Kursy turystyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-25, 22:05   #1
sznela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odrą
Wiadomości: 28

Kursy turystyczne


Witam wizażanki,
mam nadzieję, że założyłam wątek w dobrym miejscu, a jeżeli nie - przepraszam Ale do sedna.
Znacie może jakieś kursy, szkolenia, które warto przejść, jeżeli chce się mieć zawód związany z turystyką? Znalazłam już takie...

1. uprawnienia przewodnika po mieście
2. pilot wycieczek
3. Specjalista ds. Turystyki

...ale może ktoś słyszał o innych?

No i na pewno warto znać różne języki
__________________
Od 8 marca 2013 - biegam

Cel: - 8 kg do wagi 60 kg
sznela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 19:20   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Kursy turystyczne

Cytat:
Napisane przez sznela Pokaż wiadomość
Witam wizażanki,
mam nadzieję, że założyłam wątek w dobrym miejscu, a jeżeli nie - przepraszam Ale do sedna.
Znacie może jakieś kursy, szkolenia, które warto przejść, jeżeli chce się mieć zawód związany z turystyką? Znalazłam już takie...

1. uprawnienia przewodnika po mieście
2. pilot wycieczek
3. Specjalista ds. Turystyki

...ale może ktoś słyszał o innych?

No i na pewno warto znać różne języki
Ale wykonywać, tzn. gdzie dokładnie, bo turystyka jest szeroką branżą?
Masz na myśli biuro podróży czy może pilota wycieczek, a może bycie animatorem w Egipcie?

A zawód? Są studia, np. kierunek turystyka i rekreacja i różne specjalności np. obsługa ruchu turystycznego, turystyka międzynarodowa, zarządzenie w turystyce,

Z tego, co wymieniłaś, to stanowisko nr 3, odpowiada zazwyczaj pracownikowi BP.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 19:57   #3
sznela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odrą
Wiadomości: 28
Dot.: Kursy turystyczne

Chodzi mi właśnie o coś w stylu pilota wycieczek czy animatora - bardziej "mobilny" (chociaż nie wiem, czy to dobre określenie ) zawód Myślałam nad studiami, ale aktualnie studiuję lingwistykę i socjologię dziennie, więc ta opcja narazie odpada - może jak skończę te dzienne, to skuszę się na zaoczne związane z turystyką. Ale turystyka międzynarodowa brzmi kusząco- chyba, że tylko jak na większości studiów - brzmi No i uczę się angielskiego i szwedzkiego, ale znam też niemiecki, bo mam go na co dzień.
__________________
Od 8 marca 2013 - biegam

Cel: - 8 kg do wagi 60 kg
sznela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 20:13   #4
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Kursy turystyczne

Cytat:
Napisane przez sznela Pokaż wiadomość
Chodzi mi właśnie o coś w stylu pilota wycieczek czy animatora - bardziej "mobilny" (chociaż nie wiem, czy to dobre określenie ) zawód Myślałam nad studiami, ale aktualnie studiuję lingwistykę i socjologię dziennie, więc ta opcja narazie odpada - może jak skończę te dzienne, to skuszę się na zaoczne związane z turystyką. Ale turystyka międzynarodowa brzmi kusząco- chyba, że tylko jak na większości studiów - brzmi No i uczę się angielskiego i szwedzkiego, ale znam też niemiecki, bo mam go na co dzień.
Języki to podstawa, także duży plus

Jeżeli chodzi o animatora, to zrób np. instruktora fitnessu czy aerobiku, można tak fajnie podłapać pracę na wakacje. Moja koleżanka tak pracuje, zawsze wakacje spędza gdzieś w ciepłych krajach, gdzie bawi się z dzieciakami albo robi aerobik w wodzie. Pracuje, ale ma też wakacje, pozwiedza sobie inne kraje.

Co jeszcze? Pilot wycieczek, stewardessa, przewodnik- jest tego troszkę. Ja jestem po turystyce, ale nie pracuję w branży, chociaż pracowałam. Aczkolwiek mnie żadne wyjazdy zagraniczne, pilotaż mnie nigdy nie interesowały, więc nie inwestowałam to.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 22:00   #5
sznela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odrą
Wiadomości: 28
Dot.: Kursy turystyczne

A czy szukając takiej pracy (np. jako instruktor fitness) trzeba zgłosić się w określone miejsce czy raczej do BP?
Dziękuję za rady
__________________
Od 8 marca 2013 - biegam

Cel: - 8 kg do wagi 60 kg
sznela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 22:11   #6
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Kursy turystyczne

Cytat:
Napisane przez sznela Pokaż wiadomość
A czy szukając takiej pracy (np. jako instruktor fitness) trzeba zgłosić się w określone miejsce czy raczej do BP?
Dziękuję za rady
Ona instruktora robiła na uczelni, gdzie studiowała wychowanie fizyczne.
A pracę jako animator czasu wolnego znalazła przez jakieś ogłoszenie w necie, wysłała CV i tak wyszło. Organizowała to wewn. firma, nie żaden touroperator, odbyła też szkolenie w tym zakresie i na wakacje wyjeżdżała do Egiptu, jak mnie pamięć nie myli to pracowała dla Sun&Fun.

Tutaj masz, znalazłam na szybko, może Ci się przydać
http://www.stageman.pl/
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 16:44   #7
sznela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odrą
Wiadomości: 28
Dot.: Kursy turystyczne

Dziękuję ślicznie za pomoc
__________________
Od 8 marca 2013 - biegam

Cel: - 8 kg do wagi 60 kg
sznela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.