Zaczerwienienia i pryszcze na owłosionej skórze glowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-13, 19:06   #1
profanacjaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1

Zaczerwienienia i pryszcze na owłosionej skórze glowy


Kochani, znaleźliśmy ostatnio u chłopaka niepokojące zmiany na skórze głowy. Są to małe zaczerwienienia, takie suche plamki w różnych miejscach. Co dziwne, równiez dosyć sporo.. pryszczy.. Chwilowo nie mamy czasu na wizytę u dermatologa więc póki nie możemy tego zbadać, chcielibyśmy chociaż się zorientować co to może być. Może ktoś miał podobną sytuację, albo zna się na rzeczy? Uprzejmie proszę o odpowiedzi.☠



Dodam, bo to może istotne, Chłopak ma kręcone włosy do ramion, zazwyczaj mocno wiązane gumką.



(Mam zdjęcia, ale nie wiem czy jest sens od razu je tu zamieszczać - być może to na tyle częsty problem, że do spekulacji nie będą one potrzebne. : )
profanacjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 09:53   #2
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 672
Dot.: Zaczerwienienia i pryszcze na owłosionej skórze glowy

Ciężko stwierdzić co to może być, ale pierwsze co przychodzi mi do głowy to to że właśnie mocne związanie włosów, może powodować te pryszcze, skóra głowy nie może swobodnie oddychać przez co zaczyna się poprostu zapychac lojem. Coś takiego zdarza się równiez przy lojotokowym zapaleniu skóry, czerwona plamka mocno siedząca skóra głowa i właśnie pryszcze (aczkolwiek myślę że w tym przypadku to nie jest to, ale to już musi stwierdzic dermatolog), może to być też źle dobrany kosmetyk do skóry głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
.
.
.
Zapraszam na zakręconego bloga



"Twoje włosy kojarzą mi się z wiszącymi ogrodami zaznaczam, że to jeden z cudów świata "
Imperfecta
wojownicza ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-18 10:53:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:33.