Zalozenie firmy w ciazy - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-08, 19:09   #271
77madzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 19
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Właśnie oto chodziże jak zawieszę firmę to oni teraz liczą z zerowymi składkami więc nie wiem czy nie wyjdę gorzej?Od marca sie troche pozmieniało.Maż jest na krusie więc teoretycznie mogłabym się do niego podłączyć ale czy zus tego nie sprawdza?Poza tym Ty mówisz o zawieszeniu firmy a ja myślałam raczej o zawieszeniu samej składki zdrowotnej chociaż sama nie wiem czy to coś da?Może ktoś coś wie dokładnie jak to jest teraz po zmianach,bo słyszałam że mają się zabrać za tę lukę w prawie abyśmy nie mogły podnieść sobie macierzyńskiego...
77madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 17:46   #272
Nue
Rozeznanie
 
Avatar Nue
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 802
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Chyba chodzi o to, żeby mieć przerwę w opłacaniu ubezpieczenia chorobowego, niekoniecznie zdrowotnego. Ale skoro się pozmieniało, to już sama nie wiem. Sama zawiesiłam firmę i płacenie wszystkich składek na 31 dni, wtedy to wystarczyło, i na ten czas byłam wpisana na ubezpieczenie zdrowotne męża. Załapałam się bez problemu na najwyższy zasiłek (rodziłam w październiku 2012) i też Ci tego życzę Najwyższy zasiłek i rok macierzyńskiego... bajka...
__________________
Tugeza.

Nue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 12:21   #273
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Dziewczyny, pisze do Was z nadzieja, ze pomozecie mi zrozumiec kwestie prowadzenia dzg a wysokosci macierzyskiego, bo od czytaia tego wszystkiego glowa mie już boli, a i tak malo wiem.
Prowadze firme od pazdzierika 2012r czyli teraz mija pol roku.. Place niski ZUS i chcialaym zajsc w ciaze.
Czy ktos mogly mi jasno wyjasnic jak się wylicza wysokosc macierzyskiego ?
Na jakie pieniadze w ogole moge liczyc ?
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.