Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-15, 20:32   #451
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ja cały czas jej używam (SPF45) i jestem niezmiennie zachwycona... A ostatnio również smutna, że ją wycofali Chociaż, jak już chyba pisałam, mam 6 opakowań w zapasie, a potem coś się wymyśli
Ja jakiś czas stosowałam na twarz, ale miałam wrażenie, że podszczypywała przy nakładaniu na uwrażliwioną retinoidami skórę, a ja potrzebowałam czegoś łagodnego, kojącego. Teraz jestem wierna ducray melascreen, a na lato dokupiłam jeszcze avenkę. Skusiłam się na zestaw z wodą termalną, bo bardzo ją lubię http://www.cefarm24.pl/11541,avene-e...ne-150-ml.html
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 20:58   #452
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Ja jakiś czas stosowałam na twarz, ale miałam wrażenie, że podszczypywała przy nakładaniu na uwrażliwioną retinoidami skórę, a ja potrzebowałam czegoś łagodnego, kojącego. Teraz jestem wierna ducray melascreen, a na lato dokupiłam jeszcze avenkę. Skusiłam się na zestaw z wodą termalną, bo bardzo ją lubię http://www.cefarm24.pl/11541,avene-e...ne-150-ml.html
Tę Avenkę (ale bez wody) mam w zapasach, choć trochę się jej boję... Ale w razie nadmiernego bielenia wykorzystam ją na górskich wycieczkach
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 21:06   #453
diablica piekielnica
Rozeznanie
 
Avatar diablica piekielnica
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 893
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cześć Dziewczyny!

od dawna używam wysokich filtrów ale dopiero niedawno dowiedziałam się, że niektóre kosmetyki osłabiają ich działanie. Czy jako bardziej obeznane w temacie mogłybyscie mnie poratowac i napisać czy stosując ten filtr: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rsja-2011.html mogę swobodnie używać dowolnego fluidu i pudrów? Bardzo dużo tu postów i ciężko znaleźć to czego się akurat szuka bedę bardzo wdzięczna za odpowiedź
diablica piekielnica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 21:20   #454
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
up, up
iamsolucky, mistrzu Jedi, jaki jest Twój wyrok??
Tinosorb M na 4 miejscu w składzie, ma też Parsol który stabilizuje Octocrylen- ale kładąc kolorówkę i tak go szlag trafi, ale zostaje Tinosorb. Nie zawiera filtrów fizycznych więc bielenie nie powinno wystąpić wcale powinien się tez nadawać do problematycznej cery bo zaraz po filtrach jest emolient o działaniu przeciwzapalnym. Ochrona nie powala ale na warunki miejskie się nadaje.
Ja mam Soraye spf60 i toż to tynk i lepiszcze jest w dodatku ręce mi się z nią opaliły i to w mieście. A sunozon dał radę w palącym słońcu nad wodą

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Cytat:
Napisane przez diablica piekielnica Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!

od dawna używam wysokich filtrów ale dopiero niedawno dowiedziałam się, że niektóre kosmetyki osłabiają ich działanie. Czy jako bardziej obeznane w temacie mogłybyscie mnie poratowac i napisać czy stosując ten filtr: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rsja-2011.html mogę swobodnie używać dowolnego fluidu i pudrów? Bardzo dużo tu postów i ciężko znaleźć to czego się akurat szuka bedę bardzo wdzięczna za odpowiedź
możesz, oprócz parsola ma 3 inne chemiczne stabilne filtry
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 21:37   #455
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Tę Avenkę (ale bez wody) mam w zapasach, choć trochę się jej boję... Ale w razie nadmiernego bielenia wykorzystam ją na górskich wycieczkach
Soraya nie bieli i to jej duży plus.
Mi bielenie niestraszne, łykam izotek, więc najważniejsze dla mnie, żeby mieć filtr treściwszy, bo skóra wysusza się oraz łagodny, bo po LRP z alkoholem miałam zaczerwienioną skórę.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 22:08   #456
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Lirenka mineralna strasznie mnie zaskoczyła tez właściwie nie bieli ,wchłania się do matu a 24zł za 100ml cena marzenie. ale ona nie ejst czysto mineralna na pewno prawda? wtedy bylaby bardziej biala i tępa w konsystencji...tak mi sie wydaje
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 22:15   #457
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Lirenka mineralna strasznie mnie zaskoczyła tez właściwie nie bieli ,wchłania się do matu a 24zł za 100ml cena marzenie. ale ona nie ejst czysto mineralna na pewno prawda? wtedy bylaby bardziej biala i tępa w konsystencji...tak mi sie wydaje
ona ma tylko dwutlenek tytanu, reszta to filtry chemiczne, nie wiem czemu się nazywa mineralna mnie również pozytywnie zaskoczyła, soraya 60 to przy niej maść cynkowa ciekawe czy się z ochroną popisze bo mam ja parę dni dopiero więc jeszcze sprawdzianu w upałach nie przeszła
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 00:04   #458
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

iamso lucky - dzięki, że jesteś ale niestety im więcej czytam, tym mniej wiem, co wybrać teraz waham się pomiędzy:
http://lirene.pl/produkt/246/szukaj/spf+30
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...a-ochrona.html
http://lirene.pl/produkt/195/szukaj/spf+30
ktoś coś wie, na ich temat? Znalazłam gdzieś, że ten z Soray'i ma UVA 18, to chyba nieźle? Nie wiem jak z lirene. Nie mogę znaleźć składu Nawet na stronie głównej nie ma
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 08:36   #459
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
iamso lucky - dzięki, że jesteś ale niestety im więcej czytam, tym mniej wiem, co wybrać teraz waham się pomiędzy:
http://lirene.pl/produkt/246/szukaj/spf+30
Mam ten, na temat skladu się nie wypowiem, bo się nie znam, chłonę to, co piszą dziewczynyI uwierzyłam, że jest fotostabilny, bo tak napisał producentTrochę długo się wchłania i nie do matu, zostaje lekki błysk. Ale da się na niego nałożyć podkład , tylko trzeba troche odczekać. Tylko ja nie daję tej sporej, przepisowej warstwy, zaznaczę od razu
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 08:53   #460
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
iamso lucky - dzięki, że jesteś ale niestety im więcej czytam, tym mniej wiem, co wybrać teraz waham się pomiędzy:
http://lirene.pl/produkt/246/szukaj/spf+30
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...a-ochrona.html
http://lirene.pl/produkt/195/szukaj/spf+30
ktoś coś wie, na ich temat? Znalazłam gdzieś, że ten z Soray'i ma UVA 18, to chyba nieźle? Nie wiem jak z lirene. Nie mogę znaleźć składu Nawet na stronie głównej nie ma
ta Soraya i Lirene mineralna nie mają parsola a stabilne filtry chemiczne więc można kłaść pod makijaż. Co do faktycznej ochrony to nie wiem bo tych kremów nie miałam. Moja wiedza jest ograniczona jakby ktoś znalazł linka gdzie jest napisane jak mozna orientacyjnie wyliczyć ochronę PPD na podstawie mieszanki jakich filtrów i w jakim stężeniu byłabym wdzięczna

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Beata2906 Pokaż wiadomość
Mam ten, na temat skladu się nie wypowiem, bo się nie znam, chłonę to, co piszą dziewczynyI uwierzyłam, że jest fotostabilny, bo tak napisał producentTrochę długo się wchłania i nie do matu, zostaje lekki błysk. Ale da się na niego nałożyć podkład , tylko trzeba troche odczekać. Tylko ja nie daję tej sporej, przepisowej warstwy, zaznaczę od razu
mogłabyś wkleić skład?
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 09:31   #461
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
mogłabyś wkleić skład?
Nie mam, pudełko wyrzuciłam...Na stronie lirene brak tego kremu w ogole. Napisalam do nich z prosbą o skład, ciekawe, czy odpowiedzą
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 10:03   #462
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

a jak jest nazwa dokladna tego calego Parsola?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 10:16   #463
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

chyba fajnie byłoby zrobic watek
filtry fotostabilne 2012
gdzie wpisanoby tylko nazwy tych dobrych filtrów,
nie tylko aptecznych ale i sklepowych
soraya, bielenda, litrne,kolastyna, floslek, nivea,avon, eveline.
cos w stylu postu z poprzedniej strony ale rozszerzone o tanie marki.
zeby nie grzebac i pytac o to samo co 2 storny
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 10:20   #464
diablica piekielnica
Rozeznanie
 
Avatar diablica piekielnica
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 893
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Tinosorb M na 4 miejscu w składzie, ma też Parsol który stabilizuje Octocrylen- ale kładąc kolorówkę i tak go szlag trafi, ale zostaje Tinosorb. Nie zawiera filtrów fizycznych więc bielenie nie powinno wystąpić wcale powinien się tez nadawać do problematycznej cery bo zaraz po filtrach jest emolient o działaniu przeciwzapalnym. Ochrona nie powala ale na warunki miejskie się nadaje.
Ja mam Soraye spf60 i toż to tynk i lepiszcze jest w dodatku ręce mi się z nią opaliły i to w mieście. A sunozon dał radę w palącym słońcu nad wodą

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------



możesz, oprócz parsola ma 3 inne chemiczne stabilne filtry
Dziękuję za odpowiedź
diablica piekielnica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 10:31   #465
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
a jak jest nazwa dokladna tego calego Parsola?
Wyszukiwarka nie gryzie
nazwa chemiczna Buthyl Methoxydibenzoylmethane

nazwa powszechna Parsol 1789 (Avobenzone)

Edytowane przez 201608151053
Czas edycji: 2012-05-16 o 10:38
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 23:57   #466
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi
A wiecie może ile ma UVA ten krem z svr?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...on-spf-50.html
szukam kremu spf 30 z jak najwyższym UVA
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 09:37   #467
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
jakby ktoś znalazł linka gdzie jest napisane jak mozna orientacyjnie wyliczyć ochronę PPD na podstawie mieszanki jakich filtrów i w jakim stężeniu byłabym wdzięczna
http://www.sunscreensimulator.basf.c...in_show.action

proszę znam tylko link, nigdy nie korzystałam...

Czy zna ktoś filtr o ppd wyższym lub równym 42 ? Mam lrp o takim ppd, ale zastanawiam się czy nie ma czegoś jeszcze wyższego... Nie ma znaczenia bielenie chodzi mi o NAJWYŻSZĄ ochronę na ekstremalne warunki, bo lubię podróżować .
Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 10:08   #468
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwen_ Pokaż wiadomość
http://www.sunscreensimulator.basf.c...in_show.action

proszę znam tylko link, nigdy nie korzystałam...

Czy zna ktoś filtr o ppd wyższym lub równym 42 ? Mam lrp o takim ppd, ale zastanawiam się czy nie ma czegoś jeszcze wyższego... Nie ma znaczenia bielenie chodzi mi o NAJWYŻSZĄ ochronę na ekstremalne warunki, bo lubię podróżować .
a dziękuję trzeba sie zalogować- zobaczymy czy ogarnę to wszystko
LRP deklaruje ochronę PPD 42 ale tylko w jednym kremie-wersja do cery normalnej i suchej, inne wersje, np lekkie fluidy albo barwiące juz mają niższe PPD
masz ten kremik do cery suchej?
Wyższej niż 42 chyba nie ma ale jak ktos coś o tym wie, niech da znać

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi
A wiecie może ile ma UVA ten krem z svr?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...on-spf-50.html
szukam kremu spf 30 z jak najwyższym UVA
mam próbki tego do testów, ma 5 filtrów chemicznych(w tym 3 bardzo dobre) chroniących też przed UVA, więc ochrona mam nadzieje jest spora
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 13:03   #469
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
mam próbki tego do testów, ma 5 filtrów chemicznych(w tym 3 bardzo dobre) chroniących też przed UVA, więc ochrona mam nadzieje jest spora
iamsolucky - super, to może jeszcze dla tego svr (seria zielona)określiłabyś ochronę UVA? Bo naprawdę chcę dać skórze odpocząć od 50+, ale jeśli ochrona UVA między 30 a 50 byłaby jak niebo a ziemia to zostanę chyba przy 50. Także czekam z niecierpliwością na wyniki testów
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 08:21   #470
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Iamsolucky,
przesłali mi skład kremu, o ktory pytałaś... Wklejam zatem

Krem do twarzy ochrona + pielęgnacja Wysoka ochrona SPF 30 z serii słonecznej Anti Aging marki Lirene:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Octocrylene, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Dicaprylyl Ether, Dimethicone, Propylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide, PVP/Hexadecene Copolymer, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Butyl Methoxydibenzoylmethane, Polyacrylamide, Alumina, C13-14 Isoparaffin, Glyceryl Polyacrylate, Allantoin, Triethanolamine, Tocopheryl Acetate, Laureth-7, Disodium EDTA, BHA, Simethicone, Sorbitol, Lecithin, Sodium Chondroitin Sulfate, Collagen, Folic Acid, Xanthan gum, Glyceryl Caprylate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Parfum.
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 13:29   #471
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
iamsolucky - super, to może jeszcze dla tego svr (seria zielona)określiłabyś ochronę UVA? Bo naprawdę chcę dać skórze odpocząć od 50+, ale jeśli ochrona UVA między 30 a 50 byłaby jak niebo a ziemia to zostanę chyba przy 50. Także czekam z niecierpliwością na wyniki testów
dziś się zalogowałam na tej stronce. Sprawa jest o tyle trudna że tego super idealnie nie da się wyliczyć trzeba podać procentowe składy filtrów i stabilizatorów(to wie tylko producent). Oczywiście można podać je w przybliżeniu-ale- trzeba wiedzieć jakie jest dopuszczalne stężenie reszty substancji w składzie- i na tej podstawie mniej więcej wszystko wyliczyć. A to już jest na dłuższe posiedzenie także wyliczyć pi razy oko można ale na chwilę obecną zbyt mało sie orientuję w reszcie substancji(bo maksymalne dopuszczalne stężenia filtrów znam) jak będę mieć więcej czasu to się w to wgłębię bo sama chcę się doszkolić

jeśli chodzi o biodermę spf30 i svr lysalphe spf50 to "na oko" lysalpha zapewni większą ochronę
SVR

Skład: Aqua (Purified Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Dicaprylyl Carbonate, Butylene Glycol, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Tridecyl Salicylate, Behenyl Alcohol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Zinc PCA, Tephrosia Purpurea (Wild Indigo) Seed Extract, Tiliroside, Polyacrylate-13, Xanthan Gum, Squalane, Polyisobutene, Sorbitol, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Tocopherol, Disodium EDTA, Triethanolamine, Propylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, O-Cymen-5-Ol, Parfum (Fragrance).

BIODERMA anti age

Skład: Water, Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cyclomethicone, Alcohol Denat., PTFE, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Dipalmitoyl, Hydroxyproline, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Yeast Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Decyl Glucoside, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Fragrance (Parfum).
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 13:29   #472
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
a dziękuję trzeba sie zalogować- zobaczymy czy ogarnę to wszystko
LRP deklaruje ochronę PPD 42 ale tylko w jednym kremie-wersja do cery normalnej i suchej, inne wersje, np lekkie fluidy albo barwiące juz mają niższe PPD
masz ten kremik do cery suchej?
Wyższej niż 42 chyba nie ma ale jak ktos coś o tym wie, niech da znać

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------



mam próbki tego do testów, ma 5 filtrów chemicznych(w tym 3 bardzo dobre) chroniących też przed UVA, więc ochrona mam nadzieje jest spora
Tak, mam ten do suchej, sama mam tłustą, ale wysuszoną retinoidami. A może jest jakiś o takim samym ppd, to mogłabym wybrać mniej bielący . Pisząc 5 filtrów chemicznych masz na myśli ten lrp czy svr?
Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 13:38   #473
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Beata2906 Pokaż wiadomość
Iamsolucky,
przesłali mi skład kremu, o ktory pytałaś... Wklejam zatem

Krem do twarzy ochrona + pielęgnacja Wysoka ochrona SPF 30 z serii słonecznej Anti Aging marki Lirene:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Octocrylene, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Dicaprylyl Ether, Dimethicone, Propylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide, PVP/Hexadecene Copolymer, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Butyl Methoxydibenzoylmethane, Polyacrylamide, Alumina, C13-14 Isoparaffin, Glyceryl Polyacrylate, Allantoin, Triethanolamine, Tocopheryl Acetate, Laureth-7, Disodium EDTA, BHA, Simethicone, Sorbitol, Lecithin, Sodium Chondroitin Sulfate, Collagen, Folic Acid, Xanthan gum, Glyceryl Caprylate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Parfum.
powiem że średnio na jeża jak na krem pielegnacyjny z dodatkiem ochrony nie jest źle. Jak na krem stricte ochronny są lepsze- ten ma parsol więc z makijażem lepiej uważać- sytuację ratuje filtr chemiczny przenikający-chroni przed krótkim uva oraz dwutlenek tytanu. Jesli chodzi o inne walory kremu najlepiej wrzucić skład na wątek zbiorczy, tam się dziewczyny bardziej znają jeśli chodzi o zapychanie itp

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Gwen_ Pokaż wiadomość
Tak, mam ten do suchej, sama mam tłustą, ale wysuszoną retinoidami. A może jest jakiś o takim samym ppd, to mogłabym wybrać mniej bielący . Pisząc 5 filtrów chemicznych masz na myśli ten lrp czy svr?
ten z SVR Lysalpha
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 14:51   #474
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Iamsoluckytak czułam, że jak poczytasz, to okaże się takim se kremem
Mnie nie zapycha akurat...
I wracam do ducraya tak czy siak, zwłaszcza że on ma spf 50
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 09:23   #475
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
dziś się zalogowałam na tej stronce. Sprawa jest o tyle trudna że tego super idealnie nie da się wyliczyć trzeba podać procentowe składy filtrów i stabilizatorów(to wie tylko producent). Oczywiście można podać je w przybliżeniu-ale- trzeba wiedzieć jakie jest dopuszczalne stężenie reszty substancji w składzie- i na tej podstawie mniej więcej wszystko wyliczyć. A to już jest na dłuższe posiedzenie także wyliczyć pi razy oko można ale na chwilę obecną zbyt mało sie orientuję w reszcie substancji(bo maksymalne dopuszczalne stężenia filtrów znam) jak będę mieć więcej czasu to się w to wgłębię bo sama chcę się doszkolić

jeśli chodzi o biodermę spf30 i svr lysalphe spf50 to "na oko" lysalpha zapewni większą ochronę
SVR

Skład: Aqua (Purified Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Dicaprylyl Carbonate, Butylene Glycol, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Tridecyl Salicylate, Behenyl Alcohol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Zinc PCA, Tephrosia Purpurea (Wild Indigo) Seed Extract, Tiliroside, Polyacrylate-13, Xanthan Gum, Squalane, Polyisobutene, Sorbitol, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Tocopherol, Disodium EDTA, Triethanolamine, Propylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, O-Cymen-5-Ol, Parfum (Fragrance).

BIODERMA anti age

Skład: Water, Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cyclomethicone, Alcohol Denat., PTFE, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Dipalmitoyl, Hydroxyproline, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Yeast Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Decyl Glucoside, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Fragrance (Parfum).
iamsolucky, znalazłam informację, że svr 50+ ma filtr UVA 20, a krem soraya 30+ ma filtr UVA 18, jak dla laika (którym jestem) nie wydaje się to być dużą różnicą. A Ty co byś powiedziała/napisała na ten temat?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 16:03   #476
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
iamsolucky, znalazłam informację, że svr 50+ ma filtr UVA 20, a krem soraya 30+ ma filtr UVA 18, jak dla laika (którym jestem) nie wydaje się to być dużą różnicą. A Ty co byś powiedziała/napisała na ten temat?
hmmm, naprawdę SVR deklaruje tylko UVA20 patrząc na składy wydaje się że ma odrobinę więcej, aczkolwiek soraya jest dobra. Niestety co do wyliczania UVA jestem również nadal laikiem
Co do ochrony Biodermy(anti aging) -że niby ma UVA 30 nie wierzę Po pierwsze faktyczna ochrona wszystkich filtrów zawsze będzie niższa niż zapewniają producenci-bo- sterylne badania laboratoryjne a praktyka i prawdziwe życie to niebo i ziemia kto nakłada na buzię co najmniej 1,5ml filtra(w zależności od faktora nakłada się więcej) i go reaplikuje co dwie godziny? po drugie Bioderma(anti aging) ma tylko 3 filtry w tym parsol. Naukowcom w badaniach może i wyszło te UVA30 ale brali pod uwagę mieszankę wszystkich filtrów(bez destabilizacji). Nakładając makijaż parsol się zdestabilizuje więc ochrona przed UVA już spadnie, nadal będzie ale nie taka jak to w laboratorium wyliczyli
Trzeba pamietać że np. octocrylene stabilizuje parsol w obrębie danego produktu- nakładając podkład lub puder destabilizujemy go z zewnątrz. Najlepiej jak krem nie ma parsola- wtedy nawet przy makijażu ochrona przed UVA tak nie spada. Bo tak, w testach parsol połączony z innymi filtrami ładnie tą ochronę podwyższa-ale trzeba się nie malować żeby jako tako to zachować

testuje dziś Lysalphę- niestety nie dla mnie masakra nałożyć na to bb krem
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 16:51   #477
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, mogę Was prosić o opinię na temat kremu z filtrem o takim składzie:


Aqua/ Water. Dicaprylyl Carbonate (.good emollient and does not leave an oily film on the skin) Octocrylene (organic compound can penetrate into the skin where it acts as a photosensitizer). Methylene Bis-Benzotriazoyl Tetramethylbutylphenol (TINOSORB M). Butyl Methoxydibenzoneylmethane (AVOBENZONE), Dipropylene Glycol. Bis-Ethylhexyloxphenol Methoxyphenyl Triazine (TINOSORB S). Glyceryl Stearate (Emulsifier, humectant (moisture retainer), and moisturizer), Hydroxypropyl Dimethicone ,Behenate, PEG100 Stearate, Tocopheryl Acetate, Palmaria Palmata Extract, Artemia Extract (It activates cell functions, as well as protects the DNA from UV-B), Carnosine (is an active anti-aging substance), Algae Extract, Disodium Adenosine Triphosphate (,acidity regulator ) Hexapeptide-2, Decyl Glyucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Xantam Gum, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Citric Acid, Phenoxyethanol, Chlophenesin, Disodium Edta, Sodium Hydroxide.
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 17:01   #478
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
hmmm, naprawdę SVR deklaruje tylko UVA20 patrząc na składy wydaje się że ma odrobinę więcej, aczkolwiek soraya jest dobra. Niestety co do wyliczania UVA jestem również nadal laikiem
No nic, chyba w końcu kupię tę sorayę 30+ miejąc nadzieję, że jednak mimo wszystko się nie opalę, a to, co mnie opali
to od razu zedrze ze skóry OCM i serum z witaminą C.
Dziękuję za wszystkie rady
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 14:38   #479
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny ratujcie mnie.Macie jakieś sposoby na to by filtry na ciele nie kleiły się tak ? To straszne jest,wysmaruje ręke,a potem nie mogę jej tknąć,bo się lepię.
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:18   #480
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, czy jest lista filtrów bez parsolu? Szukam i nie mogę znaleźć. Chciałabym wrócić do filtrowania, ale skoro mam już je nakładać (a dla mnie to nigdy nie było super przyjemne, stąd miałam długą przerwę) to nie po to, by mi makijaż destabilizował ochronę. Podobno Soraya 45spf nie ma, ale już ją testowałam i robi mi z w końcu gładkiej buzi pole minowe, więc poszukuję czegoś innego.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.