Czemu nie macie prawka ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-15, 16:14   #1
lelum09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 54

Czemu nie macie prawka ?


Pytanie oczywiście do tych co NIE posiadają

Ja chyba nie jestem do tego stworzona Tylko problemem są naciski partnera i rodziny. Nie wiem już co robić.

Waszym zdaniem warto robić nawet ,,wbrew sobie", a kierowac sie praktycznością? Jeśli nie macie to jaki jest powod u was ?
Zapraszam do dyskusji.
lelum09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 16:20   #2
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Dobra, ja mam już od 19 lat prawko i jestem stworzona do prowadzenia. Uwielbiam to, kręci mnie i mam na koncie przez tyle lat zaledwie trzy mandaty
Ale odzywam się w temacie - teoretycznie nie dla mnie - bo uważam, że jak się nie ma do tego drygu to nie ma sensu się pchać.
Możesz iść na kurs, ale pewnie będzie Ci kiepsko szło. Trochę lipa nie mieć w tych czasach prawka, ale gorszcze ludzie mają niepełnosprawności.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 16:33   #3
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

mam problem z oceną odległości i ustawienia auta w stosunku do otoczenia. Źle wchodzę w zakręt, nie umiem zaparkować, mogę wjechać w zbyt wąską bramę ...
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 16:36   #4
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Nigdy nie było mi potrzebne, bo mieszkałam tylko w miejscach, gdzie dobrze funkcjonowała komunikacja miejska, albo wręcz posiadanie samochodu byłoby kulą u nogi. Próbowałam uczyć się jeździć i szło mi fatalnie - niestety mam słaby refleks, marną orientację w terenie i spory strach przed odpowiedzialnością, jaka wiąże się z prowadzeniem samochodu.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 16:36   #5
2011607111034
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 269
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Boję się, że rozjadę połowę miasta.
2011607111034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 16:39   #6
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Mam dużą wadę wzroku, chorobę lokomocyjną i nie wyobrażam sobie siebie za kółkiem, nie czuję się pewnie. Generalnie nie sądzę,że jest to dla mnie, nie widzę się w tym, a myśl o tym,że miałabym prowadzić mnie paraliżuje.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 16:46   #7
flawiana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 153
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Moja pierwsza próba jazdy samochodem skończyła się uderzeniem w budynek i rozwaleniem auta. Poza tym po prostu nie wyobrażam sobie siebie za kierownicą, wyjechania na ruchliwą drogę. Mój refleks chyba nie istnieje.
flawiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-15, 16:50   #8
0livvka
Zadomowienie
 
Avatar 0livvka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 399
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Nie mam:/ probowalam i oblalam, zle sie czuja za kierownica, to nie dla mnie zaluje bo z samochodem latwiej jest czasami. Ale raczej sie juz nie przelamie, nie wiem chyba nie mozna do tego dorosnac?
__________________
zabierzcie te ciuchy
kosmetyczka
0livvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 16:51   #9
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Cytat:
Napisane przez lelum09 Pokaż wiadomość
Waszym zdaniem warto robić nawet ,,wbrew sobie", a kierowac sie praktycznością?
Ja też mam prawko, więc może nie powinnam się wypowiadać ale:

Czy tak obiektywnie potrzebujesz tego prawka?

Macie samochód? Planujecie kupić?

Jak daleko od rodziców/rodziny mieszkasz? Czy Twojemu facetowi nie przekadza, że on zawsze musi prowadzić (lub będzie musiał prowadzić, jak będziecie mieć samochód ) przy wyjazdach do rodziny?

Planujecie dzieci? Jak sobie wyobrażasz wyjazdy do rodziny z dzieckiem?
Czy z dzieckiem dałoby się iść np. do lekarza pieszo, czy musiałabyś pakować się z wózkiem do autobusu?

Bierzecie pod uwagę wyjazdy na wakacje samochodem? Zwłaszcza z tym ewentualnym dzieckiem? Twojemu facetowi nie przeszkadza, że musiałby prowadzić całą drogę?

Czy Twój facet ma pracę, która umożliwia mu bezproblemowe jeżdżenie po większe zakupy itp.? Czy jednak wygodniej by było, gdybyś od czasu do czasu Ty je mogła zrobić?

Ja powiem szczerze - nie wyobrażam sobie, żeby nie mieć prawa jazdy. To by utrudniało - mnie i TŻ-owi - zbyt wiele codziennych spraw. Już nie wspominając o tym, jak mamy jechać gdzieś dalej - np. do rodziców, do których można dojechać albo samochodem, albo pociągiem i autobusem z trzema przesiadkami Nie wyobrażam sobie po prostu, żeby jedna osoba miała prowadzić 8 godzin, bo druga nie ma prawa jazdy.

Oczywiście jak masz Biedronkę, przychodnię, basen i wszystko inne pod blokiem i mieszkacie w tej samej miejscowości, co cała rodzina, to sprawa wygląda inaczej.

Ale nie przesadzałabym też z tym brakiem drygu. Prowadzenie samochodu to naprawdę nie jest fizyka kwantowa Też na kursie totalnie nie ogarniałam, co się dookoła mnie na drodze dzieje. To naprawdę mija
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 16:51   #10
lelum09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 54
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

a nikt wam nic nie mowil na ten temat?

nie czujecie sie przez to ,,gorsze" ?
lelum09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 16:53   #11
FK
przyczajona tygrysica
 
Avatar FK
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: z czarnego fotela
Wiadomości: 1 445
GG do FK
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Ja co prawda mam prawko, ale z początku podchodziłam do niego jak pewnie większość osób, które go nie mają, czyli NIE MA MOWY!
Mieszkałam w Warszawie, jeździłam komunikacją miejską i do niczego nie było mi potrzebne prawo jazdy. Jednak mój Tata i TŻ właściwie zmusili mnie do tego, żebym w końcu zrobiła kurs. Zapisali mnie siłą na kurs i chociaż początki były baaardzo trudne i kompletnie nie czułam jazdy to dzięki kompetentnemu instruktorowi pokonałam lęk przed prowadzeniem i jeżdżę szczęśliwie już od kilku lat. Egzamin zdałam nie za pierwszym, nie za drugim i nie za trzecim razem , ale jestem bardzo wdzięczna, że dałam się zmusić do zrobienia kursu. Teraz mieszkając poza Warszawą czułabym się jak kaleka kwitnąc na przystanku pks
FK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-15, 16:56   #12
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Ale nie przesadzałabym też z tym brakiem drygu. Prowadzenie samochodu to naprawdę nie jest fizyka kwantowa Też na kursie totalnie nie ogarniałam, co się dookoła mnie na drodze dzieje. To naprawdę mija
mnie na kursie też szło mocno średnio, nie urodziłam się jako mistrzyni kierownicy. Ale jeżdżę regularnie (prawie codziennie) od ponad roku, nawet nikogo nie zarysowałam, o stłuczce ani wypadku nawet nie mówiąc. Mandatu też nie mam Nie jestem geniuszem kierownicy, ale nie mam też potrzeby jeżdżenia po połowie województwa, mam obczajonych kilkanaście tras - głównie na drogach ekspresowych, autostradach, ale też centrach dużych miast - i sobie radzę. Wożę znajomych z grupy i nie boją się chyba, skoro dalej chcą Też się chciałam poddać, bo mi nie szło, naprawdę jestem szczęśliwa, że nie posłuchałam mundrych wizażanek pt. nie wszyscy muszą mieć prawko. O ile ktoś nie ma jakichś zaburzeń np. jak moja mama, która nie widzi głębi i ma problem z oceną prędkości poruszającego się obiektu, to moim zdaniem nie powinien się zniechęcać tym, że na kursie nie idzie mu śpiewająco.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 17:02   #13
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Wasze opowieści bardzo podnoszą na duchu może i ja się w końcu przełamię
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 17:25   #14
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Co prawda mam prawko, ale uważam, że wbrew sobie nie warto. Bo jak się nawet uda zdać wbrew sobie, to i tak będzie się unikać jeżdżenia. Poza tym nie wszyscy się nadają.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 17:48   #15
ladylukier
Wtajemniczenie
 
Avatar ladylukier
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 004
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Bo nie chcę Mieszkamy na obrzeżach miasta, rodzinka 100 km dalej i żadne z nas nie ma prawka. Nigdy mnie jazda autem nie kręciła i raczej na kurs się nie wybiorę.

Większe zakupy zamawiam po prostu przez Internet (głównie spożywcze), w razie nagłej potrzeby bierzemy taksówkę lub bagażówkę. Poruszanie komunikacja miejską czasami okazuje się szybsze niż autem, szczególnie w godzinach szczytu Do moich rodziców mamy bezpośredni PKS, do Tż pociąg + 3km spacerek i dla nas to żaden problem.

Nigdy nie mówię nigdy, może sytuacja zmieni się wraz z pojawieniem się dziecka, ale na chwilę obecną żadne z nas nie czuje potrzeby posiadania prawka. Nie czujemy się też niepełnosprawni z tego powodu albo mniej wartościowi.

"Nie wyobrażam sobie, jak można nie mieć prawka" - to jest ograniczenie osób wypowiadających to zdanie, na szczęście inni mogą żyć bez ograniczeń i mieć większą wyobraźnię
__________________
http://www.prawieogarniam.pl/

05.05. Golden Oreo
26.03. Moja przygoda z bieganiem
22.02. Neoguri - zupka chińska na wypasie
ladylukier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 18:33   #16
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

ja nie mam prawa jazdy i raczej nie zrobie bo panicznie sie boje innych kierowców.własnie z powodu "troche lipa w dzisiejszych czasach nie miec"
jezdze bardzo duzo jako pasazer i widze co sie dzieje. nie wiem jakim cudem czesc ludzi zdaje te egzaminy bo po mojemu powinni miec dozywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 18:51   #17
aljenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 390
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

ja bym chciała jeździć autem, ale nie mam gdzie... wszędzie mam blisko więc póki co bez sensu robić prawko
aljenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 18:57   #18
Kitty_91
Raczkowanie
 
Avatar Kitty_91
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 291
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Zdawałam na prawko parę razy ale nie udało mi się bo za Chiny nie mogłam opanować się na egzaminie. Podczas jazdy jestem strasznie nerwowa, mam wrażenie, że np ktoś mi wyskoczy przed maskę w ostatniej chwili, nie trafię do bramy itp. Mam za dużo paranoicznych myśli na raz, przez co nie mogę się skupić na jeździe i popełniam masę błędów, np takich, że zapomnę włączyć światła, nie włączę kierunku przy skręcaniu albo jadę bez pasów, myśląc przez pół drogi "hmmm chyba o czymś zapomniałam..." Pomijając to, że kierowca ze mnie straszny dochodzą kwestie finansowe. Po prostu nie stać mnie na utrzymanie własnego auta i tyle
__________________
Moje Devia(nt)cje
Kitty_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 19:32   #19
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5311553 3]Dobra, ja mam już od 19 lat prawko i jestem stworzona do prowadzenia. Uwielbiam to, kręci mnie i mam na koncie przez tyle lat zaledwie trzy mandaty
Ale odzywam się w temacie - teoretycznie nie dla mnie - bo uważam, że jak się nie ma do tego drygu to nie ma sensu się pchać.
Możesz iść na kurs, ale pewnie będzie Ci kiepsko szło. Trochę lipa nie mieć w tych czasach prawka, ale gorszcze ludzie mają niepełnosprawności.[/QUOTE]


dla mnie to zdanie jest bez sensu, bo sugeruje, że "dryg" jest jakąś wolą boską i wszechmocą, którą zsyła się na nas w momencie urodzenia. To raczej bzdura, bo osoba zdrowa (fizycznie i psychicznie) może na pewnym poziomie wyuczyć się każdej umiejętności. I być może nie będzie najlepszym kierowcą świata, ale poradzi sobie z dojechaniem z punktu a do punktu b (bo jestem w stanie zrozumieć, że kogoś mieszkającego w Cieszynie może paraliżować myśl o jeździe po raz pierwszy czy drugi w Katowicach).

A już abstrahując od Twojej wypowiedzi, zadziwia mnie, jak wiele osób z łatwością ocenia poziom umiejętności korzystania z samochodu przez innych po jednym incydencie, bo np. ktoś gdzieś wyjechał, zajechał drogę, jechał zbyt wolno czy coś. Każdy przecież może mieć zły dzień, no ok, wypadków tak tłumaczyć nie będę, ale chyba każda inteligentna osoba rozumie, że do tego nie nawiązuję...

Ja nie mam jeszcze prawa jazdy, bo jestem leniwa i mimo że potrafię jeździć (subiektywna i obiektywna opinia), to zawsze znalazłam tysiąc wymówek, żeby nie podejść do egzaminu. Progres jest taki, że jakiś czas temu zaczęłam przeglądać różne informacje dot. testów i mam zamiar podejść jeszcze w tym roku.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-15, 19:33   #20
201607141620
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 403
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Kocham prowadzić, ale wciąż prawka nie zrobiłam. Wcześniej nie robiłam, bo wolałam inaczej spożytkować pieniądze, a teraz nie mam okazji, by zrobić. Mieszkam za granicą i koszt robienia prawka jest tu kosmiczny, a do Polski przylatuję na zbyt krótkie urlopy, by zaczynać kurs.

Nie rób wbrew sobie. Może nawet dasz radę zdać, ale samo zdanie, a jazda już bez instruktora to niebo a ziemia. Jeżeli czujesz, że nie dasz sobie rady w jeździe samodzielnej, to robienie kursu jest, moim zdaniem, wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

ALE
Najpierw spróbuj jazdy (w lesie czy choćby na podwórku) z kimś zaufanym (kto nie będzie Ciebie stresować tylko uczyć). Może ten strach ma większe oczy niż powinien?
201607141620 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 19:33   #21
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Dwa razy oblałam test (praktyczny), na drugim egzaminator mnie wyśmiał w bardzo przykry sposób (coś tam o byłej dziewczynie blablabla, całą drogę do domu beczałam), co spowodowało u mnie niechęć do podchodzenia do kolejnego egzaminu. Potem się pozmieniały te testy, teraz pewnie bym musiała powtarzać kurs. TŻ o dziwo też nie ma, jakoś nigdy nie miał do tego głowy. Ale mieszkamy w dobrze skomunikowanym miejscu, nie mamy problemu z dojazdami. Choć na wizażu się już dowiedziałam, że bez auta to się nie ma co zabierać za robienie dziecka, więc nie wiem, może jestem patologiom społecznom

Może kiedyś wrócę do tematu.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 19:50   #22
2011607111034
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 269
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

I ludzie bez prawka są niepełnosprawni. Dobrze wiedzieć.
2011607111034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 19:58   #23
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Cytat:
Napisane przez lelum09 Pokaż wiadomość
a nikt wam nic nie mowil na ten temat?

nie czujecie sie przez to ,,gorsze" ?

Eeeee Nie, jestem dorosła i inne rzeczy tworzą moje poczucie wartości
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 20:13   #24
azadon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 168
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Ja mam, więc teoretycznie nie powinnam się wypowiadać, ale mam znajomych, którzy prawka nie mają i:
- panicznie boją się kierownicy; tego, że mogą kogoś rozjechać
- nie mają czasu robić kursu
- nie mają pieniędzy na kurs
- boją się wstydu, jesli obleją (niestety, ale za znajomą, ktora nie zdała teorii 5 razy pod rząd ciągnie się smród do teraz, a działo się to jakieś 7 lat temu). O koledze, który zdał praktyczny za 17 razem krążą legendy. I nikt z nim nie chce za bardzo podróżować (ale to po części z tego powodu, że WIDAĆ, że on nie potrafi jeździć, a pozytywny wynik na siedemnastym podejściu dostal chyba tylko z litości)

Gdyby nie mój tż, pewnie też do dzisiaj nie zrobiłabym prawka. Na szczęscie namówił mnie, ciagle odganial złe słowa ze strony mojej rodziny (jako jedyna kobieta mam prawko), że nie dam rady, że po co, że dużo kierowców w rodzinie jest, że nie zdam, że po co sobie brać kolejne kłopoty na głowę, że po co pieniądze wyrzucać itp.
Teraz mam swój samochód, pokonuję miesięcznie ok 400 km do pracy. Nie jestem uzależniona od nikogo, jeśli chcę jechaćna zakupy - nie muszę czekać na tż, aż wróci z pracy, tylko jadę
azadon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 20:18   #25
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Nie mam do tego drygu
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 20:28   #26
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Cytat:
Napisane przez azadon Pokaż wiadomość
Ja mam, więc teoretycznie nie powinnam się wypowiadać, ale mam znajomych, którzy prawka nie mają i:
- panicznie boją się kierownicy; tego, że mogą kogoś rozjechać
- nie mają czasu robić kursu
- nie mają pieniędzy na kurs
- boją się wstydu, jesli obleją (niestety, ale za znajomą, ktora nie zdała teorii 5 razy pod rząd ciągnie się smród do teraz, a działo się to jakieś 7 lat temu). O koledze, który zdał praktyczny za 17 razem krążą legendy. I nikt z nim nie chce za bardzo podróżować (ale to po części z tego powodu, że WIDAĆ, że on nie potrafi jeździć, a pozytywny wynik na siedemnastym podejściu dostal chyba tylko z litości)

Gdyby nie mój tż, pewnie też do dzisiaj nie zrobiłabym prawka. Na szczęscie namówił mnie, ciagle odganial złe słowa ze strony mojej rodziny (jako jedyna kobieta mam prawko), że nie dam rady, że po co, że dużo kierowców w rodzinie jest, że nie zdam, że po co sobie brać kolejne kłopoty na głowę, że po co pieniądze wyrzucać itp.
Teraz mam swój samochód, pokonuję miesięcznie ok 400 km do pracy. Nie jestem uzależniona od nikogo, jeśli chcę jechaćna zakupy - nie muszę czekać na tż, aż wróci z pracy, tylko jadę
He he he, no tak, dorośli ludzie, a jak dzieci. "Smród się ciągnie", bo nie zdali prawa jazdy, omujborze Rzeczywiście ten 5 i 17 raz to już skaza i materiał na legendy (po 40 latach od poznania będą wspominać tego Iksa, który aż 17 razy podchodził do prawa jazdy!). Aż się boję, co mnie by spotkało w takim środowisku, bo różne rzeczy w moim i moich znajomych życiu się działy, zapewne smród ciągnąłby się przez całe życie .
W moim liceum też przegrywem było przyznawanie się do braku prawa jazdy, ale właściwie ta moda skończyła się z osiągnięciem świadectwa dojrzałości i nikt normalny na późniejszym etapie życia o tym nie wspominał
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 20:51   #27
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

A ja się wypowiem z perspektywy osoby, która bała się panicznie jazdy samochodem i na samą myśl o kursie bladła i zieleniała na przemian (zwłaszcza, gdy mama średnio raz na miesiąc pytała kiedy się za to wezmę ), a 90% moich znajomych zrobiła prawko w liceum. I tak sobie żyłam w przekonaniu, że prawka nigdy nie zrobię, aż nagle na wiosnę tego roku poczułam, że w sumie czemu nie - zupełnie przestałam się bać. Robię teraz kurs, idzie mi całkiem nieźle, oczywiście robię błędy, ale przede wszystkim całe moje podejrzenia dotyczące lęku który mnie sparaliżuje za kierownicą były kompletnie irracjonalne.

Rada moja jest taka - nie ma się co zmuszać do kursu, lepiej na spokojnie poczekać, aż przyjdzie "ten czas". Oczywiście jeśli nie ma palącej potrzeby posiadania prawka.
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 21:11   #28
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Boję się jeździć szybciej, niż 40 km / h i mega się stresuję. Próbowałam, nic z tego. Już nie mówiąc o tym, że jestem zwyczajnie "ślepa" z tych nerwów (piesi prawie na pasach, a ja sobie jadę...) - zawęża mi się pole widzenia. Instruktor sam stwierdził, że w życiu nie widział kogoś tak zdenerwowanego.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-10-15 o 21:19
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 21:13   #29
azadon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 168
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
He he he, no tak, dorośli ludzie, a jak dzieci. "Smród się ciągnie", bo nie zdali prawa jazdy, omujborze Rzeczywiście ten 5 i 17 raz to już skaza i materiał na legendy (po 40 latach od poznania będą wspominać tego Iksa, który aż 17 razy podchodził do prawa jazdy!). Aż się boję, co mnie by spotkało w takim środowisku, bo różne rzeczy w moim i moich znajomych życiu się działy, zapewne smród ciągnąłby się przez całe życie .
W moim liceum też przegrywem było przyznawanie się do braku prawa jazdy, ale właściwie ta moda skończyła się z osiągnięciem świadectwa dojrzałości i nikt normalny na późniejszym etapie życia o tym nie wspominał
no wybacz, ale jesli ktoś, kto teorię zdał dopiero za 6 razem jest swego rodzaju przegrywem.. Kazdy wie, jak wyglądal stary system egzaminów teoretycznych. Jesli ktoś nie był w stanie nauczyć się przepisów, to chociaż tych pytań mógłby się nauczyć na blachę. No sorry, ale po tygodniach kursów i miesiącach rozwiązywania testów nawet malpa, za przeproszeniem, by się nauczyła odpowiedzi.
azadon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 21:15   #30
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Czemu nie macie prawka ?

Nie mam prawka, bo się nie nadaję do tego Siedząc na fotelu pasażera, jako pilot, jestem na ciągłym czuwaniu (bo tyle świrów na drodze) i aby wydaję komendy np.: "uwaga, on na nas jedzie!!!" (oczywiście nikt na nas nie jedzie) lub wydaje nieartykułowane dźwięki czym "spinam" mojego kierowcę i dostaję ochrzan, bo on nie wie co się dzieje.
Do tego kierowca ma zajęte wszystkie kończyny i oczy, tyle tych wajch, przycisków, lusterek, włączników, przełączników... Zwykły zakręt to tyle czynności!
Jak raz się zmusiłam do jazdy po podwórku a potem na drodze przy lesie to jak zobaczyłam światła innego auta przed nami to tylko się darłam "wjedziemy na siebie!" i zdrętwiałam cała. Pa-ni-ka.
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-26 21:56:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.