Praca i mieszkanie w Łodzi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-11, 18:12   #1
jan0909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1

Praca i mieszkanie w Łodzi


Hej,
jestem Jan i mam 23 lata. Zarejestrowałem się, bo mam kilka pytań odnośnie mojej przeprowadzki do innego miasta. Tym miastem jest Łódź. Mam złe wspomnienia, jeśli chodzi o to miasto, ale to było sporo lat temu. Tak naprawdę nie znam tego miasta, nawet go ani razu nie zwiedziłem. Co prawda jeździłem kilka razy do szpitala i to chyba tyle. Słyszałem, że to miasto ma industrialną duszę. Jest fajne odnawiane, w taki mądry sposób, zgodny z tożsamością Łodzi (przerabianie, a nie burzenie starych budynków, fabryk). I jakoś tak spodobało mi się, że postanowiłem złożyć CV w jedno miejsce. A że mnie chcą, bo dostałem się na rozmowę kwalifikacyjną, to też planuję się przeprowadzić (ode mnie do Łodzi jest ok 150 km). Oczywiście jeszcze nic nie jest pewne, bo muszę pozytywnie przejść rozmowę, ale jakoś tak zaczęło mi się to miasto podobać. Za bardzo nie mam kogo się spytać, jak się w Łodzi żyje i czy warto się przenosić. I najważniejsze - jak z bezpieczeństwem? Słyszałem, że im dalej od centrum, tym bezpieczniej, ale chyba to nie jest reguła.

Jeszcze mam pytanie odnośnie kamienic. Widziałem na Polesiu i w Śródmieście sporo ofert wynajmu mieszkań w kamienicach. Trochę się obawiam tego, że w zimę będzie nie ciekawie, to znaczy za ogrzewanie przyjdą bardzo wysokie rachunki za prąd (gdzieś tak czytałem, że niekiedy ludzie siedzą w kurtkach w mieszkaniu w zimę, żeby nie płacić chorych pieniędzy za prąd), no i szczerze mówiąc to mnie trochę od nich odciąga. Chyba, że jest to nie prawda Sami mi podpowiedzcie. Tak naprawdę, bardziej podobają mi się kamienice, niż bloki, lubię takie miejsca z duszą. Będę wdzięczny, jeśli rozwiniecie ten temat.
jan0909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 13:04   #2
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Praca i mieszkanie w Łodzi

odnośnie Łodzi to nic nie powiem bo tam nie mieszkałem ale wynajmowałem już w kilku miastach pokój i każde z nich jest jakieś inne, nie było nigdzie problemu z bezpieczeństwem choć typy włuczące się i drące to chyba już są dziś wszędzie,

z ogrzewaniem to jest tak, że jak go nie ma to rachunki powinny być niższe? zależy jak długo jesteś w domu, jak tylko się przespać i do pracy to na ogrzewanie nie powinno dużo wyjść w podliczeniu, pytanie jak grzeją inni najemcy bo właścicielowi najłatwiej podzielić rachunek na ilość najemców i wszyscy płacą tyle samo z tym, że w szczegółach może być tak że ktoś może więcej korzystać z ogrzewania, ty tylko trochę, a płacicie tyle samo - kwestia dogadania się i pytanie czy już są jakieś np elektryczne grzejniki w mieszkaniu czy trzeba je kupić i to chyba jedyna opcja w wynajmowanym mieszkaniu bo jeśli nie jest twoje to nic innego nie zrobisz, chyba że jest już np piec w mieszkaniu to tylko napalić i po sprawie i tylko kupujesz to czym w nim grzejesz z innymi najemcami, a jak jest ogrzewanie to może być wliczone w wynanem i wtedy płacisz więcej ale nie przejmujesz się tym, że musisz nagrzać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2018-10-07 o 13:11
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 10:06   #3
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Praca i mieszkanie w Łodzi

Cytat:
Napisane przez jan0909 Pokaż wiadomość
Hej,
jestem Jan i mam 23 lata. Zarejestrowałem się, bo mam kilka pytań odnośnie mojej przeprowadzki do innego miasta. Tym miastem jest Łódź. Mam złe wspomnienia, jeśli chodzi o to miasto, ale to było sporo lat temu. Tak naprawdę nie znam tego miasta, nawet go ani razu nie zwiedziłem. Co prawda jeździłem kilka razy do szpitala i to chyba tyle. Słyszałem, że to miasto ma industrialną duszę. Jest fajne odnawiane, w taki mądry sposób, zgodny z tożsamością Łodzi (przerabianie, a nie burzenie starych budynków, fabryk). I jakoś tak spodobało mi się, że postanowiłem złożyć CV w jedno miejsce. A że mnie chcą, bo dostałem się na rozmowę kwalifikacyjną, to też planuję się przeprowadzić (ode mnie do Łodzi jest ok 150 km). Oczywiście jeszcze nic nie jest pewne, bo muszę pozytywnie przejść rozmowę, ale jakoś tak zaczęło mi się to miasto podobać. Za bardzo nie mam kogo się spytać, jak się w Łodzi żyje i czy warto się przenosić. I najważniejsze - jak z bezpieczeństwem? Słyszałem, że im dalej od centrum, tym bezpieczniej, ale chyba to nie jest reguła.

Jeszcze mam pytanie odnośnie kamienic. Widziałem na Polesiu i w Śródmieście sporo ofert wynajmu mieszkań w kamienicach. Trochę się obawiam tego, że w zimę będzie nie ciekawie, to znaczy za ogrzewanie przyjdą bardzo wysokie rachunki za prąd (gdzieś tak czytałem, że niekiedy ludzie siedzą w kurtkach w mieszkaniu w zimę, żeby nie płacić chorych pieniędzy za prąd), no i szczerze mówiąc to mnie trochę od nich odciąga. Chyba, że jest to nie prawda Sami mi podpowiedzcie. Tak naprawdę, bardziej podobają mi się kamienice, niż bloki, lubię takie miejsca z duszą. Będę wdzięczny, jeśli rozwiniecie ten temat.
W Łodzi mieszkam od 30 lat, więc trochę mogę poopowiadać.
Po pierwsze - Łódź nie umie w rewitalizację. Więc te wyremontowane kamienice w dużej mierze stoją puste. A stare fabryki jednak w większości były wyburzane. Przerobionych zostało tylko kilka. Do tego w Łodzi brakuje zieleni na ulicach. O ile na osiedlach jest nieźle, to centrum jest zabetonowane. Komunikacja miejska khem... Nie powala. Do tego aktualnie miasto jest w remoncie, więc jest jeszcze trudniej.
Jeśli chodzi o same kamienice - część rzeczywiście wygląda ślicznie, ale w nich raczej mieszkania nie dostaniesz Bo miasto je przeznacza na "lokale kreatywne" a nie na mieszkania. Oczywiście i tak można znaleźć fajne mieszkania w kamienicach. Tylko dwie sprawy - często stare bloki z cegły są uznawane za kamienice (bo mieszkania są wysokie, fasady nie są gładkie, jest detal i ogółem nie jest to wielka płyta). I w tych starych blokach za wyczaj jest centralne ogrzewanie. W kamienicach-kamienicach już nie zawsze. Więc trzeba zwracać uwagę na to jakie jest ogrzewanie - czy piec, czy elektryczne, czy jakieś inne. Bo np przy elektrycznym to zimą idzie się zapłakać za ceny. A rozliczenia często są kwartalne, więc to potrafi być spory jednorazowy wydatek. Do tego kolejna sprawa - jeśli mieszkanie graniczy z pustostsnem, to trzeba doliczyć jeszcze więcej do ogrzewania, bo strasznie ciągnie od ścian. Plus - wysokie mieszkania (a te w kamienicach są wysokie) same z siebie jest trudniej ogrzać, bo całe ciepło ucieka do góry. No i zawyczaj nie ma wind.
Więc kamienice rzeczywiście wyglądają ciekawiej, ale bloki są po prostu lepiej przystosowane do mieszkańców. I nie masz tylu dodatkowych opłat.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-26 10:36:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.