³ysienie androgenowe u kobiet - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-06-17, 12:53   #91
Elizabeth314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dolny ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 68
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Witam. jak stosujecie monoxidil, chodzi o to jak czêsto?
ja robi³am cynk i miedz i wysz³o mi. cynk - 89,4 (70 - 160)
miedz - 90,7 -( 80 - 150) w normie, ale blisko dolnej granicy. Co o tym my¶licie, czy d±¿yæ do normy w po³owie? pozdrawiam

A tak na marginesie agison masz racje z hormonami nadnerczy, ja mam podniesiony dheas 0 40 punktów ponad norme, robi³am badania w 2 labach i w drugim badaniu siê denerwowa³am i wysz³o mi 120 ponad normê.
Elizabeth314 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-22, 22:01   #92
ania_1865
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

ANia_186
hey,
U mnie dermatolog zdiagnozowal lesienie adnrogenowe ok. roku temu i jestem przerazona i troche zdezorientowana bo kazdy mowi i pisze co innego. Moj ginekolog powiedzial ze na to dzialaja tylko tabletki antykoncepcyjne Diana 35, ktore blokuj± jajniki-st±d nie wydzielaj± one androgenówi i przestaj± wypadaæ, tutaj na forum dowiedzilam sie natomiast o Jeanine, czy ktos wie jaka jest roznica pomiedzy Diana i Jeanine?
Moj dermatolog natomiast nic nie wspomnial o tabletkach antykoncepcyjnych... co uwazam za bardzo dziwne( nie chodze juz do niej) skoro tylko one pomagaja.
Najwazniejsze jest jednak pytanie czy to da sie calkowicie WYleczyc?
ania_1865 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-29, 11:54   #93
efffkas
Raczkowanie
 
Avatar efffkas
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 241
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Przede wszystkim maj± inny sk³ad, nawet na ulotce przeczytasz, ¿e Diane-35 jest lecznicze i hamuje dzia³anie mêskich hormonów a Jeanine tylko jako antykoncepcja nie wiem nic o stosowaniu tych drugich tabletek w przypadku ³ysienia.
Odno¶nie 'najwa¿niejszego pytania' - moim zdaniem tego nie da siê wyleczyæ, jedynie mo¿na hamowaæ i zmniejszaæ negatywne skutki choroby.
Btw trzymajcie kciuki, bo na wakacjach idê do szpitala, znowu kortyzol ponad normê mam i wysoki testosteron :/
efffkas jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-29, 12:12   #94
Martiniana
Przyczajenie
 
Avatar Martiniana
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

W³a¶nie wspominacie o Loxonie. Pomóg³ komu¶? Po jakim czasie widzia³y¶cie efekty?
Martiniana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-07-06, 10:30   #95
efffkas
Raczkowanie
 
Avatar efffkas
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 241
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Stosujê Loxon od oko³o 6 lat nieregularnie, bo na przemian z innymi p³ynami i tonikami. Szczerze? To zale¿y czego siê oczekuje, po miesi±cu czy dwóch w³osy zdecydowanie mniej wypada³y, potem by³o ich troszkê wiêcej, ale ¿aden sza³. Zwykle po pó³ roku lekarka kaza³a mi go zamieniaæ na inny ¿eby skóra g³owy siê nie przyzwyczai³a. Sam Loxon cudów nie zdzia³a³, dopiero w po³±czeniu z Cyprestem odnios³am wra¿enie, ¿e proces wypadania przystopowa³ i chwilowo jest ok.
efffkas jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-07-15, 12:05   #96
rossoneri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

KOKTAJL DLA £YSIEJ¡CYCH

Witam wszystkich lysiejacych

Czytajac o problemach z lysieniem androgenowym czesto natrafia sie na informacje jak wazna jest dieta aby wzmocnic i zachowac wlosy.
Zachowanie takiej diety nie jest jednak latwe, po pierwsze trzeba caly czas pilnowac co sie je, pamietac o dodawaniu konkretnych skladnikow do naszych posilkow, w dodatku czesc z nich moze byc niesmaczna, nielubiana przez nas.
Dlatego wpadlem na pomysl, ze bede sobie robil koktajl na lysienie i pil go codziennie. Chcialbym, aby skladal sie z tych skladnikow, ktore sa korzystne dla wlosow. Koktajl moze byc paskudny, raczej na pewno taki bedzie, ale to nie problem. Latwiej zmusic sie do wypicia szklaneczki takiego specialu raz dziennie, niz psuc sobie kazdy posilek dodajac do niego nielubiane elementy.

Tutaj moja prosba:
Czy ktos moglby sie podjac sporzadzenia takiej listy skladnikow, ktorych spozywanie jest korzystne dla wlosow? Najlepiej z zachowaniem jakiejs sensownej dziennej dawki. Ja to wszystko hyc do miksera, do lodoweczki i codziennie rano szklanka tego wysmienitego przysmaku

Bede bardzo wdzieczny za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.
rossoneri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-07-15, 14:06   #97
rossoneri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 4
Koktajl na ³ysienie androgenowe

KOKTAJL DLA £YSIEJ¡CYCH

Witam wszystkich lysiejacych

Czytajac o problemach z lysieniem androgenowym czesto natrafia sie na informacje jak wazna jest dieta aby wzmocnic i zachowac wlosy.
Zachowanie takiej diety nie jest jednak latwe, po pierwsze trzeba caly czas pilnowac co sie je, pamietac o dodawaniu konkretnych skladnikow do naszych posilkow, w dodatku czesc z nich moze byc niesmaczna, nielubiana przez nas.
Dlatego wpadlem na pomysl, ze bede sobie robil koktajl na lysienie i pil go codziennie. Chcialbym, aby skladal sie z tych skladnikow, ktore sa korzystne dla wlosow. Koktajl moze byc paskudny, raczej na pewno taki bedzie, ale to nie problem. Latwiej zmusic sie do wypicia szklaneczki takiego specialu raz dziennie, niz psuc sobie kazdy posilek dodajac do niego nielubiane elementy.

Tutaj moja prosba:
Czy ktos moglby sie podjac sporzadzenia takiej listy skladnikow, ktorych spozywanie jest korzystne dla wlosow? Najlepiej z zachowaniem jakiejs sensownej dziennej dawki. Ja to wszystko hyc do miksera, do lodoweczki i codziennie rano szklanka tego wysmienitego przysmaku

Bede bardzo wdzieczny za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.
rossoneri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 07:46   #98
ankotanko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Koktajl na ³ysienie androgenowe

Mysle ze z koktajlem moze byc problem. Na lysienie androgenowe korzystnie jest pic napar z wierzbownicy drobnokwiatowej ktora oslabia wplyw androgenow na skore i mieszki wlosowe - zamiast herbaty. Oprocz tego palma sabalowa (tabletki), preparaty zawierajace olej z pestek dyni (bogaty w fitosterole) w kapsulkach. Generalnie wszystko co jest zalecane w przypadku profilaktyki i leczenia prostaty u mezczyzn - chodzi o zahamowanie procesu przemiany testosteronu w jego bardziej aktywn± formê. Polecam poczytac artykul na ponizszej stronie.
http://www.biochemiaurody.com/vademekum/alopecia.html
Skladniki ktore kojarza sie z koktajlem: przetwory mleczne, platki zbozowe, owoce, poza wartosciami odzywczymi nie przyniosa pozadanego rezultatu. Chyba ze lysienie spowodowane jest wychudzeniem i wyniszczeniem organizmu. Wtedy regeneracja pozywnym koktajlem z pewnoscia pomoze.
ankotanko jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-07-19, 11:20   #99
Magy40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Koktajl na ³ysienie androgenowe

Witajcie,
mo¿na wspomóc skórê g³owy, mezoterapi± sk³adaj±c± siê z koktajlu. Dzia³anie powierzchowne jest ma³o efektywne.
Efekt dobry, trochê kosztuje, ale warto spróbowaæ.
http://www.derm-estetyka.pl/wypadani...-lysienie.html
Magy40 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-30, 19:13   #100
Dziubka
Raczkowanie
 
Avatar Dziubka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomo¶ci: 308
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Ja mam pytanie, czy ³ysienie androgenowe u kobiet leczy siê jedynie zewnêtrznie czy s± jakie¶ ¶rodki doustne przepisywane przez lekarzy?

edit. Ok ju¿ doczyta³am.

Bardzo bym chcia³a, ¿eby odezwa³a siê która¶ z dziewczyn z pocz±tku tego w±tku. Jestem bardzo ciekawa czy co¶ siê u was poprawi³o.

Ja jestem przera¿ona stanem moich w³osów. Nie wiem czemu tak d³ugo zwleka³am z wizyt± u lekarza, bo to ju¿ od lat siê ci±gnie a z roku na rok jest coraz gorzej. By³am u dermatologa, zapyta³ czy w rodzinie kto¶ ma problemy z tarczyc±. Owszem, moja mama, na co on stwierdzi³, ¿e ja te¿ z pewno¶ci± mam i ¿e to nie do niego z tym ale do endokrynologa. Oczywi¶cie nie da³ mi ¿adnego skierowania ani na badania ani do endo. Z t± informacj± uda³am siê do internisty. Pani doktor zleci³a badania: cukier, cholesterol, morfologia, tarczyca. Wszystko wysz³o w normie, wiêc stwierdzi³a, ¿e przyczyny endokrynologiczne te¿ s± wykluczone, ¿e to mo¿e hormony p³ciowe. A czy endo nie zajmuje siê te¿ takimi hormonami? Nie dosta³am ¿adnego skierowania, roz³o¿y³a rêce i poleci³a jedynie i¶æ z tymi wynikami albo jeszcze raz do dermatologa albo do ginekologa. Jak mnie ginekolog znowu oleje to siê za³amiê chyba...a jestem pewna, ¿e to ³ysienie androgenowe.

Edytowane przez Dziubka
Czas edycji: 2013-08-30 o 19:55
Dziubka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-16, 07:58   #101
Soyunica
Raczkowanie
 
Avatar Soyunica
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 83
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Ja tak¿e borykam siê z ³ysieniem plackowatym. Wszystkim polecam spróbowac skontaktowaæ siê z Zespo³em Naukowo-Klinicznym "IWOLANG" w Iwonicz-Zdrój. Ja tam siê leczê i przynosi to powoli skutki.
Soyunica jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-30, 13:46   #102
maaite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 75
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

hej dziewczyny. Mam parê pytañ... Przez rok bra³am Diane 35 aby wyleczyæ tr±dzik. W maju tego roku odstawi³am tabletki, bo zatrzymywa³y mi wodê i ogólnie ¶rednio pomaga³y na tr±dzik. Po odstawieniu nie by³o jakiego¶ pogorszenia, jednak widzê, ¿e wypadaj± mi w³osy! Cykl mi siê ci±gle wyd³u¿a i teraz trwa prawie 50 dni By³am dzisiaj u dermatologa i ta stwierdzi³a, ¿e ³ysienie androgenowe to nie jest, bo po pierwsze jestem za m³oda (20 lat) mam geste w³osy tylko w niektórych miejscach widaæ, ¿e wypad³y. Jednak po Waszych wpisach mam w±tpliwo¶ci co to mo¿e byæ Dermatolog stwierdzi³a, ¿e to mo¿e byæ spowodowane odstawieniem tabletek. Czy i¶æ do jeszcze jednego dermatologa? Bojê siê, ¿e wy³ysiejê
maaite jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-08, 20:48   #103
niezdecydowana_dusza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 70
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Do³±cze do grona osob chorych na ³ysienie androgenowe. Stwierdzono u mnie je mniej wiêcej dwa lata temu aczkolwiek nie skierowano mnie na bardziej dog³êbne badania, na w³asn± rêkê zaczê³am siê "leczyæ", picie dro¿d¿y, wcierki, skrzypo-krzywê itd Jednak to nic nie da³o, w³osy owszem ros³y ale po pewnym czasie znowu wypada³y, o ile na ilo¶æ w³osów z ty³u g³owy nie narzekam tak na czubku, przy skroniach i po bokach mogê placami bez odsuwania w³osków dotkn±æ skóry... W³osy mia³am od dziecka raczej cienkie i rzadkie ale w wieku 13 - 14 lat nasili³o siê.. Dodam ¿e mam 17 lat.. Nie regularne miesi±czki, czy to jest mo¿liwe ¿eby w jaki¶ sposób po unormowaniu hormonów ³ysienie siê "zatrzyma³o"?
niezdecydowana_dusza jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-28, 16:34   #104
Tomson00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 20
Jak rozpoznaæ androgenowe wypadanie w³osów ?

Witam, tak jak w temacie chcia³bym siê dowiedzieæ czy to chwilowe spowodowane ³ojotokiem czy androgenowe wypadanie w³osów. Mam 17 lat i mam ³ojotok, w³osy wypadaj± mi jak przejadê d³oni± pod w³os lub jak troszkê mocniej je szarpnê dodam, ¿e bardzo sztywne i gêste w³osy. Czy móg³by mi kto¶ powiedzieæ czy to przez ten ³ojotok czy raczje jest to ju¿ androgenowe wypadanie w³osów ??( dodam, ¿e na linii na której koñczy siê grzywka wyrastaj± mi nowe w³osy )
Tomson00 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-28, 17:40   #105
LiquidLuck
Raczkowanie
 
Avatar LiquidLuck
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 416
Dot.: Jak rozpoznaæ androgenowe wypadanie w³osów ?

Pierwszym objawem ³ysienia androgenowego jest cofniêcie linii w³osów, Twój problem mo¿e byæ spowodowany ³ojotokiem, ale bez zdjêæ ciê¿ko cokolwiek stwierdziæ.
__________________
LiquidLuck jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-28, 22:22   #106
Natalenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 63
Dot.: Jak rozpoznaæ androgenowe wypadanie w³osów ?

My¶lê ¿e Twój problem spowodowany jest ³ojotokiem. Sprróbuj wypróbowaæ szampon siarkowy firmy barwa do kupienia w rossmanie albo kup sobie w aptece szampon na wypadanie w³osów.Dobry jest szampon Alpecin ale nie wiem czy do kupienia w Polsce bo ja go kupi³am zagranic±.
Natalenia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-29, 15:24   #107
Tomson00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 20
Dot.: Jak rozpoznaæ androgenowe wypadanie w³osów ?

Na razie u¿ywam szamponu pirolam, który przepisa³ mi dermatolog. A mam takie dodatkowe pytanie. Czy to androgenowe wypadanie w³osów dotyka tak¿e brwi ? Gdy¿ na brwiach, te¿ mam taki jakby ³upie¿, a jak je tak troszeczkê podrapie to te¿ zawsze siê jaka¶ brew znajdzie na palcu.
Tomson00 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-29, 21:19   #108
BoGnA1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Jak rozpoznaæ androgenowe wypadanie w³osów ?

Dziwne z tymi brwiami, a co twoje dermatolog na to?
BoGnA1986 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-31, 08:52   #109
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 7 112
Dot.: Jak rozpoznaæ androgenowe wypadanie w³osów ?

Cytat:
Napisane przez Tomson00 Poka¿ wiadomo¶æ
Na razie u¿ywam szamponu pirolam, który przepisa³ mi dermatolog. A mam takie dodatkowe pytanie. Czy to androgenowe wypadanie w³osów dotyka tak¿e brwi ? Gdy¿ na brwiach, te¿ mam taki jakby ³upie¿, a jak je tak troszeczkê podrapie to te¿ zawsze siê jaka¶ brew znajdzie na palcu.
mi to wygl±da na ³zs wtedy te¿ brwi s± 'zaatakowane', to typowy objaw. I w³osy wypadaj± w³a¶nie przez ³zs, to nie musi byæ ³ysienie androgenowe. A dermatolog nic Ci nie mówi³a o ³ojotokowym zapaleniu skóry? a masz w okolicach brwi takie ¿ó³tawe '³uski'?
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-31, 21:16   #110
Tomson00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 20
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Dermatolog powiedzia³ mi, ¿e jest to normalny ³ojotok spowodowany okresem dojrzewania, a na brwiach ani w okolicy nie mam ¿adnych ³usek, tylko robi mi siê taki jakby drobny ³upie¿.

Edytowane przez Tomson00
Czas edycji: 2013-10-31 o 21:20
Tomson00 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-01, 07:12   #111
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 7 112
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Cytat:
Napisane przez Tomson00 Poka¿ wiadomo¶æ
Dermatolog powiedzia³ mi, ¿e jest to normalny ³ojotok spowodowany okresem dojrzewania, a na brwiach ani w okolicy nie mam ¿adnych ³usek, tylko robi mi siê taki jakby drobny ³upie¿.
mi to wygl±da zdecydowanie na ³zs, ale tak czy inaczej pirolam ma szansê pomóc, jakby co mo¿esz siegn±æ po capitis, dzia³a jeszcze lepiej
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-16, 14:20   #112
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 76
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

od 2 ,5 roku mam ten sam problem stracilam 70% w³osów i nie wiem ju¿ co robic by³ dermatolog jeden,drugi endokrynolog jeden drugi-mo¿e podpowiecie jakie hormony sa odpowiedzialne za wypadanie w³osów-co powinnam zbadac PROLAKTYNA I TARCZYCA JEST SPRAWDZONa
miki81 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-28, 21:42   #113
mampecha12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Cze¶æ dziewczyny!
Trafi³am na to forum, poniewa¿ nie wiem ju¿ co mam robiæ z tymi swoimi w³osami.
Mam 21 lat a od 2 lat zaobserwowa³am powolne wypadanie. Obecnie, mam ju¿ takie prze¶wity, ¿e ciê¿ko je ukryæ. Najwiêksze na czubku g³owy. Stosowa³am loxon5% ale nic nie pomóg³. Endokrynolog stwierdzi³, ¿e "przecie¿ ma pani ³adne w³osy, co pani od nich chce". a powiem tyle, ¿e zosta³a mi z nich 1/4 z tego co mia³am. Mia³am podwy¿szony testosteron rok temu, ale leczy³am siê i ju¿ mam wszystko w normie, ³±cznie z tarczyc±.
My¶la³am nad mezoterapi± ig³ow± g³owy.
Czy mozecie mi co¶ poradziæ??
Bardzo proszê o odpowied¼
mampecha12345 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-04, 11:35   #114
Janneta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Witajcie, a ja ostatnio wyczyta³am w necie
"Preparaty z ziela i li¶ci pokrzywy zastosowane zewnêtrznie wykazuj± wyra¼ne dzia³anie przeciw³ojotokowe, przeciw³upie¿owe, przeciwtr±dzikowe, wzmacniaj±ce cebulki w³osów, od¿ywcze dla skóry, poza tym lecz± wypryski, tr±dzik, ³ojotokowe zapalenie skóry, poprawiaj± ukrwienie i koloryt skóry. Jako ¶rodek na porost w³osów najlepszy jest wywar, macerat lub intrakt z korzenia pokrzywy, który wzmacnia wygl±d i cebulki w³osów i jest w stanie zatrzymaæ ³ysienie androgenne, a tak¿e zapewniæ pomoc w psychosomatycznej utracie w³osów na tle nerwowym i stresogennym."
Nie wiem czy to prawda ale mam zamamiar spróbowaæ. Borykam siê z tym samym problemem - wypadaniem i przerzedzeniem w³osów. Stwierdzono u mnie ³ysienie androgenne mimo, ¿e hormon ten mam w normie. Prawdopodobnie uwarunkowane genetycznie. Du¿o te¿ dobrego s³ysza³am o tabletkach Priorin, które zamówi³am, czekam na paczkê. Zalecane s± dla osób ³ysiej±cych androgennie. Mam nadziejê, ¿e jedno i drugie pomo¿e.
Janneta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-05, 07:39   #115
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 76
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

w takim razie czekam na twoje ofekty odezwij siê za miesi±c i napisz co i jak
miki81 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-05, 14:43   #116
curlier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 67
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Hej, lekarz po obejrzeniu moich w³osów i skóry g³owy stwierdzi³ ³ysienie androgenowe i przepisa³ mi Alpicort E, kupi³am... Gdyby jednak lekarz siê pomyli³, to czy u¿ywanie tego leku mo¿e mi zaszkodziæ? Proszê o jak±kolwiek odpowied¼
curlier jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-09, 14:01   #117
efffkas
Raczkowanie
 
Avatar efffkas
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 241
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Hej Dziewczyny!

Nie mam dobrych wiadomo¶ci po badaniach w szpitalu okaza³o siê,¿e mam dwukrotnie wy¿szy androstendion ni¿ przewiduje norma Na dodatek mój lekarz prowadz±cy stwierdzi³,¿e nie zajmuj± siê leczeniem ³ysienia, bo to problem kosmetyczny a nie medyczny!!! Od ponad roku nie biorê cyprestu i chcia³am zacz±æ ponownie, bo od pa¼dziernika (po antybiotykach na anginê) moje w³osy znowu zaczê³y bardzo wypadaæ i cera mi siê zaczyna psuæ. Na to moja ginekolog powiedzia³a,¿e maj± zakaz przepisywania go jako doustnej antykoncepcji z powodu skutków ubocznych (prowadz±cych do zakrzepicy itd) i udokumentowanych przypadków zgonów. Pora¿ka... dosta³am anty o nazwie Bonadea (czyli sk³ad ten sam co Jeanine) i jestem rozczarowana.
Od pa¼dziernika stosowa³am na w³osy Ell-Cranell (wyczyta³am o nim w innym w±tku), jest podobny w³a¶nie do Alpicortu E i bez recepty w Niemczech,ale znacz±cej poprawy nie zauwa¿y³am. Chyba poproszê dermatolog znowu o zwyk³y tonik robiony w aptece z Pilocarpini. Mogê Wam go poleciæ z czystym sumieniem, koszt to kilka z³otych a w³osy po nim bardzo szybko odrastaj±
Podbijam pytanie mojej poprzedniczki "mampecha12345" o mezoterapii - czy która¶ z Was stosowa³a na w³osy???

Edytowane przez efffkas
Czas edycji: 2013-12-09 o 14:05
efffkas jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-11, 21:12   #118
margaret30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 1
Prostenal dla kobiet na lysienie? Czy która¶ stosowa³a?

Witam,

Mam pytanie czy stosowa³ kto¶ lek prostenal jako ¶rodek na ³ysienie dla kobiet? Czyta³am trochê na ten temat na ró¿nych forach w internecie , kobiety stosowa³y ten lek i zaczê³y im odrastaæ w³osy, podobno nie zauwa¿y³y po nim skutków ubocznych a przecie¿ to lek tylko dla mê¿czyzn. Sama nie stosowa³am go bo po prostu siê bojê ale jestem ciekawa czy która¶ kobieta tu na forum stosowa³a ten lek?
margaret30 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-12, 23:09   #119
Kaska_1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Prostenal dla kobiet na lysienie? Czy która¶ stosowa³a?

Cze¶æ,

Pod³±czê siê trochê pod ten w±tek. Oko³o pó³ roku temu z moimi w³osami zaczê³y dziaæ siê na prawdê dziwne rzeczy. By³y zniszczone i nie pomaga³y ¿adne z zastosowanych kosmetyków.

Wówczas trafi³am na artyku³ w sieci na temat domowych sposobów na lepsze w³osy. Testowa³am, testowa³am i muszê powiedzieæ, ¿e czarna rzepa ma w sobie co¶ niesamowitego. Jej skuteczno¶æ jest tak dobra, ¿e w³osy wróci³y do odpowiedniej kondycji. Mam ich co prawda mniej, ale samo zjawisko zosta³o zahamowane.

Nie korzysta³am z ¿adnych leków...

Mo¿na? Mo¿na! ;-)
Kaska_1990 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-13, 06:54   #120
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 76
Dot.: Prostenal dla kobiet na lysienie? Czy która¶ stosowa³a?

ale co znaczy czarna rzepa nie napisalas co stosowalas....pewnie ze mozna ale na kazdego dziala cos innego i nie sadze aby rzepa pomagala na lysienie androgenowebo inaczej nie byloby tego problemu-kazdy kupilby rzepe i hej,podejrzewam ze ty nie masz androgenowego stwierdzonego??
miki81 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2023-05-30 20:58:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.