-30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-02-14, 14:18   #4591
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Hej Tak czytam co jecie to ja nie daje rady 5 posiłków bo nie jestem głodna czasem 4 dam radę
Dziś była ciemna bułka z masłem wędlina i serem i kiełkami
Drugie śniadanie jogurt z owocami
Obiad będzie gulasz z ziemniakiem i ogórkiem konserwowane
Kolacja nie wiem może maz coś zrobi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 14:44   #4592
inkalands
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 119
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Cytat:
Napisane przez zmotywowana86 Pokaż wiadomość
a ja jestem.podlamana bo od 3 tyg bardzo uwazam na to co i ile jem a waga stoi jak zaklęta ; (. Ja juz nie wiem gdzie lezy błąd. Gdyby nie kp, to chyba zaczelabym sie glodzic , zeby cokolwiek ruszyło; /
Badałaś hormony, tarczycę? Bo w sumie chyba o tym nie rozmawiałyśmy. Pisałaś coś o wcześniejszej diecie, ale już nie pamiętam szczegółów ;/ Jest wiele zaburzeń hormonalnych, które mogą powodować trudność w chudnięciu.

Ja jestem znowu na l4 od wczoraj, chyba jednak to nie była ryba, a wirusówka (wymioty, biegunka no i temperatura)... W pracy mam od poniedziałku urlop, ale boję się, że zaczną do mnie inaczej podchodzić 3 tygodnie poza pracą będzie już od początku roku... Córka jest u ojca, więc chociaż nie muszę się martwić, że ją zarażę, a dotychczas przetrwała. No i kondycja słaba psychicznie, jeszcze dziś taki smutny dla mnie dzień (to chore ;/). Odezwe się jak wydobrzeję
inkalands jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 15:16   #4593
marlen1366
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 845
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Ja jestem wymeczona dzisiaj. Corka dopiero padła na drzemke, a darła sie od rana. Sama nie wiedziala co chce. Mam ochote zjesc cos czego nie powinnam ale sie powstrzymam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlen1366 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 16:39   #4594
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Hej!

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Kochana, wrzuć na luz wrócisz to będziesz jadła zdrowo.
Daj odpocząć swojej głowie
Pieknie napisalas! Musimy byc psychicznie wyrozumiale dla siebie.


Cytat:
Napisane przez alekaz1 Pokaż wiadomość
Hej Tak czytam co jecie to ja nie daje rady 5 posiłków bo nie jestem głodna czasem 4 dam radę
Dziś była ciemna bułka z masłem wędlina i serem i kiełkami
Drugie śniadanie jogurt z owocami
Obiad będzie gulasz z ziemniakiem i ogórkiem konserwowane
Kolacja nie wiem może maz coś zrobi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez nie daje rady bo fizycznie nie mam jak i nie pomoze pisanie mi tu co jadlam. Np dzis
7 kawa z mlekiem w biegu 300 kcal ?
12 kurczak z marchewka i lapryka w ziolach z parowaru (pol porcji bo nie bylam glodna ) tu tez moze z 300 kcal ?
17.30 pumpernikiel z mozarella 200 kcal ?


Cytat:
Napisane przez inkalands Pokaż wiadomość
Badałaś hormony, tarczycę? Bo w sumie chyba o tym nie rozmawiałyśmy. Pisałaś coś o wcześniejszej diecie, ale już nie pamiętam szczegółów ;/ Jest wiele zaburzeń hormonalnych, które mogą powodować trudność w chudnięciu.

Ja jestem znowu na l4 od wczoraj, chyba jednak to nie była ryba, a wirusówka (wymioty, biegunka no i temperatura)... W pracy mam od poniedziałku urlop, ale boję się, że zaczną do mnie inaczej podchodzić 3 tygodnie poza pracą będzie już od początku roku... Córka jest u ojca, więc chociaż nie muszę się martwić, że ją zarażę, a dotychczas przetrwała. No i kondycja słaba psychicznie, jeszcze dziś taki smutny dla mnie dzień (to chore ;/). Odezwe się jak wydobrzeję
Ja dzis zlozylam wniosek u siebie w pracy o lux med. Zrobie wszystkie badania. A co...
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho

Edytowane przez stokrotenka18
Czas edycji: 2018-02-14 o 16:40
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 17:16   #4595
zmotywowana86
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 243
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

inkalands- tak, mam zaburzenia hormonalne. Mam niedoczynnosc tarczycy i hipoglikemie czynnosciowa. Jestem.na hormonach. Bylam u dietetyka. Dieta, ktora robie jest ok. Jedyne co moge, to jeszcze odrobine zmniejszyc ilosc kcal i sie nie poddawac. Grunt w moim przypadku to nie tyc. Moze jak skoncze kp to będzie więcej mozliwosci

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

orih- pisalas, zebym podala przykladowe menu.
Tak wiec dzis jadlam:
sn- kromka chleba razowego i 40g paprykarzu posypane lyzka pestek dyni. ogorek kiszony+kawa z mlekiem bez cukru
IIsniad- jogurt naturalny z lyzka suszonej zurawiny, 2 kromki chleba wasa i jabłko
obiad- ryba pieczona z piekarnika z sosem brokulowym+200g surowki z kapusty
kolacja-salatka: mix salat, pol puszki tunczyka w sosie wlasnym, male awokado i jedno gotowane jajko to z sosem winegrette ( na 1 łyżkia oleju lnianego)

W miedzyczasie jeszcze jedna kawa , 2 herbatki i woda . i to tyle. I zadnych odstępstw walentynkowych

Edytowane przez zmotywowana86
Czas edycji: 2018-02-14 o 17:23
zmotywowana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 17:58   #4596
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

A ile kcal masz?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 18:08   #4597
zmotywowana86
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 243
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

mam teraz w ramach eksperymentu dostac rozpiske na 1200/1300 kcal. jak waga ruszy w dół to bedzie oznaczalo, ze te 1400/1500 kcal to za duzo.
zmotywowana86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-14, 18:12   #4598
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Zmotywowana piękny jadłospis - ciężko się czegokolwiek przyczepić... Chyba że mało? Ja bym była głodna ale ja dużo jem. I węgli mało - bo obiad bez i kolacja ... A ty karmisz w końcu..to jest ile 1500-1700? Liczyłas BMR?

Wiesz kilogram w dół to zawsze kilogram w dół przy problemach hormonalnych i założeniu że organizm się broni bo laktacja.



Orih korzystaj z wyjazdu a śniadanie to już w ogóle najmniej szkodliwy posiłek...

Co do Włochów to młodzi może szczupli ale starsi średnio
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 18:17   #4599
zmotywowana86
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 243
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

joanna xl- to dzisiaj mialam na obiad samą rybe i surowke. Z reguły mam jakas kasze do mięsa. wczoraj np mialam pęczak do tego piers z kury z papryka i pieczarkami duszone z sosem sojowym. czasami jakas zupa czy zupa krem ale zupa nie na miesie. a nie wiem co to bmr
zmotywowana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 18:29   #4600
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

1200-1300 to jest głodową dieta balabym się takiego eksperymentu przy karmieniu... Policz sobie BMR w internecie- uważa się że nie powinno się poniżej niego schodzić bo zwalnia się metabolizm.

Ale to oczywiście twoja decyzja - oby twoja dietetyczka wiedziała co robi.

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Stokrotenka ale kawa z mlekiem to raczej nie 300 kcal....kawa to 0 kcal, mleko 100 ml ( nie sądzę żebyś tyle lala) to jakieś 60 ( 3,2 %) łyżeczka cukru 20 kcal... To gdzie 300?

Chyba że do porannej kawy jakiś likierek lejesz to inna sprawa

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

BMR to podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne- ile potrzebujesz minimalnie na funkcjonowanie organizmu.

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

https://potreningu.pl/calculators/bmr
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 18:34   #4601
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Joanna XL Pokaż wiadomość
1200-1300 to jest głodową dieta balabym się takiego eksperymentu przy karmieniu... Policz sobie BMR w internecie- uważa się że nie powinno się poniżej niego schodzić bo zwalnia się metabolizm.

Ale to oczywiście twoja decyzja - oby twoja dietetyczka wiedziała co robi.

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Stokrotenka ale kawa z mlekiem to raczej nie 300 kcal....kawa to 0 kcal, mleko 100 ml ( nie sądzę żebyś tyle lala) to jakieś 60 ( 3,2 %) łyżeczka cukru 20 kcal... To gdzie 300?

Chyba że do porannej kawy jakiś likierek lejesz to inna sprawa

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

BMR to podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne- ile potrzebujesz minimalnie na funkcjonowanie organizmu.

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

https://potreningu.pl/calculators/bmr
Bez likierku. Gdzies widzialam ze to polaczenie jest kaloryczne bez cukru
Tak czy siak slabo
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-14, 18:34   #4602
zmotywowana86
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 243
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

joanna xl- dziecko sobie poradzi, bo i tak wyssie ze mnie to, co najlepsze i to czego potrzebuje. Gorsza sprawa juz ze mną.
A moze ja poprostu tak powoli bede chudnac��. No i zobaczymy z tą iloscia kcal
zmotywowana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 18:49   #4603
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Inkalands - jelitowka paskudna sprawa kuruj się... Choć na to za wiele się nie da- pamiętaj żeby dużo pić bo łatwo się odwodnić...

Jedyny plus tej nieprzyjemności że szybko przechodzi.

Co do smutnego dnia- wiesz chyba lepiej go spędzać samemu niż w nieszczęśliwym zwiazku...mam taką koleżankę - gdzie mężowi nawet pozorów nie chce się stwarzać - to dopiero jest dolujace.. bez nadziei na zmiane- bo dziecko, kredyt , bo mąż nie pije i nie bije...tylko nie dostrzega

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Zmotywowana dla twojej skóry to nawet lepiej tak wolno obserwuj siebie w każdym razie... Tak czy owak poczytałam sobie trochę o odchudzaniu i cięciu kalorii/ zwalnianiu metabolizmu. I sprawdziła ta dietetyczkę( opinie w necie , kompetencje).

1200- 1400 to miała moja teściowa - po 60 tce , totalnie siedzący tryb życia. Sporo schudła ale nie do końca ( zatrzymało się a już niżej ciąć się nie dało, do ruchu nie szło jej przekonać) i sporo ja kosztuje nie tycie

Ja tylko ostrzegam - przez te lata za dużo się naczytałam

Ja dziś nie piszę co jem żeby nie przerażać...
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 19:17   #4604
nestle301
Zakorzenienie
 
Avatar nestle301
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10 759
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Jej, faktycznie bardzo malutko tych kalorii Zmotywowana... Tym bardziej, że karmisz Maluszka. Skąd Ty nasz czerpać energię do opieki przy dwójce dzieci...

Joanna likierek do kawy mnie rozwalił

U mnie słabo z jedzeniem, tzn. pysznie, ale bardzo niezdrowo...

Rower dzisiaj odpoczywa, bo kręgosłup mnie okrutnie boli, część lędźwiowa chyba została przeciążona przy porannych wygibasach. Starałam się to wygrzać w wannie ale nic nie dało.

Inkalands mam nadzieję, że w pracy zrozumieją, bo teraz jest tyle chorób wszędzie i na pewno nie jesteś jedyna. Trzymam kciuki aby szybko przeszło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie"
P. M.
nestle301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 19:48   #4605
zmotywowana86
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 243
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

dietetyk sprawdzony��. pracuje na uniwersytecie medycznym i polecony przez endo.
Ja poki co typowych sportow nie uprawiam (brak czasu i inne czynniki ) to przy dzieciach nie moge posiedzieć; (. Ale wiecie co dziewczyny? Jakas we mnie nadzieja i energia wstapila. I sie nie poddam. Nie tyle w zycí przeszlam i nie pozwole, aby dodatkowe kg utrudnialy mi zycie. A wiec walcze dalej

Edytowane przez zmotywowana86
Czas edycji: 2018-02-14 o 19:52
zmotywowana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 20:06   #4606
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Cytat:
Napisane przez zmotywowana86 Pokaż wiadomość
dietetyk sprawdzony��. pracuje na uniwersytecie medycznym i polecony przez endo.
Ja poki co typowych sportow nie uprawiam (brak czasu i inne czynniki ) to przy dzieciach nie moge posiedzieć; (. Ale wiecie co dziewczyny? Jakas we mnie nadzieja i energia wstapila. I sie nie poddam. Nie tyle w zycí przeszlam i nie pozwole, aby dodatkowe kg utrudnialy mi zycie. A wiec walcze dalej
Wspolczuje ci i trzymam kciuki, bo NA PEWNO waga ruszy. Po prostu nie ma takiej mozliwosci, zeby nie ruszyla. Potrzeba tylko troche czasu
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 20:24   #4607
zmotywowana86
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 243
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

dziewczyny dziękuję
orih- dziękuję . Jesli juz we dwie w to wierzymy, to to odchudzanie musi się udać. Mam nadzieje, ze w koncu ruszy

Edytowane przez zmotywowana86
Czas edycji: 2018-02-14 o 20:29
zmotywowana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 04:58   #4608
nestle301
Zakorzenienie
 
Avatar nestle301
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10 759
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Cytat:
Napisane przez zmotywowana86 Pokaż wiadomość
dziewczyny dziękuję
orih- dziękuję . Jesli juz we dwie w to wierzymy, to to odchudzanie musi się udać. Mam nadzieje, ze w koncu ruszy
Ej no, ja też wierzę, w coś w sumie trzeba w życiu wierzyć !

Tak krążą po Was choroby i chyba na mnie nadszedł czas.

Na ćwiczenia nie mam siły, ale za to umyję podłogę w kuchni i salonie. Dziadek remontuje nam klatkę schodową i stale się pyli

Miłego dnia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie"
P. M.
nestle301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 06:56   #4609
inkalands
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 119
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Ja dzis zlozylam wniosek u siebie w pracy o lux med. Zrobie wszystkie badania. A co...
Za badania zawsze poklaszczę!
A jeszcze zapytam do posiadaczek pakietów (b0 ja cholera też mam, ale łażę do ginekologa i tak prywatnie, bo najlepszy specjalista i przystojny ;/): na jakie badania może skierować np. endokrynolog/ginekolog z takiego pakietu ? Pytam o te wszystkie drogie hormony itd.

Cytat:
Napisane przez zmotywowana86 Pokaż wiadomość
inkalands- tak, mam zaburzenia hormonalne. Mam niedoczynnosc tarczycy i hipoglikemie czynnosciowa. Jestem.na hormonach. Bylam u dietetyka. Dieta, ktora robie jest ok. Jedyne co moge, to jeszcze odrobine zmniejszyc ilosc kcal i sie nie poddawac. Grunt w moim przypadku to nie tyc. Moze jak skoncze kp to będzie więcej mozliwosci
Słońce, z niedoczynnością zawsze trudniej schudnąć. Nie wiem, na ile zaawansowaną masz hipoglikemię, ale to też ciężkie dziadostwo. Na pewno nie powinnaś schodzić dietą do 1200-1300 kcal imo... Trzymaj się!

Cytat:
Napisane przez Joanna XL Pokaż wiadomość
Inkalands - jelitowka paskudna sprawa kuruj się... Choć na to za wiele się nie da- pamiętaj żeby dużo pić bo łatwo się odwodnić...

Jedyny plus tej nieprzyjemności że szybko przechodzi.

Co do smutnego dnia- wiesz chyba lepiej go spędzać samemu niż w nieszczęśliwym zwiazku...mam taką koleżankę - gdzie mężowi nawet pozorów nie chce się stwarzać - to dopiero jest dolujace.. bez nadziei na zmiane- bo dziecko, kredyt , bo mąż nie pije i nie bije...tylko nie dostrzega

Masz zupełną rację ze smutnym dniem i byłymi/aktualnymi itd. Ja to wiem, ale po prostu w tym całym pędzie, kiedy wszyscy udają takich szczęśliwych to ciężko siedzieć samej w domu Ja nad moim byłym związkiem ciągle pracuję, bo tu jest ciężka sprawa (ojciec lubi dzwonić co 1-2 dni i pytać ze szczegółami o córkę, a w tzw międzyczasie opowiada mi o sobie i muszę z tym i sobą walczyć ).

dzisiaj czuję się lepiej, jestem zmęczona, ale jakoś tak mi lżej. Udało się schudnąć czy nie? Mam ochotę ważyć się tylko raz na miesiąc, bo niestety po stagnacji na wadze bardzo źle się czuję psychicznie. Dziś gotuję krupnik z kaszą drobną jęczmienną i na czymś z kurczaka, więc średnio dietetycznie pod io, ale chociaż będę żyla.

Cytat:
Napisane przez zmotywowana86 Pokaż wiadomość
Ale wiecie co dziewczyny? Jakas we mnie nadzieja i energia wstapila. I sie nie poddam. Nie tyle w zycí przeszlam i nie pozwole, aby dodatkowe kg utrudnialy mi zycie. A wiec walcze dalej


Cytat:
Napisane przez nestle301 Pokaż wiadomość
Na ćwiczenia nie mam siły, ale za to umyję podłogę w kuchni i salonie. Dziadek remontuje nam klatkę schodową i stale się pyli

Miłego dnia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję remontu ;/
Oj ja też chyba jutro posprzątam, skoro ma nas tydzień nie być. Brokat wysprzątałam niedawno, ale to, co się dzieje aktualnie w łazience to koszmar (żeby nie było - nie przez jelitówkę!)
Ja będę chciała niedługo wyremontować pokój małej, żeby był bardziej szkolny i żeby mógł z nią rosnąć. Póki co to ma tylko brzydki kolor ścian ;/ i różne rzeczy ze starego pokoju, ale to nijak do siebie nie pasuje. Będę chciała tylko wynająć jakiegoś malarza i kogoś do odświeżenia podłogi (mamy stary parkiet), a resztę w miarę możliwości będę robiła sama i z siłami bliskich (też mi wyzwanie )

Edytowane przez inkalands
Czas edycji: 2018-02-15 o 07:00
inkalands jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-15, 07:14   #4610
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Cytat:
Napisane przez inkalands Pokaż wiadomość
Za badania zawsze poklaszczę!
A jeszcze zapytam do posiadaczek pakietów (b0 ja cholera też mam, ale łażę do ginekologa i tak prywatnie, bo najlepszy specjalista i przystojny ;/): na jakie badania może skierować np. endokrynolog/ginekolog z takiego pakietu ? Pytam o te wszystkie drogie hormony itd.



Słońce, z niedoczynnością zawsze trudniej schudnąć. Nie wiem, na ile zaawansowaną masz hipoglikemię, ale to też ciężkie dziadostwo. Na pewno nie powinnaś schodzić dietą do 1200-1300 kcal imo... Trzymaj się!



Masz zupełną rację ze smutnym dniem i byłymi/aktualnymi itd. Ja to wiem, ale po prostu w tym całym pędzie, kiedy wszyscy udają takich szczęśliwych to ciężko siedzieć samej w domu Ja nad moim byłym związkiem ciągle pracuję, bo tu jest ciężka sprawa (ojciec lubi dzwonić co 1-2 dni i pytać ze szczegółami o córkę, a w tzw międzyczasie opowiada mi o sobie i muszę z tym i sobą walczyć ).

dzisiaj czuję się lepiej, jestem zmęczona, ale jakoś tak mi lżej. Udało się schudnąć czy nie? Mam ochotę ważyć się tylko raz na miesiąc, bo niestety po stagnacji na wadze bardzo źle się czuję psychicznie. Dziś gotuję krupnik z kaszą drobną jęczmienną i na czymś z kurczaka, więc średnio dietetycznie pod io, ale chociaż będę żyla.







Współczuję remontu ;/
Oj ja też chyba jutro posprzątam, skoro ma nas tydzień nie być. Brokat wysprzątałam niedawno, ale to, co się dzieje aktualnie w łazience to koszmar (żeby nie było - nie przez jelitówkę!)
Ja będę chciała niedługo wyremontować pokój małej, żeby był bardziej szkolny i żeby mógł z nią rosnąć. Póki co to ma tylko brzydki kolor ścian ;/ i różne rzeczy ze starego pokoju, ale to nijak do siebie nie pasuje. Będę chciała tylko wynająć jakiegoś malarza i kogoś do odświeżenia podłogi (mamy stary parkiet), a resztę w miarę możliwości będę robiła sama i z siłami bliskich (też mi wyzwanie )
Musiałabym popatrzec w tabele jakie są badania dostępne w ramach pakietu

dziś zostałam w domu, koszmarnie się czuje.. jeszcze TŻ mnie wkurza.. nie tknę palcem w domu, przyjdzie to zacznie się brać za to co zostawił na środku.
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 07:38   #4611
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Inkalands super że lepiej - w ogóle myślę że trzeba ci czasu żeby wrócić do równowagi jakiej takiej...daj go sobie z boku na wielu płaszczyznach widać pozytywy( nie jestem pewna czy ty je widzisz. Dbasz o siebie, chudniesz ( co tam że wolno, zawsze chciałoby się szybciej), robisz plany ( remont) i chyba przerabiasz te wszystkie sprawy okolozwiazkowe a to może potrwać



Zmotywowana wszystkie wierzymy co najwyżej trochę się martwimy... Ale skoro to sprawdzona osoba- komuś trzeba ufać.

To dziwne ale ja też mam wiarę że tym razem mi się uda( ile by to nie potrwalo- pewnie długo

Po wczorajszym cheat dayu do końca lutego się trzymam i w dół......

Do ćwiczeń chyba wrócę jutro, choć 2 Mel b zaliczę w tym tygodniu, basen na razie odpuszczę. Dziś muszę ogarnąć domostwo bo przez tą chorobe się zapuściło
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 08:23   #4612
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Czeeesc!
Ja wczoraj zgrzeszyłam w następujący sposób: razem z Tz zrobiliśmy spaghetti z białym makaronem i zjedliśmy to o 20, a do tego wypiliśmy całą butelkę białego wina!
Pocieszyć się mogę tym, że Tz zjadł na dużym talerzu, a ja na małym i też się najadłam.
Tylko powiem Wam, że jak ograniczam kolację to następnego dnia nie jestem jakoś bardzo głodna, a dziś rano po wczorajszej kolacji to aż mi się wymiotowac z głodu chciało.
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 09:10   #4613
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Kejti, pewnie skutek poziomu cukru, który po białym makaronie szybko wzrósł, ale też szybko spadł i potem dlatego taki efekt rano.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 09:36   #4614
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Kejti, pewnie skutek poziomu cukru, który po białym makaronie szybko wzrósł, ale też szybko spadł i potem dlatego taki efekt rano.
Wow, Dotka, na Ciebie zawsze można liczyć
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 09:42   #4615
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

No wlasnie osoby, które mają problem ze spadkami cukru często narzekają, że im niedobrze albo głowa boli albo im słabo, muszą wtedy bardzo szybko coś zjeść, np. batonika żeby ten poziom podnieść i dopiero wtedy jest ok.
Oczywiście to tak hipotetycznie mówię, bo i mogły być inne przyczyny, ale możliwe, ze tak bylo.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 10:18   #4616
czarnasia13
Raczkowanie
 
Avatar czarnasia13
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 172
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Hej dziewczyny nadrabiam was bo ostatnie dni to był hardcor ale już powoli wracam do normalności. Dieta średnio ćwiczeń nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czarnasia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 10:29   #4617
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

KejtieC to nie najgorszy ten twój cheat day ja myślę że to mogło być wino- po alkoholu często rano jest wilczy apetyt( nawet jak nie ma kaca

Ja dziś oddałam mężowi pół opakowania Rafaello do pracy- i bardzo się cieszę bo czuję że teraz byłby ten moment żeby je zjeść

Dziś na obiad mam ostatni kawałek schabu- tym samym jest czwartek i skończyłam wyjadać zapasy czyli można znowu gotować hahaa obym to lepiej zaplanowała...

Problem w tym że w weekend jemy w trójkę( no tak 2,5 porcji ale trudno wyczuć co dziecię zje) a w tygodniu jem sama... Byłoby super jakbym ogarnęła na tyle żeby mąż choc 2-3 wziął obiad do pracy- go to pewnie średnio ucieszy( wrzuca jakiś lanczyk z kolegami to wiadomo pizza, pasta albo Subway) ale zdrowiej i taniej na pewno. Tyle że musi być w miarę do lanczboxa i w jego guście( a to wyzwanie muszę pomyśleć...
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 12:02   #4618
truskaweczka126
Raczkowanie
 
Avatar truskaweczka126
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 34
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Cytat:
Napisane przez zmotywowana86 Pokaż wiadomość
inkalands- tak, mam zaburzenia hormonalne. Mam niedoczynnosc tarczycy i hipoglikemie czynnosciowa. Jestem.na hormonach. Bylam u dietetyka. Dieta, ktora robie jest ok. Jedyne co moge, to jeszcze odrobine zmniejszyc ilosc kcal i sie nie poddawac. Grunt w moim przypadku to nie tyc. Moze jak skoncze kp to będzie więcej mozliwosci

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

orih- pisalas, zebym podala przykladowe menu.
Tak wiec dzis jadlam:
sn- kromka chleba razowego i 40g paprykarzu posypane lyzka pestek dyni. ogorek kiszony+kawa z mlekiem bez cukru
IIsniad- jogurt naturalny z lyzka suszonej zurawiny, 2 kromki chleba wasa i jabłko
obiad- ryba pieczona z piekarnika z sosem brokulowym+200g surowki z kapusty
kolacja-salatka: mix salat, pol puszki tunczyka w sosie wlasnym, male awokado i jedno gotowane jajko to z sosem winegrette ( na 1 łyżkia oleju lnianego)

W miedzyczasie jeszcze jedna kawa , 2 herbatki i woda . i to tyle. I zadnych odstępstw walentynkowych
Co do menu to moim zdaniem za mało,ja bym była głodna cały czas musisz więcej białka jeść żeby podkręcić metabolizm. Waza nie jest dobra lepiej już kromkę chleba razowego zjeść, zdrowsza i bardziej wartościowa. A na kolację coś sporo tłuszczu około 30 gram. Kolacja wychodzi u Ciebie najbardziej kalorycznym posiłkiem dnia.

W czasie kp często organizm się broni przed spadkami wagi, wiem po sobie

Dzień dobry
Ja dzisiaj się zważyłam -3kg, pewnie tylko woda ale i tak się ciesze
Dzisiaj;
Sniadanie 200g twarogu, 3 łyżki słonecznika i 2 pomidory
II sniadanie; jogurt naturalny 180 g, 4 muffinki fasolowe
Obiad; 3 kotleciki z mięsa mielonego z indyka i pieczarek, kalafior i brokuł z kawałkiem mozzarelli light
Przekąska papryka , plaster pieczonego schabu
Kolacja 2 jajka i sałatka z pekińskiej pomidora, papryki i ogórka
truskaweczka126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 12:54   #4619
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Cytat:
Napisane przez zmotywowana86 Pokaż wiadomość
mam teraz w ramach eksperymentu dostac rozpiske na 1200/1300 kcal. jak waga ruszy w dół to bedzie oznaczalo, ze te 1400/1500 kcal to za duzo.
Rany, zrozum proszę że taką dietą robisz sobie ogromną krzywdę.
Myślę, że nawet te 1400 kcal to jest ZA MAŁO i właśnie dlatego waga nie spada. Znajdź proszę mądrego dietetyka.
Raz, że jadłospis ma za mało kcal, a dwa że produkty też nie są idealne. A trzy, że żaden szanujący się dietetyk nie rozpisze diety na 1200 kcal..

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez truskaweczka126 Pokaż wiadomość
Co do menu to moim zdaniem za mało,ja bym była głodna cały czas musisz więcej białka jeść żeby podkręcić metabolizm. Waza nie jest dobra lepiej już kromkę chleba razowego zjeść, zdrowsza i bardziej wartościowa. A na kolację coś sporo tłuszczu około 30 gram. Kolacja wychodzi u Ciebie najbardziej kalorycznym posiłkiem dnia.

W czasie kp często organizm się broni przed spadkami wagi, wiem po sobie

Dzień dobry
Ja dzisiaj się zważyłam -3kg, pewnie tylko woda ale i tak się ciesze
Dzisiaj;
Sniadanie 200g twarogu, 3 łyżki słonecznika i 2 pomidory
II sniadanie; jogurt naturalny 180 g, 4 muffinki fasolowe
Obiad; 3 kotleciki z mięsa mielonego z indyka i pieczarek, kalafior i brokuł z kawałkiem mozzarelli light
Przekąska papryka , plaster pieczonego schabu
Kolacja 2 jajka i sałatka z pekińskiej pomidora, papryki i ogórka
Nie jesz w ogóle węgli złożonych?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 13:03   #4620
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: -30 to nasz cel - czasem więcej, czasem mniej! Odliczamy do lata! cz. IV

Zakupiłam dziś taka wagę kuchenna ale narazie nie mogę jej podłączyć pod telefon.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1518699833162.jpg (80,1 KB, 20 załadowań)
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-01 10:08:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:03.