Szew po porodzie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-24, 17:59   #1
effa
Painted Camomiles
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 8

Szew po porodzie


Jestem 5 tygodni po porodzie. Szwy miałam ściągnięte 6 dnia, położna zostawiła tylko jeden wewnętrzny i powiedziała że sam się rozpuści i wypłynie nitka. Do tej pory nic mi nie wypłynęło.
Od paru dni zaczęłam "czuć" szew co trochę mi przeszkadza jak siedzę. Oglądnęłam go sobie żeby zobaczyć czy wszystko jest w porządku i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłam że w środku tam gdzie powinien być ten wewnętrzny szew jest "coś" co wyglądem przypomina zwinięty kawałek szarego papieru toaletowego. Przestraszyłam się bo nie wiem czy to normalne czy czasem nie robi mi się jakaś infekcja? Wiecie może co to jest? Wizytę u gina mam dopiero za miesiąc czasu.
effa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 18:36   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Szew po porodzie

Nie wiem co to może byc ale tez zastanaiwam sie skad wiesz ze nic z ciebie nie wypłynęło ?

idz do gina wczesniej po co masz sie meczyć i niepokoić ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 23:24   #3
gocha20c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 36
Dot.: Szew po porodzie

postaraj się iść wcześniej do ginekologa, a tak w ogóle, to w moim przypadku nitka ze szwu wewnętrznego zniknęła dopiero po 2 miesiącach
gocha20c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 11:01   #4
effa
Painted Camomiles
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 8
Dot.: Szew po porodzie

Wyszły mi w końcu nitki - dwie jedna 3 dni temu a druga wczoraj. Ta nitka to raczej sznureczek był i to on właśnie wyglądem przypominał zwinięty kawałek papieru. Także uspokoiłam się że to była właśnie ta nitka. Ale ciekawi mnie czy to że wewnętrzny szew się rozpuścił ma wpływ na to, ze na bliźnie w jednym miejscu wycieka po kropelce ropa. I właśnie w tym miejscu czuję delikatne szczypanie. Do gina niestety nie dam rady iść wcześniej bo kobiety z poczekalni by mnie zlinczowały na miejscu...
effa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 07:53   #5
ira21
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z tu i tam
Wiadomości: 1 859
Dot.: Szew po porodzie

Cytat:
Napisane przez effa Pokaż wiadomość
Wyszły mi w końcu nitki - dwie jedna 3 dni temu a druga wczoraj. Ta nitka to raczej sznureczek był i to on właśnie wyglądem przypominał zwinięty kawałek papieru. Także uspokoiłam się że to była właśnie ta nitka. Ale ciekawi mnie czy to że wewnętrzny szew się rozpuścił ma wpływ na to, ze na bliźnie w jednym miejscu wycieka po kropelce ropa. I właśnie w tym miejscu czuję delikatne szczypanie. Do gina niestety nie dam rady iść wcześniej bo kobiety z poczekalni by mnie zlinczowały na miejscu...

ja miałąm podobnie,bo miałam szwy sciągnięte 10dni po porodzie,2 musiałam wyciągnąć sama bo raz że miałam mega supeł,a wrugi wbijał mi sie w skóre,i te szwy właśnie przypominały wyglądem "szaraka"
Połozna na 2 wizycie wyciągneła mi reszte.


co do ropiejącego szwu,zależy od tego jek dawno rodziłas.rana mozę być nie dokońca zagojona,przymywaj krocze TRosa,jak nie możliwości pojsc teraz do ginekologa to poproś położną na następnej wizycie żeby obejrzała szef i sprawdziła jak sie goi
__________________
Panna Zuzanna




Uzębienie
ira21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.