych włosach, nigdy ich nie rozpuściłam W wakacje zafarbowałam wlosy na czarno, zrobiłam grzywkę, efekt świetny, jestem bardzo zadowolona, jednak ciągle marzą mi się rozpuszczone włosy. Włosy obecnie sięgaja mi za ramiona, mysle o cieniowaniu, ale nie wiem czy to dobry pomysł, bo moje włosy lekko sie `zawijają` zresztą mialam byłam juz kiedys na lekkim cieniowaniu włosów i nie było efektu, nadal wielka szopa na głowie Moje włosy są strasznie podatne na deszcz, wilgoć, chlonął ją jak gąbką! Od razu mówię, że prostowanie tu nic nie daje, moich wlosów jest tyle, że nawet po wyprostowanie moja glowa wygląda śmiesznie pod taką ilością włosów! Zresztą prostują się ona strasznie oporowo, są sztywne. Taki efekt prostowania na moich włosach nie utrzyma sie więcej niz godzine. Stosuje szampony, odżywki, jedwab profesjonalniej filmy. Dzięki nim moja grzywka jest w dobrym stanie wlosy błyszczą, do póki nie `złapi ich wilgoć`. Słyszałam o czymś takim jak degażowanie. Czy któras z wizażanek poddała się takiemu zabiegowi, może wiecie coś o tym? Na prawdę ja juz zalamuje ręce. Ciężko jest mi znaleźć gumki do włosów które utrzymają moje kudły! Mój chlopak ciągle prosił mnie o rozpuszczenie wlosów, koledzy tak samo. Było mi strasznie głupio. Dziewczyny błagam Was pomóżcie miNie mam juz pomysłów jak sobie pomóc. Koleżanki mowią mi abym poszła do fryzjera poprosiła o ładna fryzurke z prostowaniem. Ok. Tyle że nie raz już tak robiłam, a do domu wracałam dalej ze spiętymi włosami. Ehhh jedna fryzjerka powiedziała mi kiedys że moich włosów starczyło by na cztery pożądne peruki, i jeszcze by mi na głowie zostało. Nie suszę włosów, pozwlam im samym wyschnąc, ponieważ po suszeniu to nie dało by rady znależć mojej twarzy w tym puchu! Nienawidzę swoich włosów! Ze związanymi sobie jakoś radze, i wyglądam ładnie, ale ile można? Chce wreszcie rozpuścic włosy
__________________
„Choć Ci smutno, nadziei nie trać.
Rozłąka przeminie jak sen.
Znów za rękę pójdziemy na spacer.
Musi przyjść i nadejdzie ten dzień.”
</3

Jeśli nigdy więcej nie spotkamy się na tym świecie,
spotkamy się na innym. Będę czekać.
Ps. nie spóźnij się..



Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-10-25 o 18:39 Powód: cięzko sie to czyta, pisz prosze nie naduzywaj kursywy!
TeQuieroTanto_x33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 18:44   #2
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Zbyt gęste włosy

moim zdaniem przesadzasz, gest wlosy to skarb, inni tez maja takie zdanie o Twoich wlosach? ktos pewnie widzial Cie kiedys w rozpuszczonych i co uciekl z krzykiem?

musisz zmienic pielegnacje na kosmetyki typowo wygladzajace, zaloze sie, ze odpowiednio wygladzone wlosy nie beda juz mialy takiej objetosci.

wymien mi wszystkie kosmetyki, ktorych uzywasz.

a jaka masz prostownice i jakich produktow przed prostowaniem uzywasz? to baaaaaaardzo istotne. mi przy kiepskiej prostownicy wlosy tez blyskawicznie wracaly do pozycji wyjsciowej.

glowa do gory dziewczyno! wyjdz z kompleksow i przestan sie wreszcie przejmowac! pomysl co czuja dziewczyny o bardzo cienkich i rzadkich wlosach, z ktorymi nie bardzo jest co zrobic, zamienilabys sie z nimi?
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 18:52   #3
6a7e0cf2eda2bda4316abe84f76a420338a84d81_65555ccf31198
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 896
Dot.: Zbyt gęste włosy

A ja już dawno przestałam się przejmować że mam dużo włosów. Pocieniowałam sobie, fajnie ścięłam i używam kosmetyków do kręconych włosów i myślę, że nie jest źle. Po prostu trzeba zaakceptować siebie, też kiedyś ciągle chodziłam w zwianych.
6a7e0cf2eda2bda4316abe84f76a420338a84d81_65555ccf31198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 19:30   #4
TeQuieroTanto_x33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Zbyt gęste włosy

Dziewczyny wiem, że to wygląda tak jakbym sama szukała sobie problemów ale naprawdę nie potrafie sobie poradzić z własnymi włosami.
Używam kosmetyków z serii BIOSILK. Szampon, odżywka, jedwab wszystko z tej firmy. Kosmetyki te zawierają w sobie jedwab, wyciągi roslinne oraz witaminy.

Moja obecna prostownica to philips salon streight esential. Moja mama prostuje sobie nia włosy i efekt jest znakomity, na mnie jednak nie działa. na początku miałam jedna z tańszych prostownic taka za 50pln, nie bylo efektów myslałam, że jak kupie droższą z lepszej firmy to będzie lepiej, ale sie myliłam. Moja obecna prostownica kostowała 160pln i nic
__________________
„Choć Ci smutno, nadziei nie trać.
Rozłąka przeminie jak sen.
Znów za rękę pójdziemy na spacer.
Musi przyjść i nadejdzie ten dzień.”
</3

Jeśli nigdy więcej nie spotkamy się na tym świecie,
spotkamy się na innym. Będę czekać.
Ps. nie spóźnij się..


TeQuieroTanto_x33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 19:44   #5
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Zbyt gęste włosy

Cytat:
Napisane przez TeQuieroTanto_x33 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiem, że to wygląda tak jakbym sama szukała sobie problemów ale naprawdę nie potrafie sobie poradzić z własnymi włosami.
Używam kosmetyków z serii BIOSILK. Szampon, odżywka, jedwab wszystko z tej firmy. Kosmetyki te zawierają w sobie jedwab, wyciągi roslinne oraz witaminy.
uzywasz niestety kiepskich kosmetykow drogie sa jak cholera, a nie skladowo sa kiepskie, juz niektore drogeryjne sa lepsze, wiem, bo testowalam serie Biosilk

jedwab Biosilk ma dodatkowo alkohol w skladzie, ktory wysusza wlosy o niebo lepszy jest https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...b-w-plynie.htm

dla Twoich wlosow pewnie lepsze bylyby juz drogeryjne Loreal czy Fructis jezeli chodzi o odzywki
bardzo chwalone sa apteczne maseczki L`Biotica np https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...-mlecznymi.htm

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...iszczonych.htm

zajrzyjprosze do wątkow o pielegnacji wlosow, to naprawde skarbnica wiedzy, doswiadczen np

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=276331
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250381
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=355198



proponuje Ci sprobowanie naturalnych metod, maseczek z miodu, oleju rycynowego, kokosowego, migdalowego, jojoba, nawet zwyklej oliwy z oliwek

nakladasz mieszanke na wlosy a potem w turbanie chodzisz z godzinke, dwie, potem zmywasz lagodnym szamponem i nakladasz odzywke

Cytat:
Moja obecna prostownica to philips salon streight esential. Moja mama prostuje sobie nia włosy i efekt jest znakomity, na mnie jednak nie działa. na początku miałam jedna z tańszych prostownic taka za 50pln, nie bylo efektów myslałam, że jak kupie droższą z lepszej firmy to będzie lepiej, ale sie myliłam. Moja obecna prostownica kostowała 160pln i nic
ja sie nie dziwie, ze ta prostownica u Ciebie tak fajnie nie dziala jak u mamy, sama mam trudne wlosy jezeli chodzi o prostowanie, wybawieniem byla dla mnie prostownica Tondeo, troche kosztowala, ale to jest prostownica profesjonalna z prawdziwego zdarzenia, nie namawiam Cie na kupno nowej, ale chce Cie przekonac, ze to nie Twoje wlosy sa "zle" tylko produkty, ktorych uzywasz nie sa odpowiednie dla Ciebie

nie doluj sie, cos na pewno da sie zrobic, aby poprawi wyglad Twoich wlosow, wczytaj sie w podane przeze mnie watki
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 20:17   #6
TeQuieroTanto_x33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Zbyt gęste włosy

Dziękuje za Twoje porady. Nie miałam pojęcia że kosmetyki z serii BIOSILK zawierają alkohol. jest to dla mnie wielkie zaskoczenie ;O W sumie po tych kosmetykach stan moich włosów znaczenie się poprawił, łatwiej jest mi ułożyć grzywkę. Muszę powiedzieć, że po drogeryjnych kosmetykach do pielęgnacji włosów, moje kudły robią się jeszcze bardziej suche, po nie których pojawia sie nawet łupież dlatego z nich zrezygnowałam i postawiłam na BIOSILK. Chociaż właśnie nie pierwszy raz spotykam się ze złą opinią na temat tej firmy. Jescze raz wielkie dzięki. Poszperam oczywiście po tych linkach i mam nadzieję, że znajdę tam coś odpowiedniego dla swoich włosów.
__________________
„Choć Ci smutno, nadziei nie trać.
Rozłąka przeminie jak sen.
Znów za rękę pójdziemy na spacer.
Musi przyjść i nadejdzie ten dzień.”
</3

Jeśli nigdy więcej nie spotkamy się na tym świecie,
spotkamy się na innym. Będę czekać.
Ps. nie spóźnij się..


TeQuieroTanto_x33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 21:38   #7
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Dot.: Zbyt gęste włosy

Zawsze miałam takie włosy o jakich piszesz, mam też koleżankę z podobnymi włosami. Z wiekiem i po urodzeniu dzieci to się zmienia - włosy tracą gęstość i objętość, a to wszystko z powodu hormonów. Także mogę z przekonaniem powiedzieć, że to po prostu taki etap w życiu i z tym trzeba się do pewnego stopnia pogodzić.

Aktualnie moje włosy są sięgają do łopatek, ale są mocno wycieniowane i dodatkowo degażowane / efilowane - zwłaszcza grzywka, której wcześniej nie nosiłam. Fryzjer wyraźnie stwierdził, że mam za dużo włosów i trzeba je przerzedzić. LOL Ale efekty są: włosy o wiele szybciej schną po myciu, nie mam już takiego efektu szopy przy rozpuszczonych włosach i dodatkowo zużywam mniejszą ilość kosmetyków. Zatem dobre cięcie to podstawa i nie warto na tym oszczędzać. Grunt to znaleźć fryzjera który rozumie czego potrzebujesz - ja weszłam do jednego z droższych salonów i poprosiłam o płatną konsultację. Dopero kiedy się upewniłam, że fryzjer wie o czym mówimy, zgodziłam się na cięcie.

Jeśli chodzi o kosmetyki, to aktualnie używam Kerastase Nutritive (Bain Satin 3 i Masquintense) i jestem zachwycona. Włosy są nawilżone, fantastycznie miękkie w dotyku, mniej się elektryzują i uwaga! mają znacznie mniejszą objętość w porównaniu do innych kosmetyków regenerujących, które dają mi efekt podniesienia włosów. Także powiedziałabym, że te kosmetyki nie dodają mi objętości per se, ale też jej nie redukują. Kerastase ma też maskę do spłukiwania i krem bez spłukiwania Oleo Relax Slim - seria jest do wygładzania i prostowania, a te konkretne produkty specjalnie do zmniejszania objętości. (Kiedy chodziłam do liceum, dałabym się pokroić za kosmetyki przeznaczone do zmniejszenia objętości, ale wtedy takich nie było niestety, a teraz już nie potrzebuję aż tak ciężkiej artylerii.)
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-26, 13:12   #8
marika_8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Zbyt gęste włosy

Bardzo polecam degażowanie. Mam podobny problem i to moze pomóc. a degażowanie to po prostu wycinanie, włosów. Fryzjerka po ostrzyzeniu robi to takimi specjalnymi nozyczkami, zwykle wycina włosy z pod spodu. Dzieki tym nozyczkom jest to delikatne i nic nie widac a efekt rzeczywiscie jest. Sama zobaczysz ile zostanie na podłodze.
A cieniowanie gestych włosów, tym bardziej cienkich jeszcze bardziej je puszy, bo podnosi sie do góry.

Pozdrawiam
marika_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 19:24   #9
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Zbyt gęste włosy

Ja mam kręcone włosy, więc wiem jak to jest z tym puszeniem się, wilgocią itd. . Ale znalazłam na to sposób! Po umyciu wgniatam we włosy żel Paloma aloesowy i dzięki niemu włosy się nie puszą. Ten żel kosztuje ok. 13zł, można go kupić w Rossmanie, nie jest to żel do włosów, tylko jakiś łagodzący podrażnienia,czy coś takiego, do ciała. Wiele kręconowłosych go używa i sobie chwali, ja również polecam [i nie ma po nim efektu żelu we włosach, oczywiście jeśli dasz go odrobinę, bo tyle potrzeba, naprawdę świetnie działa!].
O, znalazłam, żel wygląda tak: http://znam.to/userfiles/R/066/R066-04c6ce7.jpg .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.