Czystka w kolekcji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-05, 01:10   #1
meta43
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Former Yugoslav Republic of Macedonia
Wiadomości: 73
Arrow

Czystka w kolekcji


Ciekawi mnie czy inni też tak mają.
Mój rozwój kolekcji wygląda tak, że najpierw kupuje, kupuje kupuje moje "muszmiecie".
Osiągam stan około 50 butli.
I wtedy zaczynam czystke i wywalam więcej niż połowę zapachów(allegro, znajomi itp), zostaje mi około 10 butli i zaczyna od nowa
Te zapachy, które przeżyją są naprawdę pasujące do mnie.

Ostatnia moja czystka ma miejsce od jakiegoś miesiąca. Z 58 flaszek zostało mi 17 flakonów, z czego 12 jeszcze nie zdążyłem się pozbyć.
W efekcie zostało 5 najukochańszych zapchów (Ouarzazate, Cinnamon, RC, French Lover i Jaisalmer). Teraz mam etap rosnący, bo przybywa mi stale i dość szybko figowców. Ale za jakiś czas, około roku pewnie , prawie wszystkie (ostanie się 1,2 lub 3) pójdą pod młot.
Kilka miesięcy temu moja czystka doprowadziła do zagłady mojej niemal całej kolekcji kadzideł. (choć sprzedanie NK było błędem i flacha nowa do mnie leci )

Póki co miałem 4 wielkie czystki w ciągu 2,5 lat mojego zamiłowania do perfum...

A wy wolicie stopniowo wszystko wymieniać, czy też raz ciach i gotowe.???
meta43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 01:43   #2
agusiaAA 19
Rozeznanie
 
Avatar agusiaAA 19
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 769
Dot.: Czystka w kolekcji

Ciekawy temat. Mialam tylko raz tak w zyciu, zeby zrobic wielkie czystki. Posiadałam wtedy okolo 10flakonow i pozbylam sie 5, bo poczulam, ze mam ich dosyc. Teraz jest inaczej na połce stoi ich 30 i nie wyobrazam sobie, abym miala sie ich pozbywac. Ostatnio, jednak cos mnie naszlo i wystawilam 3 flakony na targowisku , ale sa to gatunki z tych co mam podwojne flakony(zapasy na czarna godzine) i czuje, ze jeden mi wystarczy. Jak narazie flakonow przybywa caly czas i nie nachodzi mnie, zeby robic cala redukcje chociaz czasami mysle, aby pozostac przy jednym moim ukochanym Flowerbomb
agusiaAA 19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 08:13   #3
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Czystka w kolekcji

Ja nie potrafię zrobić czystki u siebie, normalnie nie mam serca wyrzucić nawet tego, czego nie używam. Z każdą flaszką wiąże się odrębna historia i ja to odczuwam tak, jakbym kawałka siebie się wyzbyła.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 10:50   #4
chamelieu
Zadomowienie
 
Avatar chamelieu
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 379
GG do chamelieu
Dot.: Czystka w kolekcji

Cytat:
Napisane przez meta43 Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie czy inni też tak mają.
(...)
Ja mam ale w trochę mniejszej skali
Ostatnią czystkę zrobiłam w okolicach nowego roku, z 35 flakonów zostało mi 12-14. Z dnia na dzień pozbyłam się zapachów, które same w sobie były ładne, przyjemnie się je nosiło, ale nie były do końca "moje". Przez jakiś czas było mi dobrze z taką uszczuploną kolekcją, ale doszłam do wniosku, że brakuje mi perfum na okazje takie siakie i owakie i ich liczba zaczęła powoli wzrastać, aż do dnia dzisiejszego - czyli prawie 40.
W tym momencie czuję że jest to ilość "w sam raz", chociaż chętnie bym upolowała jeszcze ze 3-4 wymarzone zapachy, i pewnie tak zrobię jak tylko przybędzie funduszy, ale przesytu nie czuję. Jeszcze. Ale tez wiem że za ok. 2-3 miesiące czeka mnie kolejna czystka, pozbędę się letnich zachciewajek, dublujących się zapachów, trochę uszczuplę zapasy - i wszystko zacznie się od początku
chamelieu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 10:06   #5
agaa13
Zakorzenienie
 
Avatar agaa13
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 770
Dot.: Czystka w kolekcji

ja rowniez musze zrobic porzadek w mojej kolekcji. poznalam nowe milosci i wiem, ze chcialabym je posiadac w swojej kolekcji ale jesli nie zrobie porzadkow to zapachy mnie przytlocza. juz dojrzalam aby pozbyc sie kilku zapachow. teraz mysle nad kolejnymi..... troszke jest mi szkoda...ale musze, po prostu musze cos zrobic....moja kolekcja dobija do 30 flakonikow i jest mi z tym zle....
__________________
agaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 10:17   #6
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Czystka w kolekcji

Agoo, ja też czuję się przytłoczona moją kolekcją Forumowo patrząc, nie jest duża, ale dla mnie za duża.
Na razie zrobiłam tak: pochowałam zapachy nieużywane do rzadko otwieranej szafki, na półeczce zostały tylko te, których używam w tej chwili z przyjemnością. To nawet nie połowa mojej kolekcji
Grupa w szafce czeka na wyrok, choć los większości z nich jest już przesądzony, tylko sama przed sobą muszę przyznać, że nadszedł czas rozstania.
Mam nadzieję, że jak już się zdecyduję puścić je w świat, to pomożecie mi i przygarniecie je

Nawet takie "ukrycie" flakonów już mi dało przyjemne poczucie porządku i lekkości kolekcyjki.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 10:21   #7
agaa13
Zakorzenienie
 
Avatar agaa13
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 770
Dot.: Czystka w kolekcji

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Agoo, ja też czuję się przytłoczona moją kolekcją Forumowo patrząc, nie jest duża, ale dla mnie za duża.
Na razie zrobiłam tak: pochowałam zapachy nieużywane do rzadko otwieranej szafki, na półeczce zostały tylko te, których używam w tej chwili z przyjemnością. To nawet nie połowa mojej kolekcji
Grupa w szafce czeka na wyrok, choć los większości z nich jest już przesądzony, tylko sama przed sobą muszę przyznać, że nadszedł czas rozstania.
Mam nadzieję, że jak już się zdecyduję puścić je w świat, to pomożecie mi i przygarniecie je

Nawet takie "ukrycie" flakonów już mi dało przyjemne poczucie porządku i lekkości kolekcyjki.
Agnysko chyba tez tak zrobie. zobaczymy co z tego wyjdzie......
__________________
agaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-11, 10:24   #8
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Czystka w kolekcji

Cytat:
Napisane przez agaa13 Pokaż wiadomość
Agnysko chyba tez tak zrobie. zobaczymy co z tego wyjdzie......
Zapewne okaże się, że da się bez nich żyć. Zapewne okaże się, że po jakimś czasie nie będziesz sobie mogła przypomnieć, co w ogóle masz w tej szafce. A potem stwiedzisz, że szkoda to tam trzymać i puścisz w świat.
Ja też liczę, że dojdę do takich wniosków
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 10:25   #9
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Czystka w kolekcji

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Na razie zrobiłam tak: pochowałam zapachy nieużywane do rzadko otwieranej szafki, na półeczce zostały tylko te, których używam w tej chwili z przyjemnością. To nawet nie połowa mojej kolekcji
Mam nadzieję, że jak już się zdecyduję puścić je w świat, to pomożecie mi i przygarniecie je
kochana, co je będziesz chować wystaw na allegro albo załóż wątek a na pewno chętne się znajdą

Ja jednak wszystkie flaszki muszę mieć na oku Muszę widzieć co mam, ile zostało, co używam a co nie (kontrola musi być) Jeśli jakiś flakon długo stoi nieużywany (a bardzo tego nie lubię) zastanawiam się nad oddaniem i robię miejsce na nową miłość.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 10:31   #10
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Czystka w kolekcji

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
kochana, co je będziesz chować wystaw na allegro albo załóż wątek a na pewno chętne się znajdą
Martwię się, czy ktoś zechce moje biedne małe odlewusie
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 10:36   #11
agaa13
Zakorzenienie
 
Avatar agaa13
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 770
Dot.: Czystka w kolekcji

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
kochana, co je będziesz chować wystaw na allegro albo załóż wątek a na pewno chętne się znajdą

Ja jednak wszystkie flaszki muszę mieć na oku Muszę widzieć co mam, ile zostało, co używam a co nie (kontrola musi być) Jeśli jakiś flakon długo stoi nieużywany (a bardzo tego nie lubię) zastanawiam się nad oddaniem i robię miejsce na nową miłość.
o to wlasnie mi chodzi, ale ciezko mi tak oddac np. jesien micallefa.....( to chyba nie jest pora na nia.....)
__________________
agaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-11, 10:41   #12
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Czystka w kolekcji

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Martwię się, czy ktoś zechce moje biedne małe odlewusie
zobaczysz że tak chyba że sama nie chcesz się ich jeszcze pozbywać
Aguś, mów tu szybko co masz do oddania

Cytat:
Napisane przez agaa13 Pokaż wiadomość
o to wlasnie mi chodzi, ale ciezko mi tak oddac np. jesien micallefa.....( to chyba nie jest pora na nia.....)
to inna kwestia niektóre zapachy wydają się, że stoją nieużywane np. latem a gdy przychodzi jesień/zima to miłość powraca.
Teraz mam właśnie tak, że niektóre flaszki czekają na chłodniejsze dni, czasami korci mnie aby się ich pozbyć ale to tylko przelotne myśli
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 10:45   #13
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Czystka w kolekcji

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
zobaczysz że tak chyba że sama nie chcesz się ich jeszcze pozbywać
Aguś, mów tu szybko co masz do oddania
Obiecuję, że jak sobie wszystko przemyślę, to po urlopie rozkładam swój stragan
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 10:57   #14
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Czystka w kolekcji

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Obiecuję, że jak sobie wszystko przemyślę, to po urlopie rozkładam swój stragan
i to mi się podoba
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 10:58   #15
magsch
Zakorzenienie
 
Avatar magsch
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 8 298
Dot.: Czystka w kolekcji

Hmmmm....czesto robilam porzadki w mojej kolekcji-przewaznie wydaje kolezance jak cos mi sie znudzi i nie moge na to patrzec!wtedy zastepowalam stary flakon -nowym...ale teraz powoli zmieniam taktyke i jak czegos szczegolnie nie uzywam to zakopuje perfumy bardzo gleboko w szafie i jak mi sie do nich zateskni wyciagam i uzywam....Jednak nie potrafie nauczyc sie uzywania jednych i tych samych perfum chociaz mam swoich ulubiencow jak np.Hypnose Lancome czy Jadore Diora!
__________________
wymianka 2020 : love:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1276479
magsch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 15:51   #16
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Czystka w kolekcji

Prawie nigdy się nie pozbywam flaszek, chociaż rozsądek podpowiada, że nie dam rady zużyć np. chomiczych zapachów Asji - 7 flakonów (i innych też ). Właściwie pozbywam się tylko nieudanych prezentów i nietrafionych strzałów w ciemno Ale... pomału zaczynam dojrzewać do tej trudnej decyzji o rozstaniach. Na początek poleciały w świat Ambra del Nepal (piękna, lecz na mnie bardzo kapryśna) i Hiver Micallef (było ich już na tyle mało, że żal mi było używać ). Czy uda mi się zmobilizować do zmniejszenia kolekcji?
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 16:28   #17
Kagan
Wtajemniczenie
 
Avatar Kagan
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 2 125
Dot.: Czystka w kolekcji

Nigdy jeszcze nie zrobilam porządków w mojej kolekcji. Ciężko byłoby mi rozstać się z każdą z posiadanych buteleczek. Ale mam zasadę, że nie kupuję w ciemno, więc nie mam też zapachów, które mi się nie podobają. Jest wiele zapachów, które chcialabym mieć, więc zamiast kupować pełnowymiarowe flaszki, wymieniam się na odlewki. Czasami starczy mi 10ml zeby nacieszyć się zapachem i nie pragnąć swojej własnej buteleczki
Kagan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 17:41   #18
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Czystka w kolekcji

Czystka? W życiu. Cierpię robiąc odlewki, co dopiero mówić o pozbyciu się flakonu, a czystce nie wspominając...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 17:52   #19
taiwa
Zadomowienie
 
Avatar taiwa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 080
Dot.: Czystka w kolekcji

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
Ja jednak wszystkie flaszki muszę mieć na oku Muszę widzieć co mam, ile zostało, co używam a co nie (kontrola musi być) Jeśli jakiś flakon długo stoi nieużywany (a bardzo tego nie lubię) zastanawiam się nad oddaniem i robię miejsce na nową miłość.
Moniu podpisuję się wszystkimi kończynami pod tym co napisałaś
Też musze widzieć ile mam a dłużej nieużywane flaszki posyłam w świat- bez serca i sumienia
__________________
taiwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-11, 18:32   #20
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Czystka w kolekcji

Cytat:
Napisane przez taiwa Pokaż wiadomość
Moniu podpisuję się wszystkimi kończynami pod tym co napisałaś
Też musze widzieć ile mam a dłużej nieużywane flaszki posyłam w świat- bez serca i sumienia
Kontrola musi być, a co
Czasami szkoda mi się rozstawać z niektórymi flakonami, czasami po kilku miesiącach wracam do niektórych ponownie (np. szkoda mi że się pozbyłam Gucci II), ale generalnie nie lubię gdy coś tylko stoi i się kurzy.
Nie lubię zbytniego nadmiaru i tutaj nawet nie chodzi o ilość, gdyż mogłabym mieć i 50 ukochanych flakonów jednak każdy musi być użyciu co jakiś czas - wtedy jest ok. Z kolei mając nawet małą ilość 8 flaszek, z czego np. 3 są nieużywane i nie kochane to już jest nadmiar
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 18:37   #21
Blonde_Stranger
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Czystka w kolekcji

Chyba jestem inna bo... uwielbiam robić czystki! Wystawiam na targowisku,sprzedaję,poja wiają się nowe flakony,nowe zauroczenia... uwielbiam to jeśli coś mi się już znudziło - pozbywam się bez żalu na korzyść innego zapachu.
Jest tylko kilka flaszek które przetrwały na swoim miejscu od początku.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544787

pozbędę się Noa Cacharel 95 ml!
Blonde_Stranger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 18:54   #22
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Czystka w kolekcji

ja calkiem niedawno pozbylam sie około 5-7 flakonów i kilku odlewek. część z tych flakonów po prostu wymieniłam na inne, więc w zasadzie niewiele ubyło
i chociaz w mojej kolekcji jest około 15 flakonów i kilka odlewek, nadal męczy mnie to,że jest ich za dużo.
ale mimo że niktórych nie używam, jednak żal mi ich oddać...
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 19:14   #23
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Czystka w kolekcji

ja ostatnio mimo ze nie mam powalajacej ilosci flaszek tez postanowilam zostac tylko przy tych, ktore sa na prawde "moje". szczerze mowiac nie czuje sie dobrze z tymi wszytskimi swierzakami czy typowymi kwiatowymi zapachami i nawet nie smuce sie majac swiadomosc ze wystawilam je na all czy targowisku. raczej sie ciesze ze bede miala miejsce na moje kochane slodziaki takie pozbycie sie tego co i tak zajmuje miejsce dziala w pewien sposob oczyszczajaco
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 09:53   #24
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: Czystka w kolekcji

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Czystka? W życiu. Cierpię robiąc odlewki, co dopiero mówić o pozbyciu się flakonu, a czystce nie wspominając...
Mam tak samo jak Ty

Liczbę flakonów mam zdecydowanie za dużą, zdaję sobie sprawę, że już dawno utraciłam kontrolę nad moją perfumeryjną pasją, ale z drugiej strony wszystkie moje flakony są w pewien sposób ukochane, więc dlaczego miałabym się ich pozbywać? Nie mam w swojej kolekcji perfum, które stałyby sobie nieużywane i się kurzyły - ostatnim takim flakonem było Le Feu, które wymieniłam na Targowisku Wszystkich pozostałych używam, ale w pewnych odstępach czasu, tzn. niektóre są typowo zimowe i czekają 3/4 roku na swoją kolej, inne natomiast są typowo letnie i nie używam ich, gdy jest zimno. Czasami zimą zastanawiam się po co mi prawie pół litra letniego Halloween, a latem martwi mnie trochę leżący w szufladce ponad trzystumililitrowy zapas Shalimara, ale doskonale wiem, że gdy przyjdzie właściwa pora roku będę ich namiętnie używała Nowych flakonów na razie staram się nie nabywać (na razie wystarczą próbki lub odlewki) - moja szafeczka na perfumy nie pomieści już ani jednej butelki więcej, więc na pewno muszę coś zużyć, zanim nabędę nowe
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 10:09   #25
Aszku73
Rozeznanie
 
Avatar Aszku73
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań/Katowice
Wiadomości: 694
GG do Aszku73
Dot.: Czystka w kolekcji

Nie, nie potrafię rozstać się z zapachami
Nie umiem zrobić czystki...
Chyba, że czystką nazwać podrzucanie conieco mamie
Kingdom, dwa Clarinsy i dwa malutkie Demeterki, które ją chyba bardziej ucieszyły niż mnie. I w sumie to pod mamę je zamawiałam.
W zazadzie mam jeden zapach, którego chcę się pozbyć. Totalna porażka w ciemno. To Rumba Balenciagi. Ma coś co lubię, zapach indyjskiego sklepu, tyle że nosić tego nie jestem w stanie. Poczekam na jesień, zimę i może znajdę jakąś chętną na całą (minus 3-4 psiki) setkę.
Cała pozostała kolekcja jest moja i nie do ruszenia
__________________
Moja kolekcja, sprzed "reformy" https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=4327
Aszku73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 06:53   #26
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Czystka w kolekcji

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Czystka? W życiu. Cierpię robiąc odlewki, co dopiero mówić o pozbyciu się flakonu, a czystce nie wspominając...
W zeszłym tygodniu pierwszy raz robiłam 9ml odlewkę. Oj ból ogromny. Psik psik, a we flakonie coraz mniej. Teraz będę się poważnie zastanawiać przy robieniu odlewek.
Robienie czystki?, chyba jeszcze do tego nie dojrzałam.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 07:11   #27
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czystka w kolekcji

Ja do tej pory pozbyłam się już 15 flakonów. Żadnego nie żałuję. Nie lubię nadmiaru, przesytu, marnotrawienia rzeczy. Jeśli czegoś nie używam, a kilka kolejnych aplikacji mnie nie zachwyca jak kiedyś, zapach idzie w świat.

Tym sposobem zamiast 33 flakonów mam 18, co bardzo mi odpowiada.

Odlewek jednak nie robię. Zdarza mi się podzielić z kimś zapachem, odlać do atomizera 4-5ml, ale nigdy nie odlewam (ani do sprzedaży, ani do wymiany) większych pojemności. Jeśli mi już zapach nie pasuje, oddam całość, jeśli nadal go wielbię, odlewka nie wchodzi w grę.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 09:23   #28
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Czystka w kolekcji

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Odlewek jednak nie robię. Zdarza mi się podzielić z kimś zapachem, odlać do atomizera 4-5ml, ale nigdy nie odlewam (ani do sprzedaży, ani do wymiany) większych pojemności. Jeśli mi już zapach nie pasuje, oddam całość, jeśli nadal go wielbię, odlewka nie wchodzi w grę.
Mam tak samo

Często zdarza mi się pozbywać jakichś zapachów i zazwyczaj nie żałuję(żałowałam może w 2-3 przypadkach)ani też nie przychodzi mi to z jakimś wielkim trudem.Nie używam-sprzedaję albo wymieniam.W końcu jak mi się odmieni zawsze mogę go jeszcze raz zdobyć.Lubię pozbywać sie zapachów,które przestały mi odpowiadać lub sie znudziły-to zawsze oznacza i fundusze i miejsce na nowe zapachowe fascynacje
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 09:44   #29
Camila1983
Zadomowienie
 
Avatar Camila1983
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Staruszek Świat
Wiadomości: 1 690
Dot.: Czystka w kolekcji

Macie racje dziewczyny Przecież kolekcja musi "życ" Na tym to polega ze zbieramy to co kochamy, wymieniamy na inne, ładniejsze, pozbywamy się niechcianych i polujemy na wymarzone okazy. Kolekcja to nie jest bezmyślne gromadzenie rzeczy na ilośc. W kwestii zapachów jest to tym fajniejsze, ze każda z nas ma inne okazy i kolekcje, które uwaza za najcenniejsze na swiecie Coś co nas nie cieszy dla kogos innego może byc największym skarbem. Z tym wieksza przyjemnoscią odsyłam w dobre ręce zapachy które mnie juz nie cieszą
Camila1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 09:45   #30
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Czystka w kolekcji

Wczoraj posłałam na Tragowisko Nu edt. To była miłość....I mi obrzydł. A wszystko przez koty Zauważyłam, że moje kocice strasznie ode mnie uciekają, gdy nimi pachniałam. Moja mama wpadła na genialny pomysł używania ich czasem jako "odstraszacza" do kątów, gdzie wybitnie lubiła siusiać swojego czasu starsza kotka. Nie powiem - działało i działa. Ale opary unoszącego się w mieszkaniach Nu w większej ilości doprowadziły mnie do obrzydzenia i mdłości.

Może znajdzie się nowa właścicielka - mam nadzieję
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:24.