dobór podkładu - gdzie we Wrocławiu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-24, 12:57   #1
fascinata
Raczkowanie
 
Avatar fascinata
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 435

dobór podkładu - gdzie we Wrocławiu


Czy ktoś wie, gdzie we Wrocławiu znajdę miejsce, gdzie profesjonalnie dobiorą mi rodzaj i kolor podkładu?
__________________
razem od 10.06.2002
ślub 02.08.2014
fascinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 19:42   #2
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: dobór podkładu - gdzie we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez fascinata Pokaż wiadomość
Czy ktoś wie, gdzie we Wrocławiu znajdę miejsce, gdzie profesjonalnie dobiorą mi rodzaj i kolor podkładu?
Salony Inglot, Sephory, Douglasy i chyba najbardziej wiarygodny to MAC.
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 14:20   #3
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: dobór podkładu - gdzie we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Salony Inglot, Sephory, Douglasy i chyba najbardziej wiarygodny to MAC.
Panie w sklepach, zwykłe ekspedientki nic Ci nie dobiorą. To makijażysta musi Ci doradzić żeby to miało ręce i nogi.
Jeśli chodzi o obsługę w MACu to mam bardzo negatywne odczucia. Jak kupowałam korektor i pani wreszcie po 10 minutach zainteresowała się po co tam stoję i się gapie w te korektory jak jej powiedziałam, że myślę nad kolorem to najpierw zaproponowała mi NC15, jak powiedziałam, że za jasny (bo bledzioch nie jestem) to mi zaproponowała NW40 W końcu jej powiedziałam, że wezmę NC30. Więcej tam nie poszłam, bo panie w Naturze są bardziej kompetentne.
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 19:41   #4
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: dobór podkładu - gdzie we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Panie w sklepach, zwykłe ekspedientki nic Ci nie dobiorą. To makijażysta musi Ci doradzić żeby to miało ręce i nogi.
Jeśli chodzi o obsługę w MACu to mam bardzo negatywne odczucia. Jak kupowałam korektor i pani wreszcie po 10 minutach zainteresowała się po co tam stoję i się gapie w te korektory jak jej powiedziałam, że myślę nad kolorem to najpierw zaproponowała mi NC15, jak powiedziałam, że za jasny (bo bledzioch nie jestem) to mi zaproponowała NW40 W końcu jej powiedziałam, że wezmę NC30. Więcej tam nie poszłam, bo panie w Naturze są bardziej kompetentne.
To chyba miałaś wyjątkowego pecha. Ja jestem zawsze zadowolona z obsługi w MAC'u, zawsze mogę liczyć na ich pomoc i zawsze dobrze wiedzieli który kosmetyk do czego służy i jak go dobrać.

W Douglasie czy Sephorze najlepiej prosić o pomoc wizażystę danej marki bądź wizażystę danej perfumerii, zrobią to zdecydowanie lepiej niż konsultantka
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 02:07   #5
joyka
Raczkowanie
 
Avatar joyka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 485
Dot.: dobór podkładu - gdzie we Wrocławiu

Z tego co się orientuję to panie w MACu są dyplomowanymi wizażystkami, w sephorze i douglasie najlepiej pytać się konsultantek - wizażystek, choć trzeba brać poprawkę na to, że niestety światło jest tam z reguły tragiczne.
A jeżeli chodzi o korektory - najlepiej mówić do czego jest potrzebny. do zakrywania niedoskonałości używa się takiego w kolorze cery, ale do takiego standardowego maziania twarzy w celu "zdrowego" efektu - sporo jaśniejszego od podkładu. Podejrzewam, że nieporozumienie mogło wynikać właśnie z tego
joyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 12:11   #6
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: dobór podkładu - gdzie we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez joyka Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuję to panie w MACu są dyplomowanymi wizażystkami, w sephorze i douglasie najlepiej pytać się konsultantek - wizażystek, choć trzeba brać poprawkę na to, że niestety światło jest tam z reguły tragiczne.
A jeżeli chodzi o korektory - najlepiej mówić do czego jest potrzebny. do zakrywania niedoskonałości używa się takiego w kolorze cery, ale do takiego standardowego maziania twarzy w celu "zdrowego" efektu - sporo jaśniejszego od podkładu. Podejrzewam, że nieporozumienie mogło wynikać właśnie z tego
Tak, zgadzam się, że korektor powinien być przynajmniej o ton jaśniejszy od podkładu, ale ja w Colorstay jestem 300, więc ten NC15 to byłaby pomyłka totalna... Nie podważam kompetencji tej pani, tylko po prostu domyślam się, że podeszła na odczep się, bo nie robiłam zakupów za kilkaset złotych

W Sephorze zawsze jest taka pani lub pan z etui na pędzle na pasku to myślę, że właśnie ich najlepiej poprosić o radę. Przed zakupem, albo poproś o próbki 2 odcieni między którymi się wahasz (mają obowiązek zrobienia takiej malutkiej odlewki), albo wyjdź na światło dzienne by zobaczyć jak kolor wygląda w rzeczywistości.
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:45.