Botox - która się odważyła i jakie efekty?? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-28, 16:18   #121
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

jakiś czas temu przeczytałam w sieci i kilku czaopismach, że Botox moze uszkadzac mózg...

http://www.dancewithshadows.com/busi...otox-brain.asp

są również głosy, że w czasie przeprowadzania testów - zwierzęta laboratoryjne potraktowano dawkami większymi, niż te podawane ludziom... jednak przyznam, ze do mnie przemawiają argumenty naukowców - i mysle, ze o wiele bezpieczniejszy jest kwas hialuronowy.

artykuł Pauli Begon - dotyczący preparatów "botox-like"

http://www.cosmeticscop.com/bulletin...otoxReport.pdf


Artykuł o niebezpieczenstiwe stosowania Botoxu

Effects of botox are more than skin deep
http://www.newscientist.com/channel/health/mg19...edId=health_rss20

Naukowcy podejrzewają, że po pewnym czasie od zabiegu wstrzyknięcia botoksu, toksyna może przemieszczać się włóknami nerwowymi i docierać do mózgu, co może powodować problemy z oddychaniem i śmierć.

tutaj opis zabiegu wykonywanego przy użyciu kwasu hialuronowego + zdjęcia:
http://www.laser-medica.szczecin.pl/...e%C5%82niacze/
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 17:55   #122
nira1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 65
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
jakiś czas temu przeczytałam w sieci i kilku czaopismach, że Botox moze uszkadzac mózg...

http://www.dancewithshadows.com/busi...otox-brain.asp

są również głosy, że w czasie przeprowadzania testów - zwierzęta laboratoryjne potraktowano dawkami większymi, niż te podawane ludziom... jednak przyznam, ze do mnie przemawiają argumenty naukowców - i mysle, ze o wiele bezpieczniejszy jest kwas hialuronowy.

artykuł Pauli Begon - dotyczący preparatów "botox-like"

http://www.cosmeticscop.com/bulletin...otoxReport.pdf


Artykuł o niebezpieczenstiwe stosowania Botoxu

Effects of botox are more than skin deep
http://www.newscientist.com/channel/health/mg19...edId=health_rss20

Naukowcy podejrzewają, że po pewnym czasie od zabiegu wstrzyknięcia botoksu, toksyna może przemieszczać się włóknami nerwowymi i docierać do mózgu, co może powodować problemy z oddychaniem i śmierć.

tutaj opis zabiegu wykonywanego przy użyciu kwasu hialuronowego + zdjęcia:
http://www.laser-medica.szczecin.pl/...e%C5%82niacze/
problemy z oddychanie i śmierć??!!
teraz na pewno się nie odważę. A co z opinią Pań, które jednak skorzystały ??
nira1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 18:06   #123
MarysiaSw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Jestem kosmetyczką z Wrocławia i pracuję z lekarzem dermatologiem wykonującym zabiegi Botoxem, sama również już kilkakrotnie ostrzyknięta byłam tym preparatem na czole, wokół oczu jak również pod pachami( rewelacja jeśli chodzi o nadpotliwość!).
Chciałabym wszystkie panie zainteresowane tematem Botoxu uspokoić i wyjaśnić pewne nieporozumienia, o których przeczytałam na tym forum.
Rzeczą najistotniejszą jest to, że Botox to nazwa firmowa preparatu, który zawiera toksynę botulinową i jest tak skonstruowany, że jest bezpieczny ( nigdzie nie wędruje!).
Na rynku jest kilka preparatów zawierających tę toksynę i naprawdę nie wiem dlaczego o wszystkich mówi się Botox ( to tak jakby na wszystkie gazowane napoje mówić CocaCola!).
Po drugie: Botox ( jako firmowy preparat!) używany jest w medycynie( okulistyce, neurologii) od wielu lat w dużo większych dawkach niż w medycynie estetycznej, jest to leczenie stosowane do dziś.
Jak już jesteśmy przy dawkach; jest stare powiedzenie: wszystko co w nadmiarze jest szkodliwe. Są ściśle określone dawki i procedury podawania Botoxu i lekarz wykonujący zabiegi musi je znać i stosować zgodnie z protokołem firmy.
Więc uwaga praktyczna : najważniejsze jest ,aby zabieg przeprowadzał absolutnie profesjonalista w tej dziedzinie!
Kończąc odniosę się do artykułuo badaniu i wnioskach tak przerażającygh. Otóż badanie zostało przeprowadzone na myszkach, którym podano toksynę botulinową ( nie Botox !!!!)otrzymaną w tym laboratorium, więc nie jest możliwe, aby było to samo co Botox.
Po drugie metoda, którą obserwowano te myszki nie jest usystematyzowana ,więc wyniki badania nie są wiarygodne ( inna metoda obserwacji mogła by dać zupełnie inne wyniki).
Przed każdym zabiegiem Botoxu wymagana jest konsultacja lekarza specjalisty.
Profesjonalista powinien potrafić odpowiedzieć na każde wątpliwości pacjenta dotyczące zabiegu.
MarysiaSw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 23:31   #124
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

W dermatologii estetycznej, podając botox w celu wygładzenia zmarszczek, operuje się dawkami rzędu 20-60 jednostek w czasie jednego zabiegu. Stosuje się więc go w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach, które działają tylko w miejscu podania.
O toksyczności ogólnoustrojowej nie może być mowy gdyż dawki toksyczne dla człowieka wynoszą od 2,5 do 3 tys. jednostek...różnica znaczna...
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 23:36   #125
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Cytuję : jednak przyznam, ze do mnie przemawiają argumenty naukowców - i mysle, ze o wiele bezpieczniejszy jest kwas hialuronowy.

hm kilka dni temu w tv była dziewczyna która miała powikłania po kwasie...

ja myślę że powino się za każdym razem wstrzykując cokolwiek robić próby uczuleniowe. nie robi się bo powikłania są rzadko...ale jednak są...
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 13:58   #126
blondchimera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Jestem już prawie miesiąc ,,po". Efekt poprostu bossski.Czoło idealnie gładkie, zero tych irytujących promyczków przy uśmiechu. Fajne uczucie jak nie mozna - mimo wysiłków- zmarczyć czoła ani brwi. Samo wstrzyknięcie boli ( no dobrze , ja jestem tchórz i panikarz;D), miałam podanie w 12 punktach. Nie ma efektów dodatkowych w postaci siniaków czy zaczerwienienia, u mnie był jedynie ból głowy który pojawił się w ok . godzinę po zabiegu i trwał też z godzinę. No i trzeba się pilnować zeby się nie pochylać i nie dzwigać przez ok 4 godziny co jak ma się dziecko jest dośc trudne Efekt tak mnie oczarował ze na 100% powtórzę za ok. 5 miesięcy
blondchimera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 17:45   #127
nira1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 65
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Cytat:
Napisane przez blondchimera Pokaż wiadomość
Jestem już prawie miesiąc ,,po". Efekt poprostu bossski.Czoło idealnie gładkie, zero tych irytujących promyczków przy uśmiechu. Fajne uczucie jak nie mozna - mimo wysiłków- zmarczyć czoła ani brwi. Samo wstrzyknięcie boli ( no dobrze , ja jestem tchórz i panikarz;D), miałam podanie w 12 punktach. Nie ma efektów dodatkowych w postaci siniaków czy zaczerwienienia, u mnie był jedynie ból głowy który pojawił się w ok . godzinę po zabiegu i trwał też z godzinę. No i trzeba się pilnować zeby się nie pochylać i nie dzwigać przez ok 4 godziny co jak ma się dziecko jest dośc trudne Efekt tak mnie oczarował ze na 100% powtórzę za ok. 5 miesięcy


no fajnie, ale nie boisz się efektów jakie mogą być za kilka lat??? tzn. chodzi mi o wygląd twarzy "maski"??
nira1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-11, 07:40   #128
blondchimera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

nie mam bardzo dobrego lekarza i dużo zdrowego rozsądku, pozatym (niestety)efekt botoksu jest przemijający więc nie mam obaw.
blondchimera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 10:09   #129
m-a-r-g-o
Przyczajenie
 
Avatar m-a-r-g-o
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Cytat:
Napisane przez MarysiaSw Pokaż wiadomość
Jestem kosmetyczką z Wrocławia i pracuję z lekarzem dermatologiem wykonującym zabiegi Botoxem, sama również już kilkakrotnie ostrzyknięta byłam tym preparatem na czole, wokół oczu jak również pod pachami( rewelacja jeśli chodzi o nadpotliwość!).
.
MarysiaSw - czy moge Cie prosic o namiary na Wasz gabinet. Jezeli to nie tajemnica to czy mozesz tez podac cene za jednostke Botoxu ?
m-a-r-g-o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 12:00   #130
ulcia2007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 28
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Botoks jest boski robilam juz 3 razy oczy i raz czolo
Efekt na pol roku niesamowity, potem trzeba powtorzyc - i tak wychodzi taniej w eksploatacji niz drogie kremy lub zabiegi ktore tylko "miziaja" zmarszczki dajac slaby efekt
Jezeli ma sie dobrego lekarza nie ma obaw - nie bedzie efektu maski
Ceny botoksu za punkt to ok 800 pln Punkt to oczy, mars, czolo



Cytat:
Napisane przez m-a-r-g-o Pokaż wiadomość
MarysiaSw - czy moge Cie prosic o namiary na Wasz gabinet. Jezeli to nie tajemnica to czy mozesz tez podac cene za jednostke Botoxu ?
ulcia2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 13:30   #131
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

ja zrobilam sobie zabieg wczoraj...za namowa mojej zaufanej pani dermatolog, mimo, ze nigdy tego nie planowalam
balam sie bolu...bo sie nasluchalam wczesniej, ze te zastrzyki sa bolesne...okazalo sie, ze wytrzymalam...
po zabiegu wystapil bol glowy - sporadycznie pojawialo sie (i pojawia!) delikatne swedzenie i 'zimne mrowienie'

na efekty musze jeszcze troche poczekac, choc mam wrazenie, ze kurze lapki juz sie zmniejszyly...ale moze to mi sie tylko wydaje
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-16, 13:50   #132
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

ja chętnie wypełniłabym sobie bruzdy nosowo-wargowe ale mam dopiero 27 lat i boję się co za kilka lat. lifting?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 20:41   #133
nira1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 65
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

to chyba jedna nie dla mnie. Chyba, że w przyszłości tak się zmienię (na gorsze), że sięgnę po ten magiczny preparat. Na razie ...wykluczam
nira1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 20:51   #134
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

efekty zabiegu sa coraz bardziej widoczne
na Swieta i Sylwestra bedzie super! zero kurzych lapek

ps. Gala wydala dodatek o medycynie estetycznej, gdzie wyczytalam, ze lekarze zalecaja botox jako srodek opozniajacy powstawanie zmarszczek...i (ich zdaniem!) im wczesniej zaczynamy tym lepiej oczywiscie pod kontrola fachowca...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 17:12   #135
nira1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 65
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

znalazłam coś ciekawego na temat kuracji botoksem...
http://praca.wp.pl/kat,18453,title,S...74b3&_ticrsn=3
jak dla mnie lekka przesada - decydować się na botoks po to,żeby znaleźć lepszą pracę...paranoja...

Edytowane przez nira1
Czas edycji: 2009-01-09 o 17:17
nira1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 08:08   #136
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Cytat:
Napisane przez nira1 Pokaż wiadomość
znalazłam coś ciekawego na temat kuracji botoksem...
http://praca.wp.pl/kat,18453,title,S...74b3&_ticrsn=3
jak dla mnie lekka przesada - decydować się na botoks po to,żeby znaleźć lepszą pracę...paranoja...
w lepszej pracy ten wydatek szybko się zwróci
trzeba w siebie inwestować
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 14:37   #137
Helsingore
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Witam Wszystkie Wizazanki
Robilam sobie ostrzykiwanie czola botoksem poltora roku temu, oraz kwasem hialuronowym wypelnianie bruzd nosowo-wargowych, pod oczami i podniesienie katow ust. Efekt po botoksie nie zadowolil mnie. Czolo faktycznie gladkie ale brwi jakby nadajace srogi, powazny wyglad. Juz tego wiecej nie powtorze. Natomiast z kwasu bylam zadowolona i powtorzylam go w lecie 2008 zeby zlikwidowac male bruzdy (zaglebienia) na policzkach i niestety efekt tym razem jest nieciekawy, cos jakby lekki obrzek nad bruzda ktora dalej sobie istnieje. Nie wiem, moze byl zle podany. Zamierzam zrobic korekte ale troche sie boje ze znow cos bedzie nie tak i zamiast ladnej twarzy, pustki w portfelu i niezadowolenie.

Moze ktos mial podobne przejscia? Chetnie przeczytam opinie.
Helsingore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 09:15   #138
blondchimera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Botox - która się odważyła i jakie efekty??

Jeżeli masz wrażenie ,,opadnięcia" brwi to jest to podobno najczęstrzy skutek uboczny. Co do kwasy - wygłada na to że albo nie został rozmasowany przez lekarza albo ty sama nie masowałaś miejsca podania albo miesce wstrzyknięca było żle wybrane. na szczęscie wszystmie te zmiany ustąpią - jedyne co mogę zasugerować to poszukanie innego specjalisty.

pozdrawiam
blondchimera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 16:48   #139
kikako
Przyczajenie
 
Avatar kikako
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: Botox

witajcie, wczoraj o 19 robiłam sobie czoło z botoxu, dziś mija 24h i ja nie widzę żadnego efektu, czy to normalne????????
kikako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-29, 01:54   #140
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Botox

Cytat:
Napisane przez kikako Pokaż wiadomość
witajcie, wczoraj o 19 robiłam sobie czoło z botoxu, dziś mija 24h i ja nie widzę żadnego efektu, czy to normalne????????
Po trzech dobach ,są efekty ,tak było u mnie.Lekarka mówiła ,że może przeciągnąć się do tygodnia.
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 10:44   #141
kikako
Przyczajenie
 
Avatar kikako
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: Botox

dziękuję, no nic, to pozostaje mi poczekać... wkońcu salon Ireny Eris nie może sobie pozwolić na blamaż
kikako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 13:31   #142
kalina24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Dot.: Botox

kochani, ja tez pisze w sprawie botoxu, albo kwasu. mam 25 lat, bardzo sucha cere, bogata mimike przy oczach, takze moje zmarszczki przy oczach sie pojawily. Nie sa ogromne ale sa . Nie wiem coa mam robic, prosze doradzcie mi czy nie jestem jeszcze za mloda na botox? czy w moim wypadku przy bardzo suchej skorze moze wystarczyly by inne zabiegi. Moglibyscie cos polecic. Strasznie krepuja mni te zmarszczki i ciagle mam wrazenie ze ludzie gdy ze mna rozmawiaja patrza na nie. Za tydzien wybieram sie do kosmetyczki, mysle tez o mikrodermabrazji, ale mam skolnnosc do pekajaych naczynek , z drugiej strony mam zanieczyszczona skore z zaskorniakami i rozszerzonymi porami. Jeszcze nigdy nie bylam u kosmetyczki. W koncu musze zrobic pozadek z moja twarza. Prosze doradcie mi cos.
kalina24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 15:47   #143
kikako
Przyczajenie
 
Avatar kikako
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: Botox

kalina24, botox i tyle, na to moja rada, ja w Twoim wieku sobie od czasu do czasu robiłam i byłam zadowolona, nie jest to duży koszt w dzisiejszych zcasach

a co do mojego czola to jest lepiej, ale nie doskonale, moze po tygodniu bedzie satysfakcjonujaco, mam nadzieje
kikako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 03:42   #144
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Botox

Chciałabym zapytać o dysport- czy ktoś ma porównanie do botoxu .
Który tak naprawde na dłużej paraliżule nam mięśnie ?

Ja miałam robiony tylko botox , dwa razy , u dwóch różnych lekarzy.
Efekty były takie same. Po trzech miesiącach "puszcza " , po czterech można się już zmarszczyć , jak przed botoxem .Troche krótko jak na taką kase .Gdzie te obiecane pół roku , a czasami nawet dziewiędź miesięcy.

Jestem przed zabiegiem , nie wiem co wybrać , prosze o wasze opinie
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 08:14   #145
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Botox

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
C.

Efekty były takie same. Po trzech miesiącach "puszcza " , po czterech można się już zmarszczyć , jak przed botoxem .Troche krótko jak na taką kase .Gdzie te obiecane pół roku , a czasami nawet dziewiędź miesięcy.

Jestem przed zabiegiem , nie wiem co wybrać , prosze o wasze opinie
Dysport to substytut botoxu ( jest to nazwa handlowa produktu opracowanego przez Beaufour Ipsen International), który lepiej znany jest w Stanach Zjednoczonych niż w Polsce. O zasadniczej różnicy w efektach cieżko jest powiedzieć. Oba środki mają takie samo działanie (paraliżują mięśnie twarzy, dzięki czemu dochodzi do wygładzenia). Dlatwgo nie można dać gwarancji, że efekt utrzyma się dłużej. Jeżeli natomiast idzie o długość efektów - te zależą od indywidualnych predyspozycji pacjenta . Jeżeli jesteś osobą z bogatą mimiką twarzy, to efekty bedą bardziej krótkotrwałe.
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 22:37   #146
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Botox

Zwalanie krótkich efektów botoxu , na dużą mimike twarzy , to mit .
Moja jest tak mała , że lekarz pytał po co mi botox .I efekt botoxu , zniknął po 4 miesiącach
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 22:39   #147
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Botox

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Chciałabym zapytać o dysport- czy ktoś ma porównanie do botoxu .
Który tak naprawde na dłużej paraliżule nam mięśnie ?
Natalia, wg mnie Dysport od Botoxu różni się tylko nazwą handlową
Obydwa preparaty to oczyszczona toksyna botulinowa typu A w roztworze soli fizjologicznej. Ja osobiście nie jestem fanka botuliny jako zabiegu stosowanego permanentnie. Ponadto chciałam zwrócić uwagę na fakt, iż efekt "terapeutyczny" zanika stricte po ok.4-6 miesiącach i taka pacjent otrzymuje u nas informację...

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2009-04-21 o 22:43
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 22:46   #148
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Botox

Ja też nie jestem zwolennikiem , ale o tej porze roku , marszcze brwi od słońca , nie umiem chodzić w okularach , do rana , lwia zmarszczka już nie chce się rozprostować .Do tej pory robiłam botox , raz w roku na wiosne
Zastanawiam się , żeby zrobić zabieg botoxu jeden po drugim , może ten drugi , będzie się dłużej utrzymywał
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 22:21   #149
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Botox

Eh są takie rzeczy o ktorych człowiek wie, ale ze względu na etykę związaną z pracą w tym a nie innym zawodzie poprostu się o nich nie mówi i nie pisze dlatego też nieraz muszę coś przemilcześć, chociaż mogłoby wnieść ciekawa myśl do topicu.

A może zamiast botoxu Hialuronek albo Regeneris Volume a taniej by wyszły okulary ... no i jeszcze mnie na koniec dobij, że filtrów nie stosujesz i nie gadam już z Tobą

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2009-04-22 o 22:30
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 23:20   #150
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Botox

Cytat:
Napisane przez DevilInside Pokaż wiadomość
Eh są takie rzeczy o ktorych człowiek wie, ale ze względu na etykę związaną z pracą w tym a nie innym zawodzie poprostu się o nich nie mówi i nie pisze dlatego też nieraz muszę coś przemilcześć, chociaż mogłoby wnieść ciekawa myśl do topicu.

A może zamiast botoxu Hialuronek albo Regeneris Volume a taniej by wyszły okulary ... no i jeszcze mnie na koniec dobij, że filtrów nie stosujesz i nie gadam już z Tobą

Jak widzisz , żyje w nocy , po co filtry
Jak się choruje na migrene , to słońce zabija , staram się nie wychodzić z domu , jak nie musze , oczywiście filtry stosuje codziennie , od trzech lat .No cóż efekt po botoxe mi się podoba , jeszcze go nie mam , więc jutro zakładam okulary , słońce

Brakuje mi tej ciekawej myśli do topicu , może coś udało by się przemycić
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-26 11:49:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:08.