Uczciwość w narodzie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-15, 21:43   #1
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741

Uczciwość w narodzie


zgubiłam dziś telefon
szlak
kto zgubił ten wie co w związku z tym ,juz cholera nie chodzi o sam aparacik ale o całą resztę
troszkę mi kamień z serca spadł bo jakimś cudem znalazłam świstek ,i jest szansa ze odzyskam numer

mój tż zgubił ok rok temu taki juz bardziej wypasiony (mój to takie bele co)
i najbardziej żałował tych pierwszych fotek które cyknął w szpitalu małej

powiedzcie mi kiedy doczekamy czasów ze 95 % społeczeństwa bedzie uczciwe ? okej pytanie retoryczne

w tej sytuacji normalnie nie wiem jakbym jutro znalazła tel.czy bym oddała i ...krąg się zamyka
piszę -nie wiem
ale jestem wnerwiona więc wybaczcie

a pytanie moje do społeczności wizażowej jakie ma doświadczenia w tej kwestii
zgubione -oddane
zgubione-zatopione
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 21:49   #2
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Uczciwość w narodzie

Też kiedyś zgubiłam telefon, niestety nie odzyskałam.
Jedyny pozytyw tej sytuacji był taki, że komórka była na kartę, a nie na abonament więc zmartwienie, że ktoś wydzwoni astronomiczny rachunek odpadało.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 21:50   #3
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Uczciwość w narodzie

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
zgubiłam dziś telefon
szlak
kto zgubił ten wie co w związku z tym ,juz cholera nie chodzi o sam aparacik ale o całą resztę
troszkę mi kamień z serca spadł bo jakimś cudem znalazłam świstek ,i jest szansa ze odzyskam numer

mój tż zgubił ok rok temu taki juz bardziej wypasiony (mój to takie bele co)
i najbardziej żałował tych pierwszych fotek które cyknął w szpitalu małej

powiedzcie mi kiedy doczekamy czasów ze 95 % społeczeństwa bedzie uczciwe ? okej pytanie retoryczne

w tej sytuacji normalnie nie wiem jakbym jutro znalazła tel.czy bym oddała i ...krąg się zamyka
piszę -nie wiem
ale jestem wnerwiona więc wybaczcie

a pytanie moje do społeczności wizażowej jakie ma doświadczenia w tej kwestii
zgubione -oddane
zgubione-zatopione
Znalazłam portfel - oddałam właścicielce. Pracuję w kinie, klient niechcący dał mi 50 zł za dużo - oddałam mu. Znalazłam telefon - zadzwoniłam pod ostatni numer i umówiłam się na oddanie. Gryzłoby mnie sumienie, gdybym tego nie zrobiła.

Edit: z drugiej strony niektórzy aż proszą się o zgubę. Nie raz widziałam osoby, którym z tylnej kieszeni spodni telefon czy portfel do połowy wystawał. Wystarczy usiąść i potem nie obejrzeć się za siebie. Dlatego ja zanim wstanę z siedzenia sprawdzam, czy na pewno wszystko mam przy sobie.

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2011-07-15 o 21:54
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 21:57   #4
justynka333
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 680
GG do justynka333
Dot.: Uczciwość w narodzie

Znalazłam portfel oddałam na posterunki policjantowi,nie miałam czasu bawić się w oddawanie

Będąc w Irlandii doznałam szoku w przypadkach nie zamykania samochodów z telefonami,laptopami w środku, rowerami leżącymi przed domami i ogólną uczciwością i uprzejmością ludzi.Niestety nam to nie grozi nad czym ubolewam.
__________________
15.09.2013 Poznaliśmy się.
24.09.2014 Zaręczyny.
18.04.2015 Ślub
06.06.2015 II kreski
06.02.2016 Jakub Andrzej syn Justyny i Michała
14.12.2016 II kreski
16.08.2017 Barbara Maria córka Justyny i Michała
justynka333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 22:01   #5
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Uczciwość w narodzie

Ale jak ci ktoś na kasie da 50 zł za dużo to musisz zwrócić ^^ nadwyżka jest gorsza niż manko, bo traktowane to jest jak kradzież.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 22:03   #6
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Uczciwość w narodzie

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Ale jak ci ktoś na kasie da 50 zł za dużo to musisz zwrócić ^^ nadwyżka jest gorsza niż manko, bo traktowane to jest jak kradzież.
Wiem, ale mogłam schować do kieszeni. U mnie nadwyżki nikt jak manko nie traktuje, bo przecież wiadomo, że nie po to bym kradła, żeby zostawić w kasetce
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 22:06   #7
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Uczciwość w narodzie

Nie raz coś znalazłam - zawsze oddałam Kiedyś znalazłam portfel z dokumentami i pieniędzmi. Odesłałam poleconym na adres podany w dowodzie. Po kilku dniach otrzymałam list od tej dziewczyny, z podziękowaniami. Miłe to było, nie powiem.

Niestety kiedyś zgubiłam portfel z dokumentami i z pieniędzmi - niestety, przepadł Już pal licho te pieniądze, ale ponowne wyrabianie dokumentów trochę trwało.

Za to mój wujek kiedyś zgubił kilkanaście tysięcy (jechał kupić samochód), ktoś znalazł i oddał portfel z pieniędzmi.

To samo mój kuzyn. Zresztą wszystkie osoby, które znam tak by się zachowały (oddały), więc nie przesadzajmy tak z tą nieuczciwością narodu
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 22:07   #8
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Uczciwość w narodzie

Nie wiem mi by schowanie do kieszeni nawet do głowy by nie przyszło bo by mnie za to po prostu zwolnili więc nawet ze strachu przed szefem bym biegła by zwrócić
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 22:08   #9
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Uczciwość w narodzie

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Nie wiem mi by schowanie do kieszeni nawet do głowy by nie przyszło bo by mnie za to po prostu zwolnili więc nawet ze strachu przed szefem bym biegła by zwrócić
U mnie by się dało, ale nigdy nawet nie pomyślałam o tym. Nawet nie ze strachu przed tym, że mnie złapią czy coś, po prostu jestem uczciwa chyba
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 22:11   #10
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Uczciwość w narodzie

Ja mam tak przeprany mózg że nie wiem czy uczciwość czy nawyk
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 22:18   #11
siempre
Wtajemniczenie
 
Avatar siempre
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pieniny :)
Wiadomości: 2 770
Dot.: Uczciwość w narodzie

Mój Tż też dziś zgubił telefon, raczej wątpię że go odzyska. Dzwoniąc do niego odpowiada poczta czyli pewnie ktoś już jest w jego posiadaniu ;/ co z tego ze odzyska swój numer. Ale numery znajomych czy inne ważne które oczywiście sobie nigdzie nie zapisał. A moje zdjęcia ;/które mi zrobił, SMS-y które do niego pisałam i teraz ktoś obcy to ogląda, nawet nie chcę myśleć w czyje ręce to wpadło.
siempre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 22:24   #12
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Uczciwość w narodzie

Siostra zgubiła telefon. Pani która go znalazła zadzwoniła i powiedziała gdzie można go odebrać.
Zgubiłam kiedyś mężowi portfel w tramwaju. Studenci z AGH znaleźli. Mając tylko dane z dowodu poszukali numer telefonu do jego rodziców. Oddali cały. Nic przypadkiem nie zniknęło.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 22:25   #13
emeraldgreen
Raczkowanie
 
Avatar emeraldgreen
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 81
Dot.: Uczciwość w narodzie

W markecie znalazłam portfel ale po zdjęciu w dowodzie osobistym szybko odnalazłam właścicielkę 2 alejki dalej.

Sama nie raz zgubiłam kilka rzeczy i za każdym razem żałowałam że w PL nie ma uczciwych ludzi. Zdarzają się co prawda wyjątki: osobie z mojej rodziny ktoś przysłał zgubiony portfel z dokumentami pocztą. Szkoda że nie było adresu nadawcy, wysłalibyśmy podziękowanie.

Znałam dziewczynę która będąc na zakupach w markecie znalazła telefon komórkowy na regale. Ktoś chyba coś wkładał do koszyka i zostawił. Pierwsze co zrobiła to wyłączyła telefon "aby nie dzwonił" i w kieszeń. Oczywiście dumna opowiadała nam po fakcie jak to ona "znalazła taki fajny telefon" i jak sprytnie się nim zajęła. Najnormalniej w świecie wstyd mi było za nią że jest polką... Przecież właściciel na bank wrócił w to miejsce aby go poszukać.
emeraldgreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 22:30   #14
Stromanthe
Zadomowienie
 
Avatar Stromanthe
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 476
GG do Stromanthe
Dot.: Uczciwość w narodzie

Kilka razy znalazłam telefon (raz nawet iphone ). Mam chyba szczęście do takich spraw. Zawsze dzwonię pod "mama", "tata", "kochanie" albo ostatni wybrany numer.
Uczciwość nie zawsze jednak popłaca- raz facet, który przyjechał po telefon (był to samsung avila) zjechał mnie z góry na dół, do dziś nie wiem, o co mu chodziło
Stromanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 22:32   #15
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Uczciwość w narodzie

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Też kiedyś zgubiłam telefon, niestety nie odzyskałam.
Jedyny pozytyw tej sytuacji był taki, że komórka była na kartę, a nie na abonament więc zmartwienie, że ktoś wydzwoni astronomiczny rachunek odpadało.
W takim momencie blokuje się komórkę i koniec.
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 22:38   #16
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Uczciwość w narodzie

Mojemu mężowi telefon zginął w pracy (w Polsce). Wyszedł na chwilę ze swojego pokoju, teoretycznie nikt niepowołany nie miał tam wstępu, poza osobami zatrudnionymi. Niestety telefon przepadł, na szczęście numer udało się odzyskać.
W któreś wakacje już tu w UK dorabiał sobie jeżdżąc na rikszach (takie "taksówki", ale kierowca jeździł na rowerze), dwa razy znalazł telefon i raz aparat fotograficzny. Telefony oddał-dzwonił na ostatnio wybierane numery albo wybierał coś w stylu "home", "mum" etc. Raz mu się nawet trafiło znaleźne. Właściciela aparatu siłą rzeczy nie znalazł.

Ktoś mógłby powiedzieć-jemu ukradli, to on też mógł sobie zostawić te telefony. Ale sumienie i mnie, i jego chyba by zjadło. Nie wyobrażamy sobie żeby nie oddać znalezionej rzeczy-jeśli oczywiście da się namierzyć właściciela.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 22:45   #17
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Uczciwość w narodzie

jeśli tylko gubić - to mając mnie na swojej drodze
oczywiście rzeczy, co do których trudno dociec czyje są - czyli np. leżąca na drodze stówka to mogę wziąć.
ale jeśli znajdę portfel z kasą i dokumentami - oddam całą zawartość, tak samo jak i komórki itp.
raz znalazłam komórkę w autobusie i oddałam chłopaczkowi
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2011-07-15 o 22:49
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 23:08   #18
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Uczciwość w narodzie

Mi kiedyś w miejscu pracy niedostępnym dla obcych i z naprawde ograniczonym gronem pracowników ktoś bezczelnie zarąbał długopis Watermanna Musiała to być jedna ze współpracowniczek, ale która? Bóg jeden wie.

No, ale do rzeczy - moja mama zgubiła telefon, pan, który go odnalazł, zadzwonił i umówił się na oddanie (mama mu flaszkę za to kupiła w podzięce, to był szewc i bardzo się ucieszył ). Mój ojciec kiedyś znalazł portfel w tramwaju, ale bardzo się spieszył, więc tylko oddał motorniczemu.

Mnie z kolei dwa razy zdarzyło się zgubić/ukradziono mi portfel, na szczęście za dzieciaka, tak że jedynym dokumentem, jaki straciłam, była legitymacja szkolna, ale kurde, to też jest chamstwo... jak nawet ktoś kradnie ten portfel,żeby kasę zdobyć, to mógłby ten głupi dowód osobisty czy prawo jazdy wrzucić do skrzynki pocztowej (podobno można tak zrobić) czy odesłać na adres, który przeciez jest tam podany.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 23:15   #19
Armitage
Rozeznanie
 
Avatar Armitage
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 664
Dot.: Uczciwość w narodzie

Mój brat ostatnio znalazł kartę kredytową WBK, zadzwonił na infolinię tego banku, powiedział że znalazł kartę, która należy do X Y, podał jakiś numer, który znajdował się na tej karcie (nie wiem, w sumie nie znam się na tych kartach bo nigdy nie miałam z tym do czynienia :p). Pani przy telefonie powiedziała iż poinformuje właścicielkę tej karty o zaginięciu, brat podał swój numer telefonu aby mogła się z nim skontaktować.

Brak odzewu ... :| . Może była już nie ważna, nie wiem... ale ot tak po prostu wyrzucić na ulicę?
Armitage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 23:20   #20
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: Uczciwość w narodzie

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Mi kiedyś w miejscu pracy niedostępnym dla obcych i z naprawde ograniczonym gronem pracowników ktoś bezczelnie zarąbał długopis Watermanna Musiała to być jedna ze współpracowniczek, ale która? Bóg jeden wie.

No, ale do rzeczy - moja mama zgubiła telefon, pan, który go odnalazł, zadzwonił i umówił się na oddanie (mama mu flaszkę za to kupiła w podzięce, to był szewc i bardzo się ucieszył ). Mój ojciec kiedyś znalazł portfel w tramwaju, ale bardzo się spieszył, więc tylko oddał motorniczemu.

Mnie z kolei dwa razy zdarzyło się zgubić/ukradziono mi portfel, na szczęście za dzieciaka, tak że jedynym dokumentem, jaki straciłam, była legitymacja szkolna, ale kurde, to też jest chamstwo... jak nawet ktoś kradnie ten portfel,żeby kasę zdobyć, to mógłby ten głupi dowód osobisty czy prawo jazdy wrzucić do skrzynki pocztowej (podobno można tak zrobić) czy odesłać na adres, który przeciez jest tam podany.
Zawsze zwracam jeżeli jest taka mozliwość- brzydze się kradzieżą. W pracy często się zdarza, że ktoś coś zostawił- jeśli komórka to dzwonimy do 'mama', 'tata' ii klient wraca. Ostatnio 12-nastoletnia dziewczynka zostawiła torebke- jeździłam do jej domu i zostawiłam informację, żeby się po nią zgłosiła. Ktoś zostawił kartę do bankomatu- też wołamy po tę osobę i nawet przez myśl mi nie przychodzi zabrać coś sobie i dla mnie to jest normalne, naturalne zachowanie.. ale jak widze po ludziach którym to zwracamy to są zaskoczeni taką uczciwością.. Szkoda że to nie jest normalność.
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 23:27   #21
drusia
Zakorzenienie
 
Avatar drusia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 680
Dot.: Uczciwość w narodzie

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
oczywiście rzeczy, co do których trudno dociec czyje są - czyli np. leżąca na drodze stówka to mogę wziąć.
ale jeśli znajdę portfel z kasą i dokumentami - oddam całą zawartość, tak samo jak i komórki itp.
mAM TAKIE SAMOZDANIE. mOJ TATO NIEDAWNO NA SPACERZE Z PSEM znalazł telefon. Oddalismy go koledze właściciela. Okazało się, że to nasz sąsiad.
__________________




Nie liczę dni,
Sprawiam, że to dni się liczą...

drusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 23:34   #22
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Uczciwość w narodzie

Cytat:
Napisane przez himym Pokaż wiadomość
W takim momencie blokuje się komórkę i koniec.
Jak już się zorientujesz, że jej nie masz, a do tego czasu...
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 23:39   #23
Reme
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 009
Dot.: Uczciwość w narodzie

Mnie się nie zdarza, abym coś znalazła... Jak w sklepie wydają mi za dużo pieniędzy, to zawsze oddaję, więc gdybym znalazła czyjś telefon czy portfel, to myślę, że również zwróciłabym go właścicielowi.
Pewnie w Polsce trudniej o uczciwość w tej kwestii, ale i tak zależy, na kogo się trafi i czy ta osoba odda zgubę, niezależnie od kraju.
__________________
„tu, teraz, zanim cokolwiek inne, przed jutrem, zanim umrzemy”
Reme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 23:45   #24
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Uczciwość w narodzie

a ja pozytywnie napisze o uczciwosci w narodzie czeskim .
otoz dokladnie 20 lat temu, wracalam z rodzicami z wakacji z Paryza, jechalismy przez Prage, gdzie zrobilismy maly przystanek. podczas chodzenia po miescie, ojciec zgubil saszetke (nosilo sie wtedy takie na potege) z naszymi dokumentami (m. in. paszporty), kartami wszelakimi i pieniedzmi. panika przeokrutna nas dosiegnela, bowiem wiedzielismy, ze w tej sytuacji nie wrocimy na pewno do domu zbyt szybko. w ambasadzie wytlumaczono nam jak wyglada procedura wyrabiania zastepczych dokumentow...
i coz sie nagle stalo, po jakichs pewnie 2 - 3 godzinach czekania? dokumenty, pieniadze, w ogole cala saszetka, odnalazla sie. znalazl ja na ulicy jakis czeski taksowkarz i odwiozl do ambasady. niestety, chcial pozostac anonimowy i nie podal zadnych danych. ale ze tak szumnie i patetycznie rzekne - serca nasze w tamtej chwili przepelnione byly wdziecznoscia dla tego Anonima, a w konsekwencji, cala populacje taksowkarzy praskich do dzis wspominam cieplo .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2011-07-15 o 23:46
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 23:58   #25
Reme
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 009
Dot.: Uczciwość w narodzie

Siarka40, dobrze, że ten taksówkarz odwiózł wszystko do ambasady Mnie się raz w życiu zdarzyło zgubić portfel z pieniędzmi oraz dokumentami i też pech chciał, że było to akurat za granicą. Oczywiście panika. Dobrze, że wydedukowałam, gdzie go mogłam zgubić, bo okazało się, że ktoś znalazł portfel i zaniósł do sklepiku blisko miejsca zgubienia. A w witrynie sklepu wywiesili informację o znalezisku. Ależ mi ulżyło, jak go znów wzięłam w dłoń Ciekawe, czy gdybym go tam nie odnalazła, to ktoś zawiózłby go do ambasady...

I jeszcze coś na dowód, że nie tylko u nas nie oddają znalezisk. TŻ jadąc autobusem zgubił telefon za granicą (tu, gdzie ja portfel). Telefon nie był nawet atrakcyjny, taki zwyklak, ważniejsze były kontakty. TŻ zadzwonił na niego dwa razy, za drugim razem ktoś szybko wyłączył telefon i oczywiście już go nie zobaczyliśmy
__________________
„tu, teraz, zanim cokolwiek inne, przed jutrem, zanim umrzemy”

Edytowane przez Reme
Czas edycji: 2011-07-16 o 00:02
Reme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 00:27   #26
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Uczciwość w narodzie

ci co znajduja uczciwie to chodza za mna

tydzien temu paszporty z biletami na lotnisku (mina meza bezcenna, jak sie oglosili ze maja paszporty nasze megafonem)
wczoraj caly porfel na uczelni... nawet sie nie zorientowalam ze nie mam, dopoki baba z dziekanatu nie zadzwonila, ze jest u niej

to trzeba od dziecka wpajac, nie twoje nie bierz. oddaj, bo nie zarobiles na to. ot co. potem w zyciu doroslym czlowiek nawet nie ma dylematow
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 07:06   #27
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Uczciwość w narodzie

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Mnie z kolei dwa razy zdarzyło się zgubić/ukradziono mi portfel, na szczęście za dzieciaka, tak że jedynym dokumentem, jaki straciłam, była legitymacja szkolna, ale kurde, to też jest chamstwo... jak nawet ktoś kradnie ten portfel,żeby kasę zdobyć, to mógłby ten głupi dowód osobisty czy prawo jazdy wrzucić do skrzynki pocztowej (podobno można tak zrobić) czy odesłać na adres, który przeciez jest tam podany.
Co za chamstwo znaleźć portfel dziecka i nie oddać... Ja pracuję w kinie, ludzie czasami cofają się zaraz po seansie po te portfele, ale w przypadkach 8/10 w chwili, kiedy my wchodzimy na salę tych portfeli już nie ma... Kiedy tłumy wychodzą z sali, to ten, kto się na te natyka, w większości po prostu zabiera dla siebie. Raz znalazłam jeden z portfeli w toalecie. Od razu skontaktowaliśmy się z właścicielką. Przyjechała po niego i stwierdziła, że na pewno przydadzą mi się pieniądze, które sobie z niego wzięłam A ja nic nie ukradłam! Ktoś po prostu oskubał go i porzucił w kiblu same dokumenty, żeby chyba mieć czystsze sumienie. Tylko, że potem znalazca jest oskarżony o to, że zabrał...
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 07:34   #28
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Uczciwość w narodzie

- zgubiłam telefon- pani sama skontaktowała się z osobą z książki tel (na swój koszt bo nie miałam nic na koncie) i umówiła się na oddanie.
- zgubiłam/ukradli mi portfel-po tygodniu pewien pan skontaktował się ze mną przez nk, że znalazł moje rzeczy na ziemi przy przystanku. Było tam wszystko (dokumenty, zdjęcia, karty, stare bilety, jakieś papiery, które trzymałam na pamiątkę) brakowało 50 zł i gumki do włosów. Ale ulga olbrzymia, że odzyskałam dokumenty. Starsze małżeństwo, które zaprosiło mnie po odbiór rzeczy opowiadało, że znalazło wcześniej portfel z innego miasta i że przesłali go pocztą.
Więc jak widać, jest też sporo osób uczciwych
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 07:36   #29
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Uczciwość w narodzie

Trzy razy gubiłam telefon. raz posiałam go w górach to podejrzewam ze do dziś tam po prostu lezy w krzakach czy pod kamieniem. 2 kolejne razy telefon mi oddano.
2 razy zdarzyło mi się zostawić portfel w sklepie - oba razy mi go oddano
Raz zostawiłam w kawiarni całą torebkę - została przewieszona przez krzesło a ja poszłam sobie. jak się zorientowałam i wróciłam to obsługa której ktoś torebkę oddał prawie że wisiała w drzwiach wypatrując właścicielki torebki Z torebki nic nie zginęło.

Raz znalazłam portfel- w środku były wizytówki więc dzwoniłam na nr aż namierzyłam właścicielkę.

Znajoma ostatnio opowiadała, ze zostawili pod giełda samochód z wszystkimi dokumentami w środku i otwartą na maksa szybą. Mieli zaraz telefony od ludzi, żeby wracali i szybę zamknęli bo ich zaraz ktoś okradnie.
(samochód był do sprzedania więc był nr telefony wypisany na szybie)
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 08:15   #30
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Uczciwość w narodzie

Mój brat raz znalazł telefon i oddał rodzicom, oni skontaktowali się z właścicielem, tata pojechał na umówione miejsce by go oddać a tam czekała na niego policja i zabrali ojca na komendę
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.