Uczulenie na hybrydę - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-07, 21:53   #91
smallwomaninbigcity
Przyczajenie
 
Avatar smallwomaninbigcity
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 8
Dot.: Uczulenie na hybryde

Witam was, trochę mi się zeszło, ale na nowo musiałam się zarejestrować na wizaż, wieki mnie tu nie było

poniżej link do nowego filmu, w opisie macie linki do pozostałych filmów. Oraz link do sprawdzonego sprzedawcy produktów shellac.

Pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=WGAk9Q1IcWM
smallwomaninbigcity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 16:50   #92
ziabkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 29
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej dziewczyny. U mnie ten sam problem ale wygląda trochę łagodniej. Pojawiają się pęcherzyki, które koszmarnie swędzą i trochę zaczerwieniona skóra. Uczulenie wyskoczyło mi po pół roku używania semilaców. Ale że znikało zwykle po 2 dniach nie przestałam robić hybryd. Zaczęłam za to intensywnie nawilżać skórki i dłonie przed i po zrobieniu paznokci i nagle wszystko przeszło. Zero pęcherzyków po kilku zabiegach. Ostatni raz robiłam paznokcie w niedzielę i tu niespodzianka - pęcherzyki wróciły mam w domu maść bedicord g więc poradziłam sobie z nimi w pół dnia ale mimo wszystko były. I znowu nie wiem z czego to paskudztwo a miałam wrażenie że rozwiązałam problem
ziabkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 17:56   #93
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ciekawe rzeczy nam tu opowiadasz. Nic mi nie przychodzi do głowy skąd takie cuda, a może faktycznie zależy to od partii Semilaca. Ja oddałam swoje koleżance i u niej nic się nie dzieje.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 20:00   #94
catrisse
Przyczajenie
 
Avatar catrisse
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 20
Dot.: Uczulenie na hybryde

Rano wydawało mi się, że coś mnie mrowi, ale jak zajęłam się pracą i o tym nie myślałam, to przeszło. Póki co nie ma śladu uczulenia. Jutro ściągnę te dwa pomalowane paznokcie i nałożę inny kolor Semilaca na wszystkie paznokcie. Zobaczymy czy tym razem będzie sukces. Ogólnie jakbyście były zainteresowane to mam bardzo dużo zdjęć paznokci jak robiłam hybrydy na instagramie. Pierwsze uczulenie wyszło mi przy fiolecie (akurat nie mam zdjęcia). Link: instagram.com/catriss.e
catrisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 21:29   #95
ziabkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 29
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja właśnie zamówiłam CZ i zobaczymy co z tego wyjdzie. Tak sobie też myślę, że problem tkwi w płynnej konsystencji lakierów. Tzn po wystąpieniu uczulenia nigdy nie ściągnęłam hybrydy a mimo to objawy wygasały więc utwardzony w lampie lakier nie ma już negatywnego działania. I wydaje mi się też że im dłużej nakładałam i poprawiałam lakier tym miałam potem więcej pęcherzyków na danym palcu
ziabkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 11:48   #96
*mua*
Przyczajenie
 
Avatar *mua*
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Uczulenie na hybryde

Przykro, ze coraz wiecej osob ma ten problem.



Ja przedwczoraj sprobowalam semilac hard milk na bazie i pod top shellac. Poki co, wszystko jest ok. Dobre to o tyle, ze moze nie bede pozbywala sie kolorkow semilac, ale na pewno nowych juz nie kupie.

Ciekawa jestem opinii o Cosmetics Zone. Jak bedziecie testowaly, to badzcie tak mile, zeby pochwalic sie tutaj jak sie przyjmuja
*mua* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 12:45   #97
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej dziewczyny .
Właśnie zostałam odesłana z wątku lakiery hybrydowe i jestem zdumiona że tyle osób ma te same objawy co ja !
Dziwne jest to że jak wpisywałam w google to nie znajdywało mi żadnych wyników a tutaj tyle osób jest ... aż zaraz chyba policzę z ciekawości ile ^^

U mnie reakcja alergiczna wystąpiła po pół roku stosowania hybryd więc tak jak u was nie od razu.
Różnica jest taka że pierwszy raz uczulenie się pojawiło gdy użyłam nowej lampy Diamond LED +CCFL oraz syrenki.
Sądziłam że to na krem bo nie chciałam nawet myśleć że na hybrydę a tu się okazuje że nie, przy 2 razie uczulenie powróciło .

Uznałam że albo lampa albo syrenka a teraz po przeczytaniu waszych wypowiedzi zaczynam przypuszczać że to Semilac, bo również go używam.
Nie mam skłonności do alergii a te objawy są na prawdę bardzo silne.

Jak wyleczę będę musiała bardzo ostrożnie sprawdzić wszystko po kolei aby znaleźć alergen bo mam w tej chwili kilka możliwych przyczyn do sprawdzenia. Coś czuje że wieki mi to zajmie..

Powiedzcie mi czym leczyłyście swoje objawy aby jak najszybciej się ich pozbyć ? U mnie na początku są malutkie pęcherzyki wypełnione wodą a jak zaczynam drapać czy mocniej przycisnę to robią się w tym miejscy takie czerwone plamki (krwią pęcherze podchodzą) Skóra w tych miejscach robi się grubsza i na koniec skora się łuszczy tam gdzie pęcherzy było najwięcej.
Poprzednio zajęło mi 2 tygodnie doprowadzenie do jako takiego stanu moich palców a teraz wydaje mi się że jest gorzej
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-09, 13:31   #98
ziabkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 29
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej z mojego doświadczenia wynika, że drapanie to najgorsze co możesz robić. Podobnie jak przebijanie tych pęcherzyków. Wiem, że swędzi przeraźliwie ale jak zaczniesz drapać to nie dość że będzie swędzieć jeszcze bardziej to uczulenie dopiero się rozwinie na maxa. Ja smaruję często kremami całe dłonie, do tego bardzo pomaga mi krem do skórek z sally hansen (praktycznie przestaje swędzieć kiedy mam go na dłoniach). A na straszne chwile maść triderm albo bedicord g - pęcherzyki znikają prawie momentalnie ale obie są na receptę.

Z ciekawostek powiem wam, że ostatnio poszłam na basen z tym uczuleniem i w wodzie kompletnie przestało swędzieć i wszystko zeszło na parę godzin więc chyba jednak coś jest na rzeczy z tym nawilżeniem :P
ziabkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 15:17   #99
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Oj tak, sporo nas i ciągle ktoś przybywa. Co do usuwania skutków alergii smallwoman podpowiadała że dobrze działa pantenol i sudocrem, ale ja nie próbowałam, ja po prostu to przeczekałam a ostatnio trwało to aż dwa tygodnie.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 16:47   #100
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Też muszę się włączyć.Na początku myślałam,że to cleaner wywołał alergię,jednak po dalszych eksperymentach uznałam ,że niestety hybrydaPostanowiłam spróbować CZ i alergia znów wystąpiła,na szczęście objawy dużo słabsze(ok 2 dni swędzenia i opuchnięcia).Wczoraj wypróbowałam bazę Gelish i top CZ...nic,zero reakcji

Myślę,że dużo racji ma ziabkaa,też mi się to sprawdza, myślę też ,że cleaner jako alkohol zwiększa objawy alergii.Teraz robię po jednej ręce i po ostatnim przemyciu cleanerem myję ręce- sprawdziłam- zwykłym mydłem w kostce. Takie mydło ma zasadowe PH i chodzi o to żeby zapobiec dalszej reakcji na palcach i skórkach.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 21:13   #101
piniania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczyny a jest ktoś komu pomogła zmiana cleanera na spirytus??
bo ja ostatnio zahaczyłam brzegiem paznokcia o nóż i zrobiłam w tym miejscu poprawkę/kropkę samym topem, żeby nie podeszło powietrzem. tą kropkę przemyłam cleanerem- wacikiem na patyczku- tylko w tym miejscu, ale mi się "omsknęło" i dotknęłam skóry. momentalnie zaczęło swędzieć w tym miejscu.

A tak sobie myślę czy uczula już kontakt z paznokciem czy ze skórą.
bo dziewczyny z grupy stempelkowej na fb smarują skórki jakimś preparatem zabezpieczającym przed zastęplowaniem skórek. Ten preparat niektóre zastępują klejem wikolem inne bazą peel off z miss sporty i tak się zastanawiam czy może posmarowanie skóry czymś takim pomogłoby.

A może trzeba cleaner zastąpić spirytusem (na wszelki wypadek), do każdego paznokcia nowy wacik i przemywać jednym ruchem od wału paznokciowego do brzegu paznokcia. może uczula kontakt mieszanki cleaner+warstwa dyspersyjna ze skórą?
piniania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-09, 22:56   #102
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja zmieniłam cleaner na spirytus, od tego zaczęłam moje eksperymenty żeby dojść o co chodzi z tym uczuleniem. Niestety to nie to. Ale pozostałam już przy spirytusie, i nie używam już cleanera.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 23:04   #103
Magdutka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 827
Dot.: Uczulenie na hybryde

To teraz ja się zaczęłam zastanawiać czy mnie nie uczulił
Semilac... Wyszło mi ostatnio kilka zmian wokół wała paznokciowego, ale nie zwróciłam na to uwagi. Jestem alergikiem, a w domu od kilku tygodni mam remont więc ciągle kicham i mi coś wychodzi, myślałam, że to już ten etap kiedy pojawiają się zmiany skórne. Nie były duże bo jestem też na lekach przeciwhistaminowych, ale jak tak Was czytam to mogę sobie to skojarzyć również ze zmianą bazy i topu - do ostatniego setu kupiłam nowe bazę i top. Pierwszy raz po zmianie pojemności.

EDIT:

Zapomniałam totalnie. Pamiętajcie, że maści na uczulenie, które dostaniecie od lekarza to najprawdopodobniej sterydy np. Elocom, Elosone i wszystkie inne podobne składem. Owszem łagodzą objawy, ale nie zapobiegają. Należy je stosować jak najkrócej i bardzo ostrożnie.

Jeśli zaś chodzi o coś do "łykania" to mogę Wam polecić Claritine. 7 tabletek możecie kupić bez recepty (chociaż pewnie są droższe). No i wiadomo, bez eliminacji alergenu to za dużo nie zdziałacie.

Edytowane przez Magdutka
Czas edycji: 2015-07-09 o 23:13
Magdutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 23:48   #104
ziabkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 29
Dot.: Uczulenie na hybryde

Może faktycznie chodzi o bezpośredni kontakt czegoś ze skórą. Bo jak sobie przypomnę to po pierwszym wystąpieniu uczulenia bardzo ale to bardzo uważałam, żeby nie dotknąć skórek ani żadnego skrawka skóry i wtedy nic mi nie było. Ostatnio nowym lakierem o rzadszej konsystencji zalałam większość skórek i uczulenie jest.... hmm
ziabkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 11:48   #105
dominadudziak
Raczkowanie
 
Avatar dominadudziak
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 94
Dot.: Uczulenie na hybryde

oczywiście, że wszystko zależy od tego czy lakier zetknie się ze skórą, bo to sama chemia. Tak samo jak farba piecze jak dłużej nie zmyta pozostaje na skórze. A nie zmycie ze skórki produktu od razu utwardza dany produkt
dominadudziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 12:26   #106
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

No z pewnością chodzi o kontakt produktów ze skórą tylko że nadal problem tkwi w tym że jednych uczula innych nie, siędzę w jednym biurze z dziewczyną która używa dłużej ode mnie Semilaców i nie raz pokazywała mi że niedokładnie ma pomalowane, że jej się na skórki powylewało a mimo to ona uczulenia nie ma i nie miała. Więc taki wniosek to żaden wniosek.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 12:38   #107
dominadudziak
Raczkowanie
 
Avatar dominadudziak
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 94
Dot.: Uczulenie na hybryde

a czy alergia przy np. uczuleniach na truskawki, ananasy też dotyka każdego? nie
dominadudziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 12:56   #108
aniaem84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 522
Dot.: Uczulenie na hybryde

jasne, że nie- to sprawa osobnicza o czym wszyscy raczej doskonale wiedzą. jestem ciekawa tylko, czy wypowiadałabyś się w taki sposób jakby chodziło o uczulenie na cz, indigo czy cokolwiek innego

dziewczyny współczuję takich reakcji. powodzenia w dalszych próbach z innymi markami!
aniaem84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 13:01   #109
dominadudziak
Raczkowanie
 
Avatar dominadudziak
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 94
Dot.: Uczulenie na hybryde

a co mają w związku z tym inne firmy? skoro niekiedy używam również ich?
dominadudziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-10, 13:54   #110
aniaem84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 522
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja rozumiem Jednak mam wrażenie, że bardzo "bronisz" lakierów semilac
aniaem84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 14:17   #111
mooodo
Przyczajenie
 
Avatar mooodo
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 12
Dot.: Uczulenie na hybryde

to może jeszcze ja się dołącze do tego wątku, moim zdaniem uczulenie ogólnie może być wywołane przez lakiery hybrydowe, ja akurat nigdy nie używałam semilaców, tylko indigo i też miałam podobne problemy do Waszych Pani dermatolog powiedziała mi, że za powstanie ucuzlenia może być również odpowiedzialany aceton (a w końcu trzymam w nim paznokcie przez 20min, więc są mega narażone). Jak pojawiło się u mnie uczulenie, to na miesiąc zrezygnowałam z robienia hybryd, jednak po miesiącu zaczęłam używać SPN Nails i już było ok. Z kolei moja koleżanka też maluje indigo i czasami pożyczam jej moje lakiery SPN i nic jej nie jest. Takie życie wyobraźcie sobie, że są ludzie uczuleni na kakao i nie mogą jeść czekolady, to dopiero jest problem
mooodo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 16:14   #112
smallwomaninbigcity
Przyczajenie
 
Avatar smallwomaninbigcity
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 8
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez waaampirmona Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny .
Właśnie zostałam odesłana z wątku lakiery hybrydowe i jestem zdumiona że tyle osób ma te same objawy co ja !
Dziwne jest to że jak wpisywałam w google to nie znajdywało mi żadnych wyników a tutaj tyle osób jest ... aż zaraz chyba policzę z ciekawości ile ^^

U mnie reakcja alergiczna wystąpiła po pół roku stosowania hybryd więc tak jak u was nie od razu.
Różnica jest taka że pierwszy raz uczulenie się pojawiło gdy użyłam nowej lampy Diamond LED +CCFL oraz syrenki.
Sądziłam że to na krem bo nie chciałam nawet myśleć że na hybrydę a tu się okazuje że nie, przy 2 razie uczulenie powróciło .

Uznałam że albo lampa albo syrenka a teraz po przeczytaniu waszych wypowiedzi zaczynam przypuszczać że to Semilac, bo również go używam.
Nie mam skłonności do alergii a te objawy są na prawdę bardzo silne.

Jak wyleczę będę musiała bardzo ostrożnie sprawdzić wszystko po kolei aby znaleźć alergen bo mam w tej chwili kilka możliwych przyczyn do sprawdzenia. Coś czuje że wieki mi to zajmie..

Powiedzcie mi czym leczyłyście swoje objawy aby jak najszybciej się ich pozbyć ? U mnie na początku są malutkie pęcherzyki wypełnione wodą a jak zaczynam drapać czy mocniej przycisnę to robią się w tym miejscy takie czerwone plamki (krwią pęcherze podchodzą) Skóra w tych miejscach robi się grubsza i na koniec skora się łuszczy tam gdzie pęcherzy było najwięcej.
Poprzednio zajęło mi 2 tygodnie doprowadzenie do jako takiego stanu moich palców a teraz wydaje mi się że jest gorzej
hej, tak jak napisałą koleżanka wyżej, świetne działa sudocrem, to jest maść krem dostępna bez recepty w aptece cena max do 10 zł jak poczytasz o właściwościach tego kremu, to już wiadomo czemu tak świetnie działa, na to uczulenia. Na większe rany nakładałam kilka razy dziennie panthenol i łagodził objawy.
smallwomaninbigcity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 16:20   #113
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez ziabkaa Pokaż wiadomość
Hej z mojego doświadczenia wynika, że drapanie to najgorsze co możesz robić. Podobnie jak przebijanie tych pęcherzyków. Wiem, że swędzi przeraźliwie ale jak zaczniesz drapać to nie dość że będzie swędzieć jeszcze bardziej to uczulenie dopiero się rozwinie na maxa. Ja smaruję często kremami całe dłonie, do tego bardzo pomaga mi krem do skórek z sally hansen (praktycznie przestaje swędzieć kiedy mam go na dłoniach). A na straszne chwile maść triderm albo bedicord g - pęcherzyki znikają prawie momentalnie ale obie są na receptę.
To żeby nie drapać to niby wiem tylko co z tego jak to samo się drapie :P A akurat przebijanie u mnie się sprawdziło, szczególnie przy tych największych. Płyn znikał i zmiany zaczynały przysychać.
A z tym Sally Hansen chodzi ci o ten do usuwania skórek ? ale to całe palce nim smarujesz czy jak ? I ni szkodzi ci to ? Przecież on przy dłuższym kontakcie potrafi wręcz rozpuścić skórki ^^

Cytat:
Napisane przez maarlin Pokaż wiadomość
Postanowiłam spróbować CZ i alergia znów wystąpiła,na szczęście objawy dużo słabsze(ok 2 dni swędzenia i opuchnięcia).Wczoraj wypróbowałam bazę Gelish i top CZ...nic,zero reakcji

Teraz robię po jednej ręce i po ostatnim przemyciu cleanerem myję ręce- sprawdziłam- zwykłym mydłem w kostce. Takie mydło ma zasadowe PH i chodzi o to żeby zapobiec dalszej reakcji na palcach i skórkach.
W sensie że po całym zestawie CZ wystąpiła alergia a gdy zmieniłaś bazę CZ na Gelish to już było ok ?
Ja po zrobieniu tez ostatnio od razu myłam ręce płynem do HI który tez ponoć ma dobre ph i to samo było.

Cytat:
Napisane przez piniania Pokaż wiadomość
A tak sobie myślę czy uczula już kontakt z paznokciem czy ze skórą.
bo dziewczyny z grupy stempelkowej na fb smarują skórki jakimś preparatem zabezpieczającym przed zastęplowaniem skórek. Ten preparat niektóre zastępują klejem wikolem inne bazą peel off z miss sporty i tak się zastanawiam czy może posmarowanie skóry czymś takim pomogłoby.
Ja raczej nie zalewam skórek, ostatnio mogło mi sie zdarzyć bardzo delikatne dotknięcie hybrydy do skórek w 2 miejscach a uczulenie mam na wszystkich palcach poza kciukami więc obstawiałabym raczej po prostu opary wydzielane przez jakiś produkt.
Z resztą najmocniejsze objawy uczulenia mam pod paznokciami na opuszkach a tam na pewno nie dotknęłam hybrydą bo mam bardzo długie paznokcie.
Bazę peel off mam ale nie wiem czy to coś da bo musiałabym zalać skórki aż z kawałkiem paznokcia żeby opary nie mogły mieć styczności, ciężko powiedzieć czy to cokolwiek da ale warto próbować.

Cytat:
Napisane przez Magdutka Pokaż wiadomość
To teraz ja się zaczęłam zastanawiać czy mnie nie uczulił
Semilac... do ostatniego setu kupiłam nowe bazę i top. Pierwszy raz po zmianie pojemności.

Pamiętajcie, że maści na uczulenie, które dostaniecie od lekarza to najprawdopodobniej sterydy np. Elocom, Elosone i wszystkie inne podobne składem. Owszem łagodzą objawy, ale nie zapobiegają. Należy je stosować jak najkrócej i bardzo ostrożnie.
Czyli też nowe Semilac kupiłaś i to one Cię uczuliły ?
Dobrze że zwróciłaś uwagę na pierwsze zmiany bo ja swoje zignorowałam a zmartwiłam się dopiero jak mi zsypało całe palce.
Ja mam Elocom od 3 dni ale szczerze to średnio pomaga

Cytat:
Napisane przez ziabkaa Pokaż wiadomość
Może faktycznie chodzi o bezpośredni kontakt czegoś ze skórą. Ostatnio nowym lakierem o rzadszej konsystencji zalałam większość skórek i uczulenie jest.... hmm
U mnie to na pewno nie to, tak jak pisałam wyżej

Cytat:
Napisane przez mooodo Pokaż wiadomość
Pani dermatolog powiedziała mi, że za powstanie ucuzlenia może być również odpowiedzialany aceton (a w końcu trzymam w nim paznokcie przez 20min, więc są mega narażone).
U mnie to na pewno nie aceton bo objawy występują po nałożeniu hybrydy . Ostatnio miałam 2 tygodnie przerwy od kiedy zdjęłam hybrydy do czasu kiedy założyłam nowe więc nie ma mowy aby tu aceton zawinił.
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 16:24   #114
smallwomaninbigcity
Przyczajenie
 
Avatar smallwomaninbigcity
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 8
Dot.: Uczulenie na hybryde

Z tym zalaniem skórek, to tak nie do końca. Ja robiąc paznokcie lakierem semilac, tym nowo zakupionym, nie przypominam sobie, żebym zalała skórki, nawet jeśli się zdarzyło, szybko ściągnęłam kopytkiem. Odnoszę wrażenie, że jakiś bardzo silny składnik, którego z tych produktów wchodzi w reakcję zarówno z płytką paznokcia i tym samym dociera do skóry. Przy moim pierwszym uczuleniu, paznokcie też miałam obolałe, o ile na początku nie osłabił się, tak juz po kilku dniach było gorzej, piłowałam je dwukrotnie, żeby je zachować. Odzywała się do mnie dziewczyna, która pisała, że jej paznokieć odchodził od skóry :/
Co do eksperymentowania spróbowałam ponownie baza semilac kolor shelac i top semilac, uczulenie było ale mniejsze, lakier trzyma się już prawie dwa tygodnie i lekko mam wysuszoną skórę przy palcach. Następnym razem spróbuję baza semilac, kolor shellac i top shellac i zobaczymy jak będzie. # dni temu przeczytałam przypadkowo artykuł, dotyczący jakiegoś produktu, który uczulił po długim czasie od pierwszego użycia i ktoś zapytał dlaczego tak się dzieje i lekarz odpisał, że długi i ciągły kontakt z alergenem, może z czasem uczulać. Może, ale nie musi. Faktycznie semilaca stosowałam regularnie co dwa tygodnie.
smallwomaninbigcity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 16:36   #115
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez smallwomaninbigcity Pokaż wiadomość
Z tym zalaniem skórek, to tak nie do końca. Ja robiąc paznokcie lakierem semilac, tym nowo zakupionym, nie przypominam sobie, żebym zalała skórki, nawet jeśli się zdarzyło, szybko ściągnęłam kopytkiem. Odnoszę wrażenie, że jakiś bardzo silny składnik, którego z tych produktów wchodzi w reakcję zarówno z płytką paznokcia i tym samym dociera do skóry.
Co do eksperymentowania spróbowałam ponownie baza semilac kolor shelac i top semilac, uczulenie było ale mniejsze, lakier trzyma się już prawie dwa tygodnie i lekko mam wysuszoną skórę przy palcach. Następnym razem spróbuję baza semilac, kolor shellac i top shellac i zobaczymy jak będzie. # dni temu przeczytałam przypadkowo artykuł, dotyczący jakiegoś produktu, który uczulił po długim czasie od pierwszego użycia i ktoś zapytał dlaczego tak się dzieje i lekarz odpisał, że długi i ciągły kontakt z alergenem, może z czasem uczulać. Może, ale nie musi. Faktycznie semilaca stosowałam regularnie co dwa tygodnie.
No właśnie tak jak u mnie też nie zalewam skórek.
Używałam co 2 tygodnie Semilac i nagle bum.... stało się ^^
Czekam na Twoje dalsze testy
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 17:40   #116
catrisse
Przyczajenie
 
Avatar catrisse
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 20
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez catrisse Pokaż wiadomość
Rano wydawało mi się, że coś mnie mrowi, ale jak zajęłam się pracą i o tym nie myślałam, to przeszło. Póki co nie ma śladu uczulenia. Jutro ściągnę te dwa pomalowane paznokcie i nałożę inny kolor Semilaca na wszystkie paznokcie. Zobaczymy czy tym razem będzie sukces. Ogólnie jakbyście były zainteresowane to mam bardzo dużo zdjęć paznokci jak robiłam hybrydy na instagramie. Pierwsze uczulenie wyszło mi przy fiolecie (akurat nie mam zdjęcia). Link: instagram.com/catriss.e


Uaktualnienie: Nie kładłam jednak innego koloru Semilaca, ponieważ parę godzin po napisaniu tego komentarza, dostałam delikatnego uczulenia na jednym z pomalowanych paznokci. Stwierdziłam, że następnym razem pewnie znów dostanę uczulenie, a nie chcę ryzykować, to jest zbyt bolesne. Kupiłam swój pierwszy kolor z Shellaca i czekam na wysyłkę. Myślałam, że dzisiaj przyjdzie, ale jednak muszę czekać do poniedziałku. Dam znać jak zrobię paznokcie w całości Shellaciem. Mam nadzieję, że już całkiem pozbędę się tego uczulenia i będę mogła się cieszyć pięknymi paznokciami


Pozdrawiam Was kompanki w niedoli ;-)
catrisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 18:19   #117
Magdutka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 827
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez waaampirmona Pokaż wiadomość


Czyli też nowe Semilac kupiłaś i to one Cię uczuliły ?
Dobrze że zwróciłaś uwagę na pierwsze zmiany bo ja swoje zignorowałam a zmartwiłam się dopiero jak mi zsypało całe palce.
Ja mam Elocom od 3 dni ale szczerze to średnio pomaga
Tak jak pisałam - nie skojarzyłam tego w ogóle z hybrydami, tylko kupą kurzu związaną z remontem - wydawało mi się, ze to moje typowe atopowe zmiany, ale wyszły mi takie krostki jak na zdjęciu. I zbiega się to w czasie z wymianą topu i bazy na te "nowe".

JEśli miałaś duże zmiany to nie zejdzie na raz. Uwaga uwaga - polecam SOLARIUM, albo nawet na naświetlanie łapek w lampie UV. Promienie UV łagodzą objawy atopii. Jak miałam w gimnazjum obsypane takimi zmianami całe nogi to właśnie oprócz leków pomogło mi solarium. Obecnie można się w sumie opalać spokojnie na dworze bo upały

Ja jestem od 2 tygodni nafaszerowana lekami, pewnie dlatego mi tak mocno nie wyszło nic.
Magdutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 20:58   #118
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Shellac nie dosyć że mnie nie uczula to również jest super jeśli chodzi o zdejmowanie. 10 min i wszystko zostaje na wacikach. Po prostu rewelacja. Semilac po 15 min musiałam jeszcze zdrapywaać i paznokcie ostro dostawały.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 11:01   #119
smallwomaninbigcity
Przyczajenie
 
Avatar smallwomaninbigcity
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 8
Dot.: Uczulenie na hybryde

niestety uczulenie raz pojawia się po chwili, raz po dwóch dniach. Shellac podobno nie uczula, też jestem ciekawa i też czekam na swoją przesyłkę.

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

dziewczyny, wczoraj z jedną z moich widzek znalazłyśmy artykuł, w którym była mowa o jednym ze składników bazy semilac, że jest bardzo silnym alergenem i dokładnie były opisane takie objawy, jak my mamy. Jednak teraz biorę się za sprzątanie więc dokładnie później przeczytam ten artykuł, wkleje wam linka, jest tam dużo chemicznych nazw więc muszę się skupić, ale pod wieczór dam wam znać.
smallwomaninbigcity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 16:12   #120
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Czekamy z niecierpliwością
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.