Jak używać odżywki do paznokci?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-08, 00:54   #1
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527

jak używa się odżywki do paznokci?


kupiłam odżywkę z Avonu. Powinno się ją wsmarowywać codziennie przez tydzień. Czy przed każdym samrowaniem mam zmyć warstwę nałożoną poprzedniego dnia?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 04:24   #2
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: jak używa się odżywki do paznokci?

A ktora dokladnie?
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 10:47   #3
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: jak używa się odżywki do paznokci?

Bardzo dobra ta odzywka!! Naprawde polecam! na mnie zadzialala. Odzywka sie wchlania w plytke paznokcia wiec nic nie trzeba zmywac, poprostu raz dziennie nakladasz na czyste (czyt nie tluste i zakurzone) paznokcie!

P.S. Swoja droga czy moga byc zakurzone paznokcie?
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 14:38   #4
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: jak używa się odżywki do paznokci?

Jesli chodzi Wam o Strong Results to uwazam, ze to najlepsza odzywka do paznokci, bo naprawde przynosi efekty. Ja zazwyczaj robie sobie intensywna 3 tygodniowa kuracje - wsmarowuje ja w paznokcie 3,4 razy dziennie, szczegolnie na noc. Dziala!
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 18:24   #5
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: jak używa się odżywki do paznokci?

Cytat:
Napisane przez jenn
A ktora dokladnie?
Strong Results.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 18:26   #6
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: jak używa się odżywki do paznokci?

Cytat:
Napisane przez jenn
Jesli chodzi Wam o Strong Results to uwazam, ze to najlepsza odzywka do paznokci, bo naprawde przynosi efekty. Ja zazwyczaj robie sobie intensywna 3 tygodniowa kuracje - wsmarowuje ja w paznokcie 3,4 razy dziennie, szczegolnie na noc. Dziala!
Dzięki za rady. A czy podczas jednego smarowania wystarczy jedna warstwa czy dwie?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 21:17   #7
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: jak używa się odżywki do paznokci?

Ja zazwyczaj nakladam dwie. Przez kilkanascie dni intensywnego uzywania (wsmarowalam w paznokcie cala buteleczke ) moje paznokcie bardzo sie wzmocnily. Naprawde polecam.
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-09, 08:41   #8
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: jak używa się odżywki do paznokci?

A jeszcze takie pytanko mam: pewnie lepiej używać tę odżywkę na krótkie pazurki, jeszcze nie rozdwojone?
Ja mam teraz długie paznokcie i dwa są dość mocno rozwarstwione. Czy ta odżywka może jakoś pomóc na paznokcie już zniszczone? Bo jeszcze szkoda mi ich obcinać...
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 14:08   #9
zosia333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 7
jak używać odżywek do paznokci?

Jak używać odżywek do paznokci (nie takich do wcierania tylko tych zachowujących się jak lakier)?Czy przed następnym użyciem zmywać starą warstwę?Może nakładać na starą?Czy taka odżywka nałożona na paznokieć działa dopóki jest na paznokciu, czy przestaje działać np po jednym dniu?W związku z tym,jak często ją stosować?
zosia333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 20:30   #10
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: jak używać odżywek do paznokci?

Z tymi odżywkami (ala lakier) różnie bywa. Czasem to sam producent podaje sposób w jaki powinno sie je stosować a jeśli nie, to ja Ci podpowiem, że na pewno taka odżywka nie działa przez cały czas w jednakowym stopniu. Czasem po 24h substancje odżywcze z takiego "lakieru" są prawie całkowicie wchłonięte przez paznokcie wtedy najlepiej położyć drugą warstwę odżywki, następnego dnia trzecią i dopiero wtedy po 3-4 aplikacjach zmyć i nałożyć świeży lakier.

Czasem zaleca się codzienne zmywanie i nakładanie nowej warstwy ale ja uważam, że można sobie na to pozwolić tylko przy bardzo dobrym zmywaczu. Bo w końcu zmywacz to często przyczyna naszych osłabionych paznokci więc codzienne przecieranie nim pazurków może je osuszać i osłabiać na tyle, że nasza odżywka nie nadąży z ich regeneracją.

Wg mnie najlepiej działa 3-krotna aplikacja - zmywanie - nowa warstwa i po 2 tygodniach pazurki powinny być mocne jak diament
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 11:42   #11
zosia333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 7
Dot.: jak używać odżywek do paznokci?

Dzięki Ci bardzo.Od jakiegoś czasu zaczęłam używać odżywek bo ciągle mi się urywają paznokcie w miejscu gdzie są przyrośnięte do palca,powoduje to potworny ból.Używałam kilku odżywek zmywałam codziennie i stwierdzałam że jeszcze bardziej mi sie urywają paznokcie.Pewne było to spowodowane zbyt częstym narażenienm na działanie zmywacza.Mam nadzieję,że po zastosowaniu Twojej rady to się zmieni.


DZIĘKUJĘ CI BARDZO ZA LINK DO "SERCA DLA AFRYKI"!!JAK TYLKO ZNAJDĘ PRACĘ ZAADOPTUJĘ JAKIEGOŚ MURZYNKA.TO WSPANIAŁA INICJATYWA!!!
(moderatorzy przepraszam za off topic,ale może dzięki niemu więcej ludzi zwróci uwagę na tą stronę)
zosia333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-04, 11:57   #12
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: jak używać odżywek do paznokci?

Faktycznie wspaniała W razie czego, zapraszam na nasze forum, tam możemy wszystko obgadać

A co do Twojego problemu z paznokciami, to znam to niestety :/ Mi najczęściej przydarza się takie łamanie na kciukach - pozostałe paznokcie są porządku a kciuki - łyse pałki :/

Czasem się zastanawiam, czy nie jest to też wina samego kształtu płytki...

A i jeszcze jedna uwaga dotycząca odżywek-lakierów. Nie powinno się smarować nimi skórek, tzn. skórki zawsze powinny mieć dostęp do powietrza i najlepiej smarować je jeszcze jakimś kremikiem. Bo skórka - ta coś takiego jak cebulka włosa. Samo odżywianie od zewnątrz raczej cudu nie sprawi dlatego trzeba dbać o skórki i najlepiej zdrowo się odżywiać lub łykać przynajmniej jakieś witaminki ze skrzypem.

Ja piję też herbatkę ze skrzypu i daje rewelacyjny efekt - naprawdę.
Do tego można wymoczyć paznokcie w oliwie przynajmniej raz w tygodniu i paznokietki po 2 tygodnia stają się wyraźnie mocniejsze, mniej się rozdwajają ( u mnie prawie wcale).

A co zmywacza - ja bardzo lubię ten różowy Avonowski. Nie jest w sumie drogi, teraz jest promo i kosztuje 9,90, jest bez acetonu, podobno nawet odżywia paznokcie Jego plus jest taki, że na pewno ich tak bardzo nie wysusza i wg mnie całkiem ładnie pachnie
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 19:56   #13
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
odżywki do paznokci - jak ich używać?

Mam takie pytanie. Na większości odżywkach (mam na myśli te w formie lakieru
do paznokci) nie jest napisane jak należy je stosować... Słyszałam wiele
wersji... Aby codziennie jedną warstwę kłaść i zmywać ją od nowa (bo paznokieć
wszystkie składniki wchłania w określonym przeciągu czasu i zostaje nic nie
warta warstwa lakierowa), aby malować codziennie nową warstwę na poprzednią i
po kilku dniach zmyć całość i od nowa. Jak w rzeczywistości najlepiej robić,
by osiągnąć jak najlepszy efekt uzdrawiający, odzywiający dla paznokci?
Najczęściej robię jednak tak, że nakładam warstwę na warstwę i dopiero jak
lakier się zaczyna obłupywać, zmywam. Lubię gdy na paznokciach jest taka gruba
warstwa. Jednak czy wtedy warstwa piąta świeża warstwa odżywki będąca na samej
górze przeniknie przez pozostałe cztery znajdujące się pod nią warstwy? Proszę
o radę jak to robić żeby było najlepiej.
Aha, i jeszcze jedno. Czy jak mam pomalowane paznokcie odżywką i dodatkowo
smaruje taką odżywką w formie balsamu czy oliwki (do wcierania w płytkę) to
ona działa? Przenika przez warstwę lakieru czy też stanowi ona dla odżywki
nieprzepuszczalną barierę?
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 20:32   #14
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: odżywki do paznokci - jak ich używać?

po pierwsze były juz takie wątki. Po drugie jak juz masz pomalowane i uzywasz balsamu czy oliwki to nei przenika a po trzecie tez nie wiem jak to jest z tym nakładaniem
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 07:08   #15
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: odżywki do paznokci - jak ich używać?

Nie zauważyłam, aby byly takie wątki. Wszystkie tylko o tym jakie najlepsze odżywki, ale nad nakładaniem i stosowaniem nikt się nie zastanawiał.
A jak Wy to robicie??
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 08:36   #16
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: odżywki do paznokci - jak ich używać?

Jeśli chodzi o odżywki lakierowe, to maluję jedną warstwę jako podkład pod lakiery kolorowe lub inne zdobienia, czasami jeśli odżywka ma ładny połysk stosuję ją samą. Zmywam po 3-4 dniach, a dzięki regularnemu stosowaniu i dobrym składzie odżywki stan paznokci bardzo mi się poprawił.
Z kolei odżywki wcierane i wchłaniające się stosuję po zmyciu lakieru. Jeśli ktoś nie maluje paznokci, to może robić to codziennie. Jeśli paznokcie są pomalowane, to raczej odzywka raczej nie przeniknie wgłąb płytki. Słyszałam, że wtedy należy smarować skórki, a substancje przenikną do macierzy - jedynej żywej części paznokcia, tylko na nią oddziałują odżywki.
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 11:19   #17
AgattkaM
Zadomowienie
 
Avatar AgattkaM
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Neverwhere
Wiadomości: 1 283
Dot.: odżywki do paznokci - jak ich używać?

ja uzywam odżywek Orly i bardzo sobie chwalę. tyle, że na nich jest napisane jak ich uzywać

polecam pierwszy sposób. wcześniej używałam odżywki z Avon'u i malowałam codziennie wieczorem [po zmyciu warstwy wczesniejszej], dzięki temu paznokcie mi odrosły po akrylu, potem nałożyłam na nie żel [o zgrozo - po jaką cholerę nie wiem] i potem jak już został zdjęty kupiłam te z Orly. szybka regeneracj - choć jedeną stosuje się raz na tydzień, a drugą co 4 dni
__________________
"To, że zwierzę jest duże, nie oznacza, że nie potrzebuje czułości. Jakkolwiek duży Tygrys się wydaje, potrzebuje tyle czułości, ile Maleństwo."

on Tygrys, ja Maleństwo
AgattkaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 12:36   #18
kamakrk
Zadomowienie
 
Avatar kamakrk
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 342
Dot.: odżywki do paznokci - jak ich używać?

Na odżywkach Sally Hansen tych w formie lakieru polecają aby kłaść jedną warstwę, natępnie zmywać ją na drugi dzień przed nałożeniem drugiej. Natomiast odżywki do wmasowywani stosować powinno się 2 razy dziennie (rano i wieczorem) na "gołe" pazurki. A i oczywiście i jedne i drugie nakładamy na czyste i suche pazurki.
kamakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 14:02   #19
ata007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 53
Jak używać odżywki do paznokci??

Może i głupie pytanie ale serio nie wiem?? Czy odżywke nakłada się pendzelkiem jak normalny lakier i potem zmywa po jakimś czasie ( jak tak to po jakim? ) czy powinna sama jakos odpaść/zetrzeć się? Bo przecież jak będę zmyewać zmywaczem to więcej szkód paznokciom wyrządze niż ta odżywka korzyści przyniesie :| No i na jakiej w ogóle zasadzie odżywka może coś pomóc paznokciom skoro to jest tkanka martwa??
ata007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-03, 17:18   #20
ata007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 53
Dot.: Jak używać odżywki do paznokci??

Nikt nie pomoże? Chodzi mi o to czy powinnam pomalować raz na tydzien paznokcie odżywką, a potem po tygodniu zmyć? Czy może codziennie malować i zmywać i nakładać nową warstwę? A może nakładać codziennie, i potem zmywać pod koniec tygodnia 7 warstw?
ata007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 18:46   #21
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jak używać odżywki do paznokci??

Zależy, jaka odżywka - są ich tysiące i różnie się stosuje. Instrukcja stosowania konkretnego produktu jest przeważnie umieszczona na opakowaniu. Może napisz, o jaką chodzi odżywkę, to dziewczyny podpowiedzą
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 14:14   #22
aamidale
Rozeznanie
 
Avatar aamidale
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 927
Dot.: Jak używać odżywki do paznokci??

jak wyżej napisane, ale jak ci coś poradzić - wybieraj serum lub balsam, a nie te które się zmywa, bo jak sama słusznie i bystrze zauważyłaś wychodzimy na nich na zero lub minus.
__________________
"- Czy jest coś gorszego od zwietrzałej kawy ?!
- Jest. Sąsiad, który posiada pozwolenie na broń i żółte papiery."



27.02.2012
aamidale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 08:05   #23
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Jak używać odżywki do paznokci??

Zakładałam już podobny wątek i było trochę odpowiedzi na ten temat. Poszukaj w wyszukiwarce. A od siebie mogę Ci powiedzieć tyle, że najlepiej nakładać jedną warstwę na drugą codziennie, przez 3 dni i potrzymać tak z 5 dni do tygodnia jak Ci się uda, zmyć i od nowa. W sumie rzadko na którejkolwiek odzywce jest napisane jak ją stosować. Może to oznacza dowolność Na mojej akurat jest napisane, żeby ją dać warstwę w pn i wt (tak to wytłumaczę, żeby było bardziej obrazowo:-P), potem sobie tak to trzymać, kolejną warstwę dać w kolejny pn i kolejny wtorek i zmyć w niedzielę. (Rimmel Nail Rescue). Na innej mojej odzywce z kolei jest napisane, aby codziennie przez 5 dni dawać nową warstwę odżywki i po tych 5 dniach zmyć i od nowa, aż stan paznokci się polepszy. (Sally Hansen).
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 19:18   #24
.eva.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: woj.łódzkie
Wiadomości: 223
Dot.: Jak używać odżywki do paznokci??

Ja mam z maybelline kuracje przeciw starzeniu paznokci ztej nowej serii ,Salon manicure, i też nie wiem jak używać,nie mogę znalezć opisu.
.eva. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 22:26   #25
Tethys
Przyczajenie
 
Avatar Tethys
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 26
Dot.: Jak używać odżywki do paznokci??

Cytat:
Napisane przez ata007 Pokaż wiadomość
Czy odżywke nakłada się pendzelkiem jak normalny lakier i potem zmywa po jakimś czasie ( jak tak to po jakim? ) czy powinna sama jakos odpaść/zetrzeć się? Bo przecież jak będę zmyewać zmywaczem to więcej szkód paznokciom wyrządze niż ta odżywka korzyści przyniesie :|
A ja właśnie robię tak, że nakładam odżywkę (w formie lakieru), przez jakiś czas codziennie kładę na to nową warstwę - bez zmywania poprzedniej; po mniej więcej tygodniu zmywam i od nowa. Jakoś nie zauważyłam, żeby takie zabiegi szkodziły moim paznokciom... ale jak wolisz to są też odżywki które się wchłaniają, wystarczy je tylko wmasowywać w paznokcia i skórki
Tethys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 13:41   #26
Ayumi78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 35
Question Dot.: Jak używać odżywki do paznokci??

Mam pytanie - kupiłam dwie odżywki - jedna wybielająca, a druga pogrubiająca/wzmacniająca - stosować je jedna na drugą? Bo ta wybielająca, to jest taka że wybiela paznokieć, tzn. Nadaje zdrowy wygląd i wybiela końcówkę... a ta wzmacniająca to chyba tłumaczyć nie muszę xD. No to którą jako pierwszą? A może osobno?.....
Ayumi78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 10:12   #27
takina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 81
Dot.: Jak używać odżywki do paznokci??

Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale wydaje mi się, że odżywki wybielające działają bardziej zewnętrznie - tylko wtedy gdy jest na paznokciu - często mają lekki poblask fioletowy UV i przez to paznokcie wyglądają na bielsze... więc chyba (wg mnie) najpierw wzmacniającą (np. przez tydzień tylko, intensywnie) a potem tę wybielającą i wtedy kiedy potrzebujesz.
takina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 13:12   #28
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
błagam was dziewczyny pomozcie -herome nail hardener extra strong

witam was dziewczyny blagam was kto mi napisze instrukcje obslugi do tej odzywki ??? zamowilam ja przyszla ale psize wszystko po angielsku i 7 innych jezykach .obcielam wlasnie paznokcie od krutka ,zmylam stary lakier i nalozylam pierwsza warstwe -odzywke nalezy stosowac przez 14 dni ale ile razy dziennie nakladac ja i ile warstw??-nie mam pojecia pomozecie -bo nie chce zmarnowac odzywki za ktora dalam 55zl help
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 13:55   #29
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: błagam was dziewczyny pomozcie -herome nail hardener extra strong

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
witam was dziewczyny blagam was kto mi napisze instrukcje obslugi do tej odzywki ??? zamowilam ja przyszla ale psize wszystko po angielsku i 7 innych jezykach .obcielam wlasnie paznokcie od krutka ,zmylam stary lakier i nalozylam pierwsza warstwe -odzywke nalezy stosowac przez 14 dni ale ile razy dziennie nakladac ja i ile warstw??-nie mam pojecia pomozecie -bo nie chce zmarnowac odzywki za ktora dalam 55zl help
Witaj
Ja stosowałam ja malując warstwę na warstwę każdego kolejnego dnia,zależnie od tego czy zaczynała już odpryskiwać(u mnie to 3,4 dni),wtedy zmywałam i malowałam od nowa.
Inny sposób to malowanie za każdym razem nowej warstwy rano a zmywanie wieczorem,jednak to do mnie nie przemawia.
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 15:54   #30
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: błagam was dziewczyny pomozcie -herome nail hardener extra strong

Sprawdź na allegro. Tam, pamiętam, jest opisane w aukcjach jak używać tej odżywki.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:08.