Przesunięcie miesiączki tabletkiami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-01, 17:14   #1
pyska11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3

Przesunięcie miesiączki tabletkiami


Witam.
Chciałabym przesunąć miesiączkę za pomocą tabletek anytkoncepcyjnych, które przepisał mi mój ginekolog. Problem pojawia się tutaj- nigdy wcześniej ich nie przyjmowałam, więc nie wiem czy to bezpieczne. Tabletki mam na 28 dni. W tym 4 tabletki "miesiączkowe".
Nie chcę wyjść na głupiutką dziewczynę... Rozmawiałam o wszystkim ze swoim ginekologiem, zostałam solidnie poinformawana o tym całym "hormonalnym świecie", jednak takiej opcji nie brałam z nim pod uwagę.
Więc, czy mogę je wziąć tylko na miesiąc? Miałyście takie doświadczenia?
Po prostu nie chcę się faszerować jeszcze tymi tabletkami, dlatego trochę zwlekam od wizyty, aby zacząć je brać...
pyska11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 17:28   #2
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Przesunięcie miesiączki tabletkiami

Cytat:
Napisane przez pyska11 Pokaż wiadomość
Witam.
Chciałabym przesunąć miesiączkę za pomocą tabletek anytkoncepcyjnych, które przepisał mi mój ginekolog. Problem pojawia się tutaj- nigdy wcześniej ich nie przyjmowałam, więc nie wiem czy to bezpieczne. Tabletki mam na 28 dni. W tym 4 tabletki "miesiączkowe".
Nie chcę wyjść na głupiutką dziewczynę... Rozmawiałam o wszystkim ze swoim ginekologiem, zostałam solidnie poinformawana o tym całym "hormonalnym świecie", jednak takiej opcji nie brałam z nim pod uwagę.
Więc, czy mogę je wziąć tylko na miesiąc? Miałyście takie doświadczenia?
Po prostu nie chcę się faszerować jeszcze tymi tabletkami, dlatego trochę zwlekam od wizyty, aby zacząć je brać...
Nie rozumiem... W jakim celu chcesz sobie przesunąć miesiączkę? Jeżeli lekarz poinformował Cię "solidnie" o tym, co mogą zrobić tabletki z Twoim organizmem, to tym bardziej jestem zszokowana Twoim podejściem do hormonów. To naprawdę nie są żarty, dzięki nim możesz sobie skopać cykl, o ile nie masz z nim problemów. Ja nie chcę oczywiście wmawiać Ci, że masz ich nie brać, ale powiedz chociaż jakie i z jakiego powodu chcesz je brać.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 09:23   #3
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Przesunięcie miesiączki tabletkiami

Ale jak chcesz przesunąć? Przyspieszyć, opóźnić okres?
I z jakiego powodu? Bo wyjeżdżasz i nie chcesz krwawienia na urlopie czy dajmy na to, bo masz termin na badanie, które musisz mieć w pierwszej fazie cyklu?
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 17:48   #4
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Przesunięcie miesiączki tabletkiami

Połącz dwa opakowania nie biorąc tych 4 tabletek placebo I problem z głowy.
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 07:08   #5
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Przesunięcie miesiączki tabletkiami

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Połącz dwa opakowania nie biorąc tych 4 tabletek placebo I problem z głowy.
Niekoniecznie, bo przez pierwsze 3 miesiące można mieć plamienia - więc jeśli autorka chce przesunąć okres np. z powodu wyjazdu na wakacje, to wcale nie wiem czy lepiej wyjdzie na tych tabletkach.

Okres dużo łatwiej i bezpieczniej przesunąć Luteiną lub Duphastonem.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 17:18   #6
pyska11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Przesunięcie miesiączki tabletkiami

Tak, chodzi o wakacje. A wiem jak ja przechodzę okres. Minimum 4 dni w bólach, no i sam brak komfortu podczas wakacji. Nie twierdzę, że chcę wziąć te tabletki, bo jeśli mam ryzykować zdrowiem, to podziękuję. Po prostu pytam czy miałyście coś z "takim czymś" do czynienia... Jakie ewentualnie są tego konsekwencje.

+ chodzi mi o opóźnienie lub przyspieszenie, gdyż następna miesiączkę dostanę dokładnie w dzień przyjazdu. A okres mam na ok. Tydzień, wiec dokładnie na tyle, ile lecę.

Edytowane przez pyska11
Czas edycji: 2014-09-03 o 17:20
pyska11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 19:27   #7
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Przesunięcie miesiączki tabletkiami

Cytat:
Napisane przez pyska11 Pokaż wiadomość
Tak, chodzi o wakacje. A wiem jak ja przechodzę okres. Minimum 4 dni w bólach, no i sam brak komfortu podczas wakacji. Nie twierdzę, że chcę wziąć te tabletki, bo jeśli mam ryzykować zdrowiem, to podziękuję. Po prostu pytam czy miałyście coś z "takim czymś" do czynienia... Jakie ewentualnie są tego konsekwencje.

+ chodzi mi o opóźnienie lub przyspieszenie, gdyż następna miesiączkę dostanę dokładnie w dzień przyjazdu. A okres mam na ok. Tydzień, wiec dokładnie na tyle, ile lecę.
A więc zastanów się jeszcze kilka razy, bo dla samego przesunięcia miesiączki, leków hormonalnych brać się nie powinno. Jeżeli masz w miarę regularne cykle i normalnie wyglądające miesiączki, to tabletki anty mogą tą równowagę zachwiać, ale nie muszą. Z kolei może i pomogły by Ci na bolesny okres, ale to już pytania do ginekologa.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-15, 13:47   #8
RZS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: włocławek
Wiadomości: 11
Dot.: Przesunięcie miesiączki tabletkiami

Łykam tabletki od 15 lat i wiem ,że można sobie zrobić wakacje od miesiączki właśnie biorąc w sposób ciągły tabletki omijając placebo. U mnie sprawdza się przerwa dwu miesięczna, bo później za bardzo bolą mnie piersi. Kiedyś rozmawiałam z p. ginekolog ponieważ szykował mi się dłuższy wyjazd w tropiki powiedziała , że spokojnie biorąc cały czas tabletki problem miesiączki mamy z bańki .
RZS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 16:42   #9
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Przesunięcie miesiączki tabletkiami

Cytat:
Napisane przez RZS Pokaż wiadomość
Łykam tabletki od 15 lat i wiem ,że można sobie zrobić wakacje od miesiączki właśnie biorąc w sposób ciągły tabletki omijając placebo. U mnie sprawdza się przerwa dwu miesięczna, bo później za bardzo bolą mnie piersi. Kiedyś rozmawiałam z p. ginekolog ponieważ szykował mi się dłuższy wyjazd w tropiki powiedziała , że spokojnie biorąc cały czas tabletki problem miesiączki mamy z bańki .
No tak, ale Ty już masz doświadczenie i wiesz jak Twój organizm reaguje na tabletki - natomiast na początku, to jedna wielka niewiadoma i mimo łączenia opakować, krwawienie i tak może się pojawić.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 12:51   #10
sasko7
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Przesunięcie miesiączki tabletkiami

Cytat:
Napisane przez pyska11 Pokaż wiadomość
Witam.
Chciałabym przesunąć miesiączkę za pomocą tabletek anytkoncepcyjnych, które przepisał mi mój ginekolog. Problem pojawia się tutaj- nigdy wcześniej ich nie przyjmowałam, więc nie wiem czy to bezpieczne. Tabletki mam na 28 dni. W tym 4 tabletki "miesiączkowe".
Nie chcę wyjść na głupiutką dziewczynę... Rozmawiałam o wszystkim ze swoim ginekologiem, zostałam solidnie poinformawana o tym całym "hormonalnym świecie", jednak takiej opcji nie brałam z nim pod uwagę.
Więc, czy mogę je wziąć tylko na miesiąc? Miałyście takie doświadczenia?
Po prostu nie chcę się faszerować jeszcze tymi tabletkami, dlatego trochę zwlekam od wizyty, aby zacząć je brać...
Nie wiem czy warto przesuwać miesiączkę. Jak koleżanki wyżej pisały na początku stosowania mogą występować krwawienia i plamienia. Nikt nie zagwarantuje Ci jak Twój organizm zareaguje. Do tego po odstawieniu tabletek możesz mieć rozregulowany cykl. Zastanów się jeszcze.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-16 13:51:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:15.