Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Część VII - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-16, 08:25   #601
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez kasia7777 Pokaż wiadomość
zastanawiam się,czy w trakcie używania cosm2 mogę używac różnych kremów na dzień,noc bez obaw, jak kiedyś!.Cos2 używam(staram się co dziennie albo co drugi dzień,na krótko ok.żeby się cera przystosowała)tęsknię już za np.zwykłym kremem na noc!
---------- Doisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

..
Możesz.
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 11:11   #602
lari2005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 96
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

teraz to mam mętlik w głowie smarować się tym kremem czy nie dziewczyny ja mam sam dermamelan2 bez maski......narazie stosuję nanoplatynę i wysokie filtry ten eucerin jest super.....naprawdę polecam
lari2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 11:20   #603
ANTENKA500
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

hej laseczki plameczki
oj ja to wiem,ze bede musiala latem klasc tone pudru(( niestety,a nie zdazylam wczoraj do dermatologa,czasu zabraklo.Mam nadzieje,ze w czwartek jakos mi sie uda wyrwac z chaty.
Czytam,ze niekotre z Was sam krem cos 2 stosowaly na plamy i ze zadzialal...ciekawa jestem jak potem? nie chcialabym takiego kremu uzywac wiele lat...no ale teraz to chyba nie mam co gdybyac,zobacze co z ta pigmą po lecie bedzie,bo na 100% zrobie albo pigme,albo neo jak tu piszecie o tych specyfikach tez i zagadam dermatologa o te kremy wlasnie,raz jak dzownilam to mi babeczka z rejestracji mowila,zeby zaczac do pigmy....aaaa wiecie co zapytalam tez moją mame jak po ciazy jej buzia wygladala,ona miala plamy nad ustami,na czole chyba malo i ze wygladala jakby brudna byla,ciagle ktos jej cos tam mowil,ze brudna jest hehe,a zlazlo,ale chyba po roku dopiero,a u mnie rok minal od porodu i dupa blada...plamy wlasciwie wylazly jak byl koniec ciazy i porod i widze,ze pod okiem ona sie nawet troszke rozlała bardziej do kacika gornego kuzwa

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

doczytalam,ze filtr jak posmaruje to odczekac z 20 min i potem puder,a ja gamon nie robilam tak..wiec od 3 dni juz tak robie

Lari ja nie pomoge,zielona w tym jestem
ANTENKA500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 11:40   #604
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez lari2005 Pokaż wiadomość
dziękuję QUBIS za radę .......ja pamiętnik czytam już dość długo a dermamelan 2 kupiłam bez maski....masz rację poczekam do jesieni z tym kremem
Witaj lari2005,

Nie ma za co. Nie wiedzialam ze nie bedziesz uzywac dermamelan1(maski). Nie wiem jak wyglada kuracja samym derm2 - ja mialam duze plamy i ciemne, i ta na czole byla dosc stara, wiec sam derm2 nie poradzilby sobie. W pamietniku dziewczyny pisaly o samym uzywaniu cosm/derm2.
Nie wiem co Ci poradzic, ja bym poczekala, ale decyzje musisz podjac sama niestety

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Spaczyna Pokaż wiadomość
hej,
a ja bym zrobiła teraz - używała kremu derm2 lub cos 2 (robiłam maskę dermamelan 1 1.06.2010) z tego tytułu, żeby w lecie miec spokój, i żebym nie musiała wiecznie siedziec przed lustrem i tuszowac plam, które doprowadzały mnie do szału. Plamy z dnia na dzień blednieją, codziennie rano się złuszczam porządnie, potem tylko nivea i mogę iśc do pracy, już jest lepiej z moimi plamami, a wiem że będzie tylko lepiej! Z tym, że mnie nie szczypie, nie piecze, czerwona bardzo byłam, teraz jeszcze trochę buraka zostało, a na duszy mi coraz lżej, nie ma jak używac samego tuszu do rzęs do makijażu
Witaj Spaczyna,

Widzisz, ty juz zaczelas uzywac dermamelan i robilas maske, wiec kontynuujesz, a lari nie ma maski...I ty dobrze z tego co piszesz przechodzisz przez derm, a nie wiadomo jak bedzie przechodzic lari...
Sa dziewczyny ktore przechodza dramat z tymi cosm i derm...

W lecie gorzej zniesc podrazniona twarz i latwiej o nowe plamy, dlatego poczekalabym do jesieni.

Zalezy tez czy lari pracuje, czy jedzie gdzies na wakacje...

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Cytat:
Napisane przez lari2005 Pokaż wiadomość
teraz to mam mętlik w głowie smarować się tym kremem czy nie dziewczyny ja mam sam dermamelan2 bez maski......narazie stosuję nanoplatynę i wysokie filtry ten eucerin jest super.....naprawdę polecam

lari2005, wlasnie mialam wczoraj pytac o ten filtr eucerin ktory wypatrzylam w aptece, bo szukam czegos "nowego"...
Co masz na mysli piszac ze jest super?
Lekki/wchlania sie/ mozna go duzo nalozyc / nie bieli?


No faktycznie masz dylemat z tym derm....Pomysl co bedziesz robic w okres wakacyjny (praca, urlop...)
Powodzenia!
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 12:43   #605
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Witam laseczki mile te co znam i te co nie znam ...widze nowe kolazanki dolaczyly

polecam Wam krem Melascreen firmy Durcay spf50 + , rewelacja !

nie bieli , nie jest tlusty , ladnie i szybko sie wchlania a do tego kosztuje ok 40 zl i mozna na niego klasc kolorowke wyczytalam na forum filtrowym
kremik tez ma niby rozjasniac plamy juz istniejace oraz przeciwdzialac powstawaniu nowych
Roc-a odstawilam i juz sie nie mecze co rano z filtrem

Lari - po samym kremie tez moze bardzo schodzic skora i byc podrazniona , takze sama sparawdz jak na Ciebie ten krem zadziala ....uzyjesz raz i bedziesz wiedziala ...w razie czego schowasz do lodowki i poczekasz do jesien z dalszym uzywaniem go ....
np u mnie po posmarowaniu przez 1 dzien ,dwa tylko burak i sciagnieta twarz , potem zaczyna sie skora luszczyc tak przez kolejne 2-3 dni ....sprobuj na godz -dwie na poczatek zostawic krem na twarzy albo nawet krocej i zobaczysz jaka bedzie reakcja ...powodzenia w odplamianiu ....

ja osobiscie dopiero na jesien sie do zabiegu ponownego przymierzam - 4 z kolei juz z reszta , robie cosmelan raz na rok ...
i tak za malo , plamy po kilku mies wracaja, pomimo stosowania cos2 i filtrow ...do tej pory 3 krotnie robilam na wiosne , teraz na jesien chce zrobic , moze dluzej twarz bez plam sie uchowa , mam nadzieje

Edytowane przez LAPIEL
Czas edycji: 2010-06-16 o 12:55
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 12:51   #606
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Szkoda że nie ma tonującego Durcay-a
Ale jest jeszcze mleczko
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 12:59   #607
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

SzatAnka71

Szkoda że nie ma tonującego Durcay-a
Ale jest jeszcze mleczko
.................

SzatAnus hello , no moze bedzie kiedys , bylo by superowo


mozna na ten kremik spokojnie jakios tonujacy krem nakladac , probowalam dwa rozne i jest ok , tylko wtedy niestety korektor tez potrzebny bo te kremy tonujace jak wiemy naszych plam nie kryja nic a nic ....ja i tak na krem tonujacy jedna warstwe podkladu daje ....

a propo tonujacych - ktoras uzywa jakiegos cuda ????
ja uzywam Caudalie ten ciemniejszy , jest ok ale troche za ciemny jednak ....
oraz Estee Lauder posredni kolor Medium ale musze sie w ciemniejszy kolor zaopatrzyc bo plamy jeszcze bardziej widac jak krem jasniejszy niz plamy ...jeju my to mamy z tymi plamiskami
czlowiek by chcial chociaz na akacjach bez podkladow chodzic dlatego ja tak szukam jakiegos dobrego kremu tonujacego , zawsze lzejszy make up potem ....

Edytowane przez LAPIEL
Czas edycji: 2010-06-16 o 13:03
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-16, 13:36   #608
EWA D.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 46
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Witam wszystkich. Czy któraś może mi coś podpowiedzieć. Nie przeglądałam wszystkich części wątków (jest tego trochę). Mam plamy na twarzy gdzieś od 3 lat. Pojawiły się nie wiem od czego. Nigdy nie brałam żadnych hormonów i z kosmetykami uważam, a mimo to pojawiły się przebarwienia na czole i nad górną wargą. Z daleka wygląda jak bym miała wąsy. Korzystałam z zabiegów laserowych ale oprócz wypalenia meszku jaki był nic się ze skórą nie zmieniło. Ostatnio wybrałam się w końcu do dermatologa i zaproponował mi zabieg cosmelan za 1 400 zł. Gdzieś po drodze w wątku czytałam, że jest to zestaw kremów. Czy któraś robiła te zabiegi sama w domu, czy lepiej jak to zrobi lekarz? Nie ukrywam, że 1 400 zł to obecnie dla mnie dość dużo. I ile te kremy obecnie kosztują? A jeszcze stosowałam mikrodermabrazję i nic. Dalej brzydkie plamy.
EWA D. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 13:38   #609
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez ANTENKA500 Pokaż wiadomość
,raz jak dzownilam to mi babeczka z rejestracji mowila,zeby zaczac do pigmy....
Ciekawe, że kobieta poleciła ci pigmanorm, środek, ktorego nie kupisz w Polsce...I który jest na receptę...

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez lari2005 Pokaż wiadomość
teraz to mam mętlik w głowie smarować się tym kremem czy nie dziewczyny ja mam sam dermamelan2 bez maski......narazie stosuję nanoplatynę i wysokie filtry ten eucerin jest super.....naprawdę polecam
Spróbuj przez jeden, dwa dni i oceń - daj na plamy jak długo wytrzymasz i ew. na całą twarz...Zawsze mozesz wrócić jesienią...
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 14:11   #610
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
Witam laseczki mile te co znam i te co nie znam ...widze nowe kolazanki dolaczyly


ja osobiscie dopiero na jesien sie do zabiegu ponownego przymierzam - 4 z kolei juz z reszta , robie cosmelan raz na rok ...
i tak za malo , plamy po kilku mies wracaja, pomimo stosowania cos2 i filtrow ...do tej pory 3 krotnie robilam na wiosne , teraz na jesien chce zrobic , moze dluzej twarz bez plam sie uchowa , mam nadzieje
Witaj Lapiel

Piszac ze robisz cosmelan raz na rok, mowisz o masce czy o cosm2?
Nie przerazaj mnie ze robisz maske raz na rok

Ale cokolwiek robisz (cos1 czy 2) to ile czasu potem sie smarujesz cosm2? Przerywasz na tydzien/m-c/pol roku?

Na nowo wychodza ci plamy czy cienie?

Po urlopie w sloncu czy po "normalnym" zyciu (praca, zakupy, spacery...)

Chce dac skorze odpoczac od cos2, ale panicznie sie boje przed latem

Poradz cosik prosze
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 15:01   #611
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez ANTENKA500 Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

doczytalam,ze filtr jak posmaruje to odczekac z 20 min i potem puder,a ja gamon nie robilam tak..wiec od 3 dni juz tak robie
No musisz odczekać, bo przecież nie da się dać tej przepisowej ilości, a potem kolorówki...Musi trochę się wchłonąć...

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość

ja osobiscie dopiero na jesien sie do zabiegu ponownego przymierzam - 4 z kolei juz z reszta , robie cosmelan raz na rok ...
i tak za malo , plamy po kilku mies wracaja, pomimo stosowania cos2 i filtrow ...do tej pory 3 krotnie robilam na wiosne , teraz na jesien chce zrobic , moze dluzej twarz bez plam sie uchowa , mam nadzieje
Podziwiam Cię, naprawdę...Nie miałabym siły tyle razy się cosmelanić I moje naczynka mogłyby tego nie znieść...
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-16, 16:02   #612
EWA D.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 46
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Dziewczyny czy to znaczy, że jeden zabieg cosmelan nie wystarczy żeby pozbyć się plam!? Powiedzcie jak to jest?
EWA D. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 16:14   #613
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez EWA D. Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy to znaczy, że jeden zabieg cosmelan nie wystarczy żeby pozbyć się plam!? Powiedzcie jak to jest?
Może wystarczy, może nie. Na jednych dziala lepiej, na innych gorzej. Zalezy od predyspozycji "plamowych", ich głębokości, rodzaju skóry, licho wie. Moje są dość głębokie, jestem ogólnie jasna i dość piegowata, ale piegi na razie jaśniutkie, pod podkładem PRAWIE niewidoczne. Podobnie plamy. Rozjaśniałam je rok temu cosmelanem2- tylko kremem, bez maski. Wcześniej laser. I cos2 rozjaśnił mi plamy, ale nie zlikwidował.
Na razie jednak nie ciemnieją, ale używałam filtra 50+ nawet zimą (no, dobra, zima niecodziennie) .
Przejrzyj posty, niektóre dziewczyny chwalą sobie cos2, inne są niezadowolone. Brak na razie głosów, ja je jakoś przeoczyłam w każdym razie tych, które użyły cosmelanu po raz pierwszy parę lat temu, czyli w pierwszej części tego pamiętnika - co się dzieje z ich twarzami
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 17:33   #614
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Qubis

Witaj Lapiel

Piszac ze robisz cosmelan raz na rok, mowisz o masce czy o cosm2?
Nie przerazaj mnie ze robisz maske raz na rok
......................... ...............
si , co rok ,pelny zabieg i tez mnie to nie zachwyca

Ale cokolwiek robisz (cos1 czy 2) to ile czasu potem sie smarujesz cosm2? Przerywasz na tydzien/m-c/pol roku?
......................... ..........
smaruje min. 3 mies ,do pol roku staram sie zawsze

Na nowo wychodza ci plamy czy cienie?
...................

i jedno i drugie , zalezy ...na poczatku cienie , po jakis 4 mies sa juz plamki w tych samych miejscach co zawsze, juz w trakcie smarowania cos2 sie pokazuja + potem nowe czasami

Po urlopie w sloncu czy po "normalnym" zyciu (praca, zakupy, spacery...)
..............

normalnie ...ja wiekszosc czasu w biurze lub domu spedzam , nie opalam sie wcale ....nawet na wakacjach mam na glowie kapelusz lub czapeczke , oczywiscie filtr 50 + codziennie od wczesnej wiosny do poznej jesieni , zima tez na ogol uzywam 50 , choc czasami jak pochmurno bardzo to 30, na nartach oraz w tropikach musowo 50+ wiadomo ,
latam 2-3 razy w roku na wakacje ale skoro tak panicznie chronie twarz to nie sadze zeby taka czestotliwosc miala az taki wplyw na wychodzenie plam , nigdy nie leze plackiem na plazy , jak juz to pod parasolem , w cieniu zawsze ....

co innego ,ze kiedys , w mlodosci pieklam sie godzinami na dzialce ...do tego jak wiemy filtrow kiedys sie raczej nie uzywalo bo zwyczajnie ich nie bylo jak mialam te "nascie" lat ...moze teraz po latach to opalanie wychodzi ...
biore tez tabl. anty....co pewnie nie jest bez znaczenia ....

Chce dac skorze odpoczac od cos2, ale panicznie sie boje przed latem

Poradz cosik prosze

daj se luza ...moze raz w tyg smaruj chociaz tak przypominajaco na noc ....
ja juz slabne od tego .... narazie odstawilam cos 2 , wroce do niego pewnie jesienia....

lece na poczatku lipca na 2 tyg wakacji w cieple kraje i juz jestem przerazona ! ...zawsze po tygodniowych wakacjach juz plamy byly ciemniejsze ...z jednej strony sie ciesze ,ze po 10 latach w koncu udalo mi sie meza wyciagnac na 2 tyg urlopu z rzedu a z drugiej strach przed plamami ...masakra jakas ...

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

EWA D.
Dziewczyny czy to znaczy, że jeden zabieg cosmelan nie wystarczy żeby pozbyć się plam!? Powiedzcie jak to jest?
.............

raczej nie licz na to ,ze zrobisz zabieg raz i po sprawie na zawsze ....

z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec ,ze cosmelan dziala, plamy schodza u mnie calkowicie za kazdym razem ale na krotko sie mozna taka idealna twarza cieszyc, po 3-4 mies juz widze cienie lub jasne plamy w tych samych miejscach ...
mowie tu o wlasnych doswiadczeniach z cosmelanem , u Ciebie tak byc nie musi jednak wez to pod uwage ...
pozatym uzaleznia , wiesz jak fajnie wyglada twarz jasniutka bez plam i jak znow
zaczna sie pojawiac cienie i plamy , robisz ponownie ...tak to u mnie dziala niestety...

Edytowane przez LAPIEL
Czas edycji: 2010-06-16 o 17:50
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 18:22   #615
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Ewa D. poczytaj wątek a naprawdę dużo się dowiesz

Lapiś ja lubię się z Biodermą,tą ciemniejszą ale muszę ją mieszać z normalną

Teraz kusi mnie nowa Bioderma Kidale nie ma próbekza duża pojemność zeby próbować
Ale jak tak chwalisz Durcay-a to ja wrócę z wakacji to pewnie się skuszę na niego
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 18:41   #616
kasia7777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 9
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

dziewczyny,a za jaki czas można używac samoopalacza-używacie?,na twarz oczywiście!.Moja lekarka mówiła,że gdzieś po miesiącu(ale teraz gdy stosuję rzadziej cosm.2,to chyba lepiej zrezygnowac na jakiś czas z samoopalacza.No i czy wogóle jest sens,kiedy skóra się łuszczy
kasia7777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 19:58   #617
lari2005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 96
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

dziewczyny mi się eucerin podoba jest lekki nie bieli i super się wchłania używałam go tydzień czasu w chorwacji i plamy nie ściemniały......jestem po urlopie i dzisiaj dostałam nową pracę także ten dermamelan odłożę do września albo pażdziernika pozdrowienia dl wszystkich i wasze zdrówko bo opijam nową pracę......powrót po dwóch latach
lari2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 20:40   #618
Catherine1980
Rozeznanie
 
Avatar Catherine1980
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 740
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Kasia przy używaniu cos nie można samoopalacza.
Nie pamiętam dlaczego ale dziewczyny pisały we wczesniejszych wątkach
Catherine1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 23:09   #619
kasia7777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 9
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Catherine 1980 dzięki,tak też myślałam,że to może byc ryzyko!!!
ale może kiedyś!,byłam wielką zwolenniczką tego kosmetyku.
kasia7777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-17, 09:08   #620
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
Qubis

Nie przerazaj mnie ze robisz maske raz na rok
......................... ...............
si , co rok ,pelny zabieg i tez mnie to nie zachwyca

smaruje min. 3 mies ,do pol roku staram sie zawsze

Na nowo wychodza ci plamy czy cienie?


i jedno i drugie , zalezy ...na poczatku cienie , po jakis 4 mies sa juz plamki w tych samych miejscach co zawsze, juz w trakcie smarowania cos2 sie pokazuja + potem nowe czasami

normalnie ...ja wiekszosc czasu w biurze lub domu spedzam , nie opalam sie wcale ....nawet na wakacjach mam na glowie kapelusz lub czapeczke , oczywiscie filtr 50 + codziennie od wczesnej wiosny do poznej jesieni , zima tez na ogol uzywam 50 , choc czasami jak pochmurno bardzo to 30, na nartach oraz w tropikach musowo 50+ wiadomo ,
latam 2-3 razy w roku na wakacje ale skoro tak panicznie chronie twarz to nie sadze zeby taka czestotliwosc miala az taki wplyw na wychodzenie plam , nigdy nie leze plackiem na plazy , jak juz to pod parasolem , w cieniu zawsze ....

co innego ,ze kiedys , w mlodosci pieklam sie godzinami na dzialce ...

daj se luza ...moze raz w tyg smaruj chociaz tak przypominajaco na noc ....
ja juz slabne od tego .... narazie odstawilam cos 2 , wroce do niego pewnie jesienia....

lece na poczatku lipca na 2 tyg wakacji w cieple kraje i juz jestem przerazona ! ...zawsze po tygodniowych wakacjach juz plamy byly ciemniejsze ...z jednej strony sie ciesze ,ze po 10 latach w koncu udalo mi sie meza wyciagnac na 2 tyg urlopu z rzedu a z drugiej strach przed plamami ...masakra jakas ...
Dzien Doberek

Dzieki bardzo Lapiel za odpowiedz. Nie ciesza mnie cudze powracajace plamy, ale jakos tak razniej sie robi wiedzac ze nie jest sie sama walczaca z plamami i uzalezniona od Cosmelanu

Nie sadze zeby to "smazenie sie" sie na dzialce mialo az taki wplyw na plamy. Moze przyspieszylo ich pojawienie sie po prostu...A tendencje sie ma i tyle. No i hormony: estrogen przyczynia sie do plam...ja osobiscie zrezygnowalam z pigulek.

U mnie to paskudztwo dziedziczne: moja mama tez miala, pamietam jak przerazona patrzylam jako nastolatka na jej twarz. Ale nie myslalam wtedy ze to od slonca; kto tam sie zajmowal "takimi" sprawami

Teraz mama ma juz spokoj: jest po klimakterium, zadnych hormonow nie bierze, twarz wystawia do slonca i mowi ze teraz ma wszystko w , i plam nie ma...

Ale jesli tyle mam jeszcze czekac...

Moje zaczely mi wychodzic jak zamieszkalam na cieplym wybrzezu na kilka m-cy Wtedy marzylam o lepszych finansowych czasach coby ponurkowac, na nartach wodnych poszalec...
He he, lepsze czasy nadeszly a kasa idzie na kremy, filterki, wybielacze,czapy, daszki, kapelusze a marzenia zostaly marzeniami (teraz ze strachu o nowe plamy). Masz racje: MASAKRA!

Niby kosmetyczka mi radzila uzywac czesciej i wiecej cosmelanu nad morzem, po naslonecznieniu itp, ale jak uzywalam nad Baltykiem to buzie mialam jak burak, jakbym miala poparzenie sloneczne...Moze dlatego ze bylam m-c po masce?

Moze nie odstwiaj cos2 do jesieni, tylko wez go na wakacje skoro zatrzymuje plamienie? Moze mniej cie wysypie? Probowalas tak?

Powiedz, jak jestes w tropikach / cieplych krajach: kapiesz sie?plywasz?
Bo ja probowalam, ale uciekam tak szybko z morza ze piaskiem obsypuje sobie glowe

W razie co: udanych wakacji Ci zycze! I pieknego lica Daj znac jak wrocisz jak je zniosla twoja buzia

Nic to, u mnie pochmurnie wiec fajnie dzis.
Pozdrawiam wszystkie Cosmelanki
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 10:02   #621
OoOoXoOoO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 58
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII



Witam wszystkich !

to moj pierwszy post na tym forum,ale pamietnik sledze juz od dawna
od dluzszego czasu zastanawia sie nad zabiegiem cosmelan dlatego mam do Was jedno pytanie :
czy cosmelan moze usunac plamki, ktore sa pozostaloscia po urazach ?
tzn. uszkodzona skora + slonko = przebarwienia
plamki mam od dwoch lat
do tej pory uzywalam BIODERME OBJECTIVE WHITE, plamki zniknely na jakis czas ale teraz jak slonko wyszlo to znowu powrocily ;(

Pomyslalam wiec tak ... jak takie slabe rzeczy dzialaja to i moze cosmelan zadziala
ale czytajac Wasze posty w wiekszosci piszecie ,ze cosmelan jest na tzw. melazme stad moje pytanie

co myslicie LASER czy COSMELAN ?


pozdrawiam Was wszystkie serdecznie Panterki
( w koncu najmodniejszy wzor sezonu
i zycze milego dnia !
OoOoXoOoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 10:49   #622
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez OoOoXoOoO Pokaż wiadomość

Witam wszystkich !

to moj pierwszy post na tym forum,ale pamietnik sledze juz od dawna
od dluzszego czasu zastanawia sie nad zabiegiem cosmelan dlatego mam do Was jedno pytanie :
czy cosmelan moze usunac plamki, ktore sa pozostaloscia po urazach ?
tzn. uszkodzona skora + slonko = przebarwienia
plamki mam od dwoch lat
do tej pory uzywalam BIODERME OBJECTIVE WHITE, plamki zniknely na jakis czas ale teraz jak slonko wyszlo to znowu powrocily ;(

Pomyslalam wiec tak ... jak takie slabe rzeczy dzialaja to i moze cosmelan zadziala
ale czytajac Wasze posty w wiekszosci piszecie ,ze cosmelan jest na tzw. melazme stad moje pytanie

co myslicie LASER czy COSMELAN ?


pozdrawiam Was wszystkie serdecznie Panterki
( w koncu najmodniejszy wzor sezonu
i zycze milego dnia !
Witaj OoOoXoOoO,

Skoro juz po BIODERME OBJECTIVE WHITE zniknely ci plamki, to i cosmelan je zlikwiduje.
Pamietaj o filtrach (niby banal, znany wszystkim, ale jednak...)

Co do lasera, to nic ci nie poradze bo nie robilam, wybralam cosmelan.
Poczytaj pamietnik - z tego co pamietam niewiele kobitek bylo zadowolonych z tego zabiegu (laseru).
Powodzenia!
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 10:59   #623
OoOoXoOoO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 58
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Qubis dziekuje za odpowiedz

jeszcze jedno pytanie :
jak dlugo trwa caly cosmelan ?
rok ?
tzn od nalozenia maski przez te wzystkie etapy smarowania cosmelan2
az do momentu kiedy bede mogla uzywac juz swoich normalnych kosmetykow i calkowicie odstawic cosmelan

pozdrawiam serdecznie

p.s. najlepszy filtr 50+ to ???
zeby nie byl tlusty
dziekuje za pomoc

Edytowane przez OoOoXoOoO
Czas edycji: 2010-06-17 o 11:01
OoOoXoOoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 15:01   #624
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez OoOoXoOoO Pokaż wiadomość
jeszcze jedno pytanie :
jak dlugo trwa caly cosmelan ?
rok ?
tzn od nalozenia maski przez te wzystkie etapy smarowania cosmelan2
az do momentu kiedy bede mogla uzywac juz swoich normalnych kosmetykow i calkowicie odstawic cosmelan

p.s. najlepszy filtr 50+ to ???
zeby nie byl tlusty
dziekuje za pomoc
Maskę nakładasz raz na parę godzin i juz. Cos2 zaleca się stosowac przez 9 m-cy, to są przynajmniej 2 słoiki. Trzy nawet. W czasie używania cos2 możesz stosować normalne kosmetyki, zwłaszcza jesli zmywasz krem, choć wiem, że niektóre dziewczyny trzymają go przez noc albo wychodza z nim na dwór. Ja osobiście zmywałam i uzywałam innych kremów. Musisz tylko pamietać, że skóra jest podrażniona, wiec uzywane wcześniej kremy być może należy odstawić i kupić jakieś bardzo łagodne. I na pewno nawilżające.
Filtra nikt Ci nie poleci, musisz testować, każdemu odpowiada coś innego, jednego bieli i tłuści Iwostin, innego nie...Dziewczyny polecały eucerin i ducray. Mi odpowiada pollena Ewa na przemian z Sorają 45+...Chociaż soraya tłuści niemiłosiernie...
Musisz testować i domagać się w aptekach próbek. Na wizażu jest wątek z tegorocznymi nowościami filtrowymi jakby co...
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 15:29   #625
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Qubis


Dzieki bardzo Lapiel za odpowiedz. Nie ciesza mnie cudze powracajace plamy, ale jakos tak razniej sie robi wiedzac ze nie jest sie sama walczaca z plamami i uzalezniona od Cosmelanu
......................... ..........
nie ma sprawy , trzeba sobie pomagac i sie wspierac

Nie sadze zeby to "smazenie sie" sie na dzialce mialo az taki wplyw na plamy. Moze przyspieszylo ich pojawienie sie po prostu...A tendencje sie ma i tyle. No i hormony: estrogen przyczynia sie do plam...ja osobiscie zrezygnowalam z pigulek.
......................... ..

tez probowalam innych metod antykoncepcji z powodu plam jednak wrocilam do tabletek , poprostu inne metody okazaly sie nie dla mnie


Moze nie odstwiaj cos2 do jesieni, tylko wez go na wakacje skoro zatrzymuje plamienie? Moze mniej cie wysypie? Probowalas tak?
...................

wiesz co , mnie tak cos2 buraczy ,ze nie moge go uzywac na wakacjach , wygladam po nim jak poparzona ...nie chce sobie psuc wakacji bolaca twarza
......................... ..............

Powiedz, jak jestes w tropikach / cieplych krajach: kapiesz sie?plywasz?
Bo ja probowalam, ale uciekam tak szybko z morza ze piaskiem obsypuje sobie glowe
.....................

nie , nie kapie sie raczej i nie plywam , chociaz umiem i lubie
przez plamy siedze pod parasolem w wielkim kapeluszu i modle sie zeby mnie slonko nie dopadlo
......................... ...........

W razie co: udanych wakacji Ci zycze! I pieknego lica Daj znac jak wrocisz jak je zniosla twoja buzia
.................

pieknie Ci dziekuje , pozdrowienia
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 15:39   #626
OoOoXoOoO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 58
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Beata2906
bardzo dziekuje Ci za pomoc

jezeli dobrze rozumiem to tak naprawde cala kuracja cosmelanem zeby skora byla zregenerowana i wrocila do "normy"to jakies 1,5 roku

- 9 miesiecy stosowania cosmelan2 no i reszta czasu na regeneracje buzki
OoOoXoOoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 18:21   #627
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez OoOoXoOoO Pokaż wiadomość
Beata2906
bardzo dziekuje Ci za pomoc

jezeli dobrze rozumiem to tak naprawde cala kuracja cosmelanem zeby skora byla zregenerowana i wrocila do "normy"to jakies 1,5 roku

- 9 miesiecy stosowania cosmelan2 no i reszta czasu na regeneracje buzki
Słoik cos2 wystarczył mi na jakieś 5 m-cy, drugiego nie kupiłam, ale skóra nie potrzebowała za duzo czasu na regenerację...Nie sądzę, żebyś potrzebowała pół roku..Poza tym chyba pisałaś, że plamy Ci zjaśniały po biodermie, skoro tak może wystarczy ci jeden słoik cos2, bez maski, na same plamy i od czasu do czasu na całą twarz, żeby porzadnie zburaczyło i odmłodziło
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 18:28   #628
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Lapi siedząc pod parasolem uważaj bo dziś wyczytałam że słońce odbija sie od piasku i też opala
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 19:55   #629
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez OoOoXoOoO Pokaż wiadomość
Qubis dziekuje za odpowiedz

jeszcze jedno pytanie :
jak dlugo trwa caly cosmelan ?
rok ?
tzn od nalozenia maski przez te wzystkie etapy smarowania cosmelan2
az do momentu kiedy bede mogla uzywac juz swoich normalnych kosmetykow i calkowicie odstawic cosmelan

pozdrawiam serdecznie

p.s. najlepszy filtr 50+ to ???
zeby nie byl tlusty
dziekuje za pomoc
Nie ma za co OoOoXoOoO

Co do cosmelanu to powiem tak:

- co innego radza dermatolodzy
- co innego kosmetyczki
- co innego powiedzial mi pan z dystrybucji sprzedajacy cosmelan
- na ulotce nie cos juz nie pamietam co bylo napisane

i wreszcie...co innego robia kobitki chcac sie pozbyc plam cosmelanem , bo kazda znosi inaczej cosmelan i dostosowuje czas uzywania do swojej cery/intensywnosci plam czy tez cieni itp.

U mnie to bylo tak (robilam pod okiem kosmetyczki)
1-sza maska na cala twarz (grubiej na plamy) trzymalam 7 godzin (moim zdaniem za krotko - teraz to wiem).
Potem przez m-c uzywalam cos2 wg wskazan (nie pamietam ich dokladnie).
Po m-cu okazalo sie ze zostaly cienie (chociaz kosmetyczka mowila ze "cos takiego jak cienie" sie w jej gabinecie nie zdarzylo (jak i nawrot plam)...

No wiec byla okazja aby zobaczyc jak wygladaja takie cienie
Wiec po tym m-cu mialam cos1 nalozony jeszcze raz na same "cienioplamy" i trzymalam toto 7 godzin.
Potem, po masce, przez 2 1 -sze m-ce dosc czesto uzywalam cos2, najpierw 2 razy na dzien (rano, wieczor), potem raz dziennie, , potem co drugi dzien, az w koncu od 3go m-ca w zaleznosci od potrzeb.

Maske 1 robilam w maju 2009, druga wiec w czerwcu. Jest wiec juz ponad rok jak jestem uzalezniona od cosmelanu. Nieczesto sie smaruje, i czesto same plamy, ale jak juz sie smaruje to na cala noc.

Czytalas pewnie ze niektore zostaja z cosmelanem 3m-ce, pol roku, 9 m-cy...

Temat filtry zostawiam ci do osobistego przetestowania , to temat rzeka. Ja lubie avenke emulsje, ale jutro ide kupic (podczytujac kolezanki z forum ) filtr Ducray i moze zaszaleje i sobie zafunduje eucerin

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Lapi siedząc pod parasolem uważaj bo dziś wyczytałam że słońce odbija sie od piasku i też opala
Niestety! I od sniegu sie odbijaja i od jasnych budynkow czy tez chodnikow, od tafli wody...

Stad nawrot plam mimo rzetelnej ochrony

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Cytat:
Napisane przez OoOoXoOoO Pokaż wiadomość
Beata2906
bardzo dziekuje Ci za pomoc

- 9 miesiecy stosowania cosmelan2 no i reszta czasu na regeneracje buzki
Jak bedziesz ta szczesciara ktorej cosmelan podpasuje to nie ma nic do regenerowania...Chyba ze po masce.

Potem, jak juz slady "maski" znikna, to masz ladniutka, porcelanowa wrecz buzie...

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
Qubis

No i hormony: estrogen przyczynia sie do plam...ja osobiscie zrezygnowalam z pigulek.
......................... ..
tez probowalam innych metod antykoncepcji z powodu plam jednak wrocilam do tabletek , poprostu inne metody okazaly sie nie dla mnie

nie , nie kapie sie raczej i nie plywam , chociaz umiem i lubie
przez plamy siedze pod parasolem w wielkim kapeluszu i modle sie zeby mnie slonko nie dopadlo

W razie co: udanych wakacji Ci zycze! I pieknego lica Daj znac jak wrocisz jak je zniosla twoja buzia
.................

pieknie Ci dziekuje , pozdrowienia
Lapiel, ,

Moja lekarz-gin mi proponowala jako pigulki tylko te na bazie progesteronu wiedzac o plamach.

A co do kapieli morskich i siedzeniu w cieniu ze strachem w oczach...
Och my Bidulki!
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 20:48   #630
kasia7777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 9
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Zakupiłam dzisiaj filtr Pharmaceris S SUN PROTECT 50+,cena 32.90zł.,zastosuję jutro rano-nie było w czym wybierac!
kasia7777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-07 11:31:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.