przesuniecie okresu przy tabletkach anty, prosze o rade - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-12, 12:37   #1
willy wonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 148

przesuniecie okresu przy tabletkach anty, prosze o rade


ostatnia tabletke zawsze biore we wtorek, okres pojawia mi sie po 2-3 dniach. chcialabym jednak zmienic cykl tak abym ostatnia tabletke brala w sobote lub niedziele, czy da rady jakos to zrobic??????????????????? ???? zachowujac pelne zabezpieczenie
willy wonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 12:43   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: przesuniecie okresu przy tabletkach anty, prosze o rade

tak. Ale przeczytaj ulotkę. Jeśli nadal nic tam nie wyczytasz dopiero wtedy napisz tutaj.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 12:45   #3
willy wonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 148
Dot.: przesuniecie okresu przy tabletkach anty, prosze o rade

Niestety w ulotce ktora mam nic nie pisze na ten temat.
Tzn jest jak opoznic ale nie jak przyspieszyc
willy wonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 13:05   #4
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: przesuniecie okresu przy tabletkach anty, prosze o rade

Cytat:
Napisane przez willy wonka Pokaż wiadomość
ostatnia tabletke zawsze biore we wtorek, okres pojawia mi sie po 2-3 dniach. chcialabym jednak zmienic cykl tak abym ostatnia tabletke brala w sobote lub niedziele, czy da rady jakos to zrobic??????????????????? ???? zachowujac pelne zabezpieczenie
weź po prostu 19ście tabletek i zrób przerwę. wtedy będziesz kończyć opakowanie w niedziele. antykoncepcja zostanie zachowana.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 23:16   #5
Anjouka
Rozeznanie
 
Avatar Anjouka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Wiadomości: 580
Dot.: przesuniecie okresu przy tabletkach anty, prosze o rade

hmm..ja sie podlacze w takim razie nie trzeba wziasc calych 21 (cala paczka) zeby zachowana byla pelna antykoncepcja?

w takim razie mozna wziasc np 20 tabletek, zrobic 7 dni przerwy i potem normalnie 8 dnia zaczac nowa paczke?, a antykoncepcja w czasie brania tabletek i w czasie przerwy bedzie pelna, tak?
__________________
"Bo w życiu piękne są tylko chwile..."

Kocham moja Rzabke!

i Ciebie Maluszku!
Anjouka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 23:25   #6
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: przesuniecie okresu przy tabletkach anty, prosze o rade

Cytat:
Napisane przez Anjouka Pokaż wiadomość
hmm..ja sie podlacze w takim razie nie trzeba wziasc calych 21 (cala paczka) zeby zachowana byla pelna antykoncepcja?

w takim razie mozna wziasc np 20 tabletek, zrobic 7 dni przerwy i potem normalnie 8 dnia zaczac nowa paczke?, a antykoncepcja w czasie brania tabletek i w czasie przerwy bedzie pelna, tak?
tak


weź to na logikę : zapominasz załóżmy 19ej tabletki - a więc 3ci tydzień - zaglądasz do ulotki a tam :

'
  • Pominięto jedną tabletkę w tygodniu 3.
Są dwie możliwości do wyboru:
  1. (...) (to nas nie interesuje)
  2. Można też przerwać przyjmowanie tabletek z blistra i przejść bezpośrednio do 7-dniowego okresu bez tabletek (zanotować dzień, w którym zapomniało się przyjąć tabletkę). Jeżeli chce się rozpocząć nowy blister w swoim ustalonym dniu rozpoczynającym, okres bez tabletek można skrócić do mniej niż 7 dni.
Jeżeli postępuje się według jednego z tych zaleceń, ochrona przed ciążą będzie zachowana. '




a więc wychodzi z tego jasno, że 19ście tabletek nas wystarczająco ochroni. Tak samo powinno być z 15stoma czy 16stoma(w końcu to też 3ci tydzień) - jednak ja wolę chuchać na zimne i biorę min. 18ście tabletek - wtedy jestem spokojniejsza jakoś



mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 23:56   #7
Anjouka
Rozeznanie
 
Avatar Anjouka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Wiadomości: 580
Dot.: przesuniecie okresu przy tabletkach anty, prosze o rade

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
tak


weź to na logikę : zapominasz załóżmy 19ej tabletki - a więc 3ci tydzień - zaglądasz do ulotki a tam :

'
  • Pominięto jedną tabletkę w tygodniu 3.
Są dwie możliwości do wyboru:
  1. (...) (to nas nie interesuje)
  2. Można też przerwać przyjmowanie tabletek z blistra i przejść bezpośrednio do 7-dniowego okresu bez tabletek (zanotować dzień, w którym zapomniało się przyjąć tabletkę). Jeżeli chce się rozpocząć nowy blister w swoim ustalonym dniu rozpoczynającym, okres bez tabletek można skrócić do mniej niż 7 dni.
Jeżeli postępuje się według jednego z tych zaleceń, ochrona przed ciążą będzie zachowana. '




a więc wychodzi z tego jasno, że 19ście tabletek nas wystarczająco ochroni. Tak samo powinno być z 15stoma czy 16stoma(w końcu to też 3ci tydzień) - jednak ja wolę chuchać na zimne i biorę min. 18ście tabletek - wtedy jestem spokojniejsza jakoś



mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi
Rozumiem. Dzieki. NIe wiedzialam, ze tak mozna

a ja glupia kiedys wzielam 2 tabletki omylkowo (tego samego dnia) i przy ostatniej sie skaplam, ze jednej mi brakuje w opakowaniu, no i wtedy ta ostatnia zawsze bralam z nowego opakowania... (zeby bylo 21
I tym sposobem zawsze brakowalo mi jednej:P a ja musialam miec zawsze dostepne jedno dodatkowe opakowanie zeby podebrac
__________________
"Bo w życiu piękne są tylko chwile..."

Kocham moja Rzabke!

i Ciebie Maluszku!
Anjouka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-13, 09:36   #8
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: przesuniecie okresu przy tabletkach anty, prosze o rade

Możne przyjąć więcej o parę tabletek,nie całe opakowanie i dopiero przerwać, tak wyczytałam. 19-tego października powinnam zażyć ostatnią tabletkę i w 4 dniu przerwy dostaje okres, lecz wtedy 23-go mam wesele przyjaciele, a na drugi dzień poprawiny i chciałabym uniknąć okresu. Ale nie chcę przesuwać o całe opakowanie, bo wtedy wypadałby mi okres na zjazdy szkolne (dłuuuuga podróż itp).

I troszkę się gubię jak to zrobić, przyjąć 7 tabletek z następnego opakowania i przerwa? czy 4 dni ? (bo zawsze w 4-tym dniu dostaje okres)



zamiaru opóźnienia terminu wystąpienia krwawienia
Można opóźnić wystąpienie krwawienia, jeżeli po dokończeniu aktualnego opakowania od razu rozpocznie się następne, bez 7- dniowej przerwy. Można zażywać tabletki nawet do wyczerpania tego opakowania. Jeżeli chce się, aby krwawienie wystąpiło, należy po prostu przerwać przyjmowanie tabletek. W cza¬sie stosowania tabletek z następnego opakowania może wystąpić niewielkie krwawienie lub plamienie. Kolejne opakowanie rozpoczyna się po 7-dniowej przerwie.


Ohh właśnie zauważyłam jak dawno tu nikt nie zaglądał, dokładnie 2 lata
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 12:54   #9
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: przesuniecie okresu przy tabletkach anty, prosze o rade

up

Już blisko do końca opakowania.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 12:58   #10
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: przesuniecie okresu przy tabletkach anty, prosze o rade

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Możne przyjąć więcej o parę tabletek,nie całe opakowanie i dopiero przerwać, tak wyczytałam. 19-tego października powinnam zażyć ostatnią tabletkę i w 4 dniu przerwy dostaje okres, lecz wtedy 23-go mam wesele przyjaciele, a na drugi dzień poprawiny i chciałabym uniknąć okresu. Ale nie chcę przesuwać o całe opakowanie, bo wtedy wypadałby mi okres na zjazdy szkolne (dłuuuuga podróż itp).

I troszkę się gubię jak to zrobić, przyjąć 7 tabletek z następnego opakowania i przerwa? czy 4 dni ? (bo zawsze w 4-tym dniu dostaje okres)



zamiaru opóźnienia terminu wystąpienia krwawienia
Można opóźnić wystąpienie krwawienia, jeżeli po dokończeniu aktualnego opakowania od razu rozpocznie się następne, bez 7- dniowej przerwy. Można zażywać tabletki nawet do wyczerpania tego opakowania. Jeżeli chce się, aby krwawienie wystąpiło, należy po prostu przerwać przyjmowanie tabletek. W cza¬sie stosowania tabletek z następnego opakowania może wystąpić niewielkie krwawienie lub plamienie. Kolejne opakowanie rozpoczyna się po 7-dniowej przerwie.


Ohh właśnie zauważyłam jak dawno tu nikt nie zaglądał, dokładnie 2 lata
Możesz dobrać 4 tabletki, a możesz 7 - jak chcesz. To już samo wynika z tej informacji którą wkleiłaś (patrz pogrubione). Ja zazwyczaj dobierałam tyle tabletek o ile chciałam krwawienie przesunąć - np dwa dni później to dwie tabletki dodatkowe.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 13:07   #11
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: przesuniecie okresu przy tabletkach anty, prosze o rade

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Możesz dobrać 4 tabletki, a możesz 7 - jak chcesz. To już samo wynika z tej informacji którą wkleiłaś (patrz pogrubione). Ja zazwyczaj dobierałam tyle tabletek o ile chciałam krwawienie przesunąć - np dwa dni później to dwie tabletki dodatkowe.

Dzięki! Chciałam się dodatkowo upewnić
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.