Nadmierne wydzilanie sebum, pękające naczynka. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-19, 17:09   #1
sharp9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1

Nadmierne wydzilanie sebum, pękające naczynka.


Witam,

Mam 25 lat, skóre mieszaną ze skłonnością do przetłuszczania się w strefie T. Miewałem już problemy z nadmiernym wydzielaniem sebum, głównie okolice nosa, łuszczącą sie skórą w brwiach oraz zaskórnikami. Przez 4 lata miałem spokój aż do listopada zeszłego roku kiedy to moje życie zaczeło się zmieniać, stres, nieregularne jedzenie, szybkie tępo życia.

Skóra zaczeła się przetłuszczać, na twarzy zwłaszcza w okolicach nosa z dnia na dzień pojawiały się bardzo długie pękające naczynka. Twarz cały czas mi się świeci a pory wyglądają na zatkane może być to związane z złą pielegnacją ponieważ po kompieli wycieram twarz ręcznikiem tak aby pozbyć się martwego naskórka, którego jest bardzo dużo:/ następnie staram się twarz nawilżać przy użyciu lekkiego kremu brzozowego.

Proszę o pomoc jak najlepiej zacząć pozbywać się martwego naskórka, który po kąpieli objawia się białą mazią na większości twarzy (głównie okolice nosa, sam nos oraz broda) krem, tonik bez ingerencji wody? Chciałbym trochę uspokoić swoją skórę przywrócić ją do w miarę normalnego stanu... Czy nawilżenie w moim przypadku powinno być mocniejsze? Czekam na opinie oraz rady ponieważ naprawdę jestem już trochę podłamany...

Zdjęcie nie ukazuje błyszczenia sktóry tak jak jest w słońcu, ani bardzo mocno popękanych naczynek widocznych gołym okiem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg xa1.jpg (118,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg xa2.jpg (102,5 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez sharp9
Czas edycji: 2016-04-19 o 17:10
sharp9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 17:09:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.