chirurgiczne usunięcie błony a seks - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-28, 20:02   #1
panimrowka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3

chirurgiczne usunięcie błony a seks


Mam pytanie głównie do osób, które mają doświadczenia w temacie chirurgicznego usuwania błony dziewiczej. Jako nastolatka nie dostałam normalnego okresu, konieczny był zabieg, ponieważ błona dziewicza była całkowicie zrośnięta. Być może kolejnym następstwem nieprawidłowej błony jest to, że aktualnie mój chłopak nie może jej przebić... Sama podczas masturbacji czuję, że jest ona naprawdę bardzo gruba, wręcz nie wyobrażam sobie, żeby można było ją w naturalny sposób przebić. Mogę ją porównać do fałdu skóry między kciukiem i palcem wskazującym
Oczywiście wybieram się do ginekologa (przyznam, że dawno nie byłam, a kiedy ostatni raz byłam, nie planowałam współżycia i nie miałam takich rozterek, więc o nic nie zapytałam), ale mam jeszcze jeden problem. Kiedyś słyszałam, że po takim zabiegu usunięcia błony, po zagojeniu, należy uprawiać seks w celu rozciągnięcia chyba pozostałości błony, czy ogólnie pochwy. Prawda jest taka, że między partnerem a mną nie układa się najlepiej, więc nie wiem czy ten seks będzie... Czy zatem nie powinnam decydować się narazie na taki zabieg?
Z drugiej strony bardzo mi zależy na usunięciu błony także ze względów na inne badania, wolałabym aby dostęp do pochwy był nieograniczony.
Super, gdyby wypowiedział się jakiś lekarz lub osoba z podobnym problemem.
panimrowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 22:37   #2
anulkas1990
Raczkowanie
 
Avatar anulkas1990
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 119
Dot.: chirurgiczne usunięcie błony a seks

Jak to było podczas wizyt u ginekologa? Badał Cię dopochwowo czy przez odbyt? Miałaś USG przezpochwowe? Idź do ginekologa, zobaczy czy jest ok...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
21.08.2009 jesteśmy razem
18.01.2011
zaręczona


22.08.2015
nasz ślub
anulkas1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-28 23:37:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.