Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-25, 16:31   #31
creativve
Rozeznanie
 
Avatar creativve
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 872
Dot.: Uniwersytet Śląski

Może ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja na studiach II stopnia na na kierunku administracja? Może akurat ktoś się teraz rejestruje Słyszałam rożne opinie o szkole i sama nie wiem co myśleć. Najbardziej interesuje mnie czy trzeba dojeżdżać w tygodniu do szkoły? Mieszkam daleko, wiec to dla mnie dość istotna sprawa. Będę wdzięczna za każdą informacje
__________________
strong sexy happy healthy
... in progress
...

creativve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 01:01   #32
pani lotniczka
Raczkowanie
 
Avatar pani lotniczka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 195
Dot.: Uniwersytet Śląski

Dziewczyny jak Wam zazdroszczę studiowania na UŚ!
Nie dostałam się na wymarzony ang z arabskim(i sczerze wątpie,żeby 50 osób zrezygnowało i nagle znalazło się miejsce dla mnie;p) i wylądowałam na średnio interesującym mnie kierunku na UJ.
Eh.
__________________
When everything seems to be going against you, remember that the airplane takes off against the wind, not with it.
pani lotniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 13:06   #33
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16
Dot.: Uniwersytet Śląski

pani lotniczka wierz mi, że u mnie już przyjęto więcej niż 50 osób ponad limit, który wynosijakieś 25 os. Sporo zrezygnowało.
A wylądowałaś na wciąż FA? Jeśli tak to możesz się przenieść po 1 semestrze.
__________________
Jak zmieniamy świat?
Wystarczy co jakiś czas spełnić dobry uczynek
("Evan Almighty")

To bardzo niebezpieczne zaglądać głębiej kobiecie w serce.
Mikołaj Gogol

Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 18:09   #34
Golden Brunette
Raczkowanie
 
Avatar Golden Brunette
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 355
Dot.: Uniwersytet Śląski

Może jeszcze nie wszystko stracone. Na razie z tego co mi wiadomo rekrutacja jest wstrzymana do września (dzisiaj dzwoniłam im powiedzieć, że chcę zwolnić miejsce), ale na pewno jeszcze parę osób przyjmą w tej wrześniowej.. Zawsze tak jest. :P
__________________
when marimba rhythms start to play,
dance with me, make me sway
... <3
Golden Brunette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 20:06   #35
aubergine_k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez Moi16 Pokaż wiadomość
pani lotniczka wierz mi, że u mnie już przyjęto więcej niż 50 osób ponad limit, który wynosi jakieś 25 os. Sporo zrezygnowało.
Aha, u mnie też (ang+chi) przyjęto 76 osób, a miało być bodajże 25. Kilka na pewno nie złożyło dokumentów i poszło na inne kierunki, ale i tak mają z tego wyjść dwie grupy podobno ^^.

Pani lotniczko, jeżeli to Twoje marzenie... walcz!
aubergine_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 20:15   #36
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez Golden Brunette Pokaż wiadomość
Może jeszcze nie wszystko stracone. Na razie z tego co mi wiadomo rekrutacja jest wstrzymana do września (dzisiaj dzwoniłam im powiedzieć, że chcę zwolnić miejsce), ale na pewno jeszcze parę osób przyjmą w tej wrześniowej.. Zawsze tak jest. :P
Potwierdzam, do mojej koleżanki dzwonili koło 25 września, że jakieś miejsce się zwolniło no i pamiętaj, że jeszcze trwa rotacja, ludzie dostają się z rezerwowych na inne uczelnie więc rezygnują z UŚia, przez najbliższe dwa miesiące jeszcze wiele się może wydarzyć a daleko jesteś na tej rezerwowej?
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 09:57   #37
BananoweCiastko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 153
Dot.: Uniwersytet Śląski

Dziewczyny, a czy dostałyście jakies pismo z uczelni, potwierdzające, ze sie dostalyscie? Ja wlasnie nie i troche sie martwie, bo znajomi z innych uczelni juz dawno podostawali listy.
BananoweCiastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 10:43   #38
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Uniwersytet Śląski

z tego co wiem to UŚ nie wysyła żadnych listów, jeśli dopełniłaś wszystkich formalności to nie ma się co martwić
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 12:15   #39
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez BananoweCiastko Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy dostałyście jakies pismo z uczelni, potwierdzające, ze sie dostalyscie? Ja wlasnie nie i troche sie martwie, bo znajomi z innych uczelni juz dawno podostawali listy.
Przy wpisywaniu się na studia w dziekanacie nie dostałaś decyzji o przyjęciu na studia?
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 09:52   #40
pani lotniczka
Raczkowanie
 
Avatar pani lotniczka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 195
Dot.: Uniwersytet Śląski

Dziewczyny dziękuje za słowa otuchy!
Jestem aktualnie równo 50 osób pod kreską,więc wątpie,żeby lista przesunełą się aż o tyle.
Jestem na UJ ale już nie na FA ,tylko na studiach bliskowschodnich z arabskim.
Może za rok się uda,ale to oznacza,że "zmarnuje"rok.
Sama już nie wiem.
__________________
When everything seems to be going against you, remember that the airplane takes off against the wind, not with it.
pani lotniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 11:58   #41
Shikinata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 876
Dot.: Uniwersytet Śląski

Też myślałam o tej uczelni , tylko że angielski z hiszpańskim. Ciężko na pewno będzie się dostać , ale spróbować zawsze można. Mam nadzieje, że się dostanę i ludzie też będą w miarę. A właśnie małe pytanko do osób tam studiujących , czy ma tam miejsce tzw.wyścig szczurów czy raczej atmosfera jest miła ,bo nie wiem czy to pierwsze bym wytrzymała .
Shikinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 12:20   #42
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Uniwersytet Śląski

a ja mam pytanie z innej beczki ; ) czy ktoś z was albo z waszych znajomych pisał np. rok temu (albo i wczesniej) odwołanie od decyzji WKR o nieprzyjęciu? i głównym powodem była mala liczba pkt. do ostatniej przyjętej osoby? jestem pierwsza na rezerwie i napisałam takie coś, ale nie wiem, czy to cokolwiek może dać
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 13:38   #43
Eruwe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Ithilien
Wiadomości: 9
GG do Eruwe
Dot.: Uniwersytet Śląski

Ja również się podpinam pod pytanie irmusiek, ponieważ jestem w podobnej sytuacji. Brakuje mi jednego punktu, jednak na moim kierunku zostało przyjętych wieleee osób ponad limit. Wątpię więc by to coś dało, albo czy w ogóle takie odwołanie będą rozptrywać skoro nie było raczej żadnych uchybień w przeprowadzaniu rekrutacji( a z tego co mi się zdaje to tylko w takich sytuacjach się odwołuje od wyniku).

Prawdopodobnie trzeba będzie zadzwonić do WKR i tam się zapytać czy są jakieś realne szanse.
__________________
"Idę swoją własną drogą, możliwe jednak, że wasza droga przez jakiś czas będzie równoległa do mojej."
Eruwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 14:02   #44
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Uniwersytet Śląski

Eruwe, ja np. rozmawiałam z dziekanatem kierunku mnie interesującego i poinformowano mnie, że normalnie z listy rezerwowej brać nikogo nie będą. pech chciał, ze jestem pierwsza pod kreską i braklo mi 0.5pkt znajomy mi opowiadał, ze jego kolezanka dostała sie rok temu z odwołania na filologie ang., bo jej brakło tez bodajże punkta. wolałabym jednak aby wypowiedział sie ktos, kto to przezył a nie znajomy znajomego
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 18:22   #45
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez Shikinata Pokaż wiadomość
Też myślałam o tej uczelni , tylko że angielski z hiszpańskim. Ciężko na pewno będzie się dostać , ale spróbować zawsze można. Mam nadzieje, że się dostanę i ludzie też będą w miarę. A właśnie małe pytanko do osób tam studiujących , czy ma tam miejsce tzw.wyścig szczurów czy raczej atmosfera jest miła ,bo nie wiem czy to pierwsze bym wytrzymała .
Na każdym kierunku zdarzają się osoby, które nie pożyczą notatek lub źle podpowiedzą na kolosie, byle tylko kogoś "udupić", ale to wyjątki i większosć studentów jest naprawdę bardzo miła i otwarta - zwłaszcza ci ze starszych lat chętnie dzielą się radami i podpowiadają jak obłaskawić którego wykładowcę

Cytat:
Napisane przez irmusiek Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie z innej beczki ; ) czy ktoś z was albo z waszych znajomych pisał np. rok temu (albo i wczesniej) odwołanie od decyzji WKR o nieprzyjęciu? i głównym powodem była mala liczba pkt. do ostatniej przyjętej osoby? jestem pierwsza na rezerwie i napisałam takie coś, ale nie wiem, czy to cokolwiek może dać
Nie wiem o którym kierunku mówisz, ale wiem że w zeszłym roku nawet jeszcze pod koniec września dzwoniono do studentów z propozycją rozpoczęcia studiów (niektóre osoby zrezygnowały tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego, lub po prostu WKR zdecydowały się na naciągnięcie limitów zakładając, że i tak część studentów odpadnie). Skoro jesteś pierwsza na rezerwie to czekaj, może akurat się uda
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 20:13   #46
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Nie wiem o którym kierunku mówisz, ale wiem że w zeszłym roku nawet jeszcze pod koniec września dzwoniono do studentów z propozycją rozpoczęcia studiów (niektóre osoby zrezygnowały tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego, lub po prostu WKR zdecydowały się na naciągnięcie limitów zakładając, że i tak część studentów odpadnie). Skoro jesteś pierwsza na rezerwie to czekaj, może akurat się uda
w moim przypadku mowa o Prawie napisałam odwołanie, więc zobacze w połowie lub pod koniec września jak sie sprawa będzie miała dam znać tutaj na pewno ; )
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 14:04   #47
manillia
Raczkowanie
 
Avatar manillia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Zawiercie/Warszawa
Wiadomości: 73
Dot.: Uniwersytet Śląski

odradzam UŚ. Każda inna uczelnia ale nie UŚ, szczególnie jeśli chodzi o wydział filologiczny. Syf w papierach, problemy robią ogromne. Kolege cofneli, tylko dlatego, że zapomnieli wpisac że wrócił z dziekanki.
manillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 20:52   #48
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
odradzam UŚ. Każda inna uczelnia ale nie UŚ, szczególnie jeśli chodzi o wydział filologiczny. Syf w papierach, problemy robią ogromne. Kolege cofneli, tylko dlatego, że zapomnieli wpisac że wrócił z dziekanki.
zależy o jakim wydziale filologicznym mowa ; ) owszem jest jeden wydział, ale w dwóch miejscach: Katowice, Sosnowiec. Burdel w papierach? hmm... widziałam większy np. na WNS (nie wspominając juz o chamstwie pewnej pani, ale mozliwe, ze miala zly dzien )

P.S. pozdrawiam kolezanke z rodzinnego miasta

Edytowane przez irmusiek
Czas edycji: 2010-08-24 o 20:53
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 07:34   #49
manillia
Raczkowanie
 
Avatar manillia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Zawiercie/Warszawa
Wiadomości: 73
Dot.: Uniwersytet Śląski

nie mówię tylko o konkretnym wydziale tylko ogólnie o uś. a z wydziałem filologicznym sama mam do czynienia, więc z doświadczenia wiem. a z innych wydziałów od znajomych.
manillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-28, 20:23   #50
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Uniwersytet Śląski

hej. a ja mam pytanie dotyczace studiow zaocznych. jestem teraz na trzecim roku administracji na GWSh. planuje magisterke robic na UŚ. jak jest z przyjmowaniem na studia II stopnia? czy dostaja sie wszyscy ( jak to bywa na zaocznych), czy tez będą sie liczyly wyniki w nauce, ocena z obrony licenmcjata? a może w pierwszej kolejności dostaja sie absolwenci UŚ?
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 09:01   #51
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez irmusiek Pokaż wiadomość
w moim przypadku mowa o Prawie napisałam odwołanie, więc zobacze w połowie lub pod koniec września jak sie sprawa będzie miała dam znać tutaj na pewno ; )
Daj znać, bo być może będziemy na jednym roku na prawie.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 12:12   #52
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: Uniwersytet Śląski

Ja studiuję na UŚ!!
Od października IIrok j. hiszpańskiego z rosyjskim program tłumaczeniowy.
Baaardzo sobie chwalę, atmosfera na uczelni jest naprawdę luźna, stosunki wykładowca-studenci są życzliwe. Gorąco polecam UŚ

Aha, i mieszkam w akademiku w Sosnowcu, DS5 pozdrawia. O ile po samej Sośnie strach chodzić, Katowice są miastem cudownym. Dodam, że na Śląsk przejechałam specjalnie 300km z mojego Lubina

Mam pytanie do przyszłych prawniczek: studia dzienne czy zaoczne? Co zdawałyscie, zeby się dostać? I na ile %?
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 12:37   #53
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez Madz!uHa Pokaż wiadomość
Mam pytanie do przyszłych prawniczek: studia dzienne czy zaoczne? Co zdawałyscie, zeby się dostać? I na ile %?
Biorą pod uwagę polski i historię. Oba przedmioty zdawałam na rozszerzeniu.
Z polskiego jakoś ~87%, za to historia 46% (skopałam to maksymalnie, byłam pewna, że prawo przepadło). Dostałam się w pierwszej turze, cudem, bo o 0,5%, ale mnie przyjęli.

(dzienne)
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 13:19   #54
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: Uniwersytet Śląski

ja też skopałam historię:P

polski miałam 80%, historię 34%, bo trafiłam na temat gospodarczy- na wyrywki umiałam daty, postaci, bitwy i resztę czegos, co okazało się niepotrzebne.

Za to angielski zdałam śpiewająco i wylądowałam na tłumaczeniówce... Ale coś ciągnie mnie do prawa Tylko że musiałabym poprawiać maturę
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 15:13   #55
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
hej. a ja mam pytanie dotyczace studiow zaocznych. jestem teraz na trzecim roku administracji na GWSh. planuje magisterke robic na UŚ. jak jest z przyjmowaniem na studia II stopnia? czy dostaja sie wszyscy ( jak to bywa na zaocznych), czy tez będą sie liczyly wyniki w nauce, ocena z obrony licenmcjata? a może w pierwszej kolejności dostaja sie absolwenci UŚ?
Polecam wejść na stronę UŚ, tam jest wszystko dokładnie opisane poza tym teraz są jeszcze listy osób przyjętych wraz z punktami, więc można przy okazji sprawdzić progi
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 18:30   #56
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość
Daj znać, bo być może będziemy na jednym roku na prawie.
dam dam ; ) nie licze na to, że mnie przyjmą, ale warto spróbować ; )
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 22:06   #57
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Uniwersytet Śląski

a jest ktoś na wydziale fizyki ?
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 09:37   #58
BananoweCiastko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 153
Dot.: Uniwersytet Śląski

Wiadomo już co na temat rozpoczęcia roku lub jakiegoś spotkania organizacyjnego? Dostałyście jakaś informacje?
BananoweCiastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 14:25   #59
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Uniwersytet Śląski

Ponoć oficjalna inauguracja ma być w tym roku 1 października w Cieszynie, a co do inauguracji wydziałowych - np. wydział teologiczny ma 4 października, a co do reszty to nie mam pojęcia, pewnie ogłoszenia pojawią się pod koniec września...
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 14:52   #60
BananoweCiastko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 153
Dot.: Uniwersytet Śląski

Na tej oficjalnej inauguracji w Cieszynie wszyscy powinni być, rozumiem? I strój galowy obowiązuje raczej, co?
BananoweCiastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 22:27:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:24.